Jump to content
BulForum.com
Lil Scrappy

Избор на Plasma, LCD, TFT TV-та

Recommended Posts

Може, но досега не се е случвало да ги видя в експертни ревюта.

12 hours ago, Godfather said:

Тук можеш да ги гледаш почти във всеки магазин за електроника (много често съм попадал на тях). Мисля това са стандартни демонстрационни клипове на Сони, които съдържат доста кадри от България. Основно фолклорни мотиви, манастири, крепости, странни обекти като летящата чиния на Бузлуджа и прочие. :)

Ако е стандартен демонстрационен клип на Сони трябва да има някъде логото им по ъглите.

Този клип обаче не изглежда особено впечатляващ. Кой аспект на картината тестват с него?

23 minutes ago, w00x said:

Ако е стандартен демонстрационен клип на Сони трябва да има някъде логото им по ъглите.

Този клип обаче не изглежда особено впечатляващ. Кой аспект на картината тестват с него?

Защо непременно трябва да им го има логото по ъглите, след като се върти само на техни телевизори по най-различни места? Като се започне от ревютата на Кейлъб Денисън и се стигне до изложените телевизори из тукашните магазини. Иначе нямам идея какво точно демонстрират, просто го отбелязвам като факт, с който съм се сблъсквал многократно.

1 minute ago, Godfather said:

Защо непременно трябва да им го има логото по ъглите, след като се върти само на техни телевизори по най-различни места? Като се започне от ревютата на Кейлъб Денисън и се стигне до изложените телевизори из тукашните магазини. Иначе нямам идея какво точно демонстрират, просто го отбелязвам като факт, с който съм се сблъсквал многократно.

Не съм го написал като "задължително трябва да го има", а като "в 99.9% от случаите го има".

Защото клипчетата им се заснемат от самите тях и поставянето на логото е един вид копирайт защита. Да не може да се слага на телевизорите на други производители.
Аз харесвам демо клипчетата на Сони. Използвам доста техни клипчета, когато ходя да тествам телевизори по магазините.

1 hour ago, w00x said:

Че той в "тестовата част" ли е или във "Final Thoughts"?

В клипа има достатъчно "материал" за демонстрация на color gamut, vividness и dynamic range.

ЕДИТ:

Щом, според @Godfather, клипът се използва масово за демонстрация, със сигурност някакви люде са преценили, че има какво да покаже.

Силно се съмнявам, че на някой от Министерство на туризма би му хрумнала идеята да плати за този начин на реклама :lol:

Edited by plameni

35 minutes ago, plameni said:

Че той в "тестовата част" ли е или във "Final Thoughts"?

Нямам идея. Не съм гледал видеото.

Аз не разбрах дали Godfather визира този конкретен клип като въртян постоянно в магазините или просто клип с кадри от България.

8 minutes ago, w00x said:

Аз не разбрах дали Godfather визира този конкретен клип като въртян постоянно в магазините или просто клип с кадри от България.

Не съм сигурен дали е същия клип, но със сигурност е някакъв подобен вариант, защото кадрите са същите - хорà на Рилските езера, Стария Пловдив, летящата чиния на Бузлуджа, църквата в Шипка, Царевец, паметника 1300 години България в Шумен и прочие.