Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

Just now, vinyl_master said:

Брат ми си взема 2 сонита 50 и 55 нови модели, хубава прекрасна картина, функции окей, обаче единственото нещо което ме дразни при тях е че чакам поне 40-45 секунди след включването им да може да се появат менютата, просто рябва да изчакаш да смениш канала или да увеличиш звука. Ползването на си модул и невъзможноста за пренареждане на канали и/или поставянето им в любими и последващият избор от тия любими е все едно карам сувалка (трябва да се натиснат неколко стотин компчета за да го направиш това)

Ще трябва да се разкарам до техмарта, че там може да ползвам доп. отстъпки и просто ще ги загледам да видя кой ще се включи в бюджета ми.


Това го има и при нашето Сони, което вече си е доста старо. Менютата брутално лагави. Направо не мога да повярвам, че е така и при нови модели. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

По принцип повечето ТВ в момента, се ползват като монитори, тоест с външни боксове.

Не виждам кое толкова бави, защото и аз имам едно дърто Сони, дето моментално след включването си вади менюто и месиджа, че няма сигнал и чака ръчно да го превключа на HDMI /това е тъпо при Сони, че не помни последно на кой вход е бил и по дефолт си подпуква антенния, което май при новите модели го няма/. Дебна си аз едно Сони 65 инча, но още не е свалена цената, дейба...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vinyl_master said:

Брат ми си взема 2 сонита 50 и 55 нови модели, хубава прекрасна картина, функции окей, обаче единственото нещо което ме дразни при тях е че чакам поне 40-45 секунди след включването им да може да се появат менютата, просто рябва да изчакаш да смениш канала или да увеличиш звука. Ползването на си модул и невъзможноста за пренареждане на канали и/или поставянето им в любими и последващият избор от тия любими е все едно карам сувалка (трябва да се натиснат неколко стотин компчета за да го направиш това)

Ще трябва да се разкарам до техмарта, че там може да ползвам доп. отстъпки и просто ще ги загледам да видя кой ще се включи в бюджета ми.

 

Щом новите Сонита с Андроид са толкова лагави, защо настояваш на друг телевизор с Андроид? Пробвай друга операционна система.

 

Just now, djaba said:

Може ли съвет и за мен?!?

 

Трябва да си взема ТВ и се чудя да взема смарт или да си взема прост и отделно тв бокс?

 

По принцип телевизия не гледам, само новините и смятам да приключвам с вивакомската телевизия, ако че ми е на оптика. Ще си ползвам нета. от който нямам оплаквания и ще ползвам ТВ за IPTV и за филмчета, които си свалям от торенти. 

 

Не питам за модел телевизор, а дали да е смарт? Ако препоръчвате да ползвам тв бокс тук вече ще помоля за съвет за модел?!?

 

ПП Не съм болен на тема ултра хай хеви инфра макс качество на картина и звук, в смисъл не гледам скрийнъри, но HD ме устройва.

 

Изборът ти не трябва да е smart vs не-smart. Smart телевизорите са тези от по-висок клас, което със себе си води и по-добра картина (в повечето случаи). Така че ако искаш хубава картина, телевизорът ти ще е смарт и нямаш абсолютно никакъв избор да не е.

Link to comment
Share on other sites

Зависи каква част от смарт функционалността искаш да ползваш. Какво ти пречи просто да пробваш и ако не ти върши работа, тогава да вземеш бокс? Не е като покупката на едното да е обвързана с покупката на другото.. :)

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм с @w00x

Можеш да погледнеш наскоро създадената тема за стрийминг на филми от компютъра. Аз използвам смарт тв, за да инсталирам клиент, от който да гледам филми от компютъра безжично. Доставчиците, като Виваком, които ползват така наречения set top box, обезсмислят един смарт тв, тъй като всичко минава през този приемник и hdmi. Софтуера на ТВ може да се ползва, ако сигнала влиза в ТВ без други устройства. 

 

А ако гледаш филми от външен диск или usb флашка, няма смисъл от смарт. Но така или иначе всички имат. В твоя случай при избора ти на ТВ няма да има значение Android ли е или Web OS. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, djaba said:

Може ли съвет и за мен?!?

 

Трябва да си взема ТВ и се чудя да взема смарт или да си взема прост и отделно тв бокс?

 

По принцип телевизия не гледам, само новините и смятам да приключвам с вивакомската телевизия, ако че ми е на оптика. Ще си ползвам нета. от който нямам оплаквания и ще ползвам ТВ за IPTV и за филмчета, които си свалям от торенти. 

 

Не питам за модел телевизор, а дали да е смарт? Ако препоръчвате да ползвам тв бокс тук вече ще помоля за съвет за модел?!?

 

ПП Не съм болен на тема ултра хай хеви инфра макс качество на картина и звук, в смисъл не гледам скрийнъри, но HD ме устройва.


Начи, брат, ако си под 70 години сматността не се коментира. Понеже знам, че си под 70 години предвид оная снимка в темата за задници, то няма смисъл да коментираме. Дали ще имаш бокс или не ти ще си решиш - това е друга работа. 

==================================

 

Петко, мисли петък или събота ще нищим полИтиката в асансьорното, че имаме кафемашина за купуване. Какво е тва твойто идиотско Сони да не помни с кво да почне бре?!?! Аз имам 55-ца, мисля Бравия от 2005 или нещо такова и перфектно се ориентира при старт. Даже и менюто не е чак толкова лагаво... 

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка купих този https://techmart.bg/Телевизор LG LED 43UM7100PLB За тея пари е отличен, бързо работи, супер картина и резолюция. Със здраве да го ползват.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
20 minutes ago, Mockingbird said:

Какъв 55" телевизор си бихте купили в момента? Бюджет 2500-3000 лв.? 

И защо? :rolleyes:

 

За тея пари бих си взех 65", някой модел на LG. Харесват ми, доволен съм от качеството и за това другите изобщо не ги гледам.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Mockingbird said:

Какъв 55" телевизор си бихте купили в момента? Бюджет 2500-3000 лв.? 

И защо? :rolleyes:

 

В другата (правилната) тема като питаш, ще ти отговоря. :D

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Не съм тръгнал да купувам... Просто се сетих, че темата се казваше "Нестандартни въпроси" 

Иначе имам мерак за нещо..От едно известно време си мисля да мина на нещо по-голямо, сега съм с 42 - ка... Имам LG и съм адски доволен. Загледах това и ми допада... Ама ей така да заформим лафа. Може да послушаме Ангел и да се преместим в правилната тема... :grin:

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Mockingbird said:

:lol:

Не съм тръгнал да купувам... Просто се сетих, че темата се казваше "Нестандартни въпроси" 

Иначе имам мерак за нещо..От едно известно време си мисля да мина на нещо по-голямо, сега съм с 42 - ка... Имам LG и съм адски доволен. Загледах това и ми допада... Ама ей така да заформим лафа. Може да послушаме Ангел и да се преместим в правилната тема... :grin:

 

Аз бих взел или това, което си показал, или Philips OLED804/854.

Не съм фен на Филипс никак дори, но на няколко места гледах тестове, както и слепи такива, в които Филипсът побеждава конкурентите си от LG, Panasonic и Sony. При слепия тест, хората го предпочитаха пред останалите.

Това беше тест за моделите от 2017-та все пак, но аз пак бих обмислил Филипс като вариант за ОЛЕД ако трябваше да купувам сега.
 

 

Всички използват панелите на LG. Единствената разлика е в начинът на обработване на картината.

 

Като бонус е малко по-евтин, а и има Ambilight, което си е страшно удобство, ако условията на инсталация позволяват да се използва (ако стената е по-светла).

Link to comment
Share on other sites

Хмм, интересно... включваш и тюркиш бленд Филипс... Но опрелено ценово е същия като LG. Ако OLED854 е модел/производство 2017 автоматично отпада. По-стар с цели 2 години от LG-то, а това при телевизорите вече много... 

Link to comment
Share on other sites

Филипс го забравете. Хубав е на хартия. После се почват дефектните панели. Скоро приятел изрева на първата година - най-висока серия, с амбилайт - трябваше да видите картината. Отива в сервиза и там поне 10 подобни със същия дефект.

За телевизори - Сони и LG. Но Sony ценово е почти колкото 2 LG-та. От друга страна, WebOS на LG е отлична система, поне за мен. Подкарвам си всичко, работи изключително бързо. Същото е и с Android при Sony, разбира се, но пак казвам цената е почти двойна, което при телевизор над 55 инча, се изразява в 1000+лв. и не знам доколко си заслужава. И двата имат прекрасна картина и панели.

Link to comment
Share on other sites

Да, най-високата, купен февруари 2019-та, не знам коя година е моделът, но на данни е трепач. Дефектират панелите, все едно се разлепват и картината става замазана и на петна. Директно сменят панела, но от сервиза казали, като го взимал, че е по-добре да го продаде, защото може пак да стане същото. Даде към 2000лв. за 55 инча. Сега се чуди, дали да го продава.

Link to comment
Share on other sites

Philips OLED 2000лв за 55 инча е 7-ма серия. 9-та серия е 3000+.

Philips LED 2000лв за 55 инча е 9-та серия.

Сигурен ли си, че телевизорът е OLED, а не LED?

Link to comment
Share on other sites

Не съм, знам, че е към 2000лв. Ама дали 2100 или 2900... За мен 3000лв. за 55 инча е прекалено много, предвид, че няма какво толкова да гледаш на тоя телевизор като качество на сигнал, освен филми. И то трябва да си сериозен киноман, че да дадеш такава сума... Лично мнение де. Като го видя, ще го питам, но още повече 3000лв. за Филипс... Мерси съм.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...