Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

Аз знам и изпълнявам това, което си ми казал. Давам го като вариант.

Между другото, има и турски филипс, но са производство не на Вестел, а на Arçelik.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

По принцип недолюбвам Филипс, още от едното време. И сега, менюто им е нелогично, тромаво, бавят командите, да не говоря за ремонтопригодност.....Концепцията им е такава, не е виновен турския производител.

Edited by pamporov
Link to comment
Share on other sites

Друго исках да кажа аз. Има Филипс и Филипс - последните години, моделите на Вестел се оказват отлични, без значение каква лепенка има отпред. Вестел ли е - здраво и елементарно за ремонт /ако се наложи/. И не важи само за телевизорите.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, vinyl_master said:

Препоръчайте ми телевизор 50-55" UHD с андроид, wifi и възможност за дублиране на екран от телефон, bluetooth без значение. Бюджет 1000 лв.

 

Погледни и моделите на Панасоник. Преди година някъде купихме за приятел 55" Панасоник за 950лв. Ще те излъжа за модела. Много добра картина за парите. Сравнявах го с LG и Samsung в същия ценови диапазон. Предполагам, че миналогодишния модел (2019) ще е намален сега, защото сигурно са излезнали новите.

 

Май беше ето този: https://techmart.bg/Телевизор Panasonic TX-55EX600E
Виждам, че следващия (2019) модел също е намален: https://techmart.bg/Телевизор Panasonic TX-55FX700E

Има и някакво промо на 2020 модела. GX: https://techmart.bg/Телевизор Panasonic TX-58GX700E

И е 58". Не е ясно какво е промото обаче. :D


Иди на място в Техмарт да ги погледнеш най-добре. Там има най-много Панасоници така като гледам.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, vinyl_master said:

Препоръчайте ми телевизор 50-55" UHD с андроид, wifi и възможност за дублиране на екран от телефон, bluetooth без значение. Бюджет 1000 лв.

 

6 hours ago, w00x said:

Погледни и моделите на Панасоник.

 

Кой от предложените модели е с Андроид?!

Link to comment
Share on other sites

От техмарт мога да ползвам търговска отстъпка, което е добре. Гледах ги ариелито, не знам само какво производство са, имат модел за 550 лв с чист андроид 9 и всичките му глупости. А наистина панасоника има няква браузър, но дали ще има опции за инсталиране на някви апликации?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, plameni said:

 

 

Кой от предложените модели е с Андроид?!

 

Не видях изискването за Android.... По подразбиране игнорирам подобни изисквания, когато се говори за ТЕЛЕВИЗОР. :) Забравям, че хората не са като мен и качеството на картината не е единственото важно нещо при избора.

 

Нямат Андроид. Имат Firefox OS. Има приложения - да. Всичко опира до това, за какво искаш да го ползваш.

Link to comment
Share on other sites

On 1/20/2020 at 3:55 PM, vinyl_master said:

Препоръчайте ми телевизор 50-55" UHD с андроид, wifi и възможност за дублиране на екран от телефон, bluetooth без значение. Бюджет 1000 лв.


Руми, ти не видя ли какво купих аз за 800 лева? Какви Филипси, какви китайски дранголници, какви пет лева? 

Link to comment
Share on other sites

Туй за 800 лева не е Андроид, а WEBOS. Зависи и за какво му трябва, де. Реално WEBOS е много добра система и ако идеята е гледане на ТВ с приложения, то WEBOS е доста издържана откъм поддръжка на аппове.

Но при тези изисквания за цена, май Ариелито в Метро е това, което търси. 500-600лв. 55 инча LG, не съществува. Поне не и по това време на годината. На Черния петък, Виден изтърва един за 599, та сега още препсува на моменти:grin:

Докъде си в плейлистата? Мина ли руските или ги подмина?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Това, че ти си го купил, не означава, че е най-добрият вариант. :)


Така е - означава, че със сигурност е най-добрия.
 

Just now, plameni said:

Някакви 55" SHARP UHD, Android има в емаг за 849.99 лв. и 999.00 лв., т.е. побира се в бюджета :grin:

 

И аз смятам, че спокойно може да се вмести в 1000лв. 

====================================

Братле, тия китайски боклуци откъде ти минават изобщо  през ума? Аз не искам на втората година, а може би и по-рано Румен да ме псува. Иначе онва от черния петък вече не го мисля особено, а плейлистата довчера се превърташе редовно... Проблем е обаче, че свърши и Минито и Йенито и сега трябва да зареждам пак другия път :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Абе над две китайчета имам наблюдения, оказаха се с панели на LG и си движат. Но той иска Андроид! А читав Андроид, значи Сони, но Сони до 1000 - забрави!

Аз бих взел LG с WEBOS, но това е друга тема. Човекът иска до някакви пари, някакъв Андроид. Според мен отива в Метро и гледа. Ако е барлив, ще си личи, ако е читав - пак. Слага го някой Самс или Сони и цъка. Веднага ще си проличи.

Това е читаво, ама трябва да идеш до Одрин, да си го вземеш:grin:

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lucky Luciano said:

 

Аз бих взел LG с WEBOS, но това е друга тема. Човекът иска до някакви пари, някакъв Андроид. Според мен отива в Метро и гледа. Ако е барлив, ще си личи, ако е читав - пак. Слага го някой Самс или Сони и цъка. Веднага ще си проличи.


Абе това е ясно точно както че поне 3 песни на Любе пускаме на старта. Иначе за Сони май наистина няма как да му влезе в бюджета. Аз също не разбирам за чий е точно тоя Андроид на телевизора, не виждам в сравнение с WEBos какво отгоре ще даде, но това е от моята камбанария. Аз твърдо си поддържам купуване на LG, от времето на първата ми плазма (мисля 2003) нямам забележки към тия хора. В смисъл никакви. Сони имаме едно - не съм впечатлен иначе не е зле телевизора. Но  като гледам сега новите техники определено и Сони и LG са много силно напред и се вижда с просто око. 

Link to comment
Share on other sites

Тея Ариелита не ги знам с каква матрица са, ама и на мен ми ги препоръчаха. Що за стока са, идея нямам.

 

За майка ми ся гледах тоя https://www.emag.bg/televizor-led-smart-lg-43-109-sm-4k-ultra-hd-43um7000pla/pd/D14V96BBM/?ref=prod_CMP-24294_3327_35091 Чудя се дали го бива....

Link to comment
Share on other sites

Just now, jozo said:

Тея Ариелита не ги знам с каква матрица са, ама и на мен ми ги препоръчаха. Що за стока са, идея нямам.

 

За майка ми ся гледах тоя https://www.emag.bg/televizor-led-smart-lg-43-109-sm-4k-ultra-hd-43um7000pla/pd/D14V96BBM/?ref=prod_CMP-24294_3327_35091 Чудя се дали го бива....


Теста при мене за тия е ясен - един за 200-300 лева на беседката и квото стане :laughing1:

Иначе понеже майка ти едва ли ще е претенциозна към smart-ността на телевизора и предвид, че е LG, не виждам от какво може да се притесняваш. Аз лично гоня винаги максимална големина на екрана... Но то така става винаги с времето... :evil 

Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:


Аз твърдо си поддържам купуване на LG, от времето на първата ми плазма (мисля 2003) нямам забележки към тия хора. В смисъл никакви. 

 

В ниския, средния и малко над средния клас LG са (поне до скоро) доста орязани откъм възможности, в сравнение например със същия клас Вестел-клонинги.

И фърмуерите им не се обновяват, предполагам умишлено.

Мога да дам пример с 49" UHD LG, което:

- възпроизвежда 4к клипове от Youtube на 720p макс. (кабелна връзка и гигабитов интернет);

- няма DTS passtrough;

декодерът му поддържа до HEVC L5.0, а повечето 4к канали са кодирани с профил L5.1

Няма по-нов фърмуер и сигурно никога няма да има. 

 

За андроид има доста повече приложения, отколкото за WebOS... и доста повече безплатни :rolleyes:

 

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Ние все още не знаем обаче, защо на vinyl_master му е наложително телевизорът да е с Android.

А относно приложенията..... кое критично приложение има на Android TV, което го няма на WebOS например?

Link to comment
Share on other sites

Ахам. До сега никога не съм се замислял за гледане на IPTV през приложение на телевизора. :)

На моето Android TV устройство има HBOGO, Netflix, YouTube, Twitch и Kodi. Все неща, които има и на WebOS.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Ние все още не знаем обаче, защо на vinyl_master му е наложително телевизорът да е с Android.

А относно приложенията..... кое критично приложение има на Android TV, което го няма на WebOS например?


Именно това се чудя и аз - не виждам абсолютно нищо да ми липсва. Телевизията ми си е с външен бокс и не ми пука за измишльотини в телевизора. В началото се нахвърлих да инсталирам разни глупости - нищо, ама НИЩО не съм пипал оттогава, даже не помня какво съм слагал. Нетфликс е пълна глупост, Филмбокс същата. Лично аз си ползвам ютюб и много рядко нещо с браузъра... На практика почти всичко си ми е от компютъра и от бокса. 

Относно фърмуеъра - на големия ми LG поне 3-4 пъти се е ъпдейтвал за година и нещо. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, RaptoR said:


Теста при мене за тия е ясен - един за 200-300 лева на беседката и квото стане :laughing1:

Иначе понеже майка ти едва ли ще е претенциозна към smart-ността на телевизора и предвид, че е LG, не виждам от какво може да се притесняваш. Аз лично гоня винаги максимална големина на екрана... Но то така става винаги с времето... :evil 

 

И аз така си мислих иначе, родителските тела няма да се спукат да инсталират приложения, най-вече ми трябва шеъринг от компа. То и моето LG така го ползвам вече, но остаря вече и е бавничък. Относно размера е така, едно време като вземах 42" всеки вика, че съм луд, тоя бил огромен..... Ся ми е като детски и за хола съм замислял 65-ца пък дъртото LG заминава в спалнята.

Link to comment
Share on other sites

Брат ми си взема 2 сонита 50 и 55 нови модели, хубава прекрасна картина, функции окей, обаче единственото нещо което ме дразни при тях е че чакам поне 40-45 секунди след включването им да може да се появат менютата, просто рябва да изчакаш да смениш канала или да увеличиш звука. Ползването на си модул и невъзможноста за пренареждане на канали и/или поставянето им в любими и последващият избор от тия любими е все едно карам сувалка (трябва да се натиснат неколко стотин компчета за да го направиш това)

Ще трябва да се разкарам до техмарта, че там може да ползвам доп. отстъпки и просто ще ги загледам да видя кой ще се включи в бюджета ми.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...