Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

По принцип плазмите са по-добър вариянт ако ще играеш конзолни игри.А аз теб те знам,че ще играеш ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

По принцип плазмите са по-добър вариянт ако ще играеш конзолни игри.А аз теб те знам,че ще играеш ;)

да ще се разцъква на конзолни игри

до колкото знам ЛСД-тата имат по наситени цветове и а и като гледам в Техномаркета LCD-тата ме пленяват повече а и до колкото знам от горепосочените два модела ЛСД-то е по ново

Плазмата наистина е добра познавам един Американец който има тези два модела и ми каза чи заслужават SAMSUNG PS-42C7H и SAMSUNG PS-42P5H

предимството на Плазмата е че 42 инчово има добра резолюция, контраст, входове незнащ ще помисля да ли си заслужава покупката вмомента

ще намина скоро време през Техномаркета да ги огледам

Link to comment
Share on other sites

При lcd-тата има едно мазане когато се играят тв. игри.При плазмите това напълно липсва.Затова плазмата е по-добре.

Иначе верно ,че 32 инча е идеално.

Link to comment
Share on other sites

А при Филмите как стоят нещата LCD-то ли е по добро

попринцип ми трябва или 37 или 42 за хола наще да гледат с кеф ( 32 също е добър избор ще вида разликата в цената на 32 и 37 не е малко майна ) може и да размисля и да взема по малкия модел

ето тези модели 32 инчови ще ги огледам добре че може да се спра на някой от тях:

 

SAMSUNG LE-32M61B

http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09017414

SAMSUNG LE-32N71B ( XWCG - 138% ПО-НАСИТЕНИ ЦВЕТОВЕ, -КОНТРАСТ 6000:1 ) Хмм

http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09023493

SAMSUNG LE-32R72B

http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09020588

Link to comment
Share on other sites

Та пичове вие какво ще кажете от 32 инчовите от миналия ми пост средния модел ли си заслужава повеече вярно пак му скача цената малко но ако си заслужава цената не е много важна

Link to comment
Share on other sites

Та пичове вие какво ще кажете от 32 инчовите от миналия ми пост средния модел ли си заслужава повеече вярно пак му скача цената малко но ако си заслужава цената не е много важна

ами май нямат HDTV, пише HD Ready което не е същото. А може и да бъркам

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

Май модела SAMSUNG LE-32R72B, 37 ще отпадне

сега дръпнах PDF- за повече информация относно настройките на картината които е правят още по зашеметяваща

смея да стърда че тези два модела си заслужават определено покупката

SAMSUNG LE-32N71B и SAMSUNG LE-32M61B

Edited by Lil Scrappy
Link to comment
Share on other sites

Кво ще кажете за тези два модела:

PHILIPS 32PF9731D

PHILIPS 32PF9541

Струва ли си парите или просто цената е надута заради тоя AMBILIGHT. А и някой видял ли ги е как работят тия лампички отстрани :), има ли някъв ефект?

Има ли по-добри LCD-та на 32'' без AMBILIGHT за тая цена?

Link to comment
Share on other sites

Аз се каних да си купа точно този модел

PHILIPS 32PF9731D но в крайна сметка се отказах да давам толкова много пари и си взех днес

SAMSUNG LE-32N71B ЛСД-то е много добро

пък след някоя друга година ще взема нещо по голямо мисля да е Philips като им видях моделите определено си заслужават покупката но на тези цени вмомента пари да ми даваш няма да ги купя

Link to comment
Share on other sites

Попаднах случайно на една промоция тук заслужава ли си парите този телевизор като се има предвид , че дават ресийвър с 5+1 тонколони :blink: марката не ми говори нищо но пък имат гаранция .

Eто го в европата http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09025828

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Марката ELTAX е Датска (за справка - Jamo е също Датска) и правят говорители на ниски цени. Не мога да ти кажа какво е качеството, но тоя ресивер точно като го гледам, друго освен да ти захранва тонколонките, няма да може да направи. Почти няма входове, почти няма и изходи. Направо можеха да го сложат да го продават заедно с колоните. Самостоятелно да се купува не си заслужава изобщо. При положение обаче, че разликата в цената с Техномаркет е 100 лева, си заслужава. Не си заслужава обаче ако го взимаш само защото ще намажеш колони и ресивер.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Тия дни ще се купува ТВ, та съм се спрял на

този

, не ми се щеше да е LG, но за тия пари дали има нещо по-добро според вас?

 

ЕДИТ: Взех този телевизор, обаче от METРО.

Да ви кажа, в Техномаркет съм адски разочарован от обслужването! Няколко пъти тия дни минавах оттам по тоя случай, и просто е уникално чудно по какви критерии ги наемат тия 'консултанти'.

Това, че от всеки ъгъл те дебнат за кредитни промоции и ти писва, е най-малкото - вече още с влизането в магазина и лек оглед на разположението на листовкаджиите, си изграждам стратегия на движение в магазина за да срещна възможно най-малко предлагащи стоки на изплащане :angry1 .

Тия консултанти не само ги мързи да вземат дистанционното, ами даже да барнат телевизора там да покажат елементарни отговори на нашите въпроси.

За сравнение - в Технополис ни показаха всичко, което ни интересуваше, разбазика момчето телевизорите, обръща ги, в Метро също.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Търся мнение за следното тфт лсд.И по принцип за лсд телевизорите на лг.

lg 32lc25r

32"

яркост:600cd/m2

контраст:5000:1

1366x768

широк екран:16:9

време за реакция 8ms

nicam a2 stereo

hd ready

hdmi вход

 

 

ще е много добре ако теди каже някоя друга дума за неговата покупка :)

Edited by nakatak_zick
Link to comment
Share on other sites

nakatak_zick Незнам защо си се насочил точно гъм ЛГ. бил съм доста пъти и в ТМ и Технополис марки кат Самсунг и Панасоник са много по добре според мен. заставам аз и им сравнявам качеството на картината - Панасониците определено са много добри, но тези Лг просто. Но ако си ти е харесало ;)

Link to comment
Share on other sites

Aми...добрата цена ме насочи към това лг.Още не съм го видял на живо...просто цената за това което пише според мен е доста добра и просто исках мнение.

 

На мен минотра ми е лг...лсд и съм доволен от него.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tedy, как е LG-то?

 

Предстои ми скоро покупка на 32" LCD TV и съм се спрял на:

 

LG RZ-32LC25R цена с ДДС: 1,199.00 лв

http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09024801

 

и

 

SAMSUNG LE-32R71B/72B/73BD/74BD цена с ДДС: 1,279.00 лв. (един и същи са, на една цена като 73 и 74 са с DVB-T допълнително)

http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09026891

 

и

 

SAMSUNG LE-32N71B цена с ДДС: 1,599.00 лв.

http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09023493

 

Като съм чел по форумите най-много хвалят Sharp, след това Samsung и накрая LG, за Panasonic и Philips въобще не се споменава като вариант тъй като били зле откъм процесинг и т.н.

 

За PC use препоръчват Samsung и LG тъй като другите не работели добре с PC. За LG-то се чуват мнения, че има проблеми със смущения (вероятно при включена кабелна) при използване на PC вход, но това е ставало само в определни условия. На едно място било така, на друго проблема го нямало.

 

LG не ги харесвам изобщо, но имам 29" CRT 100hz и общо взето е добре като процесора му е един от най-бързите или поне беше по времето на покупката. Та причината LG да фигурира в избора ми е, че ползват S-IPS панели, което мисля, че важи и в конкретния случай. Също от Les Numeriques са останали и много доволни от XD Enginе-а в LG-то.

 

Втори вариант - R7 серията на Samsung, в Hardwarebg.com казват, че R7 давал много по-добре от LG-то на TV, а и PC входа нямал проблеми със смущения и работел на 1360x768 без проблеми - manual-а го потвърждава. Също работи PIP-а в режим работиш на тв и в квадратче гледаш някой канал от кабелната, което ме устройва идеално. Обратното мисля, че не работи. В мануала на LG-то въобще няма дадени примери кои комбинации работят и кои не.

 

Вено има Sharp 32", който преди купи преди месец-два за 1800 лева, но при него PC входа работи само на 1024x768 и поради този факт отпада като вариант.

 

32N71B е ясно, че от трите е най-добър като избор - 6000:1 контраст (динамичен), 2HDMI-та, Wide Gamut подсветка, Card Slot, PictBridge, USB... но цената е по-висока.

 

32R8 серията всъщност най-ме блазни заради трите HDMI-та - едно странично и две отзад, но цената вече става 1849лв...

Link to comment
Share on other sites

Tedy, как е LG-то?

 

.....

Сложен въпрос.

Понеже 99% се гледа от майка ми телевизия, аз не гледам ТВ, тя реши че й харесва дизайна и нищо друго не я интересуваше :wacko: .

Аз лично сравнявайки картината в продължение на 3 часа в магазина, не бих го взел, но трябва да отбележа, че по принцип не харесвам марката LG и съм леко предубеден. Още от времето когато беше Goldstar.

Та сравнявайки картината на доста ТВ там, включително бъзикахме настройките, контрасти и т.н., LG даваше една от най-лошите (относително) картини спрямо останалите. Само FUNAI беше с по-лоша.

Това го казвам на база DVD-тата които работеха на всички телевизори.

 

Като функции/входове/възможности/дизайн/дистанционно телевизорът изобщо не е лош, даже е прекрасен за цената си (има 1 HDMI, 3x AV, 1 PC d-sub, 1xComponent Ypbpr).

На DVD-тата картината беше най-размазана от другите, макар и с малко, контрастът не е добър, черното е сиво, особено в по-тъмна стая, макар че по паспорт е 1600:1. Картината не беше достатъчно рязка.

Всичко това го сравнявам със съседните до него модели Самсунг, които бяха с 20 или 100 лв по-скъпи, не съм сигурен.

Самсунгите за подобна цена даваха ДОСТА по-рязка картина, цветовете бяха по-добри осезаемо, и по-контрастни (е, бяха 3000:1).

Единствения недостатък, който спря майка ми да избере самсунга беше почти огледалната му рамка около панела, и това поне в магазина блестеше и отразяваше ужасяващо светлината и наистина ако и в къщи това 'огледало' блестеше така, този ТВ не ставаше за гледане.

 

Аз лично бих взел Самсунга веднага и бих го облепил с някаква самозалепваща лента за да не блести и да не пречи на гледането. но както и да е,

моето мнение е да не взимате LG, за почти същата цена има къде по-добри Самсунги, стига да намерите такъв който не му блести отстрани рамката. Черния цвят е чисто черен, рязък образ, по-добри цветове, а да, и реже по-малко от картината, но това е най-белия кахър, защото LG режат при нормални условия маалко от картината от двете страни, малко е, но спрямо други марки се забелязва.

 

Всичко това беше за DVD.

Вижте, сега за гледане на телевизия не мога да съм толкова категоричен защото там работеха почти само на DVD, за ниското качество на нашите телевизии (нецифрови) разликата може и да не е толкова голяма. Наистина LG са май най-продаваните продукти като LCD TV, и вероятно като всичко масово си има предимствата на малко по-ниската цена, многото възможности и входове.

За модели над 1500 лв не знам, може и да имат по-свестни 32".

В домашни условия и на телевизия а не ДВД, мога да кажа че не е зле, някои канали са почти брилянтни, като не броим ниския контраст и че черния цвят често много ме дразни че не е черен ами подсветката прозира и е сиво, а понякога много свети.

За около 1200 лв за мен Самсунг е много по-добър избор като качество на панела, макар че май нямаше компонентен вход, а може и друг да е нямало, макар че S-video и HDMI май имаше.

 

Аз съм ги свързал през HDTV тв аута на картата и компонентен кабел (3 чинчов). Качеството на филмите, коитопускам така е много добро (отново контраста и сивото черно дразнят малко разбира се), а като пусна едно high definition демо на Crysis, направо онемявам колко хубаво е качеството, все едно на монитор го гледам, текста от компа се чете без проблеми на 1024х768 (а компютъра работи на 1280х1024 иначе). Това демо вероятно ще излезе и по-добре на самсунг.

Понеже DVI го ползвам за монитора, нямам друг избор за свързване, понеже като гледам VGA-VGA връзката е по-проблематична спрямо компонентната. Та така.

Самсунг дали се справят по-добре на тунер това не знам, понеже на тунер е 99.9% от времето което поне тук се ползва ТВ.

Но като качества на панела Самсунг е за предпочитане много пъти.

Както казах няколко пъти, от всичките LG-та и останалите ТВ, на DVD LG-тата даваха относително най-лоша картина (нерязка, по-тъмна, и по-неконтрастна).

 

Взимайте поне Самсунг ако не ви пречи че няма да имате компонентен вход, и не ви блести рамката.

 

Но вярвам на място всички можете да видите кои ТВ дават по-лоша картина и кои по-добра, така че надявам се не съм ви разочаровал тотално относно LG. В крайна сметка сами избирате, а и гледайте на тунер как работят, въпреки че на DVD се виждат доста по-добре разликите в качествата.

LG-то не е толкова лошо, гледаме си го, хубав е образа и като нямате база за сравнение у вас, се свиква лесно и няма връщане на CRT, освен ако не е 100 херца и по някаква причина ви пречи това че е широкоекранен и за да гледате на цял екран неизменно ще трябва да режете от картината на телевизиите, която е 4:3.

 

Ако аз взимах ТВ, който аз щях да гледам толкова време колкото гледам монитора, щях да взема samsung, и щях да ползвам s-video за връзка като не много по-лоша от компонентната.

Но майка ми свикна с този, и както казах разликата при работа на тунер едва ли е толкова фрапираща както на ДВД. Мисля в Технополис имаше работещи на тунер, и мисля разликата наистина не беше голяма.

 

Т.е. според мен избягвайте LG, има и по-добри марки, ако трябва додайте 100 лв отгоре.

Ако LG-то струваше примерно макс. 900 лв, тогава за подобна цена едва ли щеше да има равен.

 

Не вкарвам нито моделни номера, нито технически характеристики, а чисто визуално впечатление от нещата, за които говоря.

 

Сами решавате :)

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Охоо, страшно благодаря за подробното описание, оценявам го!

 

Явно наистина репортите за LG-то не са били случайност (от четеното в HardwareBG) и Samsung-а ще е по-добрият избор от двете. Честно казано ако гледаме външния му вид Samsung-а ми харесва повече макар, че според мнения в newegg колонките са слаби, но заради тънката кутия нищо чудно това да се отнася за всички марки.

 

Хубавото при самсунга е, че поне на руския сайт изрично е уточнено, че панела е Super-PVA т.е. SPVA т.е. правен от Самсунг, което обяснява защо черното във всеки случай е по-добро от конкуренцията тъй като това е една от ключовите предимства на Самсунг панелите при мониторите, примерно.

 

Вчера сравнявах от PDF мануалс двата телевизора и имат идентични входове/изходи като Samsung-а имаше някакъв сервизен порт, а LG-то имаше RS порт, кaто D-Sub изглежда. Другото е идентично като Samsung има отстрани S-Video, а мисля, че LG-то също.

 

Аз ще ида на 4-ти километър, там имат кабелна и ще си нося лаптоп за тествам PC режима на място, в случай, че не искат да вземат един от съотвения щанд. Ако ги мързи да ми тестват ще им кажа да се шматкат, а аз ще си тествам - и без тях мога ;)

 

Samsung-а ми е първи избор и от друга гледна точка - на широчина е 800, а точно толкова ми е мястото за телевизора, като да кажем че може малко да излиза навън. LG-то е 811, а моделите със странични колонки са над 900. Харесва ми също, че Samsung-ската поставка се врътка, но от друга страна се чудя как издържа на 15-те килограма? Но сигурно няма проблем, щом ги правят така.

 

Целта ми е да заменя моя 29" CRT Samsung (реално е 27.5 или 28 някъде) и при неразпънато гледане картината да е горе долу същата като размер тъй като очичките ми вече не са като едно време :) Затова и на 32" се напъвам въпреки малко проблемното място.

 

Чудя се дали да изчакам да падне модела от 1849лв с 3те HDMI, но май няма какво толкова да връзвам на тях близките 1-2 години. Май варианта е да взема R71 и след 2-3 години да го сменя с актуален с wide-gamut, 3 HDMI и каквото са измислили като новост тогава.

 

Благодаря отново!

Link to comment
Share on other sites

...

Целта ми е да заменя моя 29" CRT Samsung (реално е 27.5 или 28 някъде) и при неразпънато гледане картината да е горе долу същата като размер тъй като очичките ми вече не са като едно време :) Затова и на 32" се напъвам въпреки малко проблемното място.

....

Да ти кажа под секрет за неразпънатото гледане на картина :) .

Лично го мерих до милиметър щото ме мързеше да смятам и отговорно заявявам следното:

при 32" широкоекранен екран ако гледаш примерно канал 1 (4:3) неразпънат, картината е с диагонал малко под 26". Ако те устройва.

Обаче това е много неразумно - да даваш чувал пари за широк екран ако ще го гледаш с огромни черни ленти от двете страни. Опитахме се да свикнем така, но просто не е възможно, предполагам не съм само аз така. Гледаме го в панорамен режим - т.е. телевизорът разпъва 4:3 картината до цял екран и реже по малко отгоре и отдолу, но не толкова че да запази абсолютно точно пропорцията, а по-малко, като по този начин кръговете отново са леки елипси, но е по-малко забележима нарушената пропорция и се свиква доста лесно и изобщо не пречи. При този режим субтитрите са точно на ръба на повечето филми и не представлява проблем да се четат, а отгоре примерно логото на Канал1 и то е на ръба и се скриват реално 2-3 мм от горната чертичка на логото. Т.е. и там не пречи и не е проблем. Освен това със стрелките има опция да се измества картината нагоре надолу с доста, в случай че примерно на някой филм субтитрите се скриват повече.

 

Колкото до входовете, този самсунг, който беше в съседство със сигурност нямаше компонентен, но други имаше. LG-то има сериен порт да, и той има някакви сервизни портове, + 2-3 някакви приличащи на 3.5mm аудио жакове (женски), ама забравих за какво са. Ако имаш интерес, ще намеря време да го обърна и да го снимам отзад как изглежда :) .

 

А да, относно говорителите.

Смея да кажа че са доста по-добри от на стария CRT, по-мощни са, малко по-добър бас имат, и забелязвам че почти всички канали за Стерео, което е приятна изненада, доста по-комфортно е стереото. Има настройки за Movie, Surround, Music, Sports и разни такива, които работят доста добре.

Това, което не ми допада е, че се намират говорителите долу. Самсунга му е хубавото че са отстрани и звукът идва все едно от екрана, което е по-добре. Досега бяхме с едно CRT JVC, чиито моно (но два) говорители бяха отстрани и при всички случаи е малко по-комфортно да ти идва звука по-централно. Ненапразно гледах някакви монитори преди време, при които самия панел вибрира като говорител и това вече е 100% звук, идващ от образа :) .

 

Аз проблема радикално съм го решил с озвучаването на филмите, които гледам от PC, като ползвам уредбата (2х100W) с удължени кабели и просто слагам колоните отстрани и почва здравия екшън с преобръщащи се коли и експлоадиращи сгради, а трилърите как се гледат, смразяващо е звука. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Не, няма смисъл да снимаш. Информацията, която даде е предостатъчна. Щом не е толкова проблем да се свикне с въпросното разпъване с леки жертви сигурно и ние ще свикнем. По заведенията ми прави впечатление, че не седи толкова гадно като е разпъната и явно ползват въпросния режим, а в магазините ги мързи да цъкат на него. Предполагам, че при PC режим това автоматично отпада и се усеща само, но дори да не е така не е кой знае колко сериозен проблем пъй може при Самсуняка да е различно.

 

Ако имаше 4:3 TFT LCD TV това щеше да е моят избор, но над 20" няма, за съжаление. Остава надеждата, че не българските телевизии ще се нагодят към 16:9 до края на този век :pirate

 

За колонките - не се вижда добре от снимките, но според мануала говорителите на R7x са отдолу, както и на N71. В Newegg повечето коментари завършват така "но кой ли ползва колонките на телевизора да слуша през тях?"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...