Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

Доколкото разбрах и Тошибата записват на флашки. Това не ми е зор, че през приемника на Кулбокс си записва с всякаква флашка.

 

Имам един излишен хард 80ГБ, ще му купя скоро кутия и него ще ползвам за запис ако ми трябва толкова.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами конкретно при моя телевизор (предполагам, че и при останалите), записаното съдържание може да се гледа само на телевизора. Не може да си го пускаш другъде и да го ъплоудваш някъде, та аз лично не виждам как ще я използвам тая функция.

Освен това, трябва сигнала да минава през тунерите на телевизора.

Link to comment
Share on other sites

И аз мога да се похваля с LG 42 LA691s

Някой знае ли някакъв специализиран форум за LG сматр телевизори , някакви приложения , хакове нещо такова !

Да речем може ли по някакъв начин да се пусне скайпа без тази камера, можели от другаде да се свалят някакви приложения!

Edited by kanata
Link to comment
Share on other sites

Колеги решил съм да си купувам ТВ в най-скоро време,но не съм си избрал още.Спрял съм се на LG/Samsung и мога да отделя 1500-2000лв,държа да е 3Д и предпочитам 47 инча,но и 42 става...ще се гледа от около 2м,разбира се и за по-евтин вариант съм отворен,ако е добър :Р.Кои марки/модели ще ми препоръчате и от кои сте доволни?Разглеждам в сайта на техномаркет и общо взето ми се струват еднакви,като чета описанието...разликите са в дизайна и разни глезотийки като камера,контрол с жестове и т.н,което също е готино,но и цената нараства значително :Р

 

https://www.technomarket.bg/products/09128188/lg-47la667s

 

https://www.technomarket.bg/products/09127272/samsung-ue-46f6510

 

https://www.technomarket.bg/products/09130890/samsung-ue-46f6320

 

Примерно,разликата между двата самсунга,само в гласовия контрол ли е?

Edited by t_tunchev
Link to comment
Share on other sites

И аз мога да се похваля с LG 42 LA691s

Някой знае ли някакъв специализиран форум за LG сматр телевизори , някакви приложения , хакове нещо такова !

Да речем може ли по някакъв начин да се пусне скайпа без тази камера, можели от другаде да се свалят някакви приложения!

 

Регистрирай се в setcom. Има тема за всяка марка - питаш там и ти отговарят.

Поздравления за избора, телевизорът е прекрасен!

 

@tunchev - препоръчвам ти да отидеш в някое от Технотата и да видиш 3D на Самсунг и LG. При едните е пасивно, при другите активно. На мен активното не ми понася и предпочитам пасивното, но има хора, при които е точно обратно. След като се ориентираш кой е твоят тип 3D, тогава гледаш марка според това. Може да видиш и моделите на Панасоник. Имаше някакво промо на 47-ца за около 1400лв., но вече не помня къде.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Вземай самсунг 6800/6600 серия и забравяш, че си се чудил. Имаш всякви екстри + добър панел. Или ако надъхаш 7000 серия :)

 

Turn off this option! GT-I9100 Turn off this option! 2

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Тези дни обмислям взимането на нов телевизор, размер на екрана от 40 до 47 инча, като ще се ползва основно за гледане на 2D цифрова телевизия. Други екстри като 3D, гледане на филми от флашка, скайп и т. н. смарт приложения са само екстра. Гледах в магазина няколко модела с панел 200 херца - като например модели от 2013 година на Филипс (8-ма серия) и Самсунг (7-ма и 8-ма серии).

Някой има ли впечатления от тези модели или пък от други марки като Сони, Панасоник, LG с подобен панел (ако някой знае от по-новите модели кои серии на тези марки са с подобен панел)? Има си сериозна разлика в цените с моделите със 100 херца панел и се чудя дали има слисъл да се дават повече пари от гледна точка съотношение цена/качество. За мен лично предпочитанията са за Филипс заради наличието на амбилайт.

Link to comment
Share on other sites

И мен ме вълнува дали някой може да препоръча конкретен модел, че трябва да "ъпгрейдвам" майка ми и мисля и аз нещо горе-долу с този размер да взема.

Link to comment
Share on other sites

LG 42LN5400 е добър вариант. Добра матрица с отлично цветопредаване. Разбрах, че преди Великден ще има отново черен петък в Техномаркет, където ще се изчистват миналогодишните модели, а цените ще са както миналата година - доста ниски. Ако не бързате, може и тогава да загледате нещо. Но за телевизор, който ще се ползва само за телевизия, горепосоченият модел е повече от добър.

Link to comment
Share on other sites

Аз мислех и нещо 46-47". Вероятно само за ТВ ще го ползва... но се бях ориентирал за нещо около 1000 кинта... поне като гледах тези на 200+hz ...

 

Аз съм с едно сони и съм много доволен и като управление и картина и всичко, но помня някой наскоро каза "Сони-НЕ!!!" 

Link to comment
Share on other sites

Имам питанка. Какво мислите за лед тв-тата на тошиба по принцип ?

Въртя се м/у тошиба и самсунг и честно казано тошибите изглеждат по-добре външно, лъскавите корпуси на самсунгите ме дразнят някак си. :) 

Link to comment
Share on other sites

Този уикенд е момента за закупуване на техника:

http://technomarket.bg/sites/bf/bf.html

Явно са решили да пускат диви намаления по някаква причина. Сигурно чистят складовете.
Аз ще ида да погледна, въпреки че нищо не ми трябва.

Link to comment
Share on other sites

Да има. Още повече, че моделът, който ти си харесал е HD Ready. Виж LG 32LN5400, който е Full HD и на цена 529лв. Щом е за спалнята, предполагам не ти трябва да е смарт. Може да видиш и Тошиба 32L1333/4. Първата Тошиба е черна, втората /с 1334/ е бяла. И тя е Full HD. Да не говорим, че за 599лв. може да вземеш 40 инчова Тошиба, която пак е Full HD и за спалнята е идеална. Ако все пак държиш да е смарт - тогава за 449лв. вземи Тошиба 32L4333, което май е най-добро като цена/екстри.

Лично предпочитам LG, но ако опира до точно определена сума, може и Тошиба.

 

Едит: И не си купувай от Зора! Цените, които съм цитирал са от Техномаркет. Ако ще е LG - може и от Технополис, зависи къде е по-добра цената.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Да има. Още повече, че моделът, който ти си харесал е HD Ready. Виж LG 32LN5400, който е Full HD и на цена 529лв. Щом е за спалнята, предполагам не ти трябва да е смарт. Може да видиш и Тошиба 32L1333/4. Първата Тошиба е черна, втората /с 1334/ е бяла. И тя е Full HD. Да не говорим, че за 599лв. може да вземеш 40 инчова Тошиба, която пак е Full HD и за спалнята е идеална. Ако все пак държиш да е смарт - тогава за 449лв. вземи Тошиба 32L4333, което май е най-добро като цена/екстри.

Лично предпочитам LG, но ако опира до точно определена сума, може и Тошиба.

 

Едит: И не си купувай от Зора! Цените, които съм цитирал са от Техномаркет. Ако ще е LG - може и от Технополис, зависи къде е по-добра цената.

 

Сега направих консултация със семейството... искат смарт да е. Загледах  Тошиба 32L1333/4, не е ли много стар модел? Сега след празниците ще ида да ги видя на живо, че така по картинки нищо не мога да разбера.  Иначе от зора просто съм дал линка :)

Link to comment
Share on other sites

Тошиба L1334 не е смарт. Загледай L4333, тя е смарт. Моделът е миналогодишен, не е толкова стар. От 32 инча, чудеса не можеш да очакваш. Отворен браузър, YouTube и такива простотийки, но ще ти писне на втората седмица.

Link to comment
Share on other sites

Сега направих консултация със семейството... искат смарт да е.

Oт любопитство - може ли да споделиш причината за това? Т.е. какво смятат да правят с "умната" част на телевизора?

Link to comment
Share on other sites

Oт любопитство - може ли да споделиш причината за това? Т.е. какво смятат да правят с "умната" част на телевизора?

youtube  :) като се замисля може ли да се гледа онлайн дискавъри?

Edited by 306TDI
Link to comment
Share on other sites

Аз наскоро взех едно 47 инчово LG при това 3D не за друго ами защото новите всичките са 3д-та а исках 200hz-ов да бъде, а такива не-smart и не-3D няма. Не виждам смисъл нито от едното нито от другото, още по-малко да играя angry birds на него или да сърфирам, но новите повечето го имат. Някой ден може и да сърфирам с телевизора (ако някой нахалник ми е награбил лаптопа - слабо вероятно защото има парола, но не е съвсем невъзможно - може и като guest да се логне), но тогава ще ми трябва и нормална клавиатура, не само от тези новите дистанционни, които работят като мишка

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Link to comment
Share on other sites

LG или Samsung - другото да го забрави. Самсунгът предполагам го изчистват и затова е само онлайн. Тоест вероятно ще са мостри или отремонтирани, като при получаването, ще можеш да го върнеш.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...