Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

За съжаление мога да ти дам идея само от миналогодишните серии в средния клас, когато аз търсех. За таз-годишните не съм се интересувал.

Аз гледах следните модели:

LG LM660
Sony HX 750
Philips 5507
Samsung E6100
Samsung D6530

 

Виж на какви цени можеш да намериш 32" еквивалентите. Най-вероятно ще са остатъчни бройки, та ще са и на хубави цени.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

netroot, виж Филипса, който купих аз, малко по-напред в темата го има и сме говорили за него.Аз съм много доволен.Фул ХД, 3Д, чете много файлови формати.Работи с терабайтов хард диск....

http://www.technopolis.bg/b2c/details/15346/P11090104/Televizor-PHILIPS-32PFL4308H/T-3D-LED

Само че сега е с доста солена цена...Аз го купих за 699лв с подарък два чифта очила.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

А 3D-то как се представя? Малко съм скептичен за такова с домашни условия, но и никога не съм виждал де. Филмите които ги качват по торентите и са 3D предполагам могат да се гледат на него?

Link to comment
Share on other sites

Могат! Ако искаш хубава картина - вземи Samsung, освен ако не държиш на 3D, тогава се ореиентирай към http://technomarket.bg/products/09127246/samsung-ue-32f6100

А 3D-то как се представя? Малко съм скептичен за такова с домашни условия, но и никога не съм виждал де. Филмите които ги качват по торентите и са 3D предполагам могат да се гледат на него?

Link to comment
Share on other sites

А 3D-то как се представя? Малко съм скептичен за такова с домашни условия, но и никога не съм виждал де. Филмите които ги качват по торентите и са 3D предполагам могат да се гледат на него?

3D-то е супер.И аз бях скептичен, но съм доволен.Гледам го от около 2,5мт.. и е супер.Гледат се филмите от торентите.Важно е обаче аудиото да е AC-3, защото ТВ-то не поддържа DTS.

Link to comment
Share on other sites

Това важи само за ниските серии на LG, За Samsung обаче, нещата не стоят така!

3D-то е супер.И аз бях скептичен, но съм доволен.Гледам го от около 2,5мт.. и е супер.Гледат се филмите от торентите.Важно е обаче аудиото да е AC-3, защото ТВ-то не поддържа DTS.

Link to comment
Share on other sites

Той говори за конкретен модел на Philips. Ти да не си някакъв представител на Samsung, че ги промотираш така активно тия нагънати панели със зеленото сиво?

Link to comment
Share on other sites

 Твоя грешка...

В едно нещо съм сигурен. Няма никакъв шанс да е Самсунг. Избягвам всичките техни продукти.


Не, просто знам какво да взема, за разлика от Вас!

Той говори за конкретен модел на Philips. Ти да не си някакъв представител на Samsung, че ги промотираш така активно тия нагънати панели със зеленото сиво?

Link to comment
Share on other sites

Да бе, ние сме малоумни и не знаем какво да взимаме. Ние и всички потребители на други марки.

Мен ми е кеф като гледам сиво, то да е сиво, а не зелено в определени нюанси, както е при самсунзите, които съм преглеждал. Като видях телевизора на Самсунг за 2200лв миналата година и направо се хванах за главата. И онзи от магазина ми го хвалеше колко бил страхотен, а на всичкото отгоре се и осмели да ми каже в прав текст как "Аз като не разбирам кво се дупя" и "Това дето го търсиш, тука няма да го намериш".

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Не, просто знам какво да взема, за разлика от Вас!

 

Това беше най-самоувереното изказване през последните няколко месеца. Имам доста и най-различни "екрани" (телевизори или монитори) от различни фирми, в т.ч. и 1 монитор и 1 телевизор на Самсунг. Мониторът е от по-старото им поколение 22" и от него съм сравнително доволен ; другият обаче е модел 2013, който взех в началото на годината заедно и с един подобен на LG. От пръв поглед се вижда, че матрицата и управлението на LG-то са 1 равнище над тези на Самсунга. С доста мъки по настройките на цветовете в Самсунга, успях да смаля малко разликата между двата, но отново се вижда предимството на LG и в цветове и при опциите в менюто. Така че не е добре да се обобщава и да се лансира дадена марка пред другите, защото моделите са най-различни и не всички са еднакво добри.

Link to comment
Share on other sites

"Аз като не разбирам кво се дупя" и "Това дето го търсиш, тука няма да го намериш".

Eй такива как обичам да ги поставям на място... ама такъв кеф ми прави... :)

 

 

ПС: Защо никой не гледа Sony? Спрягаха се Phillips, LG, Samsung... Само w00x един път спомена Sony

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Ти за настройка на картината да си чувал? А за това, че в магазина са на максимум яркост и на динамични настройки???

Да бе, ние сме малоумни и не знаем какво да взимаме. Ние и всички потребители на други марки.

Мен ми е кеф като гледам сиво, то да е сиво, а не зелено в определени нюанси, както е при самсунзите, които съм преглеждал. Като видях телевизора на Самсунг за 2200лв миналата година и направо се хванах за главата. И онзи от магазина ми го хвалеше колко бил страхотен, а на всичкото отгоре се и осмели да ми каже в прав текст как "Аз като не разбирам кво се дупя" и "Това дето го търсиш, тука няма да го намериш".

Link to comment
Share on other sites

 

 

ПС: Защо никой не гледа Sony? Спрягаха се Phillips, LG, Samsung... Само w00x един път спомена Sony

 

А, гледат, но просто марката е друга - Самсунг. Матриците им са на Самсунг, следователно са отврат - бялото розовее.  Да не говорим, че някои миналогодишни модели на Сони се произвеждат в Турция, та... като ти кажат Сони... Филипс само по-ниските серии - 3-та и 4-та. Другите са наблъскани с екстри, но са с процесори като на по-ниските серии и се получава едно мазане, едно лагване на някои менюта. Тошиба изобщо няма смисъл да се споменава, защото и там положението е трагично - правят ги в Турция, нищо, че пише Чехия, процесорите им са слаби и имат доста сериозен процент рекламация на втори-трети ден. Кашоните им са с по 5-6 тикса отгоре. То толкова връщани...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

 Това за Sony или за Samsung беше?

А, гледат, но просто марката е друга - Самсунг. Матриците им са на Самсунг, следователно са отврат - бялото розовее.  Да не говорим, че някои миналогодишни модели на Сони се произвеждат в Турция, та... като ти кажат Сони... Филипс само по-ниските серии - 3-та и 4-та. Другите са наблъскани с екстри, но са с процесори като на по-ниските серии и се получава едно мазане, едно лагване на някои менюта. Тошиба изобщо няма смисъл да се споменава, защото и там положението е трагично - правят ги в Турция, нищо, че пише Чехия, процесорите им са слаби и имат доста сериозен процент рекламация на втори-трети ден. Кашоните им са с по 5-6 тикса отгоре. То толкова връщани...


Глупости на търкалета! Аз както казах - въпрос на настройки... Имам два Samsung-a, единия F6500, другия F5000. И на двата - цветовете са си ок!

Матриците на самсунг гозовеят? Всички вкл. високия клас?


Голяма грешка, но Вие си знаете...

Хайде сега тези, които си мислят, че съм агент на Samsung... Само ако знаете колко "криви" са тазгодишните серии на LG... Проблеми като: banding, clouding, dse...., черното сивее...!

Аз да кажа до къде стигнах с избора. Вероятно ще е LG с IPS панел.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

 Това за Sony или за Samsung беше?

Глупости на търкалета! Аз както казах - въпрос на настройки... Имам два Samsung-a, единия F6500, другия F5000. И на двата - цветовете са си ок!

Голяма грешка, но Вие си знаете...

Хайде сега тези, които си мислят, че съм агент на Samsung... Само ако знаете колко "криви" са тазгодишните серии на LG... Проблеми като: banding, clouding, dse...., черното сивее...!

Айде стига глупости. Самсунг най-великите. Дрън-дрън.

Е толкова зелено сиво като на D6530 не видях на нито един от другите телевизори, модел 2012 година! И като клекнах пред телевизора в магазина, покритието на панела беше на равни черти през 1-2см разстояние по хоризонтала. Все едно го бяха нагъвали целия, после го бяха разпънали и го бяха монтирали. Дори нямаше да го видя, но като клекнах на нивото на телевизора, видях как се пречупва отражението на лампите на тавана.

 

И Самсунг си имат добри модели, но това твоето е сектантщина.

 

Защо не помислиш за Шарп?

Аналогичните модели на Шарп са с по 100-200лв отгоре и имат по-малко функции.

Шарп-овете си идват с цената.

Link to comment
Share on other sites

 Това за Sony или за Samsung беше?

 

Предвид факта, че Sony са с матрици на Samsung - и за двете марки.

Не можеш да усетиш разликата, гледайки го вкъщи. Отиваш в магазин и гледаш Панасоник и Самсунг. Когато има нещо бяло, много ясно си личи, че бялото розовее при Самсунг/Сони, докато при Panasonic/LG/Philips това го няма.

Link to comment
Share on other sites

Ще ме извиняваш, но D серията е от 2010-та!!!

Айде стига глупости. Самсунг най-великите. Дрън-дрън.
Е толкова зелено сиво като на D6530 не видях на нито един от другите телевизори, модел 2012 година! И като клекнах пред телевизора в магазина, покритието на панела беше на равни черти през 1-2см разстояние по хоризонтала. Все едно го бяха нагъвали целия, после го бяха разпънали и го бяха монтирали. Дори нямаше да го видя, но като клекнах на нивото на телевизора, видях как се пречупва отражението на лампите на тавана.

И Самсунг си имат добри модели, но това твоето е сектантщина.

 

Аналогичните модели на Шарп са с по 100-200лв отгоре и имат по-малко функции.
Шарп-овете си идват с цената.


Пак казвам, продавал съм телевизори, както и съм сравнявал много такива - не се наблюдава това, за което говориш.;-) Както казвам - в магазина телевизорите не са пуснати в "равни" условия... Едните са надути с динамичен контраст, на други пък контраста умишлено смъкнат и така... Аз като си купих Samsung-a, също имах леко розово-бяло, но след като барнах настройките и сега всичко е ток.;-)

Предвид факта, че Sony са с матрици на Samsung - и за двете марки.

Не можеш да усетиш разликата, гледайки го вкъщи. Отиваш в магазин и гледаш Панасоник и Самсунг. Когато има нещо бяло, много ясно си личи, че бялото розовее при Самсунг/Сони, докато при Panasonic/LG/Philips това го няма.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...