Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

Аз за очите вече съм взел DELL 3008WFP... телевизора го гледам от дъжд на вятър но като го пусне жена ми по някое време следобеда и се гаси чак като ляга - грубо по 8-10часа на ден стои включен затова и не гледам плазмите нищо че са по-евтини. Иска ми се нещо 50-52 инча да е като размер само (знам че съм лакомия и че и 46 инча би било ок, но е приятно като е по-голям) а над 3,000лв не ми се дават за последните модели и оттам чуденето.

 

За local dimming го знам но тези модели са баш най-скъпите а това което съм гледал ме устройва едва ли не всичко само надписите като гледах един 60 херцов и един 100 херцов видях разлика но на самия филм не забелязах да има някаква особена разлика между двата.

 

Това което си мисля е че дори да не взема най-новия модел мога да изкарам с този някоя и друга година и да го сменя и пак сумарно да съм дал по-малко пари отколкото ако ги налея за най-новото sony примерно.

 

А и ме е шубе да давам кой знае колко пари (не че тези дето съм харесал са евтини) при положение че малкия може да реши да рисува по него с флумастери :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Точно на буквите и на 52инча ще те дразнят 60херца. Те и на 32ка се усещат.

Иначе няма такова нещо голям екран да разни повече от малък. И метрите от ТВ-то не са важни, ако е хубаво.

Разгледай ги на място, обаче обърни внимание на дизайна /рамката е също много важна/, все пак има някой доста грозни и скъпи ЛСД-та. Даже и новия Самсунг 3Д, има ужасна стойка.

Защо не видиш г/д новия Philips, който е ultra wide?

21:9

Но той е скъпичак.

Виж и тези:

52

47

Според мен 47цата е супер, а й е по-висока серия 8ма.

Гледай като цяло да е по-висока серия ТВ-то. И да знаеш, че точно на телевизорите и то скъпите, цените им падат най-бързо.

Edited by Rubbish
Link to comment
Share on other sites

Именно затова че на най-новите цените падат най-бързо а и не го взимам за месец-два та дали ще взема най-новия или 2-3 модела по-стар ми е все едно (един вид ако го бях взел преди година онзи щеше да е топ модела).

 

Та ако няма някаква драстична разлика предпочитам да дам около 1600-2000лв за 52" телевизор а не 3500...

 

3д телевизорите ги видях - изобщо никакъв смисъл да се взима 3д - ужас е отвсякъде. А за 21:9 няма да имам място. Предпочитам дори 16:10 а не 16:9 че и без това повечето ни телевизии засега са 4:3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

много интересно ще е да пуснеш 4:3 на 21:9 екран laughing.gif

Хах, аз го гледах на живо тоя телевизор, имаше разпънат 16:9 филм на тоя 21:9, доста гадничко беше, не искам да си представям Ани Салич на него! :laughing: :laughing: :laughing:

 

ПС: Спрял съм се на този телевизор да купувам, някой имал ли е личен досег до него? :) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

600Hz??? Заинтригува ме. Искам да го видя на живо това.

 

btw. Аз мисля да оставя телевизора да не пипа аспекта. Като не е 16:9 да оставя отстрани празно място... затова и търся нещо 50+ инчово...

 

 

 

A защо не погледнеш този: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09033248

 

52", LCD, 100Hz не виждам само дали има DVB-C тунер.

 

 

Друг вариант е този: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09075054 има повечко екстри ама е с 400лв отгоре а и пак е плазма

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

А защо ми е този тунер при положение, че тв-то ми идва от доставчик с "box" или там каквото е? Сериозно питам.

Най-вече, заради hd каналите, които с обикновен бокс не могат да се гледат...

Link to comment
Share on other sites

А защо ми е този тунер при положение, че тв-то ми идва от доставчик с "box" или там каквото е? Сериозно питам.

 

Защото ми писна да мъкна 5 дистанционни - за телевизора, за divx плеъра, за цифровата и всички освен това на телевизора да трябва да им баеш за да работят и да хващат само под определен ъгъл. Затова и искам новия телевизор да има цифров тунер и ще го сметна за голям плюс ако мога да ръгна USB Flash и да гледам от него DivX (и още по-голям ако поддържа и х264 на флаша)

Link to comment
Share on other sites

Пичове, някой ако е ходил тия дни до Техномаркет. Има една промоцийка на Тошиба. 37 инчова за 1099 лева. Обаче пусто я няма в сайта. Да я покажа.

 

Помня само:

37 инча

Full HD

DVB-T/C тунери

100Hz?(не помня със сигурност)

6ms време на реакция

50000 динамичен контраст.

Lan и рутер ли пишеше

картинки и mp3 от флашка

и още едно две неща

1099 лева цена.

 

Дали е добра инвестиция

 

Днеска го видях и мисля утре да се нагърбя да го взема(такъв ми е модела, не избирам много, много..и колата така си купих :) )

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Някой наясно ли е какво означава "динамичен контраст" и каква е разликата между динамичния и нормалния?

И ние зададохме тоя въпрос на продавача и той каза: Когато картината е черна...няква нощна да речем и в следващия кадър има бяло...правило го било по-тъмно бяло, за да не е много сериозне прехода тъмно/светло за окото. И явно колкото е по-голям динамичния...толкова по-добре за окото.

 

Това ни казаха на нас. Ако някой знае по-добре - нека сподели.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Отнасяй я.Няма кв'о да му мислиш.Приятел си взе То-шиба преди 2 години.32 цола, фул хаш-де, 100 херца, ала бала,без мрежовите опции.Доволен е проблеми няма, арна картина, шукарски цветове....и тогава му легна към илядо и четристотин уева.Пък ти обявяваш 1099лв.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Някой наясно ли е какво означава "динамичен контраст" и каква е разликата между динамичния и нормалния?

 

Изкуствено издут контраст. Не е хубаво да е много, защото се забелязва затъмняване на картината при появата на субтитри и е много неприятно. Картината е една тоналност, появяват се субтитри и я виждаш как постепенно за най-много секунда се затъмнява. Като изчезнат субтитрите, се нормализира отново.

 

 

Гледай за това като взимаш телевизора. Лампата трябва да е достатъчно силна, за да не прави подобни изцепки.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Не е хубаво да е много, защото ...

 

А защо по-новите модели са с по-голям контраст. Само че никаде не е упоменат не-динамичния контраст колко е.

 

Аз подозирам че е като онази простотия с времето на реакция при мониторите ама от "сиво-до сиво" не от черно до бяло.

 

Dynamic contrast ratio

 

A notable recent development in the LCD technology is the so-called "dynamic contrast" (DC). When there is a need to display a dark image, the display would underpower the backlight lamp (or decrease the aperture of the projector's lens using an iris), but will proportionately amplify the transmission through the LCD panel. This gives the benefit of realizing the potential static contrast ratio of the LCD panel in dark scenes when the image is watched in a dark room. The drawback is that if a dark scene does contain small areas of superbright light, image quality may be over exposed.

 

The trick for the display is to determine how much of the highlights may be unnoticeably blown out in a given image under the given ambient lighting conditions.

 

Brightness, as it is most often used in marketing literature, refers to the emitted luminous intensity on screen measured in candela per square metre (cd/m2). The higher the number, the brighter the screen.

 

It is also common to market only the dynamic contrast ratio capability of a display (when it is better than its static contrast ratio), which should not be directly compared to the static contrast ratio. A plasma display with a static 5000:1 contrast ratio will show superior contrast to an LCD with 5000:1 dynamic and 1000:1 static contrast ratio when the input signal contains a full range of brightnesses from 0 to 100% simultaneously. They will, however, be on-par when input signal ranges only from 0 to 20% brightness.

 

Май заради bleeding-a и великото "чисто черно" дето всички го търсят но май е по-добре да е по-висока стойността като го чета това :)

 

ПС: Егати двоуменето в което съм изпаднал. Да дам ли повече за LCD или да взема плазма с надеждата след година да излезнат по-кадърни LED-ове и да взема LED пък плазмата да я закарам в офиса и да я ползвам за демонстрации нещо... или да дам повече кинти за LCD. Плазмите харчели повече ама кинтите дето ще дам не мога да си ги върна откъм ток за идните 10 години та май е все едно...

 

Това LG в момента ми хвана окото

 

A това LG хем е LCD хем пише че можело и DivX HD да пуска

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Недей чети Wikipedia. Аз ти говоря от първа ръка.

 

Намери телевизор, дето да може да му се изключва динамичния контраст и гледай разликата. После говори колко е готин.

 

А контраста 2 000 000:1 на плазмените екрани не е целия динамичен.

 

Колкото до живота на плазма и LCD, вече са еднакви. Преди живота на плазмите беше на половина, но сега няма значение. На всичките им дават по 100 000 часа.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Пичове, някой ако е ходил тия дни до Техномаркет. Има една промоцийка на Тошиба. 37 инчова за 1099 лева. Обаче пусто я няма в сайта. Да я покажа.

 

Помня само:

37 инча

Full HD

DVB-T/C тунери

100Hz?(не помня със сигурност)

6ms време на реакция

50000 динамичен контраст.

Lan и рутер ли пишеше

картинки и mp3 от флашка

и още едно две неща

1099 лева цена.

 

Дали е добра инвестиция

 

 

 

Оказа се, че ТВ-то е 100Hz и сега пътува към нас. 40 инчовия е със 100 лева повече, но аз така или иначе и за 37 нямам място.....та сега ще мислим кво ще правим...Зеге ли ще играе.... :D :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Недей чети Wikipedia. Аз ти говоря от първа ръка.

 

Намери телевизор, дето да може да му се изключва динамичния контраст и гледай разликата. После говори колко е готин.

 

А контраста 2 000 000:1 на плазмените екрани не е целия динамичен.

 

Колкото до живота на плазма и LCD, вече са еднакви. Преди живота на плазмите беше на половина, но сега няма значение. На всичките им дават по 100 000 часа.

 

Динамичния контраст ще го пробвам вероятно още днес. За плазмите знам само че консумират повече ток но това не ме бърка. Аз ако успея да ги накарам да сложат плазмата и друг който съм харесал един до друг работата ще е ясна ама няма как да стане.

 

 

100,000 часа живот е интересно как... при 10 часа на ден това прави над 27 години а без изобщо да се изключва 11 години... силно ме съмнява да ти кажа :)

Link to comment
Share on other sites

По-вероятно само на екрана. Лампата май се води консуматив а останалите електроники където има кондензатори ме съмнява да издържат 10 години нон-стоп работа.

Link to comment
Share on other sites

Мнение от сетком

В зависимост от типа използвана технология /или тип подсветка при LCD/ телевизорите имат различна продължителност на живот.

LCD със CCFL подсветка - 60,000 часа

LCD със LED подсветка - 50,000 часа

PDP модели до 2008г - 60,000 часа

PDP модели след 2008г - 100,000 часа

При LCD телевизорите след тези 60000 часа яркоста на подсветката пада с 50%. Самият LCD панел/матрица/ не се влияе от изтеклото време- може да го ползваш и 60 години стига да му смениш подсветката, но ще ти струва скъпо.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...