Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Въпроса може да ви се стори доста глупав но каква е разликата между http://www.dekom.bg/?page=product_details&...1851381bdd02170 и http://zora.bg/main.php?p=products&s_p...969&hotels=

 

Аз в описанията не намирам нищо различно а разликата в цената е 600 лв

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Хора-много сте изписали.Прочетох няколко поста,но пак ми остава мъгла.В първия пост Лил_Скрапи е обяснил какво е LCD,но тъй като не разбирам-дори като го чета пак не ми стана ясно :wacko: .Та имам няколко въпроси и бих ви бил изключително благодарен ако ми отговорите:

1-Може ли с думи прости да ми обясните каква е разликата между TFT и LCD.Кои телевизори имат по-хубава картина?

2-Може ли да ми препоръчате телевизор около 1300 до 1500 лева?За препоръчване от хубава марка-Sony,Panasonic :) .

 

Ето примерно ми харесва това

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09027247

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09030348

Edited by xXx
Link to comment
Share on other sites

Здравейте знаещи.

Искам да си взема 32инчов LCD. Бихте ли ме насочили към такъв който има вграден цифров тунер който да става за кабелнитеоператори- DVB-C. Разгледах няколко сайта и останах с впечатление че само Сони 32S3000(3020) и 32D3000 имат такъв тунер. Имали някой който има някой от посочените модели и ползва вграденият цифров тунер към DCC и какви са му впечатленията.

Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Здравейте знаещи.

Искам да си взема 32инчов LCD. Бихте ли ме насочили към такъв който има вграден цифров тунер който да става за кабелнитеоператори- DVB-C. Разгледах няколко сайта и останах с впечатление че само Сони 32S3000(3020) и 32D3000 имат такъв тунер. Имали някой който има някой от посочените модели и ползва вграденият цифров тунер към DCC и какви са му впечатленията.

Благодаря предварително.

 

 

Здравей не съм от знаещите но можеш ли ти да ми кажеш за какво точно се ползва цифровия тунер ? Какво е DVB-C.?

Link to comment
Share on other sites

Кабените телевизии пускат по кабела и цифров сигнал, дават ти цифров приемник който вързваш чрез скарт или композит(чинч или S-vdeo) и гледаш цифрова кабелна, като са кодирани малка част от прогремите(най вече секс каналите) и HBO-пакета. Не зная как ги кодират, но когата ме включиха записаха някакъв номер на тунера и тези програми ги активираха по-късно. DVB- e 3 вида DVB-C-кабилна, DVB-S -сателитна телевизия и DVB-T- за ефирна телевицзия.

Ако ТВ-то ти има тъкъв тунер то ще имаш цифра ТВ без кодираните канали, освен това мисля(не съм напълно сигурен) че цифровият тунер на ТВ е по-добър от този на цифровият приемник.

Link to comment
Share on other sites

Кабените телевизии пускат по кабела и цифров сигнал, дават ти цифров приемник който вързваш чрез скарт или композит(чинч или S-vdeo) и гледаш цифрова кабелна, като са кодирани малка част от прогремите(най вече секс каналите) и HBO-пакета. Не зная как ги кодират, но когата ме включиха записаха някакъв номер на тунера и тези програми ги активираха по-късно. DVB- e 3 вида DVB-C-кабилна, DVB-S -сателитна телевизия и DVB-T- за ефирна телевицзия.

Ако ТВ-то ти има тъкъв тунер то ще имаш цифра ТВ без кодираните канали, освен това мисля(не съм напълно сигурен) че цифровият тунер на ТВ е по-добър от този на цифровият приемник.

 

Колко си сигурен в това? Защото цифровата ТВ се плаща допълнително и приемника (поне моя) не работи без картата която са ми дали. Т.е. ако ТВто има къде да му ръгнеш картата може и да стане в противен случай силно ме съмнява. Поне ако си на ЕК

Link to comment
Share on other sites

Прав си разбира се. Слод за карта може да се поръча допълнително(има го като опция в).

Аз съм на ДСС и тунера който ми дадоха има слод за карта, но такава нема.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Здравейте,

някой има ли наблюдения за този модел?

 

Samsung LE-37M86BD

 

Samsung LE-37M86BD-R

 

мисълта ми е от какво идва разликата? и за тия парички дали може да се намери друг 37" Full HD TV?

благодаря предварително :)

От известно време гледам 40 инчовия вариант на M86BD серията.За HDTV е просто перфектен.На цифрова е доста добре картината.В сайта на Samsung не намирам същия с тире R.твоя.Поздрави.

Link to comment
Share on other sites

Много интересно от къде ли идва тоя R - гледам че 40 инчовия също го има в Domo пак с -R да не са някви гаражни изделия ;) някой друг да има мнение по въпроса? :)

Link to comment
Share on other sites

сега и аз има дилема чудя се дали за взема някво LCD 32 инча ама ква марка да е LG,SONY или няква друго много се чудя до към 1500 кинта да е знам ли дайте някъв акъл.Гледах сонито го произвеждат едното в испания друго май в словения беше в чехия имаше други марки знам ли!

Link to comment
Share on other sites

От известно време гледам 40 инчовия вариант на M86BD серията.За HDTV е просто перфектен.На цифрова е доста добре картината.В сайта на Samsung не намирам същия с тире R.твоя.Поздрави.

Само дето 37-ците са с матрици AUO a 40-ките на този модел мисля са Samsung :-) Въпреки това, М8 е силно препоръчвана от руснаците. Било то и с AUO матрица.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Като марка кои телевизори са най-сполучливи ? Чудя се за покупка на такъф телевизор но да е до към 22" тъй като разстоянието от , което ще се гледа е малко или в краен случай 26". Парите са ограничени около 800-900 лв . Насочете ме към някой конкретен модел или марка . Иска ми се да го ползвам и от време на време като монитор картата ми е ГФ 6600 има и тв аут.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

22" TV особено wide screen е пълна мизерия поне според мен. Монитора си е едно на ръка, вземи си за 300лв една 17-ка ако не държиш на нищо особено, а за телевизор си вземи нещо CRT хубаво, за 500-600лв (които ще ти останат след като вземеш монитора) има разни свестни сонита, а като доживеем да гледаме HDTV или поне повечето да са wide screen че сега ще гледаш всичките телевизии или разплескани или от 22 инча ще гледаш на 18 инча защото отстрани ще губиш някой и друг в празни черни ленти ако искаш образа да ти е с правилни пропорции и да виждаш всичко, иначе повечето ги разплескват леко, леко отрязват и някак се понася (т.е. свиква се след първата седмица) но все пак не е нормален образа и май скоро нито BTV нито NOVA а още по-малко К1 ще пуснат HDTV образ...

 

Отделно че хубавите LCD-та почват от малко по-висока цена и колкото и отблизо да го гледаш за ТВ е добре да е поне 30"... мое мнение, сигурно има и хора за които 20 за ТВ са добре, на мен 20" за монитор вече ми отесня.....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

6 месеца ме нямаше и цените много са паднали на ТВ-тата

ма нещо ДВД-тата не са помраднали преди да замина си бях харесал една система за 1200 лева сега пак е толкова

да се надяваме че догодина ще паднат повече ТВ-тата и двд системите

Link to comment
Share on other sites

Какъв 32" Samsung бихте ми препоръчали. Гледам, че има R серия, S серия и много модели, а цените са г/д еднакви, екстрите също, дизайна също.

Edited by NeRoX
Link to comment
Share on other sites

sharp 20години гаранция от производителя :punk самсунг дават 1год като изгарми лампата си копуваш друг :angry1

Е добре де какви са им моделите на Sharp? Цени? Снимки? Аз почети не съм ги засичал в големи магазинни за ел. техника.

Link to comment
Share on other sites

Добре де малко повече инфо не може ли?

 

Sharp по принцип правят най-добрите LCD панели. Цената го показва. Един и същи модел на сони и на Sharp е с 1000 лева разлика :)

 

Остротата на картината е първото нещо, което те грабва.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...