Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

Ако си ги пускаш от PC нямаш никакъв проблем. Както 800x600 се разпъва на 1366x768 така и 1920x1080 се ресайзва за да се вижда на 1366x768. Както става и на монитора ти, примерно. Но според мен ако пуснеш 1366x768 и същото на 1920x1080 на екран 1366x768 би трябвало все пак да се усети разлика.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако си ги пускаш от PC нямаш никакъв проблем. Както 800x600 се разпъва на 1366x768 така и 1920x1080 се ресайзва за да се вижда на 1366x768. Както става и на монитора ти, примерно. Но според мен ако пуснеш 1366x768 и същото на 1920x1080 на екран 1366x768 би трябвало все пак да се усети разлика.

 

For 1920x1080 (1080p) video at 24 frames per second:
# 3.0 Ghz Intel Pentium D (dual-core) or faster processor
# At least 1GB of RAM

 

с тези изисквания, по-добре един hd player да се вземе, отколкото през компа. то ще е такъв гърч за него, че ....

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

For 1920x1080 (1080p) video at 24 frames per second:
# 3.0 Ghz Intel Pentium D (dual-core) or faster processor
# At least 1GB of RAM

 

с тези изисквания, по-добре един hd player да се вземе, отколкото през компа. то ще е такъв гърч за него, че ....

Гледайки новите цени в Мост, явно там вече са новите по-ниски цени (доста по-ниски), и един процесор 3000+ вече струва 20-30$ нов :) .

Аз смятам да поъпгрейдна тия седмици с X2 5200+ /2.6GHz/ 2MB L2, за невероятната цена от около $150, колкото мисля че трябва да струва в Мост, макар че го няма в ценовата листа.

Колкото до изобразяването на 1366 или 1920 на ТВ с резолюция 1366, според мен имайки предвид че ТВ-то ще рисайзне 1920 към 1366 вътрешно, не се знае как ще се справи със задачата :bgrin: , и е твърде възможно 1366 източника да е с по-добро качество, понеже е непипан и обработван. Овен ако ТВ-то няма фотошопски алгоритми за resize :)

Link to comment
Share on other sites

Колкото до изобразяването на 1366 или 1920 на ТВ с резолюция 1366, според мен имайки предвид че ТВ-то ще рисайзне 1920 към 1366 вътрешно, не се знае как ще се справи със задачата :bgrin: , и е твърде възможно 1366 източника да е с по-добро качество, понеже е непипан и обработван. Овен ако ТВ-то няма фотошопски алгоритми за resize :)

 

ами и аз точно това си мисля

сега пробвах един 1080p на компа ми (2200+, 1GB, А9550) и ... само звук :D картината някъде се е запиляла :P

Link to comment
Share on other sites

ами и аз точно това си мисля

сега пробвах един 1080p на компа ми (2200+, 1GB, А9550) и ... само звук :D картината някъде се е запиляла :P

Защото нямаш x264 кодеци. Haali Media Splitter, AC3Filter и CoreAVC.

Link to comment
Share on other sites

Защото нямаш x264 кодеци. Haali Media Splitter, AC3Filter и CoreAVC.

Абе като стана дума за кодеци, малко офтопик да попитам, някой забелязал ли е, че Windows Media Player плейва без проблем и .3gp, и .MOV (Quicktime) ?

Ползвам само ffdshow. Версия на WMP = 10.

И си плейвам клиповете от телефона, и куиктайм перфектно.

Може да съм поизостанал, но ми се струва, че WMP е напреднал с времето щом плейва тия неща, може отдавна да е така, но тия дни забелязах аз това.

Според мен за 2200+ процесор забрави HD 1920x1080p :bgrin: .

Бях свалил оня ден едно 320 МБ-ово .mov демо за iPhone с резолюция 848х480, при плей ми товари на 10% A64 X2 3800+, за 1920х1080 грубо това са 4 пъти повече пиксели, и грубо би трябвало да товари около 50% (аналогично значи все едно едното ядро да е на 100%) :) . За едноядрен 3800+ това означава 100% товар, откъдето си мисля, че за такава резолюция всичко по-ниско от 3800+ е непригодно..

Link to comment
Share on other sites

Нека разбирачите да кажат дали този модел си заслужава

 

SAMSUNG LE-37M86BD

http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09027211

 

баща ми днес си купи този модел мисля че си заслужава, още не съм ходил да го вида

SONY KDL-40P2530K

http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09026679

Link to comment
Share on other sites

Samsung-а не правят 37", което означава, че панела е единствено AUO (WCG + 100hz).

 

Sony-то е нисък клас, което обяснява и разликата в цената. Който и да сте взели важното е да сте доволни, за алтернативте не му мислете.

 

Смяташ и ти да си купуваш или питаш за него?

Link to comment
Share on other sites

Ми ако ще си взимам нещо то ще да е нещо качествено

и мисля да изчакам да се появи този модел

Samsung LE-40M87BD

http://www.hardwareoc.at/Samsung_LE-40M87BD_LCD-TV.htm

Също ще изчакам да му стане приемлива цената

 

но май го има в техномаркета макар да пише 86 характеристиките му са сащите

SAMSUNG LE-40M86

http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09027248

Също и този модел си заслужава като гледам

SAMSUNG LE-40N87BD

http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09028236

Но пак казвам такива космически суми няма да дам се пак заплатата не ми е 5 бона на месец ебати

а той баща ми си няма хал хабер от ТВ-та и днес отишал сам със сестра ми в техномаркета били го навили на някав малко по скъп модел на Сони за 2500 ма като ми се обади му казах че не му трябва толкова скъп и в крайна сметка си е взел за 2 бона а и не му трябва по хубав се пак ще гледа само една кабелна

Link to comment
Share on other sites

Ми ако ще си взимам нещо то ще да е нещо качествено

и мисля да изчакам да се появи този модел

Samsung LE-40M87BD

http://www.hardwareoc.at/Samsung_LE-40M87BD_LCD-TV.htm

Също ще изчакам да му стане приемлива цената

 

но май го има в техномаркета макар да пише 86 характеристиките му са сащите

SAMSUNG LE-40M86

http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09027248

Също и този модел си заслужава като гледам

SAMSUNG LE-40N87BD

http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09028236

Но пак казвам такива космически суми няма да дам се пак заплатата не ми е 5 бона на месец ебати

а той баща ми си няма хал хабер от ТВ-та и днес отишал сам със сестра ми в техномаркета били го навили на някав малко по скъп модел на Сони за 2500 ма като ми се обади му казах че не му трябва толкова скъп и в крайна сметка си е взел за 2 бона а и не му трябва по хубав се пак ще гледа само една кабелна

1. Модела го има в БГ - M86: http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09027248

Разликата между M86 и M87 е или в цвета (и мястото на бутона on/off) или просто в една страна е един модел, а в друга - друг.

 

2. Между N8x и M8x по-класният модел е M тъй като представлява N + 100hz и с по-висок контраст. А и разликата е 100 лева и то в полза на по-хубавия модел.

 

За цените ще трябва да почакаш поне 1 година докато 1920x1080 станат масови, което лично не очаквам да се случи скоро тъй като те започват от 40" и в някой изключения мисля има и 37". Така, че за нормална цена може би 2 години. А тогава ще дойдат нови модели... :)

Link to comment
Share on other sites

Оффф

да тея ТВ-та падат секи месец ебати

за това няма да бързам при ивентуална покупка

следващото ТВ което ще взема ще бъде Full HD и смятам да го използвам повече

а не като сегашното ми набутак се 2500 и за няколко месеца цената му е НАДОЛУ с 1000 лева

Link to comment
Share on other sites

Здравейте !

Предвид въвеждането на HD заслужава ли си въобще покупка на скъп телевизор ?

Няма ли да се окаже, че са изхарчени един куп пари за нещо, което след 2-3 години

ще е негодно за употреба или за да работи трябва да се окичи с допълнителни

тунери, кутиики и дистанционни ? Защото доколкотот разбирам тези надписи HD Ready

означават точно това....

 

Колебая се за LCD между SAMSUNG LE-32N71B и SAMSUNG LE-M86.

И след като вторият има DVB-T може ли да се смята не за HD Ready, а направо за HD Full.

Моля подскажете....

 

Или по-добре нищо предвид тази смяна на стандартите ?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте !

Предвид въвеждането на HD заслужава ли си въобще покупка на скъп телевизор ?

Няма ли да се окаже, че са изхарчени един куп пари за нещо, което след 2-3 години

ще е негодно за употреба или за да работи трябва да се окичи с допълнителни

тунери, кутиики и дистанционни ? Защото доколкотот разбирам тези надписи HD Ready

означават точно това....

 

Колебая се за LCD между SAMSUNG LE-32N71B и SAMSUNG LE-M86.

И след като вторият има DVB-T може ли да се смята не за HD Ready, а направо за HD Full.

Моля подскажете....

 

Или по-добре нищо предвид тази смяна на стандартите ?

Вградените DVB-T тунери доколкото чета по сайтовете никъде не пише, че са HD. В смисъл - не е уточнено. Така или иначе самите тунери нямат отношение към това един телевизор дали е HD / Full HD. Отношението на един телевизор към неговото название е разделителната способност, която може да изобразява (и приема). High Definition т.е. в случая така наречения HD Ready е 1366x768 каквите са всички маркови телевизори над 23". Full HD е само и единствено телевизор имащ пиксели 1920x1080 т.е. ако се сметне - 2073600 на брой пиксела. Не да приема такава резолюция, а да има толкова пиксели.

 

Не очаквам скоро да пуснат HD телевизия в България, което означава, че ако го взимаш за това - за момента инвестицията не е оправдана. При мен имаше два фактора за да направя тази стъпка - скоро можеше да се наложи да заменя на роднини стар 20-годишен телевизор с моя - 29" CRT. Другото беше да спестя място, и може би е тъпо, но контролния панел на NVIDIA за Vista е ужасен и след минаването на тази OS не можеш да си ползвам повече TV-Outa... а отделно S-Video не е особено качествен начин за пренос на картина... като си пусна филм (дори 1CD) от PC-то и все едно гледаш кино... голям екран, широк... съвсем друго е чувството в сравнено с CRT или да се гледа филм на монитора.

 

Между двата телевизора избора е труден тъй разликата е 800 лева. Лично за мен не си струва да се дават толкова пари и ако ще се дават толкова пари SONY KDL-32D3000 е по-добрият избор въпреки, че на практика е двата телевизора са почти еднакви, но Sony-то е с по-добър баланс като качество на изобразяването - engine-а, главно.

 

http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09028885

http://www.dekom.bg/index.php?page=product...instanceID=4378

 

Разликата между N71 и N86/D3000 e, че двойката (N86/D3000) е едно поколение след N71, има сто херца, има повече настройки, 100hz в помощ на реакцията въпреки, че при N71 тя НЕ Е проблем.

 

Аз избрах N71, защото е добър баланс между евтиното и скъпото с перспектива евентуално след година и половина да го сменя с по-актуален модел. Поне за момента обаче не виждам каква аргументация ще намеря за да дам пари за нов.

 

Ако не си убеден, че ти трябва и че имаш нужда от ТФТ сега, но искаш да си вземеш - N71 заради цената си ще бъде по-добрия избор. Ако парите не са толкова проблем - Sony 32D3000. 32" Full HD така или иначе няма и вероятно няма и да има.

Link to comment
Share on other sites

Вградените DVB-T тунери доколкото чета по сайтовете никъде не пише, че са HD. В смисъл - не е уточнено. Така или иначе самите тунери нямат отношение към това един телевизор дали е HD / Full HD. Отношението на един телевизор към неговото название е разделителната способност, която може да изобразява (и приема). High Definition т.е. в случая така наречения HD Ready е 1366x768 каквите са всички маркови телевизори над 23". Full HD е само и единствено телевизор имащ пиксели 1920x1080 т.е. ако се сметне - 2073600 на брой пиксела. Не да приема такава резолюция, а да има толкова пиксели.

 

Не очаквам скоро да пуснат HD телевизия в България, което означава, че ако го взимаш за това - за момента инвестицията не е оправдана. При мен имаше два фактора за да направя тази стъпка - скоро можеше да се наложи да заменя на роднини стар 20-годишен телевизор с моя - 29" CRT. Другото беше да спестя място, и може би е тъпо, но контролния панел на NVIDIA за Vista е ужасен и след минаването на тази OS не можеш да си ползвам повече TV-Outa... а отделно S-Video не е особено качествен начин за пренос на картина... като си пусна филм (дори 1CD) от PC-то и все едно гледаш кино... голям екран, широк... съвсем друго е чувството в сравнено с CRT или да се гледа филм на монитора.

 

Между двата телевизора избора е труден тъй разликата е 800 лева. Лично за мен не си струва да се дават толкова пари и ако ще се дават толкова пари SONY KDL-32D3000 е по-добрият избор въпреки, че на практика е двата телевизора са почти еднакви, но Sony-то е с по-добър баланс като качество на изобразяването - engine-а, главно.

 

http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09028885

http://www.dekom.bg/index.php?page=product...instanceID=4378

 

Разликата между N71 и N86/D3000 e, че двойката (N86/D3000) е едно поколение след N71, има сто херца, има повече настройки, 100hz в помощ на реакцията въпреки, че при N71 тя НЕ Е проблем.

 

Аз избрах N71, защото е добър баланс между евтиното и скъпото с перспектива евентуално след година и половина да го сменя с по-актуален модел. Поне за момента обаче не виждам каква аргументация ще намеря за да дам пари за нов.

 

Ако не си убеден, че ти трябва и че имаш нужда от ТФТ сега, но искаш да си вземеш - N71 заради цената си ще бъде по-добрия избор. Ако парите не са толкова проблем - Sony 32D3000. 32" Full HD така или иначе няма и вероятно няма и да има.

 

 

Доста компетентно и убедително ! Благодаря ти !

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.com/Panasonic-TC-26LX70-...l/dp/B000OOEKF8

 

За тоя телевизор става въпрос. Относно aspect ratio - има full, zoom, 4:3 и Just. Някой знае ли Just с какво е по-различно от Full. Почти еднакво изглежда

Предполагам е разпъване на 4:3 към 16:9 или някакъв вид stretchване. LX70 e хубав модел, LX700 още повече ;)

Link to comment
Share on other sites

И още един въпрос. Някой ДВД филми нямат черни ленти отгоре и отдолу, но други имат. Нали е widescreen и филма и ТВ-то. Защо на някой филми се получава така

Link to comment
Share on other sites

Имат различно Aspect Ratio, някой са 4:3, други са 16:9... това е причината. А ако става дума за dvdrips има бая формати, с грешно AR, cropped и не cropped и т.н.

 

Зависи и софтуерния плейър дали запазва AR, дали разпъва, дали не разпъва.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Значи ако може да попитам каква е разликата между 50Hz i 100Hz при телевизорите(става въпрос за ЛСД).

Смисъл по-добро опресняване което води до по-добра картина?

И още нещо,ако може да ми препоръчате нещо в диапазона 2000-2500лв,за да знам какво горе долу да търся.Телевизора ще се използва предимно за ДВД филми и кабелна телевизия. Мерси предварително.

Link to comment
Share on other sites

Пиша тук ,защото темата все пак е за ТВ-та пък и не смятам за нужно да се отваря нова.Значи питането ми е за конвенционален SAMSUNG CW-29Z408P и дали е добро телевизорчето.Търся нещо за всекидневно гледане на Тв ,което да е с PIP.Горе-долу 700-800 хартийки съм готов да отделя...та този бива ли го ,ако не някакви предложения?

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09021183

Edited by hosta
Link to comment
Share on other sites

Пиша тук ,защото темата все пак е за ТВ-та пък и не смятам за нужно да се отваря нова.Значи питането ми е за конвенционален SAMSUNG CW-29Z408P и дали е добро телевизорчето.Търся нещо за всекидневно гледане на Тв ,което да е с PIP.Горе-долу 700-800 хартийки съм готов да отделя...та този бива ли го ,ако не някакви предложения?

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09021183

Минусите на slim CRT-тата е, че са възможно или по-скоро много вероятни изкривявания на картината като компромис от слим tube-a. По-късно ще помоля един колега да ти пише с малко собствени наблюдения за slim crt-тата на Samsung и LG макар и за 21".

Link to comment
Share on other sites

Минусите на slim CRT-тата е, че са възможно или по-скоро много вероятни изкривявания на картината като компромис от слим tube-a...

 

Абсолютно.Имам наблюдения на точно този модел на Самсунг-като се гледа филм със субтитри,в краищата са леееко замазани,изглеждат някак удебелени.Ако не ти е проблем мястото,избягвай "слим"вариантите B) За паричките които си приготвил,погледни моделите на Панасоник-мисля че са по-добър избор,като дизайн и предаване ми допадат повече...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...