Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

Опитваш се да налагаш собственото си мнение и разбирания за световно "общо схващане". Не прекалявай...

 

Survey Results: Closed Caption Use

.....

Първо, научи се да правиш разлика между споделяне на мнения, дори понякога малко по-пространствено или разпалено, и налагане.

Второ, опровергай ме по същество за телетекст системата като използваща т.нар. vertical blanking interval при аналоговата трансмисия, както я знаем всички до далечното минало, когато я ползвахме и ние, че се ползва в същото си качество хората експлицитно да отворят телетекста и да чакат по половин-една минута да "дойде" съответната страница от тъпия телетекст, която искат да видят или са "извикали". Дори навремето не я ползвахме сериозно за нещо заради дългото чакане броадкаста да се натутка да я изплюе. Да не говорим за постоянните проблеми с коруптнати символи, цели символни таблици и т.н.

Трето, ползването на някакви по-съвременни разработки в това отношение, което вероятно почти няма връзка с едновремешната технология, разработена за аналоговото PAL (после и другите) предавания, за closed captioning е нещо съвсем отделно, което за юзъра явно е транспарентно. Ок, единствено признавам, че малко наизуст говорех точно за това кой ползва субтитри на живи предавания, евентуално.

Четвърто, този линк е някаква фирма, продаваща услуга за субтитриране, която няма как да ползва оригиналния телетекст протокол във века на дигиталната телевизия. Ако греша, посочи ми линк към тяхната услуга, където пишат обратното. И тяхната статистика важи за целия свят ли?

Прочетете малко в уикипедиа, че дори в north america телетекстът е имал изключително малък успех. Той днес в стандартното си разбиране за телетекст е също както магнетофоните или дори касетите (и дори вече CD-тата) в ерата на мп3 плеърите и смартфоните, където вече автомобилните аудио системи нямат дори CD плеъри, а всичко е блутут, USB и т.н.

 

Есенцията беше, че никой (е, почти, вероятно) днес не ползва телетекст в този вид да отваря и да гледа страници и т.н. Още навремето аз нямах нерви да чакам страниците, но аз съм си аз, вие може да сте имали нервите, вероятно и по-голямата част на света. Ако това ще ви направи по-щастливи.

 

За субтитрите, и аз гледам филми със субтитри, и какво от това.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Първо, научи се да правиш разлика между споделяне на мнения, дори понякога малко по-пространствено или разпалено, и налагане.

Без коментар.

 

 

 

 

Второ, опровергай ме по същество за телетекст системата като използваща т.нар. vertical blanking interval при аналоговата трансмисия, както я знаем всички до далечното минало, когато я ползвахме и ние, че се ползва в същото си качество хората експлицитно да отворят телетекста и да чакат по половин-една минута да "дойде" съответната страница от тъпия телетекст, която искат да видят или са "извикали". Дори навремето не я ползвахме сериозно за нещо заради дългото чакане броадкаста да се натутка да я изплюе. Да не говорим за постоянните проблеми с коруптнати символи, цели символни таблици и т.н.

Прочетете малко в уикипедиа...

Щом настояваш...

Четем на български език:

Всичко написано дотук е вече история. Съвременните телевизори съдържат телетекстните функции в самия процесор на телевизора. В маската на процесора се съдържат много знакови таблици (така наречените езици) между които, заължително е и кирилицата. Езика на който, ще се възпроизвежда телетекста на съответната програма зависи само от код предаван в заглавния ред (Header) на телетекста.Не само това, съвременните телевизори позволяват поради наличие на достатъчна памет да запаметят всички телетекстни страници (незвисино дали страниците са статични или въртящи се страници) и потребителя да разглежда интересуващата го информация без да чака досадния цикъл на обновление на въртящите се страници.

Четем и на английски език:

Digital teletext

 

With the advent of digital television some countries adopted the name "digital teletext" for newer standards, despite the older teletext standards' digital nature. "Digital teletext" is encoded with standards including MHEG-5 and Multimedia Home Platform (MHP).

 

Other countries use the same teletext streams as before on DVB transmissions, due to the DVB-TXT and DVB-VBI sub-standards. Those allow the emulation of analog teletext on digital TV platforms, directly on the TV or set-top box, or by recreating analog output, reproducing the vertical blanking interval data in which Teletext is carried.

 

Digital_teletext_(NRK).jpg

Трето, ползването на някакви по-съвременни разработки в това отношение, което вероятно почти няма връзка с едновремешната технология, разработена за аналоговото PAL (после и другите) предавания, за closed captioning е нещо съвсем отделно, което за юзъра явно е транспарентно. Ок, единствено признавам, че малко наизуст говорех точно за това кой ползва субтитри на живи предавания, евентуално.

Виж по-горе.

 

Четвърто...

Виж по-горе.

 

 

 

 

Ако е възможно, цитирай ме къде съм казал и думичка за аналогов телетекст.

Link to comment
Share on other sites

Без коментар я.

 

Е, аз говорех за аналоговия телетекст, Ок?

То толкова много е използван телетекста, че даже не знаех, че има подобрена версия за дигиталната телевизия, но нали, типично по български трябваше нападателно да се държим противно, вместо спокойно да ме опровергаете. "тотални глупости" и т.н.

И отново есенцията беше, че не съм видял никъде някой сериозно изобщо да ползва телетекст, какъвто и да е той, и предполагам, че днес той е по-скоро по интернет протоколи, защото и HTML може да се нарече телетекст протокол.

Някъде в дивия ...., може някои да ползват по традиционния начин телетекста, не съм казвал никъде, че никой никъде 100% не ползва телетекст, неслучайно направих аналогия с IRC. Но при наличие на интернет от всяко устройство около теб, EPG и т.н., някой ще ти седне да браузва телетекста. Може и да има ако е по-добър отколкото го помним тук, но човек ще рече, че мнозинството на планетата го ползва.

Така и не видях глобална статистика на ползването му. Но не транспарентно ако някъде се ползва за CC, което е съвсем друга тема.

Link to comment
Share on other sites

Това е есенцията:

 

Разбира се - есенцията на твоето заяждане (сефте...). Естествено мед ти капе да цитираш комбинацията "не знаех", точно.

Аз поне признах нещо - говорех за традиционния телетекст, който се ползваше през телевизора на аналоговата телевизия. И смятам, че поне това в Бг последва нормалната си съдба и умря. Говоря за това да браузваш някакво съдържание през 4-те цветни бутона, това, което сега явно някъде съществува като 'цифров' телетекст. Трябва да съм побъркан вместо интернет и вградените купища интернет приложения във всеки днешен смарт телевизор, да ползвам телетекст по този начин.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

аз имам този и не мога да кажа, че съм разочарован. Даже за парите си е много добре. Този, който си харесал, е по-на-далавера от този, който имам аз от 31/01/2018. Но това е нормално, цените падат.

4К върви дори през DLNA, има HDR с хубаво черно. Звукът не е лош, не е добре за музика, но филми и сериали се чуват ясно.

Този, който ти си харесал, ми изглежда малко по-дебел от моя. От техномаркет съм купил една стойка, който прибира много добре ТВ към стената.

Виж моя и бъдещия ти и за нещата, които са общи, мога да помогна с повече детайли. Но в общи линии е измислен сравнително добре.

Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2020 at 8:34 PM, RaptoR said:

Какво мислите за ТОЗИ? За спалнята го мисля

 

 

За цената си е повече от добър,обаче 55 инча за спалня не е ли много? Аз закачих в на едни приятели 42 и при кофти сигнал от кабеларката е мазало а на тоя рамер ще е страшно...От колко метра ще го гледате?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, HEMO said:

 

За цената си е повече от добър,обаче 55 инча за спалня не е ли много? Аз закачих в на едни приятели 42 и при кофти сигнал от кабеларката е мазало а на тоя рамер ще е страшно...От колко метра ще го гледате?

 


Споко, в хола съм с 65-ца и го гледам от 3 метра. При мене няма такова нещо като много като стане дума за инча :laughing1:

Мамка му, ще взема да го купя 

ЕДИТ: И го купИх :punk

Link to comment
Share on other sites

Just now, HEMO said:

Брех,тия даже още са го намалили ....849.

 

Ние направихме врътка в асансьорното и го поръчах за 802 аз. Намален е на 775, но с доставка към 25 и даже такса за плащане 2.50 отива на около 802. Не ми се смятат стотинките... 

Емаг за пръв път се насраха - от 819 ми го фактурирали на 879, а от вчера е на 849. Но това е при тях и ТВ го върнах след кратка дискусия. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lucky Luciano said:

Няма ли как асансьорът да се качва направо в асансьорното се питам аз?!


Тва вече няма как да стане! 
 

Just now, pamporov said:

Ще ви трябва и тоалетна........:laughing:


Тоалетна с душ, шатра, бар с навес ще се градят тази година. Само да не ни дават по телевизията 

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

Тия се излагат. 28лв доставка за телевизор 775лв. Ай сиктир.

Що, бе!? Аз, когато поръчвам части, все едно дали поръчвам за 100 или за 1000 ойро. Доставката ми е все 18. Стига карантията да не е над 10 кила, де...

Link to comment
Share on other sites

Защото доставят от Русе и по принцип всичко над 40лв е безплатно. Освен ако не е 3-ти продавач, който просто използва платформата на еМАГ да си прави продажбите. Виден не знам какво е поръчвал.... Току що добавих телевизора и ми изписа, че доставката е безплатна, както си му е реда. Може промоцията за 750лв да е била от друг продавач, а не от еМАГ.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky Luciano said:

На 750 го поръча от друг сайт, не от ЕМаг. ЕМаг му искаха 880лв., от другия сайт с доставка 25, му идва общо 800.


А така, обясни моля те, да не слизам от асансьорното... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми телевизор 50-55" UHD с андроид, wifi и възможност за дублиране на екран от телефон, bluetooth без значение. Бюджет 1000 лв.

Link to comment
Share on other sites

Някой Филипс, евентуално. Иди и до Технополис и искай да ти покажат моделите на турците /Vestel под всякакви марки, които се сетиш - JVC, Tesla, Grundig и т.н./, които са с Android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...