Jump to content
BulForum.com

ГП на Монако '06


Recommended Posts

Лепер един въпрос. Чел ли си наколко мнение по нагоре. Чел ли си инфо по случая. След като бе потвърден че Шуми е наказан БЕЗ повтарям БЕЗ 100 % доказателства, даже без никакви доказателства. Комисарите са рагзлеждали телеметричните данни и пак не са откирли нищо освен по рязко натискане на спирачки. Ами не Шуми трябваше ГАЗ да даде а не да спре за разказ сигурно. Или да се одари в мантинелата. На сичкото отгори имаше блокирани задни гуми при спиране. За сефте виждам такова нешо в Ф1

 

 

 

Шуми имаше предимство в трети сектор. Но колата ми се разклати за спирането за РАЗКАЗ и сичко тръгна на криво. ТОй не беше в състезателна крива или ЕЙПЕКС. А ако искаше да е нарочно щеше да спре гьотере на пистата а не максимално близо до мантинелата излизайки от състезателната крива. Или може би задна предавка, когато други правят квали. обиколка. Много хитро да

 

Рено, Алосно, ФИА - :icon_fU: :icon_thefinger::icon_fU: :icon_thefinger::icon_fU: :icon_thefinger:

 

Т.нар "ейпекс" (прекалено много слушаш онова кьосе по телевизията, можеш просто да му викаш АПЕКС) не е състезателната линия първо на първо. Това е така да се каже върха на състезателната крива. И айде кажи ми моля ти се на РаСкаС колко състезателни траектории може да има според теб? Просто са смешни всички твърдения, че го е направил без да иска! Искаш да ми кажеш, че неописуемият Шумахер, който те докарва до екстаз на всяко състезание не може да мине един завой, на който цял уикенд дори и Монтани нямаше проблеми? Е ма страшни сте. Тва просто бие по идиотщина изпълнението му на Херес и това на Албърт Парк миналата година (когато отвя Хайдфелд). Пък и защо не включи на задна и не се дръпна оттам, имаше достатъчно време....о, вярно, изгасна му двигателя.....седемкратен световен шампион и рекордьор по победи и полпозишъни не може да си задържи двигателя....... ееее, стииига бе. Направо се.....оакахте. Не знам колко трябва да си заслепен, за да вярваш на тия балъшки оправдания.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply
Т.нар "ейпекс" (прекалено много слушаш онова кьосе по телевизията, можеш просто да му викаш АПЕКС) не е състезателната линия първо на първо. Това е така да се каже върха на състезателната крива. И айде кажи ми моля ти се на РаСкаС колко състезателни траектории може да има според теб? Просто са смешни всички твърдения, че го е направил без да иска! Искаш да ми кажеш, че неописуемият Шумахер, който те докарва до екстаз на всяко състезание не може да мине един завой, на който цял уикенд дори и Монтани нямаше проблеми? Е ма страшни сте. Тва просто бие по идиотщина изпълнението му на Херес и това на Албърт Парк миналата година (когато отвя Хайдфелд). Пък и защо не включи на задна и не се дръпна оттам, имаше достатъчно време....о, вярно, изгасна му двигателя.....седемкратен световен шампион и рекордьор по победи и полпозишъни не може да си задържи двигателя....... ееее, стииига бе. Направо се.....оакахте. Не знам колко трябва да си заслепен, за да вярваш на тия балъшки оправдания.

 

Пред телевизора е лесно нали. Ти ли беше в колата та разбра какво става. Ти ли кара по пистата че знаеш какво е правил. Как да включи задна като имаше коли които правят обиколки.

 

Гледам нищо не казваш за Кими. От как Монти е в МКЛ защо все на Киви се показва белия пушек?

Link to comment
Share on other sites

Пред телевизора е лесно нали. Ти ли беше в колата та разбра какво става. Ти ли кара по пистата че знаеш какво е правил. Как да включи задна като имаше коли които правят обиколки.

 

Гледам нищо не казваш за Кими. От как Монти е в МКЛ защо все на Киви се показва белия пушек?

 

Кво има да му гледам бе чефо? Те на пристанището от яхтите го видяха, че се прави на ударен. Не го ли видя какво прави с волана. Завие, завие пък изправи....уж, че удържа задницата...на баба му хвърчилото. не отива на толкова титулован пилот да върти кифладжийски номера, но похвално е, че ФИА почна да го санкционира. Искам да видя дали още ще прави шмекерии...

 

 

Какво искаш да ти кажа за Кими?!? Не го ли виждаш сам? Колата е бавна, когато й даде зор се скапва... Какво може да направи той? С това разполага за момента. Монтоя няма бял пушек защото няма шампионски характер. Той знае, че напуска освен това и гледа да си трупне някоя точица. (по манталитет наистина повече подхожда на Рено). Дано Алонсо да донесе нещо позитивно на отбора, че просто не знам накъде върви. С най-голям бюджет в момента, а колата за нищо не става. Напуснаха и важни личности....ужас с две думи.

Link to comment
Share on other sites

е що бе бенца върви не по-лошо от реното и феро, само малко издръжливостта им куца, но там работят много сериозно и нищо чудно догодина да изкарат най-добрата кола. на мен щеше да ми е много интересно догодина да гледам шуми и алонсо в мерцедес :) ама няма да ме огрее...

Link to comment
Share on other sites

1Кво има да му гледам бе чефо? Те на пристанището от яхтите го видяха, че се прави на ударен. Не го ли видя какво прави с волана. Завие, завие пък изправи....уж, че удържа задницата...на баба му хвърчилото. не отива на толкова титулован пилот да върти кифладжийски номера, но похвално е, че ФИА почна да го санкционира. Искам да видя дали още ще прави шмекерии...

 

 

2 Какво искаш да ти кажа за Кими?!? Не го ли виждаш сам? Колата е бавна, когато й даде зор се скапва... Какво може да направи той? С това разполага за момента. Монтоя няма бял пушек защото няма шампионски характер. Той знае, че напуска освен това и гледа да си трупне някоя точица. (по манталитет наистина повече подхожда на Рено). Дано Алонсо да донесе нещо позитивно на отбора, че просто не знам накъде върви. С най-голям бюджет в момента, а колата за нищо не става. Напуснаха и важни личности....ужас с две думи.

 

1 Не че нещо ама комисарите на ФИА не намериха доказателствата, а за теб е прекалено лесно да го обесиш тоя Шуми. Нали видя че беше по-бавен с 1,5 десети от собственото си време на втората контрола=> ГАЗ колкото може и сгреши, а с блокирали преди гуми колкото и да въртиш волана няма смисъл ;) . Каквото можа го направи. Изтегли се максимално до мантинелата. Аз ли съм виновен че пистата е тясна. По същата логика можем да обвиним квадратната глава Култи че се изпляска в испания и пак имаше прекратяване на сесията. Или компютрите на Нюрба. И още нещо защо когато Шуми направи това което можа на тая писта никой нищо не иска да каже ами се говори за СК и за отпаднали и за тем подобни глупости. А когато Култи беше зад Бернолди кво направи. Айде да не казвам.

 

2 Ми за тва че Кими могже би няма да е при вас сте си виновни само вие. Аз пак да кажа от 2000 година на сам виждал ли си гръмна двгател Ферари в КОЛА НА ФЕРАРИ в СЪСТЕЗАТЕЛНИ УСЛОВИЯ. А Монтоя като каране се доближава повече до Шуми и и доста агресивен. За махането му не е сигурно. Излезе инфо че щял да остава после че ще се маха. Нищо не е сигурно

Link to comment
Share on other sites

ДЖОЗО ето пак мое мнение:

Чета си аз и стискам зъби и едвам се сдържам да не кажа някои цветни думи. Абе да му ^%$^%$%^$&%$^&&% майна миналата година Киви на Монца същото направи едно велико каране, ама на МОНЦА, тая писта е МОНАКО. Сена аз знам че каквото и да направи Шуми ти го омаловажаваш, ама на мен ми дреме на ХЕЯ. Отворете си затворените очи. Михаел кара с един стоп имаше пред себе си много бавни болиди в това число и Хонда и аз не разбрах СА или ХОНДА бяха по бавни в това състезание. И докато ФИСИ направи 2 изпреварвания Шуми направи 8. А това какви коли е изпреварил няма значение. А ония %$^$&^$%*$ с квадратната глава Култи да не плямпа много щото от време ОНО не се беше качвал на подиума и това ще му е. Същия тоя &$$^%$*&* с МКЛ не можа да мине пред Бернолди май беше с ЕРОУЗ и тогава МКЛ беше с 3 повтарям с 3 сек на обиколка по-бърз, ама се тътреше зад него и нищо ама нищо не направи. Докато Шуми изпреварваше. Аз продължвам да паля тамяна и да видим какво ще стане..........А в злобатва си не можете да видите какво наистина сътвори "ПЕНСИОНЕРА", който нямал рефлекс, нямал ХЪС. ДЖОЗО тоя последния ред е посветен на теб. Щото ти ги говориш тия небивалици

 

Омалуважавам защото и ти правиш същото.Хората са си го казали:"Каквото повикало такова се обадило".Ако спечели Шумахер ама той е "безупречен" "невероятен" "страхотен пилот" страхотна победа.Ако спечели Алонсо хм "чист късмет" въпреки че е победил 7-кратния ви Керпенски.Шуми изпреварил 8 слабака и голямата работа да беше изпреварил Монтоя или пък някой друг м що не го стори?Уж Фиси беше слабак ама той изпревари конкуретни на него пилоти.Шумахер кой конкурентен на него пилот изпревари?Да не се бори за титлата с СА примерно или с Мидланд?

 

Аз нямам злоба ти имаш няква огромна злоба и ако някой постигне повече от Ферари е боклук.Е да ама трябва да свикнеш че миналото си е минало и неможе да искаш това което е било преди и за това да злобееш.

 

Пред телевизора е лесно нали. Ти ли беше в колата та разбра какво става. Ти ли кара по пистата че знаеш какво е правил. Как да включи задна като имаше коли които правят обиколки.

 

О така ли когато Фиси си загаси колата в бокса миналата година друга песен пееше нали?Ние пък сега що да не твърдим същото за Шуми и да не го нареждаме?

 

Относно наказанието започвайте да свиквате.Мина времето когато Шумахер го подпираха от ФИА и си правеше каквото си поиска и блъскаше сичко по пътя си и оп шампион.Нека сега го наказват та да разбере че неможе да прави каквото си поиска и да минава безнаказано.Още по хубаво че е свикнал да го подпират а сега като го режат ще му е още по-гадно :devil

Link to comment
Share on other sites

Омалуважавам защото и ти правиш същото.Хората са си го казали:"Каквото повикало такова се обадило".Ако спечели Шумахер ама той е "безупречен" "невероятен" "страхотен пилот" страхотна победа.Ако спечели Алонсо хм "чист късмет" въпреки че е победил 7-кратния ви Керпенски.Шуми изпреварил 8 слабака и голямата работа да беше изпреварил Монтоя или пък някой друг м що не го стори?Уж Фиси беше слабак ама той изпревари конкуретни на него пилоти.Шумахер кой конкурентен на него пилот изпревари?Да не се бори за титлата с СА примерно или с Мидланд?

 

Аз нямам злоба ти имаш няква огромна злоба и ако някой постигне повече от Ферари е боклук.Е да ама трябва да свикнеш че миналото си е минало и неможе да искаш това което е било преди и за това да злобееш.

О така ли когато Фиси си загаси колата в бокса миналата година друга песен пееше нали?Ние пък сега що да не твърдим същото за Шуми и да не го нареждаме?

Относно наказанието започвайте да свиквате.Мина времето когато Шумахер го подпираха от ФИА и си правеше каквото си поиска и блъскаше сичко по пътя си и оп шампион.Нека сега го наказват та да разбере че неможе да прави каквото си поиска и да минава безнаказано.Още по хубаво че е свикнал да го подпират а сега като го режат ще му е още по-гадно :devil

 

1 От всикчите колко има ли 10 победи около 50 % са подарък. Другите са негови.

2 Това е възможно най-голямат олигария да си изгасиш двигателя в бокса и то не веднъж а в две поредни ли бяха състезание. А и Фиси никога не е бил конкуренция на Шуми. Доказаго и в последните две състезания ;)

3 Никога Шуми не е правил каквото си иска и никога не е подкрепян от ФИА. Сигур за това сезон 97 му е анулиран щото са го подкрепяли. Дам пълни глуопсти

4 Постъпката му е не доказана и това далеч не е моя измислица и вчера го казаха на чист БГ език ;)

5 Дай само един пример в коойто са го подкрепяли. Сигурно в непрестанните промени който най-накрая проработиха през 2005 ама НИЕ СЕ ВЪРНАХМЕ. Или сигурно МАКС И БЪРНИ имат тайни честоти и говорят напилотите да пускат Шуми. Отново глупости. Още с връщането ни на върха се оптахте пак ВИЕ сините шефове на Рено да ни пратятя в 9 глуха с клевети за крилата ни ама за ЖАЛОСТ те пък издържаха тестовете на ФИА. ;)

По точка 1 можеш сам да разбереш за кво иде реч в Ф1.КОМ. Цял свят вижда това което АНТИ ФЕНОВЕТЕ НЕ ИСКАТ ;) Дори за Култи има повече гласове ;) от колкото за ония испански %$%%%$

Link to comment
Share on other sites

1 От всикчите колко има ли 10 победи около 50 % са подарък. Другите са негови.

2 Това е възможно най-голямат олигария да си изгасиш двигателя в бокса и то не веднъж а в две поредни ли бяха състезание. А и Фиси никога не е бил конкуренция на Шуми. Доказаго и в последните две състезания ;)

3 Никога Шуми не е правил каквото си иска и никога не е подкрепян от ФИА. Сигур за това сезон 97 му е анулиран щото са го подкрепяли. Дам пълни глуопсти

4 Постъпката му е не доказана и това далеч не е моя измислица и вчера го казаха на чист БГ език ;)

5 Дай само един пример в коойто са го подкрепяли. Сигурно в непрестанните промени който най-накрая проработиха през 2005 ама НИЕ СЕ ВЪРНАХМЕ. Или сигурно МАКС И БЪРНИ имат тайни честоти и говорят напилотите да пускат Шуми. Отново глупости. Още с връщането ни на върха се оптахте пак ВИЕ сините шефове на Рено да ни пратятя в 9 глуха с клевети за крилата ни ама за ЖАЛОСТ те пък издържаха тестовете на ФИА. ;)

По точка 1 можеш сам да разбереш за кво иде реч в Ф1.КОМ. Цял свят вижда това което АНТИ ФЕНОВЕТЕ НЕ ИСКАТ ;) Дори за Култи има повече гласове ;) от колкото за ония испански %$%%%$

 

1.Това ти го твърдиш и разните ви Фенове на Ферари никой друг!

2.Ами и за мен е най-голямата възможна олигария да си загасиш колата на спиране ;)

3.Винаги е правил каквото си и иска и му се е разминавало но вече никога.

4.Има записи гледали са данни решили са така ФИА.Щом те са го решили значи са имали доказателства иначе щяха да кажат нямаме доказателства.Това че ти не ги знаеш е друг въпрос.

5.Ама веднага се сещам как нацепи Хил и спечели една от титлите си и се размина или пък по скорошен пример когато рреди 2 3 години заора в пясъка и го избутаха на писта(това се случи и на Монтоя ама не го избутаха нали) и това мина незабелязно от ФИА.Има още сумати такива примери.

Link to comment
Share on other sites

2 Това е възможно най-голямат олигария да си изгасиш двигателя в бокса и то не веднъж а в две поредни ли бяха състезание. А и Фиси никога не е бил конкуренция на Шуми. Доказаго и в последните две състезания ;)

 

Тъй като Фиси ми е страшно симпатичен (може би четвърти в личната ми класация след Кими, Мика и Нико) се чувствам длъжен да го защитя. От Рено още миналата година признаха, че двете изгасвания на двигателя му в бокса се дължат на зле настроена елекроника. Просто колата работи на ниски обороти в свободен ход и когато отпусне съединителя изгасва.

 

Не си спомням да има подобно нещо при Ферари обаче.

 

Джозо, Чефо донякъде е прав за победите на Алонсо, но в доста по-малка степен отколкото той го изкарва. Не можеш да отречеш, че няколко победи миналата година са си всъщност втори места. И поради факта, че Кими отпадаше Алонсо беше не -2 точки, а +10. Тва си е баш 6-ица от тотото. Е, вярно е, че се пребори с останалите за тази победа и е успял да завърши, но ако Макларън бяха вложили малко повече прецизност в работата си нямаше да е така. Тук дори не включвам повредите на двигателите. Очевидно това е дълбок проблем, който не може да се отстрани по време на сезона. Говоря ти за елементарни неща като полуоската на Имола, хидравликата на Хокенхайм и върха на сладоледа беше счупеното окачване на Нюрбург. Само от тия 3 състезания дойде и титлата на Алонсо ако не забеляза. Докато в директен двубой той нямаше победа над Кими.

Link to comment
Share on other sites

1.Това ти го твърдиш и разните ви Фенове на Ферари никой друг!

2.Ами и за мен е най-голямата възможна олигария да си загасиш колата на спиране ;)

3.Винаги е правил каквото си и иска и му се е разминавало но вече никога.

4.Има записи гледали са данни решили са така ФИА.Щом те са го решили значи са имали доказателства иначе щяха да кажат нямаме доказателства.Това че ти не ги знаеш е друг въпрос.

5.Ама веднага се сещам как нацепи Хил и спечели една от титлите си и се размина или пък по скорошен пример когато рреди 2 3 години заора в пясъка и го избутаха на писта(това се случи и на Монтоя ама не го избутаха нали) и това мина незабелязно от ФИА.Има още сумати такива примери.

 

Ъъъъъ... Винаги е много общо понятие. Подкрепи с примери?

И разберете че вчерашната победа беше подарък. Шумахер 22-ри, Кими отпадна, кой...? Баричело Монтоя и Култи ли да го настигнат? Джозо говори каквото си искаш за победите на Алонсо но вчерашната си беше най-явният подарък-победа до момента в кариерата му. И все пак ти пак го величаеш. Добре признавам добър пилот е може да кара. Но 1 птица пролет не прави. Взел няква титла и вече гепил господ за шлифера. Тепърва трябва да се доказва тва детенце ;).

Ами виж още нещо. Шуми е правил 22-3 на Малайзия. В сравнение с 22-3 на Малайзия 22-5 на Монако си е много по-голямо постижение.

Link to comment
Share on other sites

Ъъъъъ... Винаги е много общо понятие. Подкрепи с примери?

И разберете че вчерашната победа беше подарък. Шумахер 22-ри, Кими отпадна, кой...? Баричело Монтоя и Култи ли да го настигнат? Джозо говори каквото си искаш за победите на Алонсо но вчерашната си беше най-явният подарък-победа до момента в кариерата му. И все пак ти пак го величаеш. Добре признавам добър пилот е може да кара. Но 1 птица пролет не прави. Взел няква титла и вече гепил господ за шлифера. Тепърва трябва да се доказва тва детенце ;) .

Ами виж още нещо. Шуми е правил 22-3 на Малайзия. В сравнение с 22-3 на Малайзия 22-5 на Монако си е много по-голямо постижение.

 

Абе стига с тия тъпи сравнения бе! Тръгнал еди кой си и завършил еди кой си => е по-добър от другия, който е тръгнал ...бля-бля-бля.

 

Барикело като е правил 18-1 да не е добър колкото Пильо?!

В early days сигурно е имало такива дето тръгват и 30и и завършват 3 обиколки пред другите. Добри ли са колкото Прост и Сена?

Ами айде стига с тия бакалски сметки, че ми писна

Link to comment
Share on other sites

Знам ,че постът ми не е за тук,но тази тема се чете най-много в момента.... :)

 

Трябва ми онова изпреварване на мика хакинен при което пилето беше пред него,михале тръгна да минава затворена кола от едната страна а мика от другата и мика го изпревари...

Ако го имате на клипче или гиф...много ще съм ви благодарен :)

Link to comment
Share on other sites

1.Това ти го твърдиш и разните ви Фенове на Ферари никой друг!

2.Ами и за мен е най-голямата възможна олигария да си загасиш колата на спиране ;)

3.Винаги е правил каквото си и иска и му се е разминавало но вече никога.

4.Има записи гледали са данни решили са така ФИА.Щом те са го решили значи са имали доказателства иначе щяха да кажат нямаме доказателства.Това че ти не ги знаеш е друг въпрос.

5.Ама веднага се сещам как нацепи Хил и спечели една от титлите си и се размина или пък по скорошен пример когато рреди 2 3 години заора в пясъка и го избутаха на писта(това се случи и на Монтоя ама не го избутаха нали) и това мина незабелязно от ФИА.Има още сумати такива примери.

 

1 Цял свят го видя ;)

2 Няма смисъл ДВГ-то да работи на празен ход и той нарочно го загаси. ;)

3 Никога ама никога. Оная удар се е гледал под ЛУПА. ПРОСТ - СЕНА една към едно ;)

4 Не са гледали записи а телеметрия. От запис нищо не се разбира. И все пак Шуми е в колата не някой друг ;)

5 В правилника е позволено щом работи ДВГ стюардите да те бутнат. Друа е въпроса дали искат. Както си си го постлал така ще е. За тва едни ги бутата други не ;)

 

Тъй като Фиси ми е страшно симпатичен (може би четвърти в личната ми класация след Кими, Мика и Нико) се чувствам длъжен да го защитя. От Рено още миналата година признаха, че двете изгасвания на двигателя му в бокса се дължат на зле настроена елекроника. Просто колата работи на ниски обороти в свободен ход и когато отпусне съединителя изгасва.

 

Не си спомням да има подобно нещо при Ферари обаче.

 

Джозо, Чефо донякъде е прав за победите на Алонсо, но в доста по-малка степен отколкото той го изкарва. Не можеш да отречеш, че няколко победи миналата година са си всъщност втори места. И поради факта, че Кими отпадаше Алонсо беше не -2 точки, а +10. Тва си е баш 6-ица от тотото. Е, вярно е, че се пребори с останалите за тази победа и е успял да завърши, но ако Макларън бяха вложили малко повече прецизност в работата си нямаше да е така. Тук дори не включвам повредите на двигателите. Очевидно това е дълбок проблем, който не може да се отстрани по време на сезона. Говоря ти за елементарни неща като полуоската на Имола, хидравликата на Хокенхайм и върха на сладоледа беше счупеното окачване на Нюрбург. Само от тия 3 състезания дойде и титлата на Алонсо ако не забеляза. Докато в директен двубой той нямаше победа над Кими.

 

Как мама му стара все на вторите пилоти бре. Ту Кими ту ФИси.Защо винаги на тях да му се не види :( :angry1 . Ot 10 pobedi mahni 5

 

Знам ,че постът ми не е за тук,но тази тема се чете най-много в момента.... :)

 

Трябва ми онова изпреварване на мика хакинен при което пилето беше пред него,михале тръгна да минава затворена кола от едната страна а мика от другата и мика го изпревари...

Ако го имате на клипче или гиф...много ще съм ви благодарен :)

 

Има го в нета гледал съм го

 

Абе стига с тия тъпи сравнения бе! Тръгнал еди кой си и завършил еди кой си => е по-добър от другия, който е тръгнал ...бля-бля-бля.

 

Барикело като е правил 18-1 да не е добър колкото Пильо?!

В early days сигурно е имало такива дето тръгват и 30и и завършват 3 обиколки пред другите. Добри ли са колкото Прост и Сена?

Ами айде стига с тия бакалски сметки, че ми писна

 

Напротив. Който може го може. И Сена и Шуми са карали със сликове на МОКРО и са печелили

Link to comment
Share on other sites

Абе стига с тия тъпи сравнения бе! Тръгнал еди кой си и завършил еди кой си => е по-добър от другия, който е тръгнал ...бля-бля-бля.

 

Барикело като е правил 18-1 да не е добър колкото Пильо?!

В early days сигурно е имало такива дето тръгват и 30и и завършват 3 обиколки пред другите. Добри ли са колкото Прост и Сена?

Ами айде стига с тия бакалски сметки, че ми писна

 

Аз по Баричело кога съм плюл? Ами Малайзия 2001. 72 секунди седя зад Баричело в бокса. Люсна дъждът, айде в хиндека 10-ти и 11-ти... и накрая кво 1-ви и втори. За мен това е най-великото състезание на Пильо и на Баричело и на Ферари като цяло. Иначе Пильо сам си има също други много велики победи. И кога съм казал че Пильо е по-велик от Сена. Ако Сена беше живял и беше карал още 4-5 години просто нямаше да има аналог в историята на Ф1. Да ама... уви. Така или иначе факт е че на ПИльо не му остава много във Ф1, но му остава достатъчно ;). Така че още е рано да го отписвате.

Link to comment
Share on other sites

Аз по Баричело кога съм плюл? Ами Малайзия 2001. 72 секунди седя зад Баричело в бокса. Люсна дъждът, айде в хиндека 10-ти и 11-ти... и накрая кво 1-ви и втори. За мен това е най-великото състезание на Пильо и на Баричело и на Ферари като цяло. Иначе Пильо сам си има съо много велики победи. И кога съм казал че Пильо е по-велик от Сена. Ако Сена беше живял и беше карал още 4-5 години просто нямаше да има аналог в историята на Ф1. Да ама... уви. Така или иначе факт е че на ПИльо не му остава много във Ф1, но му остава достатъчно ;). Така че още е рано да го отписвате.

 

Когато идва злощастния 1 май Сена е на 34 години. ;) Забрави за тия 4 5 години още

Link to comment
Share on other sites

Когато идва злощастния 1 май Сена е на 34 години. ;) Забрави за тия 4 5 години още

 

При тва точно на Великден... Тц тц тц...е що да не кара още 4-5 години. Пильо е на 37. Кво? Трябваше вече да се е отказал ли?поне още 3 годинки му давам. Той преди време беше казал че иска да подобри рекорда за най-възарастен победител в състезание, на някъв италианец дето бил на 56 :laughing: :lol: :laughing: . Нз дали е говорел сериозно но ще е яко да опита :lol: .

Link to comment
Share on other sites

При тва точно на Великден... Тц тц тц...е що да не кара още 4-5 години. Пильо е на 37. Кво? Трябваше вече да се е отказал ли?поне още 3 годинки му давам. Той преди време беше казал че иска да подобри рекорда за най-възарастен победител в състезание, на някъв италианец дето бил на 56 :laughing: :lol: :laughing: . Нз дали е говорел сериозно но ще е яко да опита :lol: .

 

Всичко това е преди и малко след втората световна война. Фанджо и той е бил доста дърт шампион

Link to comment
Share on other sites

Всичко това е преди и малко след втората световна война. Фанджо и той е бил доста дърт шампион

 

Всъщност рекорда е в края на 50-те или началото на 60-те или средата нз... После ще се разровя да видя кой беше. Италианец беше сигурен съм. Пильо ще подобри и рекорда за най-много стартове на Патрезе, не знам ся Шуми колко има ама поне този и още един-два сезона му трябват. Патрезе има 256, ама колко има Пильо? Нещо 220 ми се върти...

Link to comment
Share on other sites

Напротив. Който може го може. И Сена и Шуми са карали със сликове на МОКРО и са печелили

 

Трябва ли да ти обяснявам, че от сликове до сликове, от каране до каране и от мокро до мокро има разлика от тук до къщата на Пильо в Швейцария?!

Link to comment
Share on other sites

Така нека направя една проста сметка:

Михаел:

22-5=17 позиции Такума Сато беше зад Михаел, когато отпадна, Нико Розберг също, така че, Трули, Уебър, Кими и Клийн бяха преди Мишо когато отпаднаха, за това 17-4=13 спечелени позиции.

Фисикела:

9-6=3 позиции Отпаднали Уебър, Трули, Клийн и Кими, които бяха пред неко така че 3-4=-1 тоест Фисикела е изгубил една позиция....

 

ЯД ме е, че когато Райконен направи подобен подвиг като Михаел, той е велик, неповторим, единствен, крал, бог... но го прави на писта като Сузука... Бахрейн... а когато Михаел с ТРЪГВАНЕ ОТ ПИТ-а го направи този подвиг - това нищо не е... нали господа? Е, вярно при Михаел го няма придимството да изпревариш някой на старта, защото след първия завой си твърдо последен, докато в Сузука Кими стартираше 17 ако не се лъжа...

Link to comment
Share on other sites

dobre..ama ne mi pomaga6

 

Провери в Youtube.com. Там може да го има...

Link to comment
Share on other sites

Джозо, Чефо донякъде е прав за победите на Алонсо, но в доста по-малка степен отколкото той го изкарва. Не можеш да отречеш, че няколко победи миналата година са си всъщност втори места. И поради факта, че Кими отпадаше Алонсо беше не -2 точки, а +10. Тва си е баш 6-ица от тотото. Е, вярно е, че се пребори с останалите за тази победа и е успял да завърши, но ако Макларън бяха вложили малко повече прецизност в работата си нямаше да е така. Тук дори не включвам повредите на двигателите. Очевидно това е дълбок проблем, който не може да се отстрани по време на сезона. Говоря ти за елементарни неща като полуоската на Имола, хидравликата на Хокенхайм и върха на сладоледа беше счупеното окачване на Нюрбург. Само от тия 3 състезания дойде и титлата на Алонсо ако не забеляза. Докато в директен двубой той нямаше победа над Кими.

 

Не е 6-ца от тотото според мен.Това е състезание не само най-бързия печели а този който има и най здрава кола.Ако липсва един от тези компоненти не се печели.На Макларън втория компонент липсваше и затова губиха.Нито Рено са хвърляли боб или са правили вуду магии за да стане така просто по-добре са си свършили работата за да спечелятт.Явно Макларън не са работили достатъчно или просто са проявили небрежност и за това им се скапва колата.За това не са виновни Рено просто тима се възползва и Макларън да бяха на същото място нямаше да си дадат 10-те точки поради спортсменство нали така? ;)

 

 

Ъъъъъ... Винаги е много общо понятие. Подкрепи с примери?

И разберете че вчерашната победа беше подарък. Шумахер 22-ри, Кими отпадна, кой...? Баричело Монтоя и Култи ли да го настигнат? Джозо говори каквото си искаш за победите на Алонсо но вчерашната си беше най-явният подарък-победа до момента в кариерата му. И все пак ти пак го величаеш. Добре признавам добър пилот е може да кара. Но 1 птица пролет не прави. Взел няква титла и вече гепил господ за шлифера. Тепърва трябва да се доказва тва детенце ;).

Ами виж още нещо. Шуми е правил 22-3 на Малайзия. В сравнение с 22-3 на Малайзия 22-5 на Монако си е много по-голямо постижение.

 

Еми написал съм по-горе примери за Чефо пък и преди няколко месеца миналия сезон май имаше едно сблъскване с Уебър на което пак всички Фераристи скочиха че ей на ама Уебър е виновен и Шуми светата вода.

 

Еми последното състезания ФИА наказаха Шумахер не щото Алонсо така е наредил а щото той така сам го нареди.При положение че беше по-бавен и явно не се е движил с висока скорост си направи една простотия.На видеото се виждаше ама как изобщо не се мъчи да вземе завоя а и подхождаше към него не както друг път а някак си странно.

 

Относно Кими:Той излизаше зад Алонсо от бокса когато се появи СК-то и просто нямаше начин как да го изпревари на тази писта в оставащите 20-на обиколки и щеше да си се влачи отзад.Бързината му не беше чак толкова голяма за да го вземет.Така че и да не беше отпаднал пак щяхме да спечелим така че за подаръци и дума неможе да става

 

Когато идва злощастния 1 май Сена е на 34 години. ;) Забрави за тия 4 5 години още

 

Нима Шумахер сега е на 28?Като нищо Сена можеше и той да си кара до към 40 години.

Link to comment
Share on other sites

Нима Шумахер сега е на 28?Като нищо Сена можеше и той да си кара до към 40 години.

 

Тва казвам... :).

Link to comment
Share on other sites

ауе момчета кво се карате като някви каруцари ве? :rolleyes:

 

и кво намесихте сена не ми е ясно? той загина в оня шибан ден и тва е. точка. той беше достатъчно велик и достатъчно обичан, независимо дали с 3, 5 или 10 титли. да може би 94, 95, а може би и 96, 97 щяха да са негови, дори със сигурност щеше да има още титли, но тва няма значение. той е една истинска легенда във формула 1, може би най-красивата част от историята на тоя спорт...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...