Jump to content
BulForum.com

Коя книга прочетохте последно?


Recommended Posts

прочетох "Го рин но шо" ( ръкопис за петте стъпала )

това е средновековен самурайски ръкопис , написан от небезизвестния Миямото Мусаши към 1650 та година

Книгата дава много интересни прозрения , особенно за трениращите бойни изкуства

струва 9 лева

като на всеки лист е оригинала на японски език ( канджи яроглифи ) с превод на български на другата страница - наистина нещо оригинално , което остава за цял живот :)

 

за да си припомните кой беше тоя Миямото Мусаши - можете да изгледате 3те серий на филма "Самурай"

мисля че тези които не са го гледали няма да се разочароват :)

Edited by Sonic
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ми последната книга която четох е ...... хм като си помисля аз до ся несам прочел една книга :) аххахха :)

 

http://www.evrocom.info/invision/index.php...ndpost&p=500379

 

В същата тая тема - това, вярвам, ще те научи да четеш темите в които пишеш... честито. :) аххахха :)

Link to comment
Share on other sites

"Изкуството да оцелееш" на Доланд Тръмп - бестселър

Разказва се как е придобивал различни недвижими имоти и други сделки които е правил след като е станал милиардер. Интерсна е, дори и ако не сте чели първата му книга "Изкуството на сделката" :)

Link to comment
Share on other sites

"Баба Илийца"-това някаква нова книга ли е?Кой е авторът? :(

 

Започнах да препрочитам разни книги напоследък-"Тримата мускетари" на Дюма и едно завръщане към детските години-"Сатана и Искариот" на Карл Май

Link to comment
Share on other sites

"Досие на обект No 1218","Шифарът на Леонадо"-хехе че къде без нея.

Сега съм си наумил да прочета "Кръстникът","1984" и още няколко малки книжки на политическа основа и по-конкретно анархизъм.

Link to comment
Share on other sites

"Баба Илийца"-това някаква нова книга ли е?Кой е авторът? :(

 

Започнах да препрочитам разни книги напоследък-"Тримата мускетари" на Дюма и едно завръщане към детските години-"Сатана и Искариот" на Карл Май

Опс сорка :D .

Link to comment
Share on other sites

последната седмица прочетох

Нерон Вълкът

Калигула Бесния

Цикълът на Месалина

Ликвидирайте генерала

хубави книжки на Христо Калчев лека му пръст

но Нерон определено ми хареса най-много

Link to comment
Share on other sites

Аз последно проетох Баба Илийца и след това До Чикаго и Назад :)

 

Emi kogato pro4utiqt razkaz na Ivan Vazov "Baba Iliica", koito wsashnost se kazwa "Edna Balgarka", stane kniga az stawam rodeo kloun miana. Obrazowanieto kolko ti izliza samo da ta pitam :D .

Edited by Genius
Link to comment
Share on other sites

А аз "Еротизмът" на Франческо Алберони, иначе последната която прочетох е "Дивите разкази" на Хайтов :D

Link to comment
Share on other sites

последно прочетох "Нерон Вълкът" и "Калигула Бесният" на Христо Калчев, да ви кажа ми харесаха романите, мисля, че доста се доближават до българската бандитска действителност, смятам да продължа и с другите романи от поредицата на Калчев

Link to comment
Share on other sites

Започнах "Екзодус", в която трябваше да се разказва за отцепването на Израел и тайните преговори по този процес и тн.., но нещо не успя да ме грабне.Прочетох и "Шестото Клеймо" и "Цифрова крепост" на Дан Браун, но се оказа, че няма смисъл.Който е чел "Шифърът на Леонардо" няма нужда да чете другите 2.Разликите са в имената на женските героини и предмета, който търсят.Реших да се върна към поредицата стари и златни и се захванах с копието на "The Long Walk" на Стефчо краля на ингилиз и любимата ми книга "Богове, гробници, учени" - историята на древността винаги ме е влечала с особена сила =)

Link to comment
Share on other sites

последно прочетох "Нерон Вълкът" и "Калигула Бесният" на Христо Калчев, да ви кажа ми харесаха романите, мисля, че доста се доближават до българската бандитска действителност, смятам да продължа и с другите романи от поредицата на Калчев

Щом са ти харесали прочети и "Цикълът на Месалина"- Това е третата книга от поредицата на покойният Хр. Калчев . R.I.P.

Link to comment
Share on other sites

За свое учудване без особени проблеми успях да прочета набързо две книжки на английски... не съм бил чак толкова зле ;]

 

Huxley "Brave New World" (не ми хареса особено)

 

Stephen George "Nightscape" (приятна)

Link to comment
Share on other sites

http://www.evrocom.info/invision/index.php...ndpost&p=500379

 

В същата тая тема - това, вярвам, ще те научи да четеш темите в които пишеш... честито. :) аххахха :)

а бе ти маи не си добре ми се струва ???

 

ако темата има 30 страници и ти си написал това на 15 страница Аз кво да чета сичките страници ли ?

сорри майна ама като сте админи сте наи големите не се убиждаи...

 

 

Почнах да чета ся Властелина на Пръстените :)

Edited by Reality
Link to comment
Share on other sites

Някой ще ми каже ли някакъв умерен Sci-fi? Умерен имам предвид да няма примерно извънземни, космически кораби, лазерни пушки и тем подобни...нещо от сорта на Наутилус. Малко по-земни фантасмагории.

Edited by Leper_Messiah
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...