Jump to content
BulForum.com

Коя книга прочетохте последно?


Recommended Posts

"Петата Купа",

Дан Симънс

 

Не бях чел нищо друго на този автор, освен "Хиперион", които обожавам и тази книга определено ме учуди :) Приятна и странна :) Имах нужда да почна да чета отново :)

Не знам защо, но на мен Хиперион ми беше някак тегава за четене, при все, че съм голям фен на фантастиката.

Иначе аз препрочетох поредицата "Стен" за втори път, защото най-накрая след 12 годишно чакане излезе финалната книга. Горещо препоръчвам цялата поредица. Последната книга "Краят на империята" е спряна за сваляне от Читанка, но от руския сайт Рулит може да се свали на български.

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 months later...

"Скалата" от Робърт Дохърти (авторът на "Зона 51"). Страхотна военна фантастика, типично н стила на Дохърти. Чете се на един дъх. Имая и в Замунда и в Читанка.

8345.max.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ще я налазя, но сега съм на Сага за седемте слънца. Книга трета. Оня ден приключих втората.

А Зона 51 много ми хареса и те кара да си задаваш разни въпроси...

Link to comment
Share on other sites

Ще я налазя, но сега съм на Сага за седемте слънца. Книга трета. Оня ден приключих втората.

А Зона 51 много ми хареса и те кара да си задаваш разни въпроси...

Сага за седемте слънца е една от най-великите поредици които съм чел...евър. 

Link to comment
Share on other sites

Определено е много интригуваща, само малко фантасмагорично ми се стори построяването на кораба от венталите, но все пак е фантастика... преглъщам го....

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

На Саймън Бекет - Шепот на мъртвите. Страхотен кървав хорър трилър, изпълнен с много трупове. Световен бестселър. Бекет майсторски дирижира съспенса и напрежението.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Сгънах я най-накрая. 6-та и 7-ма книги ги взех за норматив....на един дъх... Определено Сага за седемте слънца е страхотна поредица. Лесна и приятна за четене, завързан сюжет, множество обрати, абе, истинска сага.... Супер е.

Link to comment
Share on other sites

Сгънах я най-накрая. 6-та и 7-ма книги ги взех за норматив....на един дъх... Определено Сага за седемте слънца е страхотна поредица. Лесна и приятна за четене, завързан сюжет, множество обрати, абе, истинска сага.... Супер е.

Сега захващай и поредицата "Стен" и после "Войната на старците".

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

kupata_na_nebesata_hrm.jpg

 

 

 

Човешка експедиция към отдалечена звездна система се натъква на изумителна находка: гигантска конструкция, обгръщаща половин звезда, която се движи в същата посока и разполага с обитаема площ многократно по-голяма от Земята.

Част от полевия екип е заловена от гигантските извънземни обитатели.

Загадките за произхода и предназначението на Купата тласкат изследователите към открития, които ще променят представите за мястото на човечеството във вселената.

Добра фантастика, лесно се чете и има доста за какво да се мисли. Препоръчвам.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...
On 8/1/2018 at 11:51 PM, charmock said:

Сега захващай и поредицата "Стен" и после "Войната на старците".

Старците ги цъкнах. Приятно книжле, макар и кратко. Но първо ще мина май през Скалата и после ще захвана Стен. Че нещо не ми се влиза сега в дълга поредица... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mockingbird said:

Старците ги цъкнах. Приятно книжле, макар и кратко. Но първо ще мина май през Скалата и после ще захвана Стен. Че нещо не ми се влиза сега в дълга поредица... 

Старците имат продължение "Призрачни бригади". Скалата е уникална книга. Аз захванах Земно ядро. Доста увлекателно четиво, с много действие и малко излишно описание. Препоръчвам.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Тъкмо приключих с всичко написано от Clive Cussle. Явно съм му голям фен. Чакам сега март да издаде нова книга и после май месец още една. През това време мисля да захвана една голяма класика: Фондацията. В какъв ред обаче да ги чета книгите? Гледам има 2 книги в който действието се развива преди това от оригиналната книга. Да прочета първо трите оригинални книги както са издавани или да започна с предисторията която е публикувана доста години по - късно, но действието се развива преди оригиналната история?

Link to comment
Share on other sites

On 3/13/2019 at 11:21 PM, netrootbg said:

В какъв ред обаче да ги чета книгите? Гледам има 2 книги в който действието се развива преди това от оригиналната книга. Да прочета първо трите оригинални книги както са издавани или да започна с предисторията която е публикувана доста години по - късно, но действието се развива преди оригиналната история?

 

Започни с оригиналните книги и след това продължи с предисторията. Аз доколкото помня бяха 7 книгите (разказите).  Силно бих препоръчал след третия/четвърти разказ да прочетеш и "Роботите". Те също допълват цялостната история и започваш да свързваш всички разкази :) Фондацията и Роботите са едни от най - хубавите неща, които съм чел :)

Иначе в момента съм дал шанс на
Ендимион (Дан Симънс).  Засега започна обещаващо, но ще видим как ще върви по - нататък :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...
Just now, Antares said:

"Черни дупки и бебета вселени", компилация от есета на Стивън Хокинг.

Тъкмо днес си я поръчах от Бард. В момента чета новите книги на Робърт Дохърти от поредицата Зона 51. "Нощните вълци" и "Книгата на истините". Изключително ми допада стила на писане на Дохърти, още повече, че той е бил командир на специалните части преди да стане писател и е доста навътре във военната терминология.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

"Хиперион" Първата от четирите книги.

Сигурно има 20 години откакто изчетох поредицата за пръв път - продължава така силно да ми влияе. И продължавам да намирам нови неща в тази книга.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Триумфът на Ендимион. Последната част от Хиперионската поредица. Невероятни книги. Горещо препоръчвам на всеки любител на фантастиката!

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Antares said:

Триумфът на Ендимион. Последната част от Хиперионската поредица. Невероятни книги. Горещо препоръчвам на всеки любител на фантастиката!

 

Скоро трябва да почна Ендимион. Докато четох Хиперион ми беше трудно да седна да чета, но седна си отиваха 2-3 часа, защото не можех да спра.  Иначе преди 2 седмици свърших с втората книга от "Игра на тронове" (не съм гледал сериала).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...