Jump to content
BulForum.com

5 неща, за които се гордете, че сте българин...


Recommended Posts

1.Природата - Море , Планина

 

Това е добре...

 

2.Историята,Културата - 13 века богатство

 

Каква история? 300 години независимост 1000 години робство!

 

3.Жените - тука няма спор

 

Всички излюзии ми изчезнаха, когато първо един турчин, а след това един албанец ми казаха: "Абе, българките, много лесни бе!"

 

4.Спорта - ами достатъчно е да споменем Веско Топалов

 

Не мога да разбера, защо наричат Шаха - спорт???? :blink: :blink: :blink:

 

5.Умението за оцеляване - Ами печелим 200лв харчим 400 меко казано.

 

Умение за оцеляване??? При -8 или колкото там беше промила или както се водеше отрицателен прираст, тотална липса на млади хора, масова емиграция, и преобладаващо пенсионерско население?

 

1.Винаги чакаме някой да ни "оправи". Май все така е било просто изпълнителите са различни.

2.Липсата на елементарна култура в опазването на чистотата. Е от това ме е адски срам да съм БЪЛГАРИН

 

Горе долу съм съгласен с първото, а с второто - напълно!

 

3.Крайно ниското ни самочувствие като нация дошло от мизерно ниските ни доходи. Съдба!

 

Високите доходи, не са основна причина! Пък и какво - някои българи имат високи доходи и какво представляват? Въздух под налягане! Тук са големци, ако идат по света - селяндури (мутри с други думи)!

 

4.Вечното гледане в чуждото канче и зависта. ....Не важно аз да съм добре , а Вуте да е зле.....

5.Защо винаги чуждото е по-хубаво?!?!

 

Ама съм забелязал, че това нещо го има и в други народи, които ние смятаме за много "по-цивилизовани" - нарочно ги слагам в ""...

Link to comment
Share on other sites

Каква история? 300 години независимост 1000 години робство!

Абе малко повече от 600 ама за сметка на това забележителни!

 

Не мога да разбера, защо наричат Шаха - спорт???? :blink: :blink: :blink:

 

Ами какво е? Що въобще се обаждаш тука . Я си задръж невъздържания си коментар като си пълен безхаберник в този спорт. Ако имаше поне малко познание към тази игра би мал друго отношение. Играта на шах осебено професионалния, в който една партия продължава няколко часа води до такова психичско и физическо изтощение, което едва ли може и да си представиш защото подобни неща са ти чужди.

Ама нали българите от всичко разбираме........

 

Всъщност къде е твоята класация?!?

Link to comment
Share on other sites

Абе малко повече от 600 ама за сметка на това забележителни!

 

В действителност годините преди 681-ва са много по-забележителни за българските ни предци :P

 

 

Ами какво е? Що въобще се обаждаш тука . Я си задръж невъздържания си коментар като си пълен безхаберник в този спорт. Ако имаше поне малко познание към тази игра би мал друго отношение. Играта на шах осебено професионалния, в който една партия продължава няколко часа води до такова психичско и физическо изтощение, което едва ли може и да си представиш защото подобни неща са ти чужди.

Ама нали българите от всичко разбираме........

 

Всъщност къде е твоята класация?!?

 

Следващите олимпийски спортове, които ще последват са дамата и несесърдичовечето... може и монополи! Да ви имам и определенията! Специалисте, горд българино!

 

Физическо и психическо изтощение ще получиш и като решаваш цял ден кръстословици за време :rolleyes: Може да пробваш и със судоку.

Link to comment
Share on other sites

Като е NoComment, тогава защо го пишеш? Се едно да те напсувам на майка и да ти кажа после "айде пийс"... А и при навлизането на компютърните игри като електронни спортове, шаха да ви е проблема...

Link to comment
Share on other sites

Ех ама и тази тема се е развила типично по български :)

 

 

 

Ти по какъв начин искаш да се развие? По френски или по германски или по китайски! Все пак сме българи!!!

 

No comment!

 

 

Не разбрах, за какво побесня толкова, след като нищо лошо не съм казал срещу шаха? Май прибърза с изводите, приятелю! :ghost

Link to comment
Share on other sites

Харесват ми:

 

1. ДПС/Амет Доган

2. Дупките по улиците (няма вече улица без дупка в страната)

3. Сиганити

4. Селяндурските съ-граж-селяни

5. Убийствата/педофилията/катастрофите които са с хиляди в повече от нормалните събития представяни по всички медии.

 

едит.

5 отвратителни:

 

1.Политиканството; - деба седесарите смотани

2.Уважението към чужденците, повече от колкото към самите нас;мани ги турчолята, съветския съюз голяма работа

3.Далавераджийството тоя костов само далавери ще ми прави

4.Дървоглавието я си знаем 1, нещо ще си пеем

5.Търгашите мани го тоя търгаш, прекупвач от борсата на първенец

 

Все едно слушам дядо ми...

Link to comment
Share on other sites

Таман да ви се зарадвам, защото българското у мен и без това има нужда от напомпване и... пак се изпокарахме... Имах какво да кажа, ама ми се изпари в края на топика от отношенията... извиняам се за оф-топика :(

Link to comment
Share on other sites

Zingam, харесва ми как се отваряш, ама още мъничко не ти достига :)

 

Толкова съм надарен, толкоз имам! Ако искаш повече :) намери си друг. Аз удължители не ползувам.

 

 

Харесват ми:

 

1. ДПС/Амет Доган

2. Дупките по улиците (няма вече улица без дупка в страната)

3. Сиганити

4. Селяндурските съ-граж-селяни

5. Убийствата/педофилията/катастрофите които са с хиляди в повече от нормалните събития представяни по всички медии.

 

едит.

Все едно слушам дядо ми...

 

В този дух и аз ще кажа: Гордея се с:

 

1. Ахмед Доган и компания, Царя и компания - все достойни българи, политици, но преди всичко бизнесмени

2. Косьо Самоковеца, Иван Тодоров - Доктора, Двамата братя и всички като тях - млади български бизнес-таланти, честни и неподправени

3. Талантливите български техногении, които печатат собствени пари и пазаруват с чужди кредитни карти, специаистите по ключалки и каси

4. Българската чалга и бългаския рап - музика достойна за Космоса и следващата космическа епопея

5. Софийския вилает, екологията и чистотата

 

... списъкът всъщност е доста дълъг, но изискването беше за 5 неща, иначе мога да го допълня с неща от рода на:

- Уважението на частната собственост. Казваш: "Извинете навлезнали сте в частна собственост, моля друг път недейте." Те любезно ти отговарят: "Я се ?+%+" и започват да ти показват юмруци. В "по-нецивилизовани" държави хората имат право да вадят оръжие и да стрелят по неканените посетители, но ние за разлика от тях сме гостоприемни, тоест горд съм с гостоприемството ни и начинът, по който държавата защитава интересите на населението и собствеността му.

Link to comment
Share on other sites

Gordeq se s istoriqta ni, s kiseloto mlqko i s prirodata.

Ne samo, che ne se gordeia ami se draznia na vsichko ostanalo - politikata - ot neia idva vsichkia 'iut' v stranata ni.

Link to comment
Share on other sites

Не мога да разбера, какво на всички им пречи Волен Сидеров, когато последните пет години двама отявлени небългари Симеон Борисов и Ахмед Доган си развяваха патлаците и ни направиха всички на медузи, доказаха ни, че не сме народ и че не заслужаваме нищо друго освен да робуваме, да ги храним, а те да ни съдират кожите, тоест да ни крадат, да ни крадат, а накрая и да ни ебат.

 

Не сте ли забелязали, как Ахмед винаги седи отстрани и се подсмихва подигравателно.

 

Странно, как в държава, в която и единият род - турския и другият - Сакскобурсготския са нанесли такива зашеметяващи злини, могат все още не само да пребивават тук, ами че и да управляват безконтролно?

 

 

Та Воленчо изобщо нямаше да го има, ако не бяха тия.

 

Е, това никъде го няма - затуй и никога няма да се оправим. Те нещата тепърва ще стават зле за българската народност. Икономика не се прави с пенсионери и мангали. На великите ни капиталисти, но и на чуждите, ще им трябват работници, ще ни докарат безчет араби и още повече турци и азиатци. А това дето сега всеки има собствено жилище, ще остане като далечен спомен за отминала епоха. Ще си плаща народа половината заплата за наеми на чужденците и ще се чуди, какво става.

 

Европейското ни бъдеще, ще е като на европейците миналото им...

 

Изобщо не виждам, как ще ни се оправи демографията.

 

Амин!!!

 

 

 

П.П. И все пак аз съм оптимист. По-лошо от това не може, нали? Е, пък може, може!!! Народ без държава, не е народ, и всеки ще го ебава, защо дори емигрантите знаят, че там някъде има едно у дома. Само че когато това у дома изгори и в него се заселят други. Е тогава ми е интересно, как ще се чувстват!

Link to comment
Share on other sites

Е, вярно, не са пет неща, ама някакси обединяват всичко във всички смисли:

 

Обичам, обичам тази страна

Обичам тия планини зелени

Първа радост е за мене

Небето като от коприна

Обичам наште тринадесет века

Трите морета, прохода Шипка

Обичам нашите Солунски братя

древните войни, славните битки

 

Обичам над мен Дунава синее

слънце Тракия огрява

родино, толкова обичам

сладкопойните ти чучулиги

Когато съм овчарче и овците паса

съм много благодарен, макар и сиромах

Обичам Изаура, вдовицата в бяло

трите съдби на Освалдо

 

Обичам Камата, модерния ляв

обичам го този колос балкански

а тия футболни победи

как ги обичам и още милея

Обичам Барона, Крушата също

Маймуняка, Кръстника, Ганеца, Роко -

толкова са ми симпатични

обичам тепиха

 

А как те обичам Тигре, тигре

и тебе Ферари с цвят червен

нашта система 4-4-2

А любя Радка пиратка

горещо и люто, киселото мляко

обичам и гюла, шопска салата

и ракия

да, да, да и ракия

 

Десети ноември, девети септември

кръглата маса, мирния преход

майчице мила, ще ми се пръсне

с толкова обич сърцето

Обичам пайдушко и ръченица

тези фолклорни магии -

те разнасят славата ни в космоса

и даже по-далече

 

Уикеда - Обичам

 

Дайте за това да си приказваме, вместо да изброяваме. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Никак не беше темата за подобни дискусии...

Воленския национализъм е като нациоализма на футболните запалянковци-популистки ход, колкото да е причина да разбиеш нещо. И ако при запалянковците целта е пейките по стадионите то при Волен е държавата ни. Ама народа гледа повърхностно и тия неща не ги вижда.

Ако трябва да се обсъжда такива неща като "Атака" има си други теми.

Не искам да се развихрят такива дребни националистични спорове тук.

Link to comment
Share on other sites

Zingam, теб ако са те ебали, мен не са ;) (то като гледам колко ти е кеф, явно аз съм онеправдания)

 

DrEvil, предполагам че караш въздухолет и никога не си трошил джанти в дупки.

 

Не искам да се развихрят такива дребни националистични спорове тук.

 

 

Само да уточня - аз не съм фен на Волен.

 

 

 

Не ми е ясно обаче, как можеш да водиш националистически спор, когато няма други народности тук или поне не са го заявили открито. Туй малко прилича като да играеш шах само с бели фигури на дъската.

Link to comment
Share on other sites

Мене ми прилича, че е време тая тема да иде на майната си, преди някой да е излетял от форума за просташко държане. Затваряме бара, разправяйте се чрез лични съобщения. Също за там си запазете ебането и другите приказки дето ги изприказвахте и не повтаряйте грешката да ги поствате като мнения, щото следващия ще лети навън.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...