Jump to content
BulForum.com

Мезета


Recommended Posts

Направо ме разчувствахте, след нова година, ще направя и аз някакво включване.

 

Сега бързам, вадя пиратките от шкафа, слагам дамаджаната под мишницата и фащам пътеките, защото в Пазарджик вече повръщат. :sick :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 741
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Леле гадост! Как ги ядете ти я сърца бе хора?! За свинското jozo е прав! Става много готино (тип филе Елена, само дето не е толкова солено). Пие ядски много вино! Аз лично и с ракия мога да си хапна мръвката и със салата да пия вино и бира. Някои казват че съм варварка и хабя материала, но така ми е вкусно! Инъче много яко мезе за вино е веяния паламуд, НО да си го направиш по рецептата и да се изчисти както трябва (в магазините продават, но нагарча защото не е добре почистен) и като се извее месото става розово, полива се с много лимон и се сервира нарязан на тънки колелца и с нарязан отгоре праз-лук. Хита на сезона в нашата компания е плодовата торта :) май тя се оказа "универсалното мезе" за вино, ракия, водка, мента, мастика, вермут и уиски :) Правим я с много сметана, бисквити удавени в плодов ликьор, плодове и желе най-отгоре :) А инъче пилешки пържолки с много чесън, лимон, олио и черен пипер ги 'завиваме' за 24 часа в тавичка и фолио и после на барбекюто и после - малиииииииииииии радост :) и за мен 1 кило вино :) :love

Link to comment
Share on other sites

Водка .

За предпочитане финландия.

ако няма кинта за такава пия аляска. :D

Водката- без значение от марката и без значение дали е флирт ябълка, зелен собиески, синя кайлъшка и на майка му дупето си я пия със зелен сок ябълка.

 

Мезе - БАНАНИ.

 

Не се шегувам. С банани замезвам и когато пия мавруд.

Понякога бананите се заместват с шоколад НО само при мавруда.

Link to comment
Share on other sites

Казано е: "Всичко върху всичко върви (ядене върху ядене, пиене върху пиене, спане върху спане и т.н.) само бой върху бой не върви".

 

Сливова ракийка + кисело зеленце с червен пипер и малко олио = ХИТА НА СЕЗОНА

 

Пък накрая и 1-2 бирички за оптимално заспиване.

 

Дерзайте

 

P.S. Някой да пробва рецептата със сърцата да я направи с език. Аз като намеря време ще го направя защото имам силни подозрения, че ще се получи очаквано добра комбинация :woot

Link to comment
Share on other sites

Бащата разправяше за свински крачета варени ако не се лъжа в зелева чорба..бях в шок..но незнам пробвайте го каза че било яко :D

Link to comment
Share on other sites

Ей ги и мойте бебета. ; )

Не правете грешката да обработвате сърцата с тъп нож(както аз направих).Едно че трудно се обработва, второ че много се изхвърля.

Мерси много на @Чийз и на @Раптор за рецептата.

А тва нещо след това как се яде?Оронова ли се подправката отвънка или направо всичко се поглъща. ; ).Защото при мене толкова много подправка полепна, че не се вижда месо отдолу, а като се има предвид, че подправката е доста люта...

Edited by A55A551N80R
Link to comment
Share on other sites

Както казва един мой приятел: "Вкусът на алкохола не се определя от вида или марката, а от мезето."

 

За вино предпочитам сирена, или некви пикантни мезалъци. Напоследък доста пивам уиски, а за него фъстички или дебели мезета(лукнки, бабеци, сушени мръвки и т.н.)

За бирата аз препоръчвам да пробвате мариновани пилешки пържоли. Мариновате ги със сол, черен пипер, водка и лимонов сок. С марината отлежават м/у 12-24 часа и после на скарата.

Link to comment
Share on other sites

Ей ги и мойте бебета. ; )

Не правете грешката да обработвате сърцата с тъп нож(както аз направих).Едно че трудно се обработва, второ че много се изхвърля.

Мерси много на @Чийз и на @Раптор за рецептата.

А тва нещо след това как се яде?Оронова ли се подправката отвънка или направо всичко се поглъща. ; ).Защото при мене толкова много подправка полепна, че не се вижда месо отдолу, а като се има предвид, че подправката е доста люта...

 

Браво браво - много се радвам да видя толкова запалени последователи!

 

Няма да се плашиш и нищо няма да рониш. Ако си спазил рецептата не е толкова люто. Нормално е цялата външна част да е с подправка - не се притеснявай. Снимката е малко мътна, струва ми се че нещо не е добре смляна подправката. Предполагам си спазил правилата, а има и предостатъчно снимки по-назад, които си разгледал. Сега остава да изтърпиш да изсъхнат и почвай да буфкаш :punk

Link to comment
Share on other sites

Както бях споменал по-рано започна се с епопеята с телешките сърца :punk

 

За информация на всички - всички магазини, които бях споменал по-рано не съществуват. ЕДИНСТВЕН си стои, както бе казал и cheese, магазинът за карантия на Четвъртък пазара по средата на уличката, която е от страната на пазара откъм бул.Руски. Последните 2 сърца закупих аз днес след дълга обиколка.

 

ТУК показвам сърцата нагледно. Мисля че видялите снимките по-назад в темата няма повече да питат за разлика в големината спрямо свинските :D . Тези двете като доза ги преценям колкото 10-12 свински. Излязоха към 4 кг, фирата не бе повече от 300-400 гр.

 

Да предупредя - изрязването на тлъстината и жилите отнема доста време и борба. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ви е нужен добре подострен нож. Нарязах доста различни по големина и дебелина парчета, за да видя различните резултати.

 

ТОВА са двете най-големи като размер, но сравнително тънки парчета.

 

ТОВА са най-малкото и най-странното парче :devil .

 

ТОВА е цялата "стока" :laughing: .

 

Още веднъж напомням на мераклиите - когато правите солената вода за киснене НИКОГА не ползвайте за тест само едно яйце! Обърнете внимание ТУК и ТУК как едно от 3-те яйца в лявата купа е под вода. Ако това ви се падне единственото, с което тествате ще пресолите пастърмата!

 

Сега съм си сипал една водчица и очаквам да стане към 11.30 за да ги накисна, тъй като едва ли ще стана по-рано утре да хвана 12 часовия срок :punk

 

Като ги провеся по обед ще постна резултати - НАЗДРАВЕ на всички!

Link to comment
Share on other sites

Хммм само на мен ли така ми се струва или много тлъсто си оставил?Аз като изрязвах свинските накрая получените парчета бяха чисто червени, даже ципата отвън съм махал.Тва като изсъхне с тая тлъстина отвън няма ли да стане гадно?Иначе съм съгласен, че тея сърца се обработват много по-трудно...те са 10 пъти по-големи сигурно. :devil

Link to comment
Share on other sites

Хммм само на мен ли така ми се струва или много тлъсто си оставил?Аз като изрязвах свинските накрая получените парчета бяха чисто червени, даже ципата отвън съм махал.Тва като изсъхне с тая тлъстина отвън няма ли да стане гадно?Иначе съм съгласен, че тея сърца се обработват много по-трудно...те са 10 пъти по-големи сигурно. :devil

 

Това което виждаш не е тлъстина, а разни жилави образувания, които като изхънат лично аз много обичам да дъвча. Невъзможно е да махнеш всичката мазнина, освен ако не отделиш 2-3 дена за това. Освен това не е лоша като изсъхне, стига да не е прекалено много. Виж например как в роле "Трапезица" и свински врат "Тракия" винаги има жилка тлъстина - не напразно е там :P .

 

Както обещах вчера ЕТО я стоката подготвена :punk , и след заветното навързване за вълшебния парцал ТУК, ТУК, ТУК, и ТУК

 

Сега остава най-трудния елемент - чакането :cry. Едва не се задавих докато подправях и навързвах...

 

Съответно веднага нарязах 2-3 парчета от свинската партида със Загорка да успокоя страстите :gangstah:

Link to comment
Share on other sites

Мамицата им мръсна да не видят нещо! :devil

 

Я кажи поне става ли и кокло е килото?

 

13 марки, става и с винце и с ракия.

 

Пожелания за заложилите материал да застудее времето.

Link to comment
Share on other sites

Задължително ще претегля цялото количество като е готова, защото на мен сърцата ми излязоха 11 лева, да сложим подправките и всичко давам максимум 15 лева за всичко.

Link to comment
Share on other sites

13 марки, става и с винце и с ракия.

 

Пожелания за заложилите материал да застудее времето.

 

Значи момци БЕСЕН СЪМ!!! Но също така и много благодарен на downsoft, че ме накара с поста си да проверя стоката. НА 5-ти ден само - ужас. Изсъхнали отвън до твърдо, но вътре по-дебелите сурови. Просто откачих. Всичко съм прибрал в хладилника в торби малко да се пооовлажни, надявайки се вътрешно суровите да пооомекнат отвън, а тези, които са пресъхнали да поомекнат.

 

Ето до какво ще ни докарат промените в климата и "зимата" дето вече имаме - 20 градуса.

 

Остава да видим до 5-10 години The Day After Tomorrow на живо.

 

До всички мераклии - не залагайте стока в подобни температурни условия - похабява се.

 

Сега остава да видим дали 3 кг пастърма от телешки сърца няма да отиде по дяволите...

 

Добре че не заложих 10 кг суджуци в това "време"...

Link to comment
Share on other sites

В хладилника съхнат много добре такива материали, аз сега суша едни пресни суджуци от 1 седмица и са ми почти готови.

RAPTOR пробвай да ги провесиш някак си в хладилника, или да са полегнали става, ама ежедневно ги обръщай и смятам работата ще се получи.

А, ако работата тръгне на вмирисване не ги хвърляй, а ги пържи, слагай бурето в средата на хола и викай съмишленици.

 

:beerchug

Link to comment
Share on other sites

за хладилника незнам но в камерата определено стават много добре , незнам дали не си вношавам но имам чувстрото че стават дори по сочни

Link to comment
Share on other sites

ебаси майката тая усолена риба толкова години така и не се научих да я ям мама му стара , винаги ми е изглеждала много вкусна но като я опитам и не ми харесва чак ме е яд на мене си :(

Link to comment
Share on other sites

В хладилника съхнат много добре такива материали, аз сега суша едни пресни суджуци от 1 седмица и са ми почти готови.

RAPTOR пробвай да ги провесиш някак си в хладилника, или да са полегнали става, ама ежедневно ги обръщай и смятам работата ще се получи.

А, ако работата тръгне на вмирисване не ги хвърляй, а ги пържи, слагай бурето в средата на хола и викай съмишленици.

 

:beerchug

 

Нищо не е тръгнало на вмирисване ами нееднородно изсъхване се наблюдава... Вкарал съм ги в хладилника ми, защото наблюдавам и лани и сега че в кутия примерно омекват и стават идеални. Аз съм с два компресора, малко по-особена машина, ако оставиш нещо открито съхне за нула време, но в торби примерно държи със седмици.

 

Сега правя вятътрничав експеримент за "връщане", но дори и да не стане - няма какво да се хвърли - всичко ще се буфка.

 

Злобил - не сме дорасли още да сушим риба :devil , но някои които се продават са на много високо ниво. Няма кво да се учиш да я ядеш - тя не е за наяждане, тряя ти водка с нея. Преди време продаваха чудесен чироз в МЕТРО, но вече го няма...

 

ЕДИТ: Казва се Осолена риба приятел

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Солен паламуд

Е верно,че съм на 15,ама трябва да се учим от по-малки :P

Баща ми я яде с мастика и е много вкусна.

Ако искате рецептата,кажете = )

 

t_tunchev я дай рецептата, пък да видим какво ще стане :D

 

А относно хората с пъстармата от сърца я кажете какви пари са сърцата и кои са за предпочитане - телешки или свински(питам за вкуса)!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...