Jump to content
BulForum.com

Мезета


Recommended Posts

  • Replies 741
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да ти кажа честно врата ме разглези и сега тия рибици горе ми идват вегАнски  :laughing1: 

Обаче новото ми изобретение - това руло от осмянка е нещо фантастично... Това може да отнесе 5 кила вино без никакви грижи. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Godfather said:

Тва сам ли си го ядеш бе мисире, не те ли е срам? :lol:

 

Изобщо не ме срам даже... На семейното събиране миналата нощ повечето замина. Осмянката обра овациите. Телешкото ще го оставя още малко да узрее че само Радост е суровояд като мене и не й дреме... Междувременно снощи и миналата вечер компаниите сме изпили над 10 бутилки вино... Днес тихо на бира, полегнал и със специална саздърма от БРЕДАС от планината... Предсоти да се издирват рецепти как да приготвим месото от Black Angus... Но по-нататък, че тежко требе да се почива. Айляка се бичи!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Телешкото бонфиле в напълно узрял вид - уникално е просто... Невероятно... Това са последните парченца, които Радост изпука за секунди, а аз ще наложа още едно последно за сезона, но ще трябва да зрее в хладилника като гледам... 


53577776_10217549997519375_7847416114677

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ама ти ли ги прави тия, мисир чоглав? Щото в кръчмата и на мен ми ги носят такива... Само дето са леко фризирани, а тия мязат и пресни. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, RaptoR said:

Ама ти ли ги прави тия, мисир чоглав?

Е па съмняваш ли се бе Мисир такъв? Разбира се, че аз ги правих ей тук на това вълшебно място, а самите скариди ги взех все още подскачащи директно от лодката на един рибар от пристанището един километър вляво по брега. :) :drunk:

prawns2.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Godfather said:

Е па съмняваш ли се бе Мисир такъв? Разбира се, че аз ги правих ей тук на това вълшебно място, а самите скариди ги взех все още подскачащи директно от лодката на един рибар от пристанището един километър вляво по брега. :) :drunk:

 


Е така те либим, мисир! 
Тая вечер съм пак на кило миди аз 

69972026_10219057683970594_5699564400864

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Първа партида за сезона и за пръв път ползване на метода контролирано сухо осоляване. Две осмянки, две контрафилета и едно бонфиле. Трябва да се ходи за вино...

 

75079861_10219679813523444_3025832815406

 

72211638_10219679814283463_3282517743395

Link to comment
Share on other sites

Изглеждат добре, даже много добре, само се чудя тази офсетна хартия с хранителното мастило за допълнително овкусяване ли си я използвал, мисире? :lol:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Godfather said:

Изглеждат добре, даже много добре, само се чудя тази офсетна хартия с хранителното мастило за допълнително овкусяване ли си я използвал, мисире? :lol:


Предвид че са върху дъската, МИСИР, минимален досег с нея са имали колкото за снимката. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, RaptoR said:


Предвид че са върху дъската, МИСИР, минимален досег с нея са имали колкото за снимката. 

 

Госсин Raptor, нитритна сол + захар ли ползувахте за осоляването, ползвахте ли пликове за вакумиране и т.н.?

Edited by dvdrw
Link to comment
Share on other sites

On 11/23/2019 at 12:28 AM, dvdrw said:

 

Госсин Raptor, нитритна сол + захар ли ползувахте за осоляването, ползвахте ли пликове за вакумиране и т.н.?


Не съм вакуумирал, в най-обикновени пликове съм ги наложил и дотук нещата са просто перфектни. Нитритна сол тепърва проучвам как да добия и вече имам насоки, но ще мине малко време. Иначе меля морска. Ако имаш ФБ ела при нас, дето се вика, днес отпразнуваха 7000-ния. И един веган няма. 

==============================================

 

По-рано тая нощ бе обесена втора партида в обновеното сушилно. Пилешко филе за жената и сърце от млечно теле. Сърцата си бяха страхотна находка в МЕТРО. Препоръчвам с две ръце. Още при обработката си личи, че са крехки и с много по-малко мазнина и ципи от големите.

 

77221327_10219725902555641_4762089283437

 

76722765_10219725902835648_4487285035182

70475313_10219725903235658_8270859272556

77422692_10219725903675669_6346138286662

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, RaptoR said:


Не съм вакуумирал, в най-обикновени пликове съм ги наложил и дотук нещата са просто перфектни. Нитритна сол тепърва проучвам как да добия и вече имам насоки, но ще мине малко време. Иначе меля морска. Ако имаш ФБ ела при нас, дето се вика, днес отпразнуваха 7000-ния. И един веган няма. 

==============================================

 

По-рано тая нощ бе обесена втора партида в обновеното сушилно. Пилешко филе за жената и сърце от млечно теле. Сърцата си бяха страхотна находка в МЕТРО. Препоръчвам с две ръце. Още при обработката си личи, че са крехки и с много по-малко мазнина и ципи от големите.
 

 

 

Благодаря, страхотно изглеждат. Нитритна сол на първо четене в базар-а намерих - 3.50 килото. Но по рецептата, която гледах, на килограм месо се слагат 15 грама нитритна и 15 грама обикновена готварска сол + 2 гр. захар. ФБ нямам от почти година, че ботовете на Зуки решиха, че нарушавам някакви правила и ми го disable-наха :)

Споделяй, когато имаш възможност. Мерси, хубава вечер.

Edited by dvdrw
Link to comment
Share on other sites

Just now, dvdrw said:

 

 

Благодаря, страхотно изглеждат. Нитритна сол на първо четене в базар-а намерих - 3.50 килото. Но по рецептата, която гледах, на килограм месо се слагат 15 грама нитритна и 15 грама обикновена готварска сол + 2 гр. захар. ФБ нямам от почти година, че ботовете на Зуки решиха, че нарушавам някакви правила и ми го disable-наха :)

Споделяй, когато имаш възможност. Мерси, хубава вечер.


Свързах се с човек тук в Пловдив, от който можем да взимаме и сол и подправки. Скоро ще се видя с него, ще ти дам координати. 

Link to comment
Share on other sites

Благодаря отново! При мен няма условия да си ги суша, та ги пердаша в хладилника в по-малки количества.

Edited by dvdrw
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...