Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?

Recommended Posts

Нямам идея какво виждаш. Щом ти се вижда по-зле си го върни на тези по подразбиране. Все пак ти си го гледаш. :)  

• Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minutes ago, w00x said:

Нямам идея какво виждаш. Щом ти се вижда по-зле си го върни на тези по подразбиране. Все пак ти си го гледаш. :)  

Ще го оставя така да видя и в игри как е, все пак трябва повече неща да се видят... 

В игри няма как да е по-различно от това, което виждаш на снимки на десктопа. Профилът по принцип е за да може цветовете да са по-реални. По-реалните цветове (и звук) по принцип не се предпочитат от повечето хора. Те искат ярко зелена трева, много синьо небе и много наситени цветове като цяло. Тези неща не се срещат в реалния живот и затова правилно калибрираният монитор няма да ги покаже.

14 minutes ago, w00x said:

В игри няма как да е по-различно от това, което виждаш на снимки на десктопа. Профилът по принцип е за да може цветовете да са по-реални. По-реалните цветове (и звук) по принцип не се предпочитат от повечето хора. Те искат ярко зелена трева, много синьо небе и много наситени цветове като цяло. Тези неща не се срещат в реалния живот и затова правилно калибрираният монитор няма да ги покаже.

Реалното не е еднакво за всеки. Аз гледам десктопа си за начало. Снимката вече съм казвал е 7360х4912х48b и е къмто 208мб.

fgjhfgh.jpg

И понеже винаги съм смятал ЕИЗО-то си за мерило, особено в цветовете, преценявам по излъчването на него. НО! Нито съм бил този ден в гората над Триград, нито знам реално какво е било синьото на небето, нито реално как е огрявало слънцето и с какви реални оттенъци. Затова ще поизчакам. Имам обаче снимки, които добре помня как са изглеждали реално. Там като имам време ще се поразгледам.    

On 11/26/2020 at 12:57 PM, RaptoR said:

Доколкото чета NVIDIA GeForce GTX 970 следва да си поддържа G-Sync.

Ангеле, след тия настройки не само не видях някаква разлика, ами като че ли и по-зле стана... При слагането на .icc като че ли нищо не се промени... Има някаква промяна заради бъзикането на RGB настройките... Абе като цяло ми се види по-зле. 

NVIDIA certified the LG 27GL850 144Hz gaming monitor as G-SYNC compatible, so you’ll be able to take full advantage of VRR even if you have a graphics card by NVIDIA (requires a GTX 10-series GPU or newer).