Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

Прекалено са едри пикселите за моя вкус. 1080 максимум 24", а при 27" правилната разделителна способност е 2560х1440 (но е на двойна цена обикновенно). В плесио гледам има LG-та с IPS а не PLS панели и лично на мен ми харесват повече, но е добре да отиде, да разгледа и да си избере на място според мен

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да се включа с един въпрос - за разстояние от очите до монитора от около 0.7-1м, кой размер е оптимален?

 23-24 инча, според мен. На 27 инча 1920x1080 наистина е натрапчиво.

Link to comment
Share on other sites

Като стигнете на моите години 1920х1080 на 27" ще ви се види съвсем прилично. :) Поне за мен от метър разстояние си е идеално.

 

А добре дошъл!

 

на 27 вече има 4к за такива като мен по-претенциозни при това на доста прилична цена. Но трябва да се слага последния windows или да се работи под MacOS.

 

 

Да се включа с един въпрос - за разстояние от очите до монитора от около 0.7-1м, кой размер е оптимален?

30 - 32. Особенно като свикнеш след първоначалния шок че си се олял :)

 

После (след като свикнеш - месец-2 някъде) ако можеш да си го позволиш слагаш още 2 броя 24 инчови - т.е. ако имаш място, ако не си правиш ново бюро...

 

ПС: Не искаш ли да ми дойдеш в офиса да ги покажа всякакви калибри монитори - от 23 до 30 и да си прецениш сам? Хем той е точно на отсрещната страна на реката

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Ники, аз го знам големия монитор в офиса ти. :D За работа е перфектен, но честно казано, не знам ако трябва да играя на него, дали няма да се изнервя с постоянно въртене на главата във всички посоки... За работа, която изисква няколко програми едновременно е добре 27+ инча, или да си пуснеш някой стрийм докато работиш (в моя случай) примерно. Аз заради тия стриймове си бях взел 40 инча телевизор и го вързах към пц-то, ама сега нямам възможност за такъв...

Link to comment
Share on other sites

Представи си сега на StarCraft колко прецизен ще си в микрото особенно ако играеш на 2560х1600 :)

 

На големия можеш да гледаш и цялостната картина а можеш да си приближиш главата до някой детайл или да сложиш 2 неща едновременно. Единствения му недостатък е цената...

 

Иначе ако ще взимаш нещо 27" гледай на BENQ flicker free серията - много приятни цени и монитори като цяло.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

И аз да си дам вота за 27" монитори. Точно 10 ринути ти трябва и повече не искаш и да мислиш за друг размер на екрана. Поне на мен ми трябваше толкова, а аз не скочих рязко - бях доста години и с 24-ка. Главно в нас играя и проблема с въртене на главата, който си споменал - го нямам. Но ако смяташ, че при теб това ще се случи - то избирай 24" монитор. В крайна сметка спираш се на една 24-ка и една 27-ца и решаваш или просто отиваш до дядото и преценяш на място.

Link to comment
Share on other sites

Представи си сега на StarCraft колко прецизен ще си в микрото особенно ако играеш на 2560х1600 :)

 

На големия можеш да гледаш и цялостната картина а можеш да си приближиш главата до някой детайл или да сложиш 2 неща едновременно. Единствения му недостатък е цената...

 

Иначе ако ще взимаш нещо 27" гледай на BENQ flicker free серията - много приятни цени и монитори като цяло.

 

450лв. не е ли малко за 27 инча или бъркам сериите? Гледам някакъв Benq GW2760HS.

Link to comment
Share on other sites

450лв. не е ли малко за 27 инча или бъркам сериите? Гледам някакъв Benq GW2760HS.

1080p - това е уловката. 27 инча е ама пикселите са малко големки. Има модел и с 2560х1440 но там цената е близо двойна.

 

Вариант - има нови TN 28" монитори на 4к - вчера гледах, че вече има поне 10 различни модела. Аз не бих взел такъв, но е факт, че се нароиха, а това много ме радва

Link to comment
Share on other sites

При тия разолюции излиза нов проблем - ако играеш ФПС-и, каква видео карта трябва да имаш, за да може да играеш нормално. Тук освен цената на монитора, трябва да се смята и ъпгрейд на видоето.

Link to comment
Share on other sites

При тия разолюции излиза нов проблем - ако играеш ФПС-и, каква видео карта трябва да имаш, за да може да играеш нормално. Тук освен цената на монитора, трябва да се смята и ъпгрейд на видоето.

Старкрафт-а върви и на вградена видеокарта (верно на минимум, ама аз по принцип на такова предпочитам). За другите не знам.

Link to comment
Share on other sites

Като стигнете на моите години 1920х1080 на 27" ще ви се види съвсем прилично. :) Поне за мен от метър разстояние си е идеално.

ДОБРЕ ДОШЪЛ. ОБИЧАМ ТА! :laughing:

 

 30 - 32. Особенно като свикнеш след първоначалния шок че си се олял :)

Не го слушайте този чове.... киборг. Той не знае какво говори. Като седне в офиса и като се върже към матрицата, сигурно и 32 инча му е малко, ама за простосмъртните 22-27 е супер. Вкъщи съм с 22, в офиса съм с 2х24 и съм пей сърце! :moon:

Link to comment
Share on other sites

Не го слушайте този чове.... киборг. Той не знае какво говори. Като седне в офиса и като се върже към матрицата, сигурно и 32 инча му е малко, ама за простосмъртните 22-27 е супер. Вкъщи съм с 22, в офиса съм с 2х24 и съм пей сърце! :moon:

Щото не си ми виждал работното място :)

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с една 27-ца на Самсунг - тяхната версия на IPS матриците клик и съм с EVGA 760  видеокарта. Играя главно Диабло, но и там има много движения и ефекти. Определено съм доста доволен от избора си, а цветовете са просто... уникални. Но ако се замоташ в омагьосаният кръг - монитор - видеокарта - захранване - дъно - процесор, паричната стойност определено ще ескалира доста.

Link to comment
Share on other sites

Вариант - има нови TN 28" монитори на 4к - вчера гледах, че вече има поне 10 различни модела. Аз не бих взел такъв, но е факт, че се нароиха, а това много ме радва

 

Колкото повече, толкова повече. Щом се нароят достатъчно, ще станат и те по 400 лв.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

За любителите на високите разделителни способности като мен - няколко нови 24-25 инчови монитори с разделителна способност като на 27миците: 2560 х 1440:

 

DELL U2515H: https://pcmonitors.info/dell/dell-u2515h-with-25-inch-2560-x-1440-panel/

 

ASUS VX24AH: https://pcmonitors.info/asus/asus-vx24ah-23-8-inch-wqhd-model/

 

BENQ BL2420PT: https://pcmonitors.info/benq/benq-bl2420pt-with-23-8-inch-wqhd-screen/

 

ACER G247HYU: няма ревю още нито на този сайт нито на tftcentral или tomshardware... в amazon го има, а ужким са щели да го пускат март месец...

 

Както и да е - това са монитори с по 120dpi, което е близко до това на 32 инчовите 4к монитори. Като отчетем, че на 1080 при 22инча е доволно добре това ще си е направо като ретина дисплей :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

да сте попадали на модел, който максимално да позволява движение по вертикала :) ... т.е. да може да се вдигне на по-високо ниво от това на очите.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Тъй като на стария монитор започна постоянно да трепери екрана ще го сменям с нов. 
Ще се ползва повече за браузване, четене по-рядко за филми. 
Размерът ще е 22-24. 
Вече матрицата бях се насочил към IPS като се чудя за вариант *VA. 
Като марка нямам наблюдения и предпочитания. 
Ако има модел с 3г гаранция ще съм още по-навит.
В емага има 3 модела:
1- IPS AOC 23.8" 190лв- https://www.emag.bg/monitor-led-ips-aoc-23-8-full-hd-hdmi-cheren-24b1xhs/pd/D5Z57QBBM/?ref=prod_CMP-3614_2926_31022 
2- MVA AOC 23.6" 190лв- https://www.emag.bg/monitor-led-mva-aoc-23-6-wide-fhd-2xhdmi-difuzoare-cheren-m2470swh/pd/DL0ML7BBM/?ref= 
3- MVA Philips 23.6" 160лв- https://www.emag.bg/monitor-led-philips-23-6-full-hd-vga-dvi-cheren-243v5qsba-243v5qsba-00/pd/DKSQ37BBM/?ref=prod_CMP-3614_2926_31022 

Ще го използвам към лаптопа. Видео картата е R5 2GB, но мисля че няма модерните синхронизации. Не смятам да го сменям скоро и да ъпгрейдвам към 144Hz 4K или VR.

Link to comment
Share on other sites

Аз не бих се доверил на AOC ако искаш нещо надеждно, което да не сменяш скоро. Бих гледал Делл.

 

А за матрицата, щом е за четене - IPS.

Link to comment
Share on other sites

Аз монитор без да видя наживо не бих си купил.

Не е проблем да го поръчам от Емага, но задължително някъде трябва да ги видя първо.

Подсветка, ъгли на виждане, цветове, стабилност/ клатене...

 

На старо трудна работа, уж са в супер състояние, уж били клас А.. ама не съвсем.

От частно лице по може, ако се разберем като хората.

 

Имам супер впечатления от Acer-ите. Леко стари модели 24ки има TFT за 200 кинта.

За професионален монитор пари не давам, не съм дизайнер.

Геймърски също, шутъри не цъкам.

Като цяло кучи марки бих избягвал... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...