Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз бих се насочил към U2711 но ти искаш малък...

 

Тебе вече ще ти забраня да даваш съвети. :P

U-то може и да го изкефи, ама 1330-те лева няма да го зарадват много.

 

 

А иначе наистина 27-те инча доста кефят в началото, но бързо им свикваш и вече ти се струват малки (за себе си говоря...и за тебе вероятно). B)

 

Link to comment
Share on other sites

Тебе вече ще ти забраня да даваш съвети. :P

U-то може и да го изкефи, ама 1330-те лева няма да го зарадват много.

 

 

А иначе наистина 27-те инча доста кефят в началото, но бързо им свикваш и вече ти се струват малки (за себе си говоря...и за тебе вероятно). B)

 

 

27" za 1330 лв (махайки ДДСто пада с още 200) е доооста прилична цена. Аз за 30ката платих близо 2но. Но пък гледайки дизайна на U серията и на моя - разликата си струва.

 

Освен това аз му препоръчвам монитор за 350лв защото такъв бюджет е дал. Но ако има 2 монитора по-добре един такъв - разделителната му способност ще бие и 2та че и отгоре. Пък и друго си е да разпънеш нещо на голяма площ и да го огледаш добре. Дори да не си дизайнер.

 

Иначе, верно така се стига до моето положение с търсене на по-голямо бюро или слагане на допълнителни шкафове около бюрото за всичките монитори (последно са 4 на брой) :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Аааа, мина ли 1000-то лева и ще взема едно Вайо дето има и IPS и ...

 

Размера в случая не е от значение.

 

Та сега въпроса е, ако взема тоя ДЕЛЛ дето се върти или друг дето застава вертикално, тая система удобна ли е за ежедневна работа и е ташкън като не си свикнал? Идеята е да си седи вертикално.

Link to comment
Share on other sites

Размера в случая не е от значение.

 

Та сега въпроса е, ако взема тоя ДЕЛЛ дето се върти или друг дето застава вертикално, тая система удобна ли е за ежедневна работа и е ташкън като не си свикнал? Идеята е да си седи вертикално.

 

Размерът винаги е от значение. :devil

 

Въртенето на екрана на 90 градуса в ежедневието на обикновения потребител няма много приложение ; за някои специалисти в определени области (ако си фотограф например и постоянно въртиш апарата) - да.

Link to comment
Share on other sites

Размерът винаги е от значение. :devil

 

Въртенето на екрана на 90 градуса в ежедневието на обикновения потребител няма много приложение ; за някои специалисти в определени области (ако си фотограф например и постоянно въртиш апарата) - да.

 

За текстообработка му трябва май тоя монитор, а там е по-удобно да се работи на Portrait режим.

Link to comment
Share on other sites

Аааа, мина ли 1000-то лева и ще взема едно Вайо дето има и IPS и ...

 

Размера в случая не е от значение.

 

Та сега въпроса е, ако взема тоя ДЕЛЛ дето се върти или друг дето застава вертикално, тая система удобна ли е за ежедневна работа и е ташкън като не си свикнал? Идеята е да си седи вертикално.

 

Това с въртенето го забрави! Досадно е при това и не разбирам защо го правят. Леко го бутнеш и той застане накриво. Но пък хората престават да ти се облягат по монитора след като се завърти един път и ти им ревнеш, че са го счупили :)

Link to comment
Share on other sites

Това с въртенето го забрави!

 

Моя се фиксира на вертикалната позиция и като цяло трудно се върти. Не става с едно докосване само.

Тук всичко опира до изработката.

Link to comment
Share on other sites

Моя се фиксира на вертикалната позиция и като цяло трудно се върти. Не става с едно докосване само.

Тук всичко опира до изработката.

 

Големия също, но стария при леко по-опънати кабели се килваше леко и колкото и да е леко ме дразнеше. Големия е доволно стабилен за да се мести лесно, но ми е крайно излишно това въртене. На другия (DELL U2211Н) там е добре положението наистина. Освен че изглежда грозен в сравнение с по-големия си брат, други оплаквания нямам.

Link to comment
Share on other sites

Големия също, но стария при леко по-опънати кабели се килваше леко и колкото и да е леко ме дразнеше. Големия е доволно стабилен за да се мести лесно, но ми е крайно излишно това въртене. На другия (DELL U2211Н) там е добре положението наистина. Освен че изглежда грозен в сравнение с по-големия си брат, други оплаквания нямам.

 

Ами по принцип на стойката трябва да има дупка и колкото и да дърпат кабелите, ако са прекарани през дупката, ще дърпат назад.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за отговорите и коментарите, наистина са ми полезни.

Към това се насочвам http://pic.bg/monitori/dell/monitors-23_/monitors-19_-5397063039234

, но имам въпрос как да му дам сигнал от два компютъра, та да мога да изхвърля стария монитор и да остане само тоя. Сигнал от 1 лаптоп (основно) + сигнал когато се наложи от един стационарен.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за отговорите и коментарите, наистина са ми полезни.

Към това се насочвам http://pic.bg/monito..._-5397063039234

, но имам въпрос как да му дам сигнал от два компютъра, та да мога да изхвърля стария монитор и да остане само тоя. Сигнал от 1 лаптоп (основно) + сигнал когато се наложи от един стационарен.

 

Единия през DVI, другия през VGA, но трябва да провериш дали може да сменя входовете за сигнала с бутонче отпред на панела.

Dell WFP2007 може. С едно копченце се сменят 4-те входа, че дори и Picture-in-picture може да се направи.

 

Едит: По тая снимка изобщо не се разбира кое копче какво прави. Трябва да го видиш на място или да прочетеш упътването от някъде.

 

dell_u2312hm_04.jpg

 

По тази обаче се вижда, че има опция Input Source. Няма да е толкова лесно и бързо, колкото с отделен бутон на корпуса, но ще се забавиш 5 секунди при смяната.

 

180581d1329567149-review-dell-u2312hm-ips-led-100_5251.jpg

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

То всичко перфектно, ама одеве го гледах дъното на стационарния и не видях да има ДВИ, утре пак ще го гледам. Друг вариант има ли, едно време имаше едни превключвачи.

Link to comment
Share on other sites

... не видях да има ДВИ, утре пак ще го гледам. Друг вариант има ли, едно време имаше едни превключвачи.

 

Преходник или кабел-преходник.

 

@w00x, няма как да няма - моят е с 8 различни входа и имам достъп до всеки един от тях и от предния панел, и от дистанционно.

Link to comment
Share on other sites

@w00x, няма как да няма - моят е с 8 различни входа и имам достъп до всеки един от тях и от предния панел, и от дистанционно.

 

Твоя същия модел ли е?

Link to comment
Share on other sites

Друг вариант има ли, едно време имаше едни превключвачи.

 

KVM switch е най-доброто. Малко сложно се намира в БГ такъв за USB клавиатура и DVI вход на монитора но като гледам при теб тоя проблем не стои.

Link to comment
Share on other sites

Твоя същия модел ли е?

 

Е как ще е същия, след като пиша, че е с 8 различни входа? :wacko:

По-голям е, но е по-слаб като матрица (TFT) и дори не може да прави PIP между входовете. Така че неговият със сигурност ще има хардуерно превключване на входовете.

Link to comment
Share on other sites

Е как ще е същия, след като пиша, че е с 8 различни входа? :wacko:

По-голям е, но е по-слаб като матрица (TFT) и дори не може да прави PIP между входовете. Така че неговият със сигурност ще има хардуерно превключване на входовете.

 

Въпроса беше реторичен. Това, че твоя има такава функция, не означава, че и този ще я има.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че излишно задълбаваш проблема. Със 100-процентна сигурност има бутон на панела за он-скрийн менюто, в което 100% има точка за превключването на входовете - просто 2-3 натискания на бутончета, което не вярвам да го затрудни особено...да не говорим, че и софтуерно може да си ги избере.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че излишно задълбаваш проблема. Със 100-процентна сигурност има бутон на панела за он-скрийн менюто, в което 100% има точка за превключването на входовете - просто 2-3 натискания на бутончета, което не вярвам да го затрудни особено...да не говорим, че и софтуерно може да си ги избере.

 

Аз не задълбавам въпроса изобщо. А нали точно това меню съм показал във втората снимка в по-горния ми пост? On-screen менюто в което се сменят.

Не разбирам за какво спорим. Опитваш се да ме убедиш, че 100% има нещо, съществуването на което лично съм показал преди това?

 

Написал съм:

По тази обаче се вижда, че има опция Input Source. Няма да е толкова лесно и бързо, колкото с отделен бутон на корпуса, но ще се забавиш 5 секунди при смяната.
Link to comment
Share on other sites

Аз не задълбавам въпроса изобщо.

 

Да, понеже ти никога не задълбаваш никой въпрос в никоя тема...както и да е, извинявай - дай да не спамим повече темата на човека.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ето, че дойде и моя ред да поискам съвет... :)

 

Ще сменям монитора понеже нещо взе да губи цветове. Доста играя FPS игри и ми е важна висока честота на опресняване. Разгледах на Benq два модела LCD монитори, които предлагат 120Hz и малък лаг 2-5ms. Като цяло хората, които са ги взели са доволни, но понеже аз сменям техниката много рядко, гледам като сменям да взема нещо много добро и да не го пипам няколко години.

 

От това, което прочетох всички 120Hz монитори са с TN матрици, пък напоследък LG пускат много готини и евтини варианти с IPS7, които вадят уникална картина, но лошото при IPS е че е "бавен". Единствените IPS модели, които дигат 120Hz са някакви с любителски overclock и са рядкост.

 

От всичко изписано дотук на кратко това което искам е 120Hz LCD/LED монитор, който да вади колкото се може по-добра картина, ако има вариант да е с нещо по-добро от TN ще е много добре. За размер ми трябва около 21-23".

 

Благодаря предварително. :)

Edited by THE STORM
Link to comment
Share on other sites

Аз с IPS монитори проблеми с игри и филми не съм виждал, но най-добре провери как се държат любимите ти игри на тях. Тези 2мс са леко лъжа и измама защото са от сиво до сиво а не бяло до черно освен това за да се получи трябваше да е включен някакъв софтуер на монитора, но все пак те съветвам да не избираш монитор само по характеристики, а да го тестваш на живо

Link to comment
Share on other sites

Дори да мога да видя монитора на живо в магазина, едва ли ще мога да си пусна някоя игра, за да преценя.

 

Проблеми като цяло с IPS и игри няма. Като ти е пуснат vsync можеш спокойно да си играеш почти всякакви игри мазно. Единственото изключение са FPS(first person shooter) игрите. Там честотата на опресняване драстично подобрява "усета" и възможностите за бързи реакции в играта.

 

Има и друго. Самите FPS игри трудно могат да се справят правилно с vsync, поради начина по който е направен engine-а. Т.е. като лимитирам кадрите на 60, спъвам целия engine понеже явно си прави изчисленията в нишката, която се грижи за обновяването на картината. По този начин самата нишка блокира, докато OpenGL или DirectX, не реши, че е време да пусне командата за изчертаване, като в последствие получавам вече "стари" данни за състоянието. При другите игри това е незабележимо поради естеството на играта, но при FPS не е така.

 

Така освен, че като се въртя с мишката усещането е някак си "забавено", също така се повишава и мрежовия лаг.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...