Jump to content
BulForum.com

Сериали


FunLov3

Recommended Posts

3 hours ago, vikktorpenchev said:

A Maniac на Netflix с Emma Stone и онзи пълничкия, който често играе с Adam Sandler някой гледал ли е?

 

Аз го гледах. Не е лош, но очаквах малко повече като цяло. Имаше потенциал. Няма да си изгубиш времето ако го гледаш.

Jonah Hill се казва актьора. :)

 

3 hours ago, RaptoR said:

 

Отново строшаване на гипса по всички параграфи и липса на измислен достатъчен фейспалм да опише ... 

МЕЖДУВРЕМЕННО ... с IMDB рейтинг 9.6, потрошавайки всички рекорди... 

 

А ти отново си здраво подплатен с аргументи.

Моментен IMDB рейтинг...

:Facepalm:

 

Да ти напомня ли преди 10 години как спорехме за Аватар и ти смело обясняваше как IMDB рейтинга му бил рекордно голям? То беше блъскане пак по челото, гръмки изказвания, кой разбирал, кой не разбирал от кино и т.н. Директно след премиерата.

9 и нещо мисля, че беше тогава рейтингът. Рекорди, нечувано и намсикво.

 

За справка в момента: 7.8/10 от 1,044,142 гласували.

Чернобил е едва със 143 000 и има 9.7.

Още една справка: Game Of Thrones е с 9.4 от 1.5млн гласували.

Искаш ли да сложим едни 10лв, че до 3 месеца, Чернобил ще е с по-малко от Game Of Thrones и "рекордът" отива в кофата?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Няма нужда от аргументи относно факта, че водата е мокра. 

Когато някой ми каже, че земята е плоска не смятам за нужно да хабя ценното си време, за да се аргументирам защо не е.

Надявам се съм ясен. Толкоз.  

Отворил съм първия линк, в който е казано защо Чернобил е нещо изключително и специално. Който иска да си търси повече, то е някъде там. Принципно IMDB никога не ме е греяло като нещо меродавно, но тук е показателно как филм с 5 серии, излъчени в 5 понеделника, удари в земята многогодишни хипер продукции с огромни бюджети и претенции. И не виждам как рейтингът ще падне, не че ми дреме. 

За Аватар нямам спомен да съм намесвал IMDB, нещо се бъркаш ми се струва, което не променя мнението ми , че е велик и уникален филм, което мнение споделиха и стотици милиони други хора, вероятно случайно... Тогава бях написал един текст по въпроса, който изцяло поддържам и до днес. 

Както винаги си забравил онова тъй важно "според мен" в тая тирада от откровени глупости (най-отговорно така го определям), написани за Чернобил. Ако беше така щях да те бъзикна и дотам (както Стефчо, който упорито отказва да гледа Star Wars и Avatar, но гледа де що има дебилна комедия). Нищо объркано няма в този филм, който е близък до перфектното. Гледал бил половината филм докато чел новини - ми няма такъв фейспалм, толкоз. В този ред на мисли призовавам всички да не взимат под внимание писаниците ти и повтарям, че минисериалът е задължителен за гледане. Лично на мен за пръв път в живота ми се случва да гледам повторно сериал от подобен тип. Това го правя само и единствено с комедийните. До момента не съм срещал човек, който да не споделя мнението ми, естествено Ангел е първият - за пореден път - каква изненада... :grin:   

=============================================================

 

Сега по темата. Започнах да гледам EL CHAPO, който също е отлично направен сериал. На много високо ниво във всяко отношение, струва си да се види. След първия сезон започнах да се чудя доколко е процентът на достоверност в събитията и дали наистина е допускал толкова много и откровено тъпи грешки тоя човек. Във втори сезон пък педерастията ми се стовари върху главата като парен чук, оцапан с лайна... Въпреки това препоръчвам да се гледа, определено е много силен и няма да съжалявате. Още нещо за Чапо - толкова е динамичен, че и за момент не може да се разсее човек, много пъти ми се случва да връщам назад, защото съм си погледнал телефона или някоя друга дреболия. Та да не вземете да четете новини докато гледате... 

Link to comment
Share on other sites

Аз ще ти кажа как рейтинга ще падне, щом не знаеш как ще стане. Средно аритметично. С времето, вотовете ще станат повече и рейтинга ще се коригира. В момента гласуват голяма част хора, които са директно обвързани с трагедията. Може да видиш User reviews в IMDB. "Аз съм от Украйна", "Аз съм от Припят", "Аз съм от Беларус" и т.н. Хора, които не оценяват сериала като сериал, а като нещо, което се е случило и ги е засегнало лично. Тия хора не гледат кинематография, развитие на персонажите, саундтрак и т.н.

 

Гледай си го и трети път ако искаш, пък дано видиш как сериалът можеше да е много по-добър от това, което е. Самоче тогава нямаше да се хареса на леля ти Сийка от 3-тия етаж и чичо ти Гошо от другия вход. Защото масовия консуматор харесва смляно кино. Защото като види нещо графично като изнасилването в Irreversible или тишината, и тегавата обстановка в Dunkirk - излиза от кино салоните. Много му идвало. Скучно му било. Нямало герои. Нямало история.

 

Аз оценявам сериали и филми в качеството им на такива. Ако искам достоверност или преразказване на история, ще гледам документален филм.

 

Аз аргументирах мнението си.
Ти написа "аз и много други го харесваме, кво да ти обяснявам".
Ми харесвай си го бе, Видене. Само не ми налагай твоето и на приятелите ти мнение чрез снизходителни забележки и коментари, защото дразни.

 

И да. Това си е моето мнение. Няма да ти пиша постоянно "според мен", защото ти не можеш да разбереш кога става въпрос за лично мнение. Ти обаче трябва да го пишеш, защото начинът ти на изказване не показва, че ти изразяваш собствено мнение и си склонен да приемеш друго. Показва, че ти смяташ твоето мнение за универсално и най-добро, а това на останалите за невалидно и едва ли не малоумно.

 

Сериалът показа повече негативите от тоталитарен режим и разразилата се покрай него трагедия, без да се усетят реалните резултати от тази трагедия.

Според мен, сериалът трябваше да покаже обратното. Размерите на трагедията, породена от тоталитарния режим.
Така направен, сериалът не трябваше да се казва "Чернобил", а "Падението на СССР".

Имаше почти цял епизод отделен на взимане на интервюта и ровене в книги. От 5 епизода общо.

Имаше една цяла отделна сюжетна линия, посветена на 1 единствена жена. Защо? С какво тая жена беше специална и по-различна от останалите пострадали, че ѝ отделиха специално внимание? Създадени бяха главни участващи лица от хора, които не са главни участващи лица в трагедията. Ако не знаеш фактите. оставаш с впечатление, че пострадалите са предимно хората, които са показани в сериала. Другите са си окей.

Това преди да стигнеш до финалните надписи, но пак ще кажа - ако исках да чета цифри и да гледам текст, щях да си пусна документален филм. Което и направих след като изгледах сериала, защото ми стана интересно.

 

Накъсан беше и не пресъздава реално трагедия. Аз усетих размерите на трагедията едва на 4-5 пъти. При 2 забавени сцени и при няколко далечни кадъра, които показваха пустощ и меланхолия. Също и едва на няколко пъти се пресъздаде отчаянието на хората намесени на всички нива. Надали в действителност е било толкова малко.

 

Мисля, че това са достатъчно аргументи (ненужни), но очаквам пляскане по челото.

Link to comment
Share on other sites

Наистина няма измислен фейспалм за тия глупости... :laughing1::laughing1::laughing1:

Вземи гледай още 2-3 пъти сериала, че НИЩО не си разбрал.... Ти си вечния опак и с годините е доказано, че където с моето мнение съвпадат 1000, с твоето я има 50, я няма - ето ти едно средно аритметично. Няма да отивам към саката и чорапите, че стана банално, те всички знаят. 

Link to comment
Share on other sites

Какво точно не съм разбрал ако не е тайна? Осветли ме.

 

И да ти покажа само типът хора, които слагат рейтинги на това шоу, да не повярваш, че IMDB рейтинга за популярни предавания има някакво значение.

 

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, верно ли си мислиш, че ще си губя времето да ти обяснявам? Досега няма по-перфектно представяне на аварията в Чернобил, така ще го кажа. Има един пълнометражен филм по въпроса, който също не е лош, но не може да стъпи на малкия пръст на сериала. Ти явно нищо не нзаеш за аварията, но някои помним. Сега са разсекретени доста документри и по тях е правена минисерията. Перфектна просто във всяко отношение. Нищо общо със СССР и падения и глупости. Точно и само за аварията - как, защо, покриване, лъжи, невероятен героизъм и саможертва, жертване на стотици, дори хиляди хора и прочее. И докато ядрената физичка е събирателен образ на стотици учени, които са се борили да спасят Европа, то тримата, които източиха водата РЕАЛНО са спасили континента. Това е абсолютната истина. Така че седни и гледай внимателно, това не ти е Двама мъже и половина да четеш новини и после мнения да даваш. Дебело подчертавам пак, че IMDB рейтингите по принцип никога не ме интрересуват, ти си този, който ги гледа и цитира. Има прекрасни филми с рейтинг 3 например. Аз гледам без да търся рейтинги. Изобщо прочете ли първия път какво показах или се хвана за рейтинга, че е рекорден, което е факт? Няма какво да коментираме повече - хората да гледат, па да кажат.   

Link to comment
Share on other sites

Двама мъже и половина не гледам.

Мнения мога да давам за каквото си пожелая без да ми е нужно твоето позволение.

А с мненеито си само потвърди думите ми.

Link to comment
Share on other sites

Ти го давай, не съм те спрял, те мненията са като гъзовете. Само споменавай, че си е твое, та да не му обръщам внимание.

Между другото сега видях, че в Русия разни кратуни се развълнували на пропаганден принцип срещу сериала. Ето единствения начин рейтингът му да мръдне надолу, друг няма. Дори Горбачов е казал, че специално ще гледа филма. 

Също така не мисля, че съществува мое мнение, което да потвърждава твои думи. Не помня такъв случай. 

 

Link to comment
Share on other sites

На всичкото отгоре, Руснаците също правели собствен сериал, защото историята не била точна в Американския.

 

https://btvnovinite.bg/lifestyle/liubopitno/ruskata-ntv-sreshtu-nvo-chernobil-bil-netochen-i-povarhnosten-podgotvjat-svoj-serial.html

 

Горното го потвърждава. С това, че изтъкваш историята и случката, а не споменаваш нищо за филмографските качества на сериала ако се абстрахираме от това, че е по действителен случай.


Аз казах същото.

 

Въпросът е: "Щеше ли сериалът да има оценка 9.7/10 ако не беше по действителен случай?".

Най-вероятно не. Това се опитвам да кажа и аз. Хората (и от двете страни на барикадата) оценяват реалните събития, а не сериалът като произведение на кино изкуството. Това според мен не е коректно като говорим за оценка на филм.

Link to comment
Share on other sites

Извинявай, ако не си ме разбрал, но и филмографски е отличен. Далеч не съм споменавал, че само заради инцидента е добър. В смисъл ако не е станало ясно - ето, казвам го черно на бяло. Актьорска игра, обстановка, озвучаване - всичко е на ниво. Аз дори се чудя как са успяли да заснемат с такава достоверност тогавашната физическа обстановка и техника с толкова много детайли.  

А иначе хората, които не са корави, изкуфяли тикви точно това ще оценяват - филма като филм, защото огромната част в твоята възраст и надолу хал хабер си нямат за случката.  

Link to comment
Share on other sites

Потребителските коментари (хората с главна заслуга за високата оценка на сериала) са предимно за случката като такава. Прочети ги в IMDB. Ей така от любопитство. Само първите няколко изречения.
Никой не говори за филмови качества.

Не съм и съгласен с хората, които го плюят. Акцента не бил Руски, събитията не били достоверни и т.н.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, w00x said:

Потребителските коментари (хората с главна заслуга за високата оценка на сериала) са предимно за случката като такава. Прочети ги в IMDB. Ей така от любопитство. Само първите няколко изречения.
Никой не говори за филмови качества.

Не съм и съгласен с хората, които го плюят. Акцента не бил Руски, събитията не били достоверни и т.н.

 

В IMDB нищо не гледам, ти искаш коментари да чета... Това като в Замунда... Болшинството от зрителите съм сигурен нищо не знаят за Чернобил. Аз като гледам какви коментари се вихрят у нас и припадам - от сериала почва дискусия за Белене... Неведнъж съм казвал - масовият достъп до интернет, който получиха и всички неграмотни дебили обезсмисли четенето в свободните пространства, където всеки малоумник може да изсере продукцията си... 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, charmock said:

Хората имат по сериозни проблеми от товаь дали сериала е достоверен и какъв му е рейтинга в IMBD. Например този проблем е доста сериозен!!!

 

Ами азиатци? Ами траверси? Ами джендъри? ХАХАХАХАХ
Тоя свят верно ще се разпадне тотално в скоро време... 

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, нали питаше защо Людмила? Ето ти защо Людмила:
 

Quote

За първи път светът научава за Людмила през 1997 г., когато излиза книгата на Светлана Алексиевич. През 2015 г. "Чернобилска молитва" ѝ носи Нобелова награда за литература


Между другото и Людмила за обикновените хора, както и Хомлюк за стотиците учени е вид събирателен образ на всички семейства, изстрадали ужаса на атомната авария. 

Link to comment
Share on other sites

Искам да прочета тази книга, но наличността е изчерпана. Някой виждал ли я е онлайн или в книжарници за стари книги? 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktorpenchev said:

Искам да прочета тази книга, но наличността е изчерпана. Някой виждал ли я е онлайн или в книжарници за стари книги? 

 


Още ПЪРВИЯ линк в Гугъл, също и ВТОРИЯ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktorpenchev said:

Извинявам се, последно като гледах навсякъде беше изчерпана наличност. 

 

Е няма нищо де, нали затова сме тука - и да си помагаме. На мен ми стана любопитно как пък така ще да я няма... 

Link to comment
Share on other sites

Защото става спам, ама със сигурност аз като гледах, а това беше в рамките на последния месец, пишеше изчерпана наличности и аз реших, че няма да се преиздава. Виж в озон е pre-order. Може да са решили, че покрай сериала ще изкарат пари. 

Аз я видях въпросна книга в коментарите в замунда. 

Link to comment
Share on other sites

Гледах целия Чернобил за един ден и тотално не съм съгласен с В00кса - кинематографията и озвучаването са на върха и не знам за какви борещи се двама режисьори става въпрос, но явно сме гледали различни неща с него. Петте епизода на Чернобил се гледат на един дъх и после се връщаш отново на някои ключови моменти. Не мисля, че някой друг би го направил по-добре - този минисериал ще остане в историята! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Godfather said:

Гледах целия Чернобил за един ден и тотално не съм съгласен с В00кса - кинематографията и озвучаването са на върха и не знам за какви борещи се двама режисьори става въпрос, но явно сме гледали различни неща с него. Петте епизода на Чернобил се гледат на един дъх и после се връщаш отново на някои ключови моменти. Не мисля, че някой друг би го направил по-добре - този минисериал ще остане в историята! :thumbsup:


Обзалагам се, че не си чел новините докато си гледал! :laughing1:

Между другото колкото повече гледам Ел Чапо, толкова повече си мисля, че ако има силна доза автентичност в сериала, то тоя е бил сериозен тъпак...

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Godfather said:

Не мисля, че някой друг би го направил по-добре

 

Как никой друг?! Руснаците вече казаха, че ще направят по-добър, защото този не струва :lol:

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Godfather said:

Гледах целия Чернобил за един ден и тотално не съм съгласен с В00кса - кинематографията и озвучаването са на върха и не знам за какви борещи се двама режисьори става въпрос, но явно сме гледали различни неща с него. Петте епизода на Чернобил се гледат на един дъх и после се връщаш отново на някои ключови моменти. Не мисля, че някой друг би го направил по-добре - този минисериал ще остане в историята! :thumbsup:

 

Не сме гледали различни неща със сигурност. Просто явно сме ги гледали по различен начин.

Щом не си видял стиловите разлики в определени сцени, значи няма защо да го обсъждаме.
Щом ти е харесал - ОК.

На мен също ми хареса, но в моите очи е далеч от шедьовъра, който всички го изкарват.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...