Jump to content
BulForum.com

Сериали


FunLov3

Recommended Posts

2. То щото...разбираш ли...разказах целия сериал дума по дума...или пък щото Купър не е почнал да се освества още преди 2 епизода поне. :wtf:

1. За съжаление "Малката булка" не съм я гледал и нямам база за сравнение, но пък съм гледал старите сезони на Туин Пийкс и там толкова мудни епизоди нямаше никъде. Не знам дали изобщо разбираш за какво ти говоря - за прекаляването с дължината на мудните епизоди, които на всичкото отгоре не са оставени толкова дълги поради недоглеждане, а са направени умишлено с такава дължина. Само върл фен на сериала или пък такъв, който го гледа през куп за грош и ходи междувременно да си налива бира в кухнята (примерът е напълно произволен) - може да "понесе" чак толкова дълъг безсмислен епизод, с акцент на систематичното събиране на боклука на купче. Такъв, който е седнал и гледа внимателно всяка сцена (а аз обикновено така гледам филмите) няма как да не отчете, че режисьорът, пък бил той и Дейвид Линч, тотално се е олял с времетраенето на конкретната (и поредна) мудна сцена. Човек има някакъв праг на поносимост, от там нататък нещата му идват в повече. Дали ще понесеш 5-часова опера - надали, освен ако не си някой сноб ; дали ще слушаш някоя мудна десетминутна песен с 50 куплета, освен ако не си фен на изпълнителя - съмнява ме. Същото е и със сериала - в този сезон мудните епизоди и най-вече дължината им идват в повече. В сцената с чистенето на бара имало музика викаш...а ти забеляза ли каква беше точно тази музика или както винаги си над тия неща и с такива дреболии не се занимаваш... Музиката беше специално подбрана за епизода с цел тия 2+ минути да се съсредоточиш само на чистенето - звучеше инструментал, а не песен, която да ти ангажира вниманието с текст и то в типичната rock'n'roll схема - T-S-D-S-T, която е една от най-гениалните и едновременно с това най-скучни схеми за слушане, защото е толкова проста, че в нея няма нищо друго за слушане след като си я чул веднъж. А да забеляза, че инструменталът беше изсвирен само от един бас, ударни и орган - минималният сетъп за събиране на нещо смислено или викаш, че после се появи и китара, ама пък тя почти смени органа, така че все тая...все неща внимателно подбрани за конкретния епизод. Както и да е, забелязал съм че когато захванем с тебе подобни спорове, нещата винаги завършват по един и същ начин, така че не смятам да продължавам да пиша.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2. То щото...разбираш ли...разказах целия сериал дума по дума...или пък щото Купър не е почнал да се освества още преди 2 епизода поне. :wtf:

1. За съжаление "Малката булка" не съм я гледал и нямам база за сравнение, но пък съм гледал старите сезони на Туин Пийкс и там толкова мудни епизоди нямаше никъде. Не знам дали изобщо разбираш за какво ти говоря - за прекаляването с дължината на мудните епизоди, които на всичкото отгоре не са оставени толкова дълги поради недоглеждане, а са направени умишлено с такава дължина. Само върл фен на сериала или пък такъв, който го гледа през куп за грош и ходи междувременно да си налива бира в кухнята (примерът е напълно произволен) - може да "понесе" чак толкова дълъг безсмислен епизод, с акцент на систематичното събиране на боклука на купче. Такъв, който е седнал и гледа внимателно всяка сцена (а аз обикновено така гледам филмите) няма как да не отчете, че режисьорът, пък бил той и Дейвид Линч, тотално се е олял с времетраенето на конкретната (и поредна) мудна сцена. Човек има някакъв праг на поносимост, от там нататък нещата му идват в повече. Дали ще понесеш 5-часова опера - надали, освен ако не си някой сноб ; дали ще слушаш някоя мудна десетминутна песен с 50 куплета, освен ако не си фен на изпълнителя - съмнява ме. Същото е и със сериала - в този сезон мудните епизоди и най-вече дължината им идват в повече. В сцената с чистенето на бара имало музика викаш...а ти забеляза ли каква беше точно тази музика или както винаги си над тия неща и с такива дреболии не се занимаваш... Музиката беше специално подбрана за епизода с цел тия 2+ минути да се съсредоточиш само на чистенето - звучеше инструментал, а не песен, която да ти ангажира вниманието с текст и то в типичната rock'n'roll схема - T-S-D-S-T, която е една от най-гениалните и едновременно с това най-скучни схеми за слушане, защото е толкова проста, че в нея няма нищо друго за слушане след като си я чул веднъж. А да забеляза, че инструменталът беше изсвирен само от един бас, ударни и орган - минималният сетъп за събиране на нещо смислено или викаш, че после се появи и китара, ама пък тя почти смени органа, така че все тая...все неща внимателно подбрани за конкретния епизод. Както и да е, забелязал съм че когато захванем с тебе подобни спорове, нещата винаги завършват по един и същ начин, така че не смятам да продължавам да пиша.

 

Ти не си за Туин Пийкс - ама никак. 

 

Обаче ако, АКО успееш да влезнеш в главите на ония двамата, дето не са си сменяли пола има-няма 25 (ДВАДЕСЕТ И ПЕТ) години, ДЗвънни. Те са УНИКАЛНИ и днес, какво пият и шмъркат не знам, но това, което правят е добро.  Да подчертаем и уникално. 

Не те насилвам да ги отразяваш, да ги гледаш, но не ми разправяй небивалици. Върни се назад пак ти казвам. Няма смисъл да спорим - за чий чеп бихме могли да се опитваме да спорим относно Туин Пийкс??? Осъзнаваш ли - ТУИН ПИЙКС?!? Да спорим освен кой колко е саснал/пил/шмъркал... Меко казано е тъпо. 

 

Link to comment
Share on other sites

Не знам колко пъти съм го споменавал до сега, но пак ще препоръчам Fargo.

Страхотен сериал, вече 3-ти сезон. Днес гледам 5-ти пореден епизод.

 

Страхотна игра, страхотна атмосфера, страхотен саундтрак, страхотна история и персонажи.

Единственият криминален сериал, който съм гледал, където разследващите не са пълни малоумници и ако ти се сещаш за нещо, те също навързват 2 и 2 без да обикалят около него в продължение на 3 епизода.

 

Просто горещо препоръчвам за негледалите го.

 

Всеки сезон е сам за себе си. Започва на епизод 1 и свършва на епизод 10. Следващия сезон е друга история.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Съм...ама за оригиналния...и проблемът е, че още го помня...

 

След 11-ти епизод продължавам да съм на същото мнение - почти никакво сходно усещане в сравнение с оригинала + всичко в действието продължава да се движи по начина и темпото на 80-годишен човек, болен от деменция. Мислех, че просто аз съм прекалено претенциозен, но срещам все повече сходни мнения като коментари...

 

P.S. Това горе е моето усещане за сезона, а който си го харесва - да си го харесва ; аз не желая да бъда убеждаван в противното от 'заклети фенове', понеже щом досега сериалът не успя да ме грабне, не разчитам че ще го направи в оставащите епизоди. :moon:

Link to comment
Share on other sites

Точно снощи щях да пиша, но се чудех как да те бъзикам и накрая ме домързя.... Особено за 8 серия.  :laughing:

 

Това е водата.

И това е кладенеца.
Пийте жадно и се спуснете.
Конят е бялото на очите
и тъмнината отвътре.
 
Моето пък усещане за сезона е, че става все по-велик. И ме радва все повече. Класи над отаналите бози в ефира. Ей това е ПСИХО трилър. И дебело подчертавам - не е за всеки. 
 
По принцип НИКОГА не съм ползвал IMDB за мерило, но все пак е показателно:
 
g2vdGZ7.jpg
 
Или всеки близо 9 от десет споделя моето мнение. Болшинството ават десятка. Няма какво да коментирам. 

А моето ЛИЧНО мнение, Пламене, ти го казах още в началото - не си за Туин Пийкс, гледай Гейм Аф Тронс... :grin: 
 
Link to comment
Share on other sites

Явно изобщо не ме познаваш, за да ми препоръчваш "троновете"...ама изобщо...и явно изобщо не схвана, че под "заклетите фенове" визирах единствено теб, щом отново ме персонализираш. ;)
Когато бях на 12, гледах за пръв път "Кабаре" - в кино естествено, понеже по онова време други подобни медии нямаше, а по телевизията не пускаха такива филми. Нямах почти никаква информация за времето, което пресъздаваше филма и почти през целия филм ми беше доста скучно. След години, като посъбрах малко жизнен опит и исторически знания, отново отидох да го гледам и чак тогава го разбрах. Сега обаче имам достатъчно жизнен опит и хиляди изгледани филми и сериали, а третият сезон на ТП изобщо не ми допада. Надявам се не ми препоръчваш още стотина-двеста години трупане на допълнителен жизнен опит, така че на човек може да не му хареса нещо по различни причини...и не може да ме упрекнеш, че не съм фен на такива сериали, при положение, че съм бил очарован от оригинала, а сега просто не харесвам продължението. Същото мога да кажа и за дадени части на Пришълецът/Пришълците, Терминатора и др. - някои в началото са уникални, други в продълженията са боза. :)
 

Ей това е ПСИХО трилър. И дебело подчертавам - не е за всеки.

 

При това постоянно празно запълване на минутките, вече дори и психо-то не го виждам къде е...а за теб знам, че си Избрания - не може да се мерим с твоето ниво. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

За троновете естествено, че беше бъзик. 

 

Добре си научил, че съм Избрания, но в случая аз съм сред 9/10, а ти си 1. Когато нещо ти е черно на бяло... 

Никой не те спира да не го харесваш - но, повтарям - ти си ЕДНО на ДЕСЕТ. Нек'си, нъли...

Link to comment
Share on other sites

Никога не съм се влияел от посоката на стадото, понеже нещо ми липсва стадното чувство... Предпочитам сам да преценям дали нещата ми харесват или не и често дори намирам причината защо. :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

...повтарям - ти си ЕДНО на ДЕСЕТ. Нек'си, нъли...

 

А дали всъщност ти не си едно на десет? :P ...следват произволни коментари от Замундата след излизането на 12-ти епизод...

 

 

"- Приятел, ти си направо за награда. Гледал си повторно тва безумие......евала, аз едвам издържах и едно гледане"

 

"- Тези 12 епизода са най-отвратителното разочарование,което съм си причинявал! И тук въобще не става въпрос за сравняване с първия "Twin Peaks! Става въпрос,че някой се е опитал: с малко средства,камерата на евтин телефон и безкрайно разтягане на скучни и безсмислени сцени да направи-НЕЩО. Резултата  за мен е БЕЗЦВЕТЕН Гоблен ,с някоя и друга цветни кръпки.Колкото скрит и глобален замисъл някои да виждат в "половин час- метене",то си е "половин час -метене"! Кенди също пропиля десетина минути от един епизод в гоненето на  муха... :no:  :-D

п.п.В първият "Twin Peaks ,само една КАРТИНА на гора и сова можеха да те накарат да настръхнеш...Направено бе интелигентно,с визия,с познаване на човешката психика и страхове....Тук ,пак опитват да постигнат същото,но със сцени от "Тексаско клане " и "Погрешен завой"-1.2.5. и т.н."

 

" - Колеги, обърнете внимание на сцената с Гордън, Албърт и френската девойка. Дядо Ви Линч се кефи на това колко бавно се развиват нещата, а зрителите са Албърт и искат нещата да се развиват."

 

"- Хаха, тоя Линч взе да дразни и самите актьорите във филма. Според вас, каква е идеята на цялата тази "спрялост" и изкукалост в персонажите?"

 

"- Тонка, братле напълно си прав..ама хванали сме се на хорото и ще го изиграем...все пак останаха няколко серии още. Мъка братле.......мъка!!!"

 

"- Може би най-слабия епизод от новия сезон, но лошото е, че това се случва към края. Да, останаха малко епизоди а сме доникъде и усещам как ще се претупа всичко в края в рамките на един/два епизода."

 

"- Няма да претупат нищо. Ще има четвърти сезон.

Няма такава мудност. Не знам как въобще са допуснали да се снима това чудо. Къде къде по динамични и смислени сериали са ги спирали, а това го  излъчват."

 

"- Уфф, сигурно ли е това за още един сезон? Ако е така, разбирам защо е това разтягане на локуми, ама ако не е, то..."

Link to comment
Share on other sites

Пак ще кажа. Повечето хора не са гледали творчеството на Дейвид Линч. Той по някаква причина пък е решил, че всички трябва да го видят и затова го е вложил с пълна сила в касов, хитов сериал.

 

Лошо решение според мен.

 

Което не означава, че това на екрана е нещо, на което всички трябва да се възхищават.

Не съм го гледал, но по думите и описанията на хората е толнова това, което бих очаквал, след като съм гледал останалите му филми. Несвързани, произволни, неудобно и смущаващо дълги сцени на героите. В умерени дози създават реална емоция у зрителя, но като се прекали, както той го прави в по-голямата част от работата си, става дразнещо и объркващо, и киното става гадаене и чоплене на детайли, и символика.

 

Дейвид Линч е един от режисьорите с отявлен собствен стил, но трябваше да го държи под контрол тук, както при първите два сезона на Туин Пийкс и Мълхоланд Драйв. Той е отишъл в другата крайност - Alphabet, Lost Highway, Blue Velvet.

Link to comment
Share on other sites

Което не означава, че това на екрана е нещо, на което всички трябва да се възхищават.

 

Ако Линч не завърши тоя сезон с някакъв супер оригинален и бомбастичен финал, гарантирам ти, че дори и тези, дето се превъзнасят как останалите просто не разбират нищо от филми, ще се почувстват леко недое... :hump:  ...изгледали са сумати епизоди и накрая пак са ги оставили недовършени...нещо като дългите вицове на Дългия - разказва половин час някаква тъпа и заплетена история и накрая прасва един безумно тъп финал, дето те оставя да се чудиш как си могъл изобщо да си загубиш времето да го слушаш. ;)

Link to comment
Share on other sites

 

А дали всъщност ти не си едно на десет? :P ...следват произволни коментари от Замундата след излизането на 12-ти епизод...

 

 

 

Даваш ми като довод коментари от Замунда, дето половината не могат да пишат?!? Прекратяваме всякакви разговори по въпроса. Аз толкова ниско не мога да падна. 

Link to comment
Share on other sites

Аз толкова ниско не мога да падна.

 

Прав си, аз съм простичък човек, не се превъзнасям, не се изхвърлям във всяка една област и гледам реално на живота...изобщо, напълно стандартна личност и никога не мога да се доближа до твоето ниво на разбиране...просто за да стане това ми липсват около 300 единици IQ. Тъй че остави ме да си бъда в групичката на Замундата, без да отричам, че половината не могат да пишат (аз поне на това съм се научил) и да продължавам да смятам, че Линч с този сезон се е олял тотално - човек трябва или да е някакъв сноб, или пълен мазохист, за да издъ́ржа тези безсмислени дълги сцени във всеки един епизод.

 

П.П. А между другото един от "неможещите да пишат" си го каза много точно...

 

В първият "Twin Peaks ,само една КАРТИНА на гора и сова можеха да те накарат да настръхнеш...Направено бе интелигентно,с визия,с познаване на човешката психика и страхове...

...Колкото скрит и глобален замисъл някои да виждат в "половин час- метене",то си е "половин час -метене"!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сигурно...чух, че имало цици и други интересни неща, но още не мога да се наканя да го започна. :D

По - добре изчакай още една година. Следващата година е последният сезон и тогава можеш да го изгледаш на веднъж. Това е най - добрият вариант.

 

 

Циците изведнъж изчезват от картинката, което още по-добре онагледява колко добри са сценаристите.

Цици продължава да има, но в по - малки количества. Загуба си е това обаче.
Link to comment
Share on other sites

Цици продължава да има, но в по - малки количества. Загуба си е това обаче.

 

Нищо общо с предишните пиршиства и гуляи. Даже не ги отчитам.

Link to comment
Share on other sites

По - добре изчакай още една година. Следващата година е последният сезон и тогава можеш да го изгледаш на веднъж. Това е най - добрият вариант.

 

Таман реших да те послушам, понеже и аз не обичам да чакам дни наред кога ще пуснат поредния епизод, но май няма да го направя никога. ;) Мислех си, че в момента е стигнал до нещо от рода на 2-3-ти сезон, но като влезнах в замундата, видях, че актуален е 7-ми сезон - не, мерси...нямам желание и търпение за чак толкова много сезони наведнъж. :moon:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...