Jump to content
BulForum.com

От къде да си купя ..... ?


Recommended Posts

От къде да си купя кондензатори ама наистина качествени за смяна на тези от дъното.Аз взимам от Кузмов електроник,но интересно има ли и други места с качествена стока?Казаха ми за някъв магазин в капана.Споделете от къде взимате полупроводникови елементи?

Ами наистина качествени в Пловдив няма да намериш. Такива един приятел ми ги вика с поръчка от София, ама не знам точно откъде. Струват около 1-2 лева за бройка и гаранция ще те изкарат 8-10 години. Иначе наистина от капана можеш да вземеш много добри кондензатори и доста по-евтини, които ще те карат поне две години. Не си спомням точно как се казваше магазинчето, а и ми е терсене за описване. Най-добре ми се обади по телефона, ще се опитам да ти обясня как да го намериш. Като се има пред вид, че след две години я камилата, я камиларя, по-добре си вземи от капана. :)

И да не забравя - за да те изкарат две години - чисти си праха от дъното и си проверявай перките - не му давай да прегрява. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 455
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами наистина качествени в Пловдив няма да намериш. Такива един приятел ми ги вика с поръчка от София, ама не знам точно откъде. Струват около 1-2 лева за бройка и гаранция ще те изкарат 8-10 години. Иначе наистина от капана можеш да вземеш много добри кондензатори и доста по-евтини, които ще те карат поне две години. Не си спомням точно как се казваше магазинчето, а и ми е терсене за описване. Най-добре ми се обади по телефона, ще се опитам да ти обясня как да го намериш. Като се има пред вид, че след две години я камилата, я камиларя, по-добре си вземи от капана. :)

И да не забравя - за да те изкарат две години - чисти си праха от дъното и си проверявай перките - не му давай да прегрява. :)

Ще ти се обадя,мерси за инфото

:)

Link to comment
Share on other sites

Откъде мога да си купя двуслойни DVD-та и за колко? Все пак да са няква човешка марка...под човешка разбирам TDK, Maxell, Verbatim....под нечовешка разбирам Creative ( ако въобще правят DVD-та тия...)

Link to comment
Share on other sites

Откъде мога да си купя двуслойни DVD-та и за колко? Все пак да са няква човешка марка...под човешка разбирам TDK, Maxell, Verbatim....

Значи, ако искаш да си купиш малко бройки знам два добри магазина - единия е на ул."Христо Г. Данов" малко след кукления театър от другата страна на улицата,а другия е на... не знам как се казва улицата, на нея се намира 3-ти блок на ТУ-то. Като тръгнеш от "Пожарната" надолу към ПУ-то втората пресечка в дясно. Ако искаш да си купиш повече бройки (50,100) най-евтино би трябвало да е в Метро.

Link to comment
Share on other sites

Ммм като бях в метро и аз търсих такива.Видях 5 dual layer с кутиики за 25лв :blink:.Не намерих по-големи расфасовки.Иначе за сравнение 50 диска ДВД maxell 33лв :bgrin: :)

Link to comment
Share on other sites

Я кажи едно такова място и ориентировъчна цена.

Значи едното място е в ОМГ, по-точно под него,а другото е точно до офиса на BSB, близо до главната е, но не се сещам за по-точен адрес. За повече инфо питай Shade

Link to comment
Share on other sites

Значи утре ще ходя да си взимам IRDA та да ми кажете от къде е най-добре и каква марка ако може... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Откъде мога да си купя двуслойни DVD-та и за колко? Все пак да са няква човешка марка...под човешка разбирам TDK, Maxell, Verbatim....под нечовешка разбирам Creative ( ако въобще правят DVD-та тия...)

Verbatim - спирката на Hawaii, точно зад часовникаря(сега не знам какво има там, но преди имаше часовникар).Там май си е официалния дистрибутор.За големи количества прави отстъпки.

Link to comment
Share on other sites

6te si kopuvam ram

everest mi go razpoznava kato DIMM4: 256 MB PC2700 DDR SDRAM

v cenovata lista na firmata ot koqto si zeh minalata platka za ram pi6e6e

DDRAM 333 Mhz PC 2700 - 256 MB - OEM

 

s sega tuk v pld ot kade da ida da si zema takava ?

Link to comment
Share on other sites

Значи утре ще ходя да си взимам IRDA та да ми кажете от къде е най-добре и каква марка ако може... :blink:

 

Взих си от Computer Plus за 15кинта :)

 

6te si kopuvam ram

everest mi go razpoznava kato DIMM4: 256 MB PC2700 DDR SDRAM

v cenovata lista na firmata ot koqto si zeh minalata platka za ram pi6e6e

DDRAM 333 Mhz PC 2700 - 256 MB - OEM

 

s sega tuk v pld ot kade da ida da si zema takava ?

 

В Computer Plus мисля, че имаше до скоро трябва пак да се провери.. а пък ако ти трябва 128МБ такава.. PM :)

Link to comment
Share on other sites

Откъде да взема неонова лампа, ама да не е някаква фрапираща цена. И светещи кабели там квот се викаха и ми трябват светлодиоди.

Link to comment
Share on other sites

Откъде да взема неонова лампа, ама да не е някаква фрапираща цена. И светещи кабели там квот се викаха и ми трябват светлодиоди.

В Era има. Кабелите май-можеше да си ги поръчаш, но се плаща за доставката, а светодиоди има във всеки магазин за ел. материали например Кузмов електроник, Конрад, Викиват...

Link to comment
Share on other sites

В Era има. Кабелите май-можеше да си ги поръчаш, но се плаща за доставката, а светодиоди има във всеки магазин за ел. материали например Кузмов електроник, Конрад, Викиват...

 

Ами дай сайт откъдето да го поръчам тез кабели. А тази неонова лампа нали е голяма да не неква малка. :confused

Link to comment
Share on other sites

Ами дай сайт откъдето да го поръчам тез кабели. А тази неонова лампа нали е голяма да не неква малка. :confused

ти отиваш при тях и заявяваш поръчката, те го поръчват от няква софийска фирма. потърси, това което ти търсиш се води Sleaving kit,става яко но е към 35лв с доставката. Алтернатива: кръгли прозрачни кабели ATA133 има и в Конрад(4лв./бр.), намери си от някъде термошлаух в желания цвят(2лв./м.), един силен сешоар, малко свински опашки(1,2лв./100бр.), цветен изолирбанд(пак има в Конрад 40ст.) и давай... Понякога става по-хубаво и от направеното с кит-а. Неоновата лампа я има в три размера ако не се лъжа, зависи каква си поръчаш. Най-голямата струва 15лв.

Edited by Xciter
Link to comment
Share on other sites

Ами дай сайт откъдето да го поръчам тез кабели. А тази неонова лампа нали е голяма да не неква малка. :confused

ПФффффф 35 лв. :woot В гигахертз зад тримонциум 15 лв са ти кабелчетата след като ги поръчаш на единия ден на другия отиваш и си ги зимаш ... лампи неонови такива има почти навсякъде ... но последно един приятел си зе една за 12 лв и то даже пулсира с музиката та глей не се набуташ ... кво друго питаше за диоди ? ми в всеки магазин като почнем коднрад .... и другите ги има за по некви стотинки 20-30 ;)

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ви за инфото ще разгледам и видя кое е по-удачно. Но с кабелите по-добре да ги поръчам, защото не съм много вещ в тея работи и имам минимален опит в тези работи :D

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ви за инфото ще разгледам и видя кое е по-удачно. Но с кабелите по-добре да ги поръчам, защото не съм много вещ в тея работи и имам минимален опит в тези работи :D

Да обаче нали знаеш , че ти хубаво ша си купиш кабелчетата ама не си мисли , че без УВ лампа ще ти светят така както си ги виждал на снимка ;) Та ако си купиш кабели треа си земеш и УВ лампа ..... за да ти светят и да има ефект .... :D А пък нея от къде можеш да си земеш тва вече е сложно ... треа от някой ел. магазин да питаш , обаче трябва и да се съобрязяваш с тока , който разполагаш в компчето си ;) Можеш и от магазина за 1 лв. гледах да си купиш 1-2 имаше някви такива и да си ги напраиш самопделни ... А пък УВ лампа е ей тая по дискотеките,дето се гледат парите дали са фалшиви , свети едно виолетово такова :wir И така .... във смисъл казвам ти го тва , че да не си земеш СЛИВИНГКИТЧЕТО и да каеш зако не е така ефектно както на снимки :punk :tongue :huh:

Link to comment
Share on other sites

За неонова лампа имам предвид ето това, но да не я връзвам към РС а с щепсел. Да ама ще ми трябва трансформатор и на каква цена ще е :confused аз точно мод на РС няма да правя а на уредбата около тонколоните и на стаята. Затова питам ще стане ли така както аз искам. :confused

Само не се смеите на въпросите ми :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

ПФффффф 35 лв. :woot В гигахертз зад тримонциум 15 лв са ти кабелчетата след като ги поръчаш на единия ден на другия отиваш и си ги зимаш ... лампи неонови такива има почти навсякъде ... но последно един приятел си зе една за 12 лв и то даже пулсира с музиката та глей не се набуташ ... кво друго питаше за диоди ? ми в всеки магазин като почнем коднрад .... и другите ги има за по некви стотинки 20-30 ;)

Е такава пулсираща ако намеря ще е най-добре. Ама имам намерение да не я свързвам към РС а със 12В трансформатор към щепсел. Ще стане ли работата. А на какъв принцип пулсира тая неонка

Link to comment
Share on other sites

То е ясно ,ама има ли нещо особено дето да ясвържа за да пулсира или просто само трябва да я захранвам.

 

да взимат се едни джаджи /soundcontrol/ към които се връзват неоните и всичко е ОК

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

хора в4ера си купих нов телефон Lg u 8360 та о6те го няма в бг но дали се продават у нас mmc-ta trans flash аз не бях ги 4увал до сега :confused :confused ако някои знае каде се продават 6те сам му задалжен

Edit: намерих flash karti ма без цена ако някои мойе да каже колко и от каде

Edited by pi4a
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...