Jump to content
BulForum.com

Препоръка за геймърски лаптоп


d3Mag

Recommended Posts

  • 6 years later...

Привет!

Някой може ли да ми препоръча лаптоп, за игри и по-точно Диабло 3, до около 2000 лева? =]

Link to comment
Share on other sites

Привет,

по-евтино предложение:

Acer Aspire 5943G

ASUS K93SM-YZ038DM - Core i7, 8GB, 750GB, 18.4"FullHD дисплей, 1GB Nvidia GT630M...

ASUS N73SM-TZ167D - този пак е с i7, с 4GB, 17.3"FullHD, 1TB HDD, 2GB GT 630M

Dell XPS L502x - - i5,8GB, 1TB HDD, NVIDIA GeForce GT 540 с 2GB DDR3, 15,6"FullHD ...

Успех с избора.

Предвид изисксванията на играра и първият ще ти свърши работа, но бюджета си го посочил до 2К лева.. :)

Поздрави,

Link to comment
Share on other sites

Въпреки че съм против даването на много пари за лаптоп, защото за същите средства може да сглобиш настолно чудовище, ще се включа и аз, тъй като наскоро търсех геймърски лаптоп и съм що-годе запознат с материята :). Предложените от dvdrw лаптопи са добри, но мен ме бяха насочили към Плешовците (plesio), тъй като те предлагат много интересни модели на ниски цени:

1. Turbo-X Maestro HR i724-450 2VR - тук може да се види, че за 1450 лева (50 лева по-малко сравнено с Acer Aspire 5943G) се получава по-бърз процесор, по-бърза видеокарта (с около 25%), 2 пъти повече рам и по-голям дисплей.

2. Turbo-X Iron i727-850 Sandy Bridge - този го давам само заради тавана от пари, който си посочил - 2000. Предимството пред горния е по-добрият процесор, доста по-бързата карта, която се води клас 1 (горната е клас 2), както и поддръжката на FullHD резолюция.

 

Но който и от лаптопите да си купиш имай едно наум - веднага с него трябва да си вземеш охлаждаща поставка, тъй като отделните видеокарти греят доста и ако не се охлаждат добре може да имаш проблеми. Също е добре да се запознаеш с ъндърволтването при лаптопите и по този начин да си гарантираш по-студена машинка и повече живот на батерията :).

 

Успех!

Link to comment
Share on other sites

Тъй като по стечение на обстоятелствата имам 17" Turbo-X, смея да твърдя, че е корава машина и веднъж дори издържа падане на земята в работещо състояние без никакви последствия. Пиша този пост не да давам конкретно предложение, а за да дам идеята, че щом е за игри - по-големият екран ще добави и малко повече удоволствие при игра. Преди имах също един 17" с матов екран, който ми го откраднаха ; настоящият Turbo-X е по-добър...единствено не съм доволен от огледалната му матрица, която ме вбесява с отраженията от прозорци или при външно ползване. Така че ако ще се ползва при условия с околни светлинни източници, не е зле да се обърне внимание и на този аспект, защото не само удоволствието от играта ще бъде нарушено, но и според мен дори е вредно за очите при напрягането за разграничаване на образа от отраженията.

Link to comment
Share on other sites

Има само един модел лаптопи за игри - Alienware.Всичко друго е компромис.

 

П.С. Не, че няма да върви Диабло и на лаптоп за 1500лв, но това не го прави геймърски лаптоп!

П.С2. Серията XPS са добри от към корпуси, охлаждане и параметри-цена.

П.С3. Помисли дали ти трябва 17", иначе защо взимаш лаптоп?Ако ще се разнася доста, разликата се усеща.

Link to comment
Share on other sites

Да, така е, някои от Турбо-тата са корави наистина. Но с твоя си имал голяааам късмет да не му се потроши нищо, дори поне диска :).

Еднственото, което не ми харесва е, че при нужда от гар. сервиз, трябва да го пращаш в София (ако им оторизиран сервиз в Пловдив, моля да ме поправите). Иначе досега гар. сервизиране от Dell печели най-много адмирации - бърза доставка на части, бързи ремонти. Особено ако си с NBD гаранция.

Автора - ако имаш възможност си набележи модел, който искаш и задължително отиди на място да го пробваш - корпуса как е, клавиатура, дисплей, панти..

 

@exabyte - какво, освен готиното видео (Dell Alienware M14x - NVIDIA GeForce GT 555 с 3GB DDR3) и готината 4годишна NBD гаранция, би ме накарало да дам 1200 лева отгоре над цената на ASUS N73SM-TZ167D примерно ? Светещата клавиатура, червените диоди не си струват според мен тези 1200 лева... Щеше да има смисъл, ако дисплеят беше с по-голяма резолюция и диска беше SSD ( http://laptop.bg/laptops-dell-XPS_L702x-dell_xps_l702x_promo ) - като този, примерно.

Link to comment
Share on other sites

Помисли дали ти трябва 17", иначе защо взимаш лаптоп?Ако ще се разнася доста, разликата се усеща.

 

Наистина е осезаемо по-тежък от 15.6"-я ASUS на жена ми например, но с удобна чанта и ако се ползва от мъж, мисля че не е кой знае какъв проблем, защото бързо се свиква. :))

 

Да, така е, някои от Турбо-тата са корави наистина. Но с твоя си имал голяааам късмет да не му се потроши нищо, дори поне диска :).

 

Да, и аз го отдавам на известна доза късмет, защото е сравнително тежък, както отбелязах, а не само матрицата не се пукна (падането беше от около метър ако си спомням правилно), но и след тест на диска се оказа, че няма и един повреден сектор. :punk

Link to comment
Share on other sites

@exabyte - какво, освен готиното видео (Dell Alienware M14x - NVIDIA GeForce GT 555 с 3GB DDR3) и готината 4годишна NBD гаранция, би ме накарало да дам 1200 лева отгоре над цената на ASUS N73SM-TZ167D примерно ? Светещата клавиатура, червените диоди не си струват според мен тези 1200 лева... Щеше да има смисъл, ако дисплеят беше с по-голяма резолюция и диска беше SSD ( http://laptop.bg/lap...xps_l702x_promo ) - като този, примерно.

 

Alienware не са само име и светлинки, както си го описал. Те са оптимизирани с тяхни си дъна, охлаждане и други, по начин по който да са оптимално добри за игри.

Link to comment
Share on other sites

Да, така е, някои от Турбо-тата са корави наистина. Но с твоя си имал голяааам късмет да не му се потроши нищо, дори поне диска :).

Еднственото, което не ми харесва е, че при нужда от гар. сервиз, трябва да го пращаш в София (ако им оторизиран сервиз в Пловдив, моля да ме поправите). Иначе досега гар. сервизиране от Dell печели най-много адмирации - бърза доставка на части, бързи ремонти. Особено ако си с NBD гаранция.

Автора - ако имаш възможност си набележи модел, който искаш и задължително отиди на място да го пробваш - корпуса как е, клавиатура, дисплей, панти..

 

@exabyte - какво, освен готиното видео (Dell Alienware M14x - NVIDIA GeForce GT 555 с 3GB DDR3) и готината 4годишна NBD гаранция, би ме накарало да дам 1200 лева отгоре над цената на ASUS N73SM-TZ167D примерно ? Светещата клавиатура, червените диоди не си струват според мен тези 1200 лева... Щеше да има смисъл, ако дисплеят беше с по-голяма резолюция и диска беше SSD ( http://laptop.bg/laptops-dell-XPS_L702x-dell_xps_l702x_promo ) - като този, примерно.

 

Не искам да изпадам в допълнителни офтопици :) , но w00x каза едни от нещата, а другите важни за мен са: корпус, батерия и най-вече охлаждане.

Ако говорим за часове игра, а не просто за цъкане по 1,2ч през ден, марката за мен е една ( макар да не ме кефи шареното и дизайна ), иначе всеки др. лаптоп с прилична видео карта би свършила работа.

Link to comment
Share on other sites

Момчета, аз преди малко по-малко от година, докато бях в Канада си взех подобна машина - Acer7750G или нещо подобно се води-i5 2410m, Radeon HD 6650M, 8GB@1333mhz, 2x500gb HDD, 17.3.Не съм доволен, като го вдигнеш и разклатиш вътре дрънчи нещо, вентилатора се чува как работи-шумно, СД-то ми излиза понякога нацяло и се разпада :Д....кофти сглобка, но пък беше на промоция тогава, взех го за няма и 800 долара, чисто нов.Иначе Ай Кор процесорите нямат равни с вграденото видео.На мен дефакто АТИ картата ми се включва само като цъкам някоя по-тежка игра или като гледам блурей филм и този процесор според мен удължава доста живота на видеокартата.

Преди това имах 2 години ХП павилиънче и смело мога да кажа, че машината беше адски качествена, издържа на 2 зверски изпускания, никога не ми е бръмчал вентилатор, много ярък дисплей и много по-силни говорители+ готин дизайн(характерно за павилиъните).

Моя съвет е ако се насочвате към геймърска машина да не гледате само цената, но и качеството, как е изработена самата машина, защото тук охлаждането е много важно.Препоръчвам ХП и Дел.

Link to comment
Share on other sites

Момчета, изхвърляте се. Истината може и да е alienware, но истината поне за мен не си заслужава 1000+ лв. отгоре. Отделно, че "извънземните" не предлагат богат асортимент в България. В сайта на laptop.bg има 5 модела и най-евтиния е 2799 лева. Не робувайте на марки. Това е все едно някой да ми каже - истината е само една при видеокартите - ASUS.

Link to comment
Share on other sites

Аз не робувам на марки, но има една максима, която следвам - "Евтиното и хубавото са в различни магзинаи". Ако имах финансовата възможност да си купя Alienware не бих се замислил, за съжаление нямам такава, а и честно казано не съм някакъв геймър, дето да цикли по 12 часа на денbiggrin1.gif В близко бъдеще по-скоро бих инвестирал в нещо подобно http://dekom.bg/?page=product_details&structure=Products&instanceID=9663&FCID=FCb8396941be69fd0ad70119b1d5aa0068

Link to comment
Share on other sites

..."в различни магзинаи".

 

Доста Alien-ски написано, едвам го прочетох. :P

Съобразете се с бюджета на момчето и не му давайте невъзможни оферти.

Link to comment
Share on other sites

Доста Alien-ски написано, едвам го прочетох. :P

Съобразете се с бюджета на момчето и не му давайте невъзможни оферти.

 

laughing1.gif така става като гледаш филм и пишеш коментари по форумите. иначе alien предлагат и модели за под 1к$ biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Към автора на темата - защо търсиш геймърски лаптоп? За тези пари ти трябва просто съвременна машина с добри характеристики. Не бих ти препоръчал марки с лоша репутация от типа на ASUS, MSI, ACER и други no-name сглобки. Аз не бих купил Alenware - такава тухла не бих си сложил в раницата.

 

Общо взето се насочи към нещо с добра пластмаса, а ако искаш да изключително здраво, то тогава избора е един - lenovo Thinkpad сериите.

Link to comment
Share on other sites

Уоу! Не е истина колко много предложения и информация! Благодаря!!!

Аз много от лаптопи не разбирам..сега съм с Acer Aspire и съм много доволен.На 3 години е вече и просто не е "актуален".

 

Към автора на темата - защо търсиш геймърски лаптоп? За тези пари ти трябва просто съвременна машина с добри характеристики. Не бих ти препоръчал марки с лоша репутация от типа на ASUS, MSI, ACER и други no-name сглобки. Аз не бих купил Alenware - такава тухла не бих си сложил в раницата.

В раница няма да го нося често..но просто искам да е лаптоп.Знам, че за такива пари мога да закупя много добра настолна конфигурация, но просто не искам! =]

 

Не знам колко са зле Acer-ите, но някак си като съм имал подобен съм готов да се жертвам пак за тази марка.

Лаптопи за над 2К, няма да ги коментирам..че са яки да, че са ми скъпи - да! =] Чак такъв геймър не съм! =]

 

Благодаря на всички за предложенията и съветите! Като си взема ще се похваля!

Link to comment
Share on other sites

В раница няма да го нося често..но просто искам да е лаптоп.Знам, че за такива пари мога да закупя много добра настолна конфигурация, но просто не искам! =]

 

Все пак си помисли. Това, че няма да го носиш значи ли, че ще го паркираш на бюрото и няма да го местиш? Защото аз с един подобен desktop replacement преди време се сдобих и честно казано почти не го ползвам откакто взех един macbook air - просто такова тежко парче няма второ. Много е хубав, и като неговия екран втори просто няма, но е толкова трудно да се мести, че мисля да го сложа в офиса на бюрото си вместо настолна машина.

 

А да и се оказа че прегрява прекалено бързо при игри, така че търси геймърски лаптоп а не произволна машина. Трябва ти нещо с добро охлаждане и видеокарта. Но отново - трябва да е геймърски лаптоп от сорта на alienware а не произволна машина набедена, че става и за игри. Те игрите доста машини могат да ги подкарат и да прегреят след 20-30 минути игра.

Link to comment
Share on other sites

Пълна набутка каквото и да купиш за толкова пари,а колкото повече отгоре x2 набутка :laughing1: След 1 год. ще се чудиш на кой да го продадеш...иначе си му обяснявай ти ,че е геймърски.Едно бързо търсене изкарва тези резултати за системни изисквания...защо 2000лв ?Аз лично бих купил възможно най-евтиния или с разлика 50-100лв (дизайн,изработка,6-то чувство :laughing1: )За да хвърлиш едно кубче пари колега само заради Диабло 3 не ми се обиждай ...много съм далеч от тази идея ,но си чисто луд.Аз също съм правил подобни грешки и дори съм ги завтарял!Turbo-murbo на Plesio звучи перфектно щом няма да се разнася ,но ако ти се късат много пари Alienware!Там и дума не може да става за компромис в изработки или каквото и да било,само едно прегрявяне и звук от Boeing 747.Последното важи за всичко що е геймърско.

 

Minimum -Windows® XP/Vista/7 (latest service packs) with DX 9.0c

Intel Pentium® D 2.8 GHz or AMD Athlon™ 64 X2 4400+

NVIDIA® GeForce® 7800 GT or ATI Radeon™ X1950 Pro or better

1 GB RAM (XP), 1.5 GB (Vista/7)

12 GB available HD space

DVD-ROM (required for retail disc versions only)

Broadband* Internet connection

1024x748 minimum resolution

 

Recommended -Windows® Vista/7 (latest service packs)

Intel® Core 2 Duo 2.4 GHz or AMD Athlon™ 64 X2 5600+ 2.8 GHz

2 GB RAM

NVIDIA® GeForce® 260 or ATI Radeon™ HD 4870 or better

Link to comment
Share on other sites

И аз да изкажа малко какво съм видял от лаптопите.

Acer - кофти сглобка и материали (пластмаси и панти)

Asus - кофти охлаждане ( на колегата i7 процесор, грее като микровълнова)

HP - от човек работещ в тази компания не ми го препоръчва (няколко приятели с прегряли вече от тази марка)

 

Според мен и от тези машини които съм пипал (по-мощни за игри) Lenovo Ideapad са много добри

Z- серията и Y-сериата (дори с JBL колонки)

За Z-ката мога да кажа, че корпуса е стабилен (има алуминий в покрай клавиатурата, а до скоро и на капака - вече капака на новите пратки е от пластмаса) и с Nvidia GT540 или GT630M са добре , те са еднакви видеокарти.

За Y- серията се предлага с GT555 която се води най-доброто решение може би.

 

Та от 6 месеца си търся и аз и за сега Lenovo Ideapad са ми фаворит (като малко ме е яд, че не си взех Z-ката която исках), Thinkpad-а също са супер, но там вече говорим за много пари.

 

Накрая ще допълня, че ползвам Asus X51L който е вече на 4 години, двуядрен, падал е не е като да не е падал, но е толкова стабилен, че сигурно само Thinkpad сериите на леново могат да го конкурират старите лаптопи като качество на материали и здравина.

Но за игра НЕ стават вече :)

 

Благодаря за вниманието ...... наздраве :beer:

Link to comment
Share on other sites

Според мен и от тези машини които съм пипал (по-мощни за игри) Lenovo Ideapad са много добри

 

Не знам за кой модел става дума, защото май е до модел, но един приятел взе за гаджето си някакъв Ideapad. След 6 месеца пластмасата в единия край се напука. Просто при отваряне и затваряне някакъв болт бил по-натегнат и пластмасата не и понесло. След още 2 месеца се напукала пластмасата и от другата страна. Каза че разхлабил леко болта, то пък почнал да пада екрана та трябевало да слага книги отзад да го подпира. Изобщо смешна история. Той имаше от по-скъпите модели и беше изключително доволен (говорим за лаптоп от 3000лв нагоре - не помня точен модел) и беше възхитен от Lenovo (май беше от първите след като ги купиха от IBM) с някакви титаниеви подсилени истории за екрана, не знам си какви панти и т.н. Неговия още е като нов. Другия за няма и година заприлича на газен от влак.

Link to comment
Share on other sites

@ djadomraz, да това всичко е точно така както ти го каза.

Всяка марка си има евтинджос модели и изработка и Asus и Acer имат много здрави модели и те дори влизат в 2-те хилки на Пинко който иска лаптоп до толкова :)

Накратко казано, всичко под 1000-1100 лв (цена в България) няма как да се иска качество, това са бюджетни модели.

От щатите за тези пари в аутлетите съм виждал читави машинки.

 

 

OFF:

В момента от 600 лв нагоре има с "B" серия процесори които не са зле, но качеството на изработката е като кофички от кисело мляко. Какво има трябва на хората ползващи само фейсбук и скайп :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...