Jump to content
BulForum.com

Конзолна Тема


Lil Scrappy

Recommended Posts

Аз откак играх с Wii в АМСТЕРДАМ ( :laughing: ) точно тогава, преди 10 години, ми беше мечта да имам едно само заради спортните игри. След половин час бокс с брат ми освен, че се счупихме от смях, бяхме вир вода все едно сме се били наистина. Центата тогава обаче беше... 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Физическите копия в 90% от случаите са по-евтини от дигиталните и подлежат на препродажба. :) По-добре взимай физически. Пък и си е друго диска да ти седи на лавичката.

Аз имам само една игра за продажба, че взех допълнително. Но пък ти я имаш.

Не съм някакъв таргаш. :)

И аз съм донякъде фен на физическите копия, но със сигурност не ми излизат по-евтино от дигиталните, защото аз ги взимам на специална цена :). Само за справка - утре ще взема Uncharted Drake Collection, God of War 3 Remastered и Ratchet and Clank за 70 лева общо и други бонуси, но ако те интересува - ЛС.

Останах страшно очарован от Uncharted 4, та реших да видя и предишните. Както казах - взимам само PS4 eксклузиви, защото имам доста добър комп и там мога да играя PC игри.

 

Пробвах филм от флашка - 6 точки е, но не успях да подкарам бг субтитри. С английските няма проблеми, а днес пробвах и PS4 Remote - няма такъв кеф да видиш как на някъв умрял таблет "върви" Пс4 игра :D

Link to comment
Share on other sites

Аз ги имам точно тези конкретно. Рачет и Кланк е страхотна. Започнах да играя оригинала на ПС3, но после взех тази за ПС4. Напълно друга, по-добра, игра.

 

God of war трилогията я играх на PS3 и също много ми хареса.

 

Ънчартед я запопнах от първата аз. Искам да видя как играта се развива като игра, а и като история. Иначе ги имам и 4те.

Link to comment
Share on other sites

Аз ги имам точно тези конкретно. Рачет и Кланк е страхотна. Започнах да играя оригинала на ПС3, но после взех тази за ПС4. Напълно друга, по-добра, игра.

 

God of war трилогията я играх на PS3 и също много ми хареса.

 

Ънчартед я запопнах от първата аз. Искам да видя как играта се развива като игра, а и като история. Иначе ги имам и 4те.

 

Рачет и Кланк има доста промени в PS4, но и е локната на 30 FPS, което е просто необяснимо за игра от такъв тип.

Иначе и аз съм се запътил да изигравам ексклузивите, но много често залитам по "външни" заглавия, защото ми е по-удобно да ги играя с пад (примерно RE HD Remaster).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...

На мен ми харесва как изглежда. Само да има и други цветове, че това бяло....

Честно казано не виждам особено голяма разлика графично между HZD на PS4 и HZD 2 на PS5. Единствено в размера на битките.
Мен ме интересува какво ще направят с VR частта. Останалото е ясно. По-лъскава графика и това е.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, w00x said:

На мен ми харесва как изглежда. Само да има и други цветове, че това бяло....

Честно казано не виждам особено голяма разлика графично между HZD на PS4 и HZD 2 на PS5. Единствено в размера на битките.
Мен ме интересува какво ще направят с VR частта. Останалото е ясно. По-лъскава графика и това е.

Не е само до графиката. Уникалният SSD сторидж според мен е ключовата иновация в случая - край на чакането при зареждане по време на игра. :)

Link to comment
Share on other sites

Не е голям напредък това. Не ми пречи да чакам да ми зареди играта, а предимството на цяла генерация да е единствено, че "зарежда по-бързо" е доста несериозно.

Link to comment
Share on other sites

On 6/15/2020 at 12:16 PM, w00x said:

Мен ме интересува какво ще направят с VR частта. Останалото е ясно. По-лъскава графика и това е.

 

On 6/15/2020 at 8:14 PM, w00x said:

Не е голям напредък това. Не ми пречи да чакам да ми зареди играта, а предимството на цяла генерация да е единствено, че "зарежда по-бързо" е доста несериозно.

 

Точно същите мисли ме бяха налегнали и мен. Наистина мислих (така де, по-скоро се надявах), че големият пробив в новото поколение конзоли ще е именно виртуалната реалност, а то нищо подобно не изглежда да се случва. По принцип аз съм твърдо в ексбокс-отбора, но и при сони е същия ташак. Изкарали още някой и друг кадър в секунда, излъскали графиката, турили модерно ssd, че да зарежда по-бързо и айде- ново поколение с лъскав дизайн, гръмко представяне и реклама.
Като изключим спонтанните полюции, които горното е предизвикало у 12-годишните зомбирани фенбойчета, не виждам кой нормален човек би се впечатлил чак толкова...
Аз лично не бих дал и лев за Series X/PS5 . Поне не и в близките 2-3 години докато се види накъде ще тръгне работата. В най-добрия случай догодина бих си взел един от сегашните One X като паднат на по 200лв, с  която да сменя сегашната ми S-ка и да приключа с гейминг-инвестиците за тоя живот. И без това яко взе да ми писва вече от цялата печатница за пари, в която се превърна всичко.

Link to comment
Share on other sites

Ще имат още събития и ще обявят и VR частта, но да видим....

Като цяло разликата между графиката на всяко следващо поколение с предходното става все по-малка и по-малка.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

И сега като излизат новия Xbox без CD, абонамент ли трябва да плащам или мога да си купувам единични бройки от маркета? Нещо като all digital, само че по-скъпо? От една страна на черния петък ще се опитат да разпродадат всички бройки, защото така или иначе те вече не се произвеждат, от друга страна цената на series s, поне на pre order, е достатъчно ниска. И ако човек си купи стария Xbox, дали ще продължат да правят игри за него или се ограничава до тези, които са излезли до момента?

Link to comment
Share on other sites

Можеш да си купуваш игри от маркета без да плащаш абонамент.

Игри за старото поколение конзоли ще излизат активно още 2-3 години. След това ще излизат някакви единични заглавия още 1 година, докато се изчерпа каталога от игри, които в момента се разработват за платформите. Много игри ще излизат и за двете платформи първоначално, както са излизали и преди.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, vikktorpenchev said:

Значи не е чак толкова неудачен избор старото поколение. Поне съм сигурен, че ще излезе добра цена.

Един колега споделяше, когато е излезнала ПС4 е имал същата дилема ПС3 или ПС4. Взел е ПС3 и 2г е нямало проблем, защото в началото е имало 10 игри за ПС4. После след 2та година започват да се появяват нови заглавия само за ПС4, а за ПС3 само по-посредствени заглавия. Лека полека спират новите игри. Тогава започваш да се задоволяваш със стари заглавия или ъпгрейдваш.
Само гадая, но межа да стане същото с ПС4. Първите 2г може да няма проблеми, но после ще е желателно да се продаде докато може да се вземе хубава цена и има търсене.


 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktorpenchev said:

Значи не е чак толкова неудачен избор старото поколение. Поне съм сигурен, че ще излезе добра цена.

Аз направих точно това: разкарах S-ката (One S) преди две седмици и си купих One X от немския ибей. С доставката през Габиели ми излезна 380лв крайна цена. От вчера вече си цъкам на него :) 

Иначе аз лично не смятам да ъпгрейдвам с новото поколение следващите година-две със сигурност. Просто няма никакъв смисъл. Както каза wOOx-a игри ще продължават да излизат за One минимум още година, ако не и две. Като се натрупат достатъчно игри и feedback за новите конзоли- чак тогава бих се замислил. Дотогава- One X си е перфектен. 

 

Иначе като цяло от всичко, което изгледах и изчетох до тук все повече си мисля, че това конзолно поколение ще е най-яловото от всички досега. Ама ще видим де.

Link to comment
Share on other sites

Забелязваш ли разлика между One S и One X? Освен, че е по-грозен и голям. В моя случей размера има значение :D

И това ново ли е или втора употреба?

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, vikktorpenchev said:

Забелязваш ли разлика между One S и One X? Освен, че е по-грозен и голям. В моя случей размера има значение :D

Ами при мен влезе във същата дупка, където беше S-ката, т.е. не го намирам да е по-голям, но е по-тежък със сигурност :) 

Също така е по-безшумен. 

И буут-ва малко по-бързо.

Единствената игра, с която го пробвах към момента е DOOM Eternal, от там, от където бях спрял да го играя на S-ката.  По-бързо зарежда менютата, играта върви по-гладко (на S-ката се е случвало да ми насича) и сякаш картината е по-детайлна. Но някаква ултра фрапантна разлика недей да очакваш ;) 

Естествено всичко това с уговорката, че играя на сравнително старичък телевизор: Full HD Филипс, модел 2015-та. На хубав 4К телевизор нещата сигурно ще стоят по-добре. Реално това ще е следващата покупка за дома, но тези които ми харесват са все над 1500лв и засега отлагам във времето. 

 

п.с.: цената е за нов. Пристигна в неразпечатана кутия, със код за Fallout 76 вътре, код за 1 месец ексбокс лайв и 1 месец гейм пас. Няма гаранция обаче.

Изкачат оферти в ибей, просто трябва да се следи. Има и по-евтини дори, но от черните. Аз държах да е бял, които са по-редки по принцип и затова платих малко повече. 

И ако поръчваш от Англия да се има предвид, че там адаптера за тока е друг.

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Днес получих Series S и съм много доволен от дизайна и размера.

Основното, което искам да играя на тоя етап (докато не е излязъл Cyberpunk 2077) е GTA.

 

Но от конзолата не мога да го платя, защото не се поддържа регион България, а на USA не мога да продължа без да въведа STATE.

От Windows пък ми казва, че нямам достъп до това заглавие (когато съм на регион България). Някой има ли идея какво да направя? За първи път имам конзола и до сега не съм си купувал нищо от MS Store.

 

https://imgur.com/a/YRTIxQ1

 

update:

изглежда, че на всички игри имам ограничение: 

В момента няма достъп до ___game___

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

България не е държава, в която се поддържат Xbox услугите. Трябва ти английски, немски, или какъвто и да е друг акаунт, където ms са решили че ще има услуга (със сметка и адрес в съответната държава), ако искаш да купуваш игри дигитално. Сори.

Пробвай да се свържеш с microsoft България да обяснят защо така не може.

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, vikktorpenchev said:

Днес получих Series S и съм много доволен от дизайна и размера.

Основното, което искам да играя на тоя етап (докато не е излязъл Cyberpunk 2077) е GTA.

 

Но от конзолата не мога да го платя, защото не се поддържа регион България, а на USA не мога да продължа без да въведа STATE.

От Windows пък ми казва, че нямам достъп до това заглавие (когато съм на регион България). Някой има ли идея какво да направя? За първи път имам конзола и до сега не съм си купувал нищо от MS Store.

 

https://imgur.com/a/YRTIxQ1

 

update:

изглежда, че на всички игри имам ограничение: 

В момента няма достъп до ___game___

 

Очевидно си нов в Xbox-отбора :) 

По принцип за Майкрософт България не съществува на картата. Това, което трябва да направиш е да си смениш региона на конзолата на UK (от менюто с настройките), след което да си направиш UK акаунт. Като започнеш регистрацията, ще ти поиска адрес, пощенски код и тн.

Пишеш този:

15 Tottenham Lane

London, United Kingdom

Postal code: N8 9DJ

 

След това си въвеждаш данните на дебитната/кредитната карта, която ще ползваш за покупки и си ти. :) п.

 

п.п.: ти ли беше пуснал снимка днес в ексбокс-групата във фейса на series S? И аз се очудих, че е толкова малка. Почти джобен формат. 

Link to comment
Share on other sites

Нов съм в Xbox. Оправих се с регионите, много жалко, че няма България. Аз бях разочаровн още от отварянето, т.к. всичко беше на гръцки. Но ето защо било.

Купих си GTA V и поиграх 15 мин :D нямам много свободно време тия дни, но в сравнение с GTA V на GF63 Thin 9SC има много много голяма разлика. 

Днес видях, че Plesio са докарали и оригиналните джойстици, които са по-евтини от тези на стария Xbox. Което е готино, ще ръчам един само да видя утре дали няма да има намаления точно на тях е  extreme digital. 

 

On 11/11/2020 at 10:17 PM, deus_pld said:

п.п.: ти ли беше пуснал снимка днес в ексбокс-групата във фейса на series S? И аз се очудих, че е толкова малка. Почти джобен формат. 

Още не съм пускал снимки, т.к. дизайна ми вкъщи не е предвиден за конзола. В reddit видях страхотна снимка на Series S с бял монитор върху бяло бюро. Само липсваше бяла лед лента. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, vikktorpenchev said:

Нов съм в Xbox. Оправих се с регионите, много жалко, че няма България. Аз бях разочаровн още от отварянето, т.к. всичко беше на гръцки.

 

Пише на гръцки, защото вероятно си го купил от Плесио, които  са гръцка фирма и реално конозлите, които продават тук са прехвърлени бройки от тези, предвидени за гръцкия пазар.

Официално от Майкрософт няма отпуснати бройки за България за ден първи. Не случайно озон, пулсар и другите геиминг-магазини изобщо не обявиха преордър и няма и да има поне до Коледа. Изобщо, с фалстарт започва това поколение: няма наличност по магазините, няма игри, нищо няма. Даже телевизори няма, които да поддържат новия стандарт.

Аз затова си взех за 380лв от германския ибей One X и смятам да карам с него минимум още година-две. Към момента ъпгрейд към Series S/X е напълно безсмислен. 

 

Quote

Още не съм пускал снимки, т.к. дизайна ми вкъщи не е предвиден за конзола. В reddit видях страхотна снимка на Series S с бял монитор върху бяло бюро. Само липсваше бяла лед лента. 

 

Ама и ти бая на сериозно си взел нещата, чак мебелите да сменяш заради една конзола... :lol: 

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 11/11/2020 at 5:45 PM, vikktorpenchev said:

Днес получих Series S и съм много доволен от дизайна и размера.

 

Долу горе е минало година откакто я имаш. Какви са ти впечатленията доволен ли си?
Гледам я има в емага за 519лв и се чудя дали да взема я https://www.emag.bg/konzola-microsoft-xbox-series-s-rrs-00010/pd/D547D2MBM/
@deus_pld ти сменили One X със Series S/x ?

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...