Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 hours ago, Sothbiss said:

Oppenheimer - страхотен. Дори не разбрах кога минаха 3 часа.

След няколко часа отивам да го гледам на IMAX. Чета само позитивни ревюта за него.

Link to comment
Share on other sites

Опи определено ще се накичи с Оскари, не че те са мерило, но наистина - невероятно добър филм, игра, режесура. На мен лично много ми хареса и интересното бе, че дори и след една седмица откакто е на екрана - салона беше пълен.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nefarious (2023) - IMDb

Главните герои са 2ма и един, който се появява от време на време, бих казал че той е в поддържаща роля :D

Та, единият е психиатър, който е изпратен да направи психиатрична оценка на другия - осъден на смърт сериен убиец. Целият филм е основно разговорът между тях 2-мата в деня на екзекуцията, която ще се случи или няма да се случи на база неговата психиатрична оценка.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Dune: Part Two - първият не го гледах на кино, но с втория поправих грешката. Вери найс е и оценката в IMDB е напълно оправдана. 

Link to comment
Share on other sites

Подкрепям. Гледах го на IMax. Голям кеф. Малко края не е баш както трябваше, но като цяло се придържат доста силно към книгите с минимално woke shit. 

Link to comment
Share on other sites

Дюн 2 надмина очакванията ми, които не бяха малки. За мен екранизацията на Денис Вилньов е по-добра от книгите. Голямата изненада за мен беше появата на Аня Тейлър-Джой, като Алая за няколко секунди. Силно се надявам на още един, а защо не и на два филма.

Link to comment
Share on other sites

Не съм упял да изгледам докрай филм за Дюн. И старите, и новия, се разминават на километри с книгата.

 

А това демо видео е добро - "Dune The Animated Series, Episode 1: The Gom Jabbar".

 

 

Link to comment
Share on other sites

На мен чуденето за Дюн 2 е на какво да го гледам: imax, 4dx или нормално кино с комфортни седалки...

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, mIRCata said:

Не го знач 4дх какво е, на imax беше доста добре. 

4dx е със седалки които се движат според това какво се случва във филма. Има светлинни ефекти в залата, дим, миризми, вятър, пръска те вода. За някои филми е доста добър вариант. Няма да забравя как гледах Assassins Creed на 4DX и имаше един момент в който някой го убиха с "hidden blade". В гърба усещаш как ти се забива нещо. По самите седалки има елемти които се движат и не е истина колко реалистично пресъздадоха усещането.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Само един път през живота си съм ходил на 4dx и повече не бих повторил. IMAX is the way to go.

Link to comment
Share on other sites

Попаднах случайно на "Самоличността на Борн" от 1988 година. Класика. Сценарият е доста по-заплетен и интересен от версията с Мат Деймън. А местата, в които се развива действието, са уникални - красиво заснет филм.

 

(П.П. Всъщност цялата поредица с Мат Деймън е мнооооооого зле, и като сюжет (фантазия, много далеч от книгите за Борн), и като реализация. За гледане си заслужава именно този филм от 1988 година.)

 

MV5-BMTk0-ODU3-OTE4-OV5-BMl5-Ban-Bn-Xk-F

 

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Напоследък откривам едни такива стари класики като тази... Атмосферата е просто уникална, един друг свят.

 

Джак Никълсън - Chinatown (1974)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...