Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

inglourious-basterds-20090220000844483.jpg

 

Шедьовър! Връх в кариерата на Тарантино!

Прочетох доста негативни мнения, преди да го гледам, и до определена степен бях загрижен, тъй като този филм го чакам от доооста време. Но явно тези мнения са били на хора без капка чувство за хумор, защото филмът е прекрасен. Останах предоволен! Имах търпението да дочакам 1080p версия, разположих се пред хубавия си монитор, отворих пакет тиквени семки и зазяпах. Имаше и смях, имаше и напрежение, имаше и умиление. И всичко това обвито с неповторимото ухание на Тарантино! Брад Пит беше уникален, а Кристоф Уолц (Валц?) направо ме разби.

 

Може би човек трябва да е върл фен на Куентин, за да хареса такъв филм. Аз определено съм.

Така и не можах да разбера цялата истерия на доста хора около този филм. Не видях нито кой знае каква идея и сценарий като цяло. Силните сцени бяха малко. Честно казано очаквах яко пръскане на нацистки каси, но не бяха чак толкова много. Смях имаше, но чак пък толкова. Очарован бях от актьорската игра обаче. Особено този Кристоф Уолц, който дори имам чувство, че го срещам за пръв път. Страхотна игра!!! Като цяло нищо особенно...

 

2012 от своя страна бях беше феноменален. Отидох на кино с доста големи очаквания и честно казано ми ги покри. Не виждам какво много има да се говори или критикува по филма. Просто една лента с пълна с толкова много ефекти, че се пръска по шевовете. Дъхът ми спря не 1 и 2 пъти. Направо си е за срам, ако не се гледа на кино. Велик филм!!!

Edited by NeRoX
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Какви ли не отзиви чух за Копилетата, някои хора са очаквали дори минимална историческа достоверност... хех. За мен по-важното е, че Тарантино успява да пресъздаде по уникален начин цялата лудост на войната, омразата в този неин най-чист и вид, както и извращенията, на които е способна дадена личност, ако придобие малко повече власт.

Филмът е жесток, една от най-добрите ленти, които съм гледала тази година!

Edited by second.life.syndrome
Link to comment
Share on other sites

Поради леко затъпяване и липса на богат речник ще си позволя да пейстна коментар от IMDB, който достатъчно добре описва мнението ми за филма:

 

Inglorious Basterds makes no apologies, asks for no forgiveness, it's a no holds barred assault on the senses. Tarantino doesn't care if he offends, if he steps all over stereotypes and clichйs, this is film making at it purest. It's great to see a film maker whose work clearly isn't interfeared with by the powers that be. Tarantino is a master of effortlessly cranking up immense tension and suddenly mixing it with laugh out loud moments; you're not sure if you should be looking away in disgust or rolling around laughing, either way it's a roller coaster and one not to be missed! It's not for everyone and I'm unsure how Germans will take the film, certainly if you're not a fan of Tarantino's style, this may be a little hard to swallow, but never-the-less, it is a film which simply has to be seen. No self respecting film fan should miss this. And the performance of Christoph Waltz... Oscar don't you dare ignore him!!
Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Може би човек трябва да е върл фен на Куентин, за да хареса такъв филм. Аз определено съм.

 

Гледал съм филма до половината само, но ще си позволя да кажа, че на мен също много ми харесва. А аз определено не съм върл фен на Тарантино и не съм пристрАстен в случая. Не виждам защо толкова хора го плюят. Дано не се развали във втория 1 час, защото на няколко други филма, края ми е развалял цялото впечетление.

Link to comment
Share on other sites

Мен пък филма ми хареса. Първата сцена в къщата на френския селянин беше култова. В нея са събрани за няколко минути цялото отнешение на германците към окупирана Франция, освен това гестаповеца беша направо велик. Не съм гледал друг филм с него, но тази му роля беше велика направо все едно е правена за него. От друга страна Брат Пит не ми хареса нещо. Все едно играеше за някакво просслушване. Нещо не ми беше автентичен. Като цяло няма нито един с един еднакви филми на Тарантино. Всеки си е сам за себе си. И всеки си е странен и в това е чара им. Криминале за мен му е най-добрия, но той е друга бира. Но ми харесва много и Kill Bill по някаква странна за мен причина. Има и филми като Death Proof които не мога да ги гледам. Просто всичко при него е странн. Inglourious Basterds - към него чувствата са смесени но като че ли повече ми хареса отколкото не. Добре изигран беше - с интересна алтернативна история - много добре пресъздаден - облекло, грим, актьорска игра, атмосфера - наистина все едно беше сниман пре 40-те. Като цяло радва.

Link to comment
Share on other sites

500 days of Summer

500DaysPoster.jpg

Една по-различна нелюбовна история. Красив и интересно представен филм, някакси ми напомни за Eternal Sunshine of the Spotless Mind и Garden State.

Зоуи Дешанел все повече започва да ми харесва.

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

2012 (2009)

Както се очакваше големи ефекти голямо нещо няма как да не получи 10 за тях

иначе останалата част от филма беше приемливо доволна

Само не ми стана ясно как тоя уж начинаещ пилот мина през такива неверояни препятствия като на магия ( дори и професионалист да беше ще се гътне още в началото ) ма ай за филма

Link to comment
Share on other sites

SAW VI

 

Saw%20VI%20-%20Saw%206.jpg

 

По-брутален от всякога! Обаче вече съм тотално объркан относно историята. Старите серии съм ги позабравил, явно трябва да си направя маратон, за да поопресня нещата :)

Link to comment
Share on other sites

Днес гледах Gamer. Първоначално си казах, че твърде много прилича на Surrogates, после се присетих за един фантастичен разказ на един испаноезичен автор, чието име така и не си спомних.

 

И все пак ми хареса - покрай многото екшън сцени, прекрасното заснемане на филма и добре подбрания саундтрак, накрая все пак оцеля и изпъкна основната идея.

Michael C. Hall отново развива болна роля :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Looking For Eric

 

Има го в замундата . Много добър филм ,особено ще се хареса на феновете на Манчестър Юнайтед

(Филма не е на футболна тематика , само на моменти включва такава !)

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

SAW VI

 

Saw%20VI%20-%20Saw%206.jpg

 

По-брутален от всякога! Обаче вече съм тотално объркан относно историята. Старите серии съм ги позабравил, явно трябва да си направя маратон, за да поопресня нещата :)

Правил съм си подобен маратон след 4 или 5 част и нещата пак се губят доста тук, там. Като цяло имам чувството, че филма го правят, за да покажат новите "игри", които са успели да измислят. Не съм го гледал новия, но предполагам, че няма да се различава по нищо...

Link to comment
Share on other sites

Днес гледах Gamer. Първоначално си казах, че твърде много прилича на Surrogates, после се присетих за един фантастичен разказ на един испаноезичен автор, чието име така и не си спомних.

 

И все пак ми хареса - покрай многото екшън сцени, прекрасното заснемане на филма и добре подбрания саундтрак, накрая все пак оцеля и изпъкна основната идея.

Michael C. Hall отново развива болна роля :ph34r:

и на мен филмът ми хареса ... прилича по съжет на Шекли и Ст.Кинг. яко cyber. бих препоръчал на любителите на фантастиката и мастиката.

Link to comment
Share on other sites

Правил съм си подобен маратон след 4 или 5 част и нещата пак се губят доста тук, там. Като цяло имам чувството, че филма го правят, за да покажат новите "игри", които са успели да измислят. Не съм го гледал новия, но предполагам, че няма да се различава по нищо...

не, не

не си прав - не е за новите "игри", тук историята е най-напрегната и аз забелязах доста кадри и сцени от по-стари филми, конкретно дали само от предния или и от други - не мога да кажа, но в общи линии 6 е като решение на неща, пропуснати да се споменат в 5 (или и в по-старите). На мен лично доста ми хареса филма и ме държа през цялото време в напрежение, може би защото е само час и 22 мин ... ама аз за това и обичам филмите до час и 30 мин ; )

Отличен филм, препоръчвам го за гледалите предните серии. За останалите, като моя съквартирант, сигурно ще влезе в другата тема с '-'чето отпред.... ; )

Link to comment
Share on other sites

Сега свърших и аз с маратона на Saw. Последната част беше достатъчно интересна, много по-добра от 5-та. Сега е интересно в 7-ма част (следващата година) какво ще измислят още. Иначе така като се гледат за 1-2 дена по-лесно се проследява цялата сюжетна линия, така че може да пробвате и вие.

Link to comment
Share on other sites

Снощи гледах на кино '2012' и мога да го препоръчам като много добро филмче. За мен е един от най-добрите филми в жанра си и въпреки че беше доста дълъг, не стана досаден. Скучни бяха само една-две от по-сърцераздерателните сцени, иначе като цяло ефектите си заслужаваха да се плати за филма и да се гледа на кино.

Link to comment
Share on other sites

Днес гледах Gamer. Първоначално си казах, че твърде много прилича на Surrogates, после се присетих за един фантастичен разказ на един испаноезичен автор, чието име така и не си спомних.

 

И все пак ми хареса - покрай многото екшън сцени, прекрасното заснемане на филма и добре подбрания саундтрак, накрая все пак оцеля и изпъкна основната идея.

Michael C. Hall отново развива болна роля :ph34r:

Не никак лошо филмчето, подходих малко предубедено, защото Бътлър ми бърка в червата, но визията ме спечели и наистина му се насладих.

Link to comment
Share on other sites

500 days of Summer

Една по-различна нелюбовна история. Красив и интересно представен филм, някакси ми напомни за Eternal Sunshine of the Spotless Mind и Garden State.

Зоуи Дешанел все повече започва да ми харесва.

абе знам си аз ... кво да чета и да гледам ... :> на мен ми допадна много този филм, няма толкова депресиращ и същевременно положителен филм. приятно гледане !!!

Link to comment
Share on other sites

The Tournament / 2009 /[/color]

 

Харесва ми - идеята не е нова, но на мен ми допада да си играем на Unreal Tournament в града ;)

Актьорите играят добре, има доста тръпка и динамика ... Заслужава си времето, според мен - 8/10

Аз съм на противоположното мнение. От филма ми харесаха само 3-4 сцени. Никой от главните герои играе сносно. Най-добрета актъорска игра във филма е на психясалото американче. Моята оценка е 2.5/10.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък след тоя филм се заклевам, че повече няма да гледам филм на Тарантино!

 

 

Не очаквах от теб, такива приказки :unsure:

 

Но който разбира, на Гадните копИлета се спира :laughing:

Филма е много добър поне за мен, давам му 8/10 :tongue

Link to comment
Share on other sites

Не очаквах от теб, такива приказки :unsure:

 

Но който разбира, на Гадните копИлета се спира :laughing:

Филма е много добър поне за мен, давам му 8/10 :tongue

На мен не ми хареса само защото Тарантино се е опитал да промени така съвсем лекичко световната история ...

 

През последните дни от войната, когато Червената армия настъпва към Берлин, Хитлер се жени за Ева Браун. След по-малко от 24 часа двамата се самоубиват във фюрербункера.

 

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B4%...%BB%D0%B5%D1%80

 

3ти абзац , редове - 4 , 5 и 6

 

ПП. За информация на тея дето не са го гледали , във филма е представено че Хитлер е бил подпален със 80% от СС-овците във френско кино ... от негър .. любовник на французойка ... еврейка :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

 

ППП. Сега забелязах в уикипедията нещо което не знаех . Именно че Хитлер е бил наследен от Гьобелс .. който във филма също загива в киното :D

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Offf, момче... откри топлата вода. Това е II-рата Световна Война на ТАРАНТИНО.

 

"Ши си праа к'вот си искам...На колинеееее!" както казваше един герой му е философията на него ;)

 

__________________________

 

Абе младеж, осъзнай се. Тарантино НЕ прави научно-популярни или документални филми. Вземи се в ръце. Това, че ти си мислиш, че комерс киното е направено да те образова е твоя грешка.

 

Грешен ти е подхода. Кажи, че не те кефи филма и толкоз. Ако не ти харесва виждането на сценаристите (филма е римейк впрочем) и на режисьора направо пиши, че въобще не става.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Не съм открил топлата вода , защото историята ми е интересна още от 5ти клас , особено пък военното дело (в часовете в които учихме покръстванията спах :D ) , но просто ме е яд че следната формула действа :

 

Вложени 2 милиона + невежеството на хората = Богат Тарантино

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...