Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

Twelve_and_Holding_poster.jpg

Не му хванах началото, защото го гледах по TV1000, но филма е наистина много добър. Разказва историите на 3 12-годишни деца, които преминават през различни катаклизми и са подвластни на изкушения и страсти от света на възрастните. Много искрен и истински филм.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз отдавна съм гледала следните филми : Mindhunters; The jacket и The island, но много ги харесвам. Autumn in New York също... :punk

Link to comment
Share on other sites

flawless.jpg

 

Едно на ръка, че обожавам филми за кражби, друго че Майкъл Кейн ми е много любим актьор, но филма наистина си заслужава гледането! ;)

Link to comment
Share on other sites

Още един глас за International :)

 

Филма имаше много потенциал, но някъде след 1/2 от филма вече беше обикновена боза. Иначе става за гледане.

Link to comment
Share on other sites

415px-Before_Sunrise_film.jpg

Before_Sunset_movie.jpg

 

Филми с интересен диалог, романтични и на пръв поглед лесно смилаеми, но само на пръв поглед :). Вторият е продължение на първия.

Link to comment
Share on other sites

Sleuth (1972)

sleuth.jpg

 

Sleuth (2007)

sleuth.jpg

 

Както сигурно сами се досещате, това са 2 филма по една и съща пиеса - този от 2007-ма е съвременен римейк на първия. Изгледах ги един след друг и 2-та и с ръка на сърцето казвам, че старото кино е по-добро с пъти от съвременното, или поне отчасти. Двата часа и половина дължина на първия филм не ги усетих как минаха, докато римейка едва го изгледах, чийто дължина е с час по-малко. Сигурно това и обяснява 4-те оскара срешу нито единия на старата срешу новата школа. ;) Много добро впечатление ми направи това, че (да вметна, че във филмите актьорите са общо по 2-ма - млад и възрастен) този, който играе младият човек във филма, във римейка играе възрастният, улегнал богаташ. ;) Оставам останалото на вас, филмите си заслужават гледането, особено първият. ;)

Link to comment
Share on other sites

Току що бях на кино на Largo Winch и мога да кажа че филмчето е сполучливо и идейно, хареса ми въпреки че не съм фен на френско кино...

Link to comment
Share on other sites

Fast and Furious 4 .Филма е невероятен.Аз по принцип съм си фен на поредицата и този определено си заслужава името!Наистина са много малко филмите,които да имат 3-4 продължения и всички да са толкова добри :)

 

П.П.Между другото този филм е продължение на втора част и историята седи по следния начин-Fast and Furious,2 Fast 2 Furious,Fast and Furious 4,Fast and Furious:Tokyo Drift :)

Edited by xXx
Link to comment
Share on other sites

П.П.Между другото този филм е продължение на втора част и историята седи по следния начин-Fast and Furious,2 Fast 2 Furious,Fast and Furious 4,Fast and Furious:Tokyo Drift :)

Верно така е.Губи се сюжетната линия иначе и нищо не се разбира,щото всички филми от поредицата са със многопластов и заплетен сюжет.Гледах въпросната рейсинг повърница.Нещата са много зле.Крайно зле.Във Перник сигурно вече ликуват и кичат голфарите с ваденки фаааст с лика на вин дизел и се гледат лошо по светофарите.И нека обобщим какво научих от въпросния мозъкоразбъркващ шедьовър.

1.Когато искаш да спреш пътен влак(дългия камион в началото),само мухльо би използвал мощните си коли и факта че си въоръжен да заплашиш шофьора да отбие и да спре,друго си е да се качориш по него в движение и да смъкваш ремаркета с култови тунинг пикапчета каращи на задна с 80.

2.Спрей,пръскан от потна маска чупи високояка стомана.

3.Цистерните,които катастрофират с 80 се търкалят от 3 минути нагоре и най малко 2 километра.

4.Яко е да гледаш като добитък и да момотиш куул фрази и създаваш респект.

5.Всеки корав мъжага може да хване с една ръка окачен двигател и да мъчи паплачта,като ги заплашва,че ще го пусне върху тях.

6.Куките се ритат като гейове.

7.Американски драг таралясник без проблем се справя с състезание с трафик и много завои и прави смешни моднати беемвета M3-ки и скайлайни.

8.Когато се състезавате в натоварен трафик,едната ти ръка е отгоре на волана,желателно е да го въртиш с вените,другата стиска мачо скоростен лост и докато правиш цялото това упражнение продължаваш да гледаш като добитък и да напиваш бицепс(това е мистериозния пернишки стил на стриит рейсинг,доразвит от българските корифеи на стриит рейсинга със висящи зарчета от огледалото,шарено воланче,шапка поставена настрани и цветущ кодиран жаргонен език)

8.Нисан скайлайн е офроуд многофункционално превозно средство,способно на безумни каскади без абсолютно никакви последици за ходовата част и двигателя.

9.Диалозите трябва да ти забиват игли в мозъка,важното е да са яки и готини,.

10.Абсолютно нормална полицейска практика е да изпратят агент в нелегална улична гонка,в която си замина сумати невинен народ,за да могат да внедрят този агент в супертайна организация от невероятно лоши типове,които някак си хем са супер ларж и ъндърграунд,че ФБР да е безпомощно пред тях,хем да се занимават с яки улични гонки в които средната възраст на участниците е 19 а средната възраст на интелектуално развитие-6( ей тука цялата тая история с организираната престъпност и ролята и в стриит рейсинга е много поучителна и изключително реална).

11.Само путьовците карат на нитрометан.

12.Когато карате с около 200,и някой реши да те задмине,завии рязко и го удари,той само ще се завърти леко и ще спре след 4 до 8 метра невредим.

13.Никога не дръж волана с 2 ръце.

14.Колите минават през каменни стени,това е изключително нормално и безвредно.

15.Американците правят най-яките коли в света.

16.Американските коли са много яки

17.Американските коли са особено яки.

18.Напълно нормално е да нападнеш затворнически автобус със 4 колици.

19.Когато някоя джипка ти се подмята пред пътя,удари я със 100,потроши я, и си продължи по пътя.

20.Като гадно лошо копеле се изравни до теб,отвори вратата и го изненадай като му скочиш на бургия с лакът в сурата.

И още и още.Добре,няма ли начин да се направи филм с коли без да умираш от смях и ужас като го гледаш.Някой да си спомня гонката в Ронин.Ей такова нещо да направят бе мамка му,не тая тийн помийка която те кара да си посегнеш след като си я изгледал.Легендарната гонка в Bullet,дето е с половин век по-стар филм е в пъти по ефектна от тая гняс.

 

http://www.youtube.com/watch?v=VWy9HA_ZSTY

 

Така се прави бе,мамка му.

Edited by Krank
Link to comment
Share on other sites

Ааххахахахаа вече съм фен на Krank!

 

btw. Ронин наистина е велик филм!

 

ПС: Първия Fast and Furious не ми хареса - ужким като някаква конкуренция на Gone in 60 sec ли какво го бяха замислили но и той беше зле (нямам си идея защо изобщо го догледах), 2рия го прегледах отгоре отгоре колкото да се убедя че не ми се гледа такова нещо останалите даже нямам намерение да ги свалям...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

thetwilightzone.jpg

 

IMBD

 

Препоръчано, само за любители на Mystery, Sci-Fi, Fantasy жанра. В замунда го намерих целия сезон от 2002 => линк

 

Ще сийдвам някой и друг месец.

 

П.П. А тия коментари за F&F са изцяло излишни за мен. Иначе krank :bowdown: за труда и желанието да предпазиш поне някой и друг човечец.

Link to comment
Share on other sites

Току що гледах епизод 19,сезон 6 от "Двама мъже и половина".Все още не мога да спра да се смея.Корема ме заболя направо.Изобщо целия сериал е разбиващ,ноооо тази серия ме размаза. :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...