Jump to content
BulForum.com
tankis

Тема за кратки въпроси

Recommended Posts

3 hours ago, sasshko said:

Точно Contabo гледах и аз. Проблема е че като сложа Уиндоус (защото програмата ми работи само под него) като избера още 10 ядра, за станат общо 20 и като избереш най- евтиния хард диск 10евро и като ти тряснат set up fee става над €250.

Струва ми се, че изключително некоректно си описал първоначалните изисквания:

1. Някъде спомена ли Windows за ОС, че и сървър?

2. "Търся да наема сървър за около месец" vs. "тези пари ще ги издумкам за сървъри за няколко месеца"

Ако търсиш решение на проблем или съвет, поне напиши точно всички условия.

Без Windows няма setup fee и цената е 158.97€

Виж тази оферта.

Без ОС и трафик 30TB (дано стигне) е €168.99 (няма setup fee).

Или сам си инсталираш ОС, или без промяна в цената, избираш VMWare vSphere ESXi 6.7 и вътре "напъхваш" каквото си поискаш.

Leaseweb-server.png  Leaseweb-server-2.png

Да си взема 3950х с хубаво охлаждане и да го ОС до 4.3- 4.5 и ще ми струва към €1000

На какво дъно и с колко памет?

Edited by plameni

Някой да даде едно рамо да поръчаме едни неща от Mostbg.com с отстъпка?

Edited by Lucky Luciano

On 2/14/2020 at 12:55 PM, plameni said:

На какво дъно и с колко памет?

В момента ползвам 64GB RAM ще си ги прехвърля в новата машина. В момента сохлаждам 8700к със Noctua HN - D15 и с едни планки за АМД ще мога да го по ползвам и за новия процесор.

Евтините варианти са:

-Gigabyte X570 Aorus Elite WiFi - 430лв  - Фаворит

-Asus Prime X570-P - 341лв

Скъпите:

-ASUS ROG Crosshair VIII Hero - 924лв

-MSI X570 Godlike - 1385лв 

Малко не виждам смисъл в скъп охладител (300-400лв) и скъпо дъно, поради просттата причина, че 350лв за охлаждане и 600лв повече за хубаво дъно и сумата нараства значително и почваме да се приближаваме към 3960х к-т

Та реално, за да получа 20-30% повече производителност от ОС ще дам 1000лв повече, а за малко повече пари се доближаваме до 8 ядра повече. 

Edited by sasshko

Неслучайно питах за дъното и паметта. Интересно ми беше какво калкулираш в сумата €1000.

От питането ти бях останал с впечатление, че 256GB RAM са задължителни, но се оказва, че и това не е така.

Четирите дъна са с по 4 слота, т.е. можеш да сложиш макс. 128GB и то ако твоята памет е 2х32. Ако обаче е 4х16 оставаш с 4 пъти по-малко от първоначално обявеното.

Кое всъщност е критично за твоя тест - брой ядра, памет, честота?

Имам няколко декара земеделска земя в Перущица за продан . Някой знае ли фирми които изкупуват земи на добри цени , та да не обикалям по сумати места .

Защо не питаш някой местен? Обикновено има хора, които се занимават със земеделие и търсят постоянно земя.....

Edited by Mockingbird

5 hours ago, MaiconDogg said:

Имам няколко декара земеделска земя в Перущица за продан . Някой знае ли фирми които изкупуват земи на добри цени , та да не обикалям по сумати места .

Точно ти казва Магданоза! Тея фирми, изкупуват на смешни цени. Някой съсед по парцел търси. Всички искат да си купят съседното място. Разбрете се и действай. Местен арендатор също, дори да не сте съседи по парцели.

20 hours ago, plameni said:

Кое всъщност е критично за твоя тест - брой ядра, памет, честота?

Това ми трябва основно, не ми трябва 20 ядрен процесор на 2.2ghz, защото е е значително по- бавен от 3950х на 4.3ghz. Към момента няма да използвам повече от 64GB (4х16GB)

В момента ползвам 8700к сток на 4.3 и чат пат на 4.5ghz, и ще ми отнеме 35дни да нон стоп работа да си сметна решението. Търся нещо 2-3х по- бързо, за да съкратя време и защото ще го иползвам в бъдеще също. Не съм много на вътре, но до колкото разбрах обявения от АМД боост до 4.7ghz на 3950х се пуска за кратки моменти... ? Не като сегашниия ми процесор да му зададеш 47x multiplier и с добро охлаждане да си бачкаш на на макс бооста.

Та 16 ядра по сток дори 4ghz или 16 ядра по 4.3 няма да окаже кой знае ква разлика във времето. Единстветно ако увеличим броя ня ядрата ще е супер 

It's more or less proportional to the number of physical cores multiplied by the frequency they run on (very slight performance penalty for many cores, some differences between CPU generations, home CPUs may have boost which makes things a bit faster).
Edited by sasshko