Jump to content

Photo

Тема за кратки въпроси

• Please log in to reply
39108 replies to this topic

#39101 w00x

w00x

the rain on your parade

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24591 posts

Posted Today, 03:09

Абсолютно всички доходи ли са ви декларирани и ако се наложи, може ли да докажете произхода на всеки лев/евро/долар, който сте внесли и похарчили?

Да.
Posted Image

#39102 HEMO

HEMO

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2335 posts

Posted Today, 08:27

Доколкото знам oспорването на транзакция при откраднати данни на картата се изпълнява от оператора на картата (например Виза, МастерКард), а не от банката. Така, че няма много разлика дали ще посетиш кварталния офис или ще им се обадиш по телефона за да ти възстановят парите. В твоя случай отказът, който си получил, по-всяка вероятност ще го получиш и от други банки.

В моя случай банката издател на картата ми въстанови парите,те как се оправят с Виза не е мой проблем.Договорните отношения ми са с тях не с Виза и тн.Оспорих плащане в магазин на пос терминал,два поредни пъти взети пари за едно и също нещо.Пише се писмено оплакване в клон на банка,от собственика на картата,описва се ситуацията прилагат се касови бележки за стоката и тн.Банката прави разледване и връщат(в моя случай) парите,после те се оправят с търговеца.На майка ми и източиха една от картите чрез теглене на банкомат в Полша,след половин час я занесох в банката(Пиреос)-няма как физически да е на две места,и хората върнаха парите.Не всичко става с обаждане не на всякъде.
SEMPER FIDELIS Posted Image

#39103 netrootbg

netrootbg

Technical Diver

• BulForum.com
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9277 posts

Posted Today, 10:53

Да.

+1
И аз съм така.

Аз също съм имал проблеми с М-тел, но съм ги решавал с тях, и смея да твърдя, че към момента по-коректен оператор в България няма.

#39104 w00x

w00x

the rain on your parade

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24591 posts

Posted Today, 12:03

На майка ми и източиха една от картите чрез теглене на банкомат в Полша,след половин час я занесох в банката(Пиреос)-няма как физически да е на две места,и хората върнаха парите.Не всичко става с обаждане не на всякъде.

Колко време отне връщането на парите? Скимирали са ми картата в Белгия и са ми я изтеглили в Ямайка месец по-късно. обадих се 1 час по-късно да я блокират. Дадоха 3 месеца за решение - минаха и още чакам отговор. Ще изчакам още малко преди да се обадя, но просто питам, за да го имам предвид.
Posted Image

#39105 HEMO

HEMO

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2335 posts

Posted Today, 13:32

Колко време отне връщането на парите? Скимирали са ми картата в Белгия и са ми я изтеглили в Ямайка месец по-късно. обадих се 1 час по-късно да я блокират. Дадоха 3 месеца за решение - минаха и още чакам отговор. Ще изчакам още малко преди да се обадя, но просто питам, за да го имам предвид.

Три месеца е абсурден срок,Пиреос възстановиха парите за седмица до десет дни макс.Уникредит мисля ми върнаха обратно парите за под 10 дни за дублирана транзакция.Зависи от банката и вероятно от обстоятелствата за всеки конкретен случай.Ако е в техен ущърб грешката обаче са бързи като светкавица :-)Теглих на гише от левова сметка 500 евро в Уникредит,проверявам си банкирането-изтеглил съм 500 но левове.Звъня им(познавам ги) и викам много ви е хубав курса,колко евра имате в клона да мина да ги взема всичките :-) Да видиш как се поправят за 5 минути...
SEMPER FIDELIS Posted Image

#39106 jijane

jijane

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 674 posts

Posted Today, 13:49

В ДСК връщат до 45-я ден при такива обстоятелства.
Всяка случайност е една осъзната необходимост

#39107 plameni

plameni

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3936 posts

Posted Today, 14:49

...Ако е в техен ущърб грешката обаче са бързи като светкавица :-)

+1

Толкова, около 5 мин. трябваха на банката, след като им благодарих за 10к лв. в плюс, които се бяха появили в едната ми сметка.

България - земя, като една човешка дLAN...
". . . явно самото оптично влакно привлича светкавиците и ги пуска по мрежата във вид на ярка светлина и се задръства сичко от мноото светлина . . ."

Мрежово оборудване. Актуални цени -  olx.bg;

Не изпращам със спиди/speedy! Никога вече!!!

ЗА ФИРМИ:

Spoiler

#39108 UzITo

UzITo

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3043 posts

Posted Today, 15:44

+1
Толкова, около 5 мин. трябваха на банката, след като им благодарих за 10к лв. в плюс, които се бяха появили в едната ми сметка.

Наясно сте, че след като са във вашата сметка банката няма право да ги бара?

Ако си се съгласил да си ги вземат е друго.

#39109 plameni

plameni

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3936 posts

Posted Today, 17:54

Прочети си внимателно Общите условия и съм сигурен, че ще намериш точка, в която се описват подобни случаи.

Нямаше никяква операция. Просто изведнъж се беше появила една единица в повече...

Пример (реален):

При задължаване и/или заверяване на сметка без изрично писмено нареждане или инструкция от страна на клиента като резултат от служебна, техническа или друга грешка, Банката служебно сторнира извършените операции без за това да е необходимо изрично искане от страна на клиента.

България - земя, като една човешка дLAN...
". . . явно самото оптично влакно привлича светкавиците и ги пуска по мрежата във вид на ярка светлина и се задръства сичко от мноото светлина . . ."

Мрежово оборудване. Актуални цени -  olx.bg;

Не изпращам със спиди/speedy! Никога вече!!!

ЗА ФИРМИ:

Spoiler

4 user(s) are reading this topic

1 members, 3 guests, 0 anonymous users

XMD