Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

А какво точно е лошото на мулти-сплит системата? Аз няма да съм ползвателя. Ще го слагам в един апартамент който ще давам под наем. 2 външни тела няма да стоят добре и затова предпочитам да е с едно.

 

Първото дето се сещам е ако изпатка външното тяло оставаш без климатик изобщо.Бях пред тая дилема у нас,заложих на два отделни климатика.

Link to comment
Share on other sites

Защо хартиените винетки не могат да се конвертират в електронни вече . Декември можеше а сега в сайта на bgtoll.bg не намирам такава опция .

 

Доколкото четох, няма и да се появи конвертиране, заради много проблеми, които се натрупаха там. Та за по-лесно, направо го спяха. Като имаш стикер на стъклото просто си караш и толкова.

 

За винетките за инвалиди, също е голяма простотия. Ако те спрат толаджии, пращам ги в сайта на АСП, щом така са писали, понеже на официалната проверка нищо не излиза....

Link to comment
Share on other sites

...Като имаш стикер на стъклото просто си караш и толкова...

 

 

 

Проблема е в това,че потенциално могат да ти губят времето,спирайки те всеки път като минеш покрай тяхна кола.Горореше се че след първото спиране ще я конвертират на място служебно но...дали ще е така никой не знае.

Link to comment
Share on other sites

То хубаво, ама няма какво да се направи по въпроса. Силно се съмнявам да я конвертират служебно ако те спрат, все пак сме в България, трябва да е сложно...

 

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Днес на Кемера за сефте видях тол автомобил... До него патрулка, едни суетни, едни тумби фатмаци се лутат... Моята винетка е до 10 февруари. Нищо не съм конвертирал и нямам намерение да опитвам. Само да не вземе някой от тия главоци да ми остроумничи дотогава...

Link to comment
Share on other sites

А какво точно е лошото на мулти-сплит системата? Аз няма да съм ползвателя. Ще го слагам в един апартамент който ще давам под наем. 2 външни тела няма да стоят добре и затова предпочитам да е с едно.

Защото, когато на едното му дойде време за разскрежаване, спират и двете. Демек и двата климатика чоппят семки, докато единият разскрежава. Тоест, ти като един отявлен капиталист ще носиш тегобата на мрънканията на едните наематели  ;)

Ама си достатъчно попораснал, че сам да си преценяваш.

 

П.п. И изобщо мултисплитът е тъпа хава, когато не те спират чисто технологични спънки.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Може да имам един казус скоро и искам да съм подготвен.

 

Според закона за защита на потребителите:

 

 

 

Чл. 113. (1) (Нова - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Когато потребителската стока не съответства на договора за продажба, продавачът е длъжен да я приведе в съответствие с договора за продажба.
(2) (Предишна ал. 1 - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба трябва да се извърши в рамките на един месец, считано от предявяването на рекламацията от потребителя.
(3) (Предишна ал. 2, изм. - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) След изтичането на срока по ал. 2 потребителят има право да развали договора и да му бъде възстановена заплатената сума или да иска намаляване на цената на потребителската стока съгласно чл. 114.
(4) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба е безплатно за потребителя. Той не дължи разходи за експедиране на потребителската стока или за материали и труд, свързани с ремонта й, и не трябва да понася значителни неудобства.
(5) (Предишна ал. 4 - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Потребителят може да иска и обезщетение за претърпените вследствие на несъответствието вреди.
Чл. 114. (1) При несъответствие на потребителската стока с договора за продажба и когато потребителят не е удовлетворен от решаването на рекламацията по чл. 113, той има право на избор между една от следните възможности:
1. разваляне на договора и възстановяване на заплатената от него сума;

2. намаляване на цената.
(2) Потребителят не може да претендира за възстановяване на заплатената сума или за намаляване цената на стоката, когато търговецът се съгласи да бъде извършена замяна на потребителската стока с нова или да се поправи стоката в рамките на един месец от предявяване на рекламацията от потребителя.
(3) (Нова – ДВ, бр. 61 от 2014 г., в сила от 25.07.2014 г.) Търговецът е длъжен да удовлетвори искане за разваляне на договора и да възстанови заплатената от потребителя сума, когато след като е удовлетворил три рекламации на потребителя чрез извършване на ремонт на една и съща стока, в рамките на срока на гаранцията по чл. 115, е налице следваща поява на несъответствие на стоката с договора за продажба.
(4) (Предишна ал. 3 – ДВ, бр. 61 от 2014 г., в сила от 25.07.2014 г.) Потребителят не може да претендира за разваляне на договора, ако несъответствието на потребителската стока с договора е незначително.

 

Става въпрос за един телевизор от гадна марка Skyworth. Дефектира бая и човека в сервиза каза, че като гледа какви са симптомите, направо си върви към замяна. Нещо, което и аз предполагах, тъй като тия куча-марка телевизори никой не ги поддържа с резервни части.
Най-вероятно няма да го има и в магазина вече, за да ми дадат нова бройка, защото е взиман преди година и половина.

 

Ако ми дадат протокол за подмяна и ако го няма наличен в магазина, най-вероятно ще ме накарат да си избера нещо друго за същата или по-висока сума.

Магазинът е Техмарт обаче и аз не искам да си избирам нищо от там, защото имат супер ограничен избор.

Въпросът ми е: Мога ли по член 114, цитиран по-горе, да изисквам разваляне на договора и връщане на парите? Искам да ида да си взема нов телевизор от друг магазин, където ще има повече избор.

Link to comment
Share on other sites

Ами класиката в жанра - "Мармалад".

 

Аз да попитам друго - вие как се справяте с магазинчета, които си слагат на паркоместа пред блока ви конус с надпис "Зареждаме стока"? Имам предвид след като видят, че си го премествате от единия в другия и си спирате на боя разстояние от конуса, тоест като решат да имат претенции?

 

Виждал съм нееднократно случаите, в които се маха, какво става - спира един червен полуджип с жена вътре (предполагам "шефката").

Edited by Samo_minava
Link to comment
Share on other sites

Някой вадил ли е скоро паспорт на Волга? Има ли шанс да мина по-бързо отколкото в районното?

По - бързо като опашки или за самото издаване? В районните съм забелязал, че е по - спокойно. За малко над 10 дена става с обикновена поръчка.
Link to comment
Share on other sites

По - бързо като опашки или за самото издаване? В районните съм забелязал, че е по - спокойно. За малко над 10 дена става с обикновена поръчка.

Не,говоря като опашки...в Първо районно навалицата е страшна... искам да използвам ваканцията на детето, ама нямам време да чакам по опашки.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, RaptoR said:

 

Ти към второ ли си зачислен?

Не,към първо в Кичука...Стана малко каша работата но се оправих,взех заявление от Волга,а го пуснах в първо,оказа се че нямам наличен акта за раждане на щерката...за какво им е като има издаден паспорт при това валиден още месец....Както и да е,в районното стана,40лв за възрастен 20 за дете,ако не е първи,той е безплатен.Това обикновена поръчка за месец.В районното може да се плаща с карта(баси напредъка честно),става горе долу за 10-на минути ако има попълнено заявление.Имат почивка до 13ч и ако иде човек малко преди това става работата относително бързо.

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, HEMO said:

Не,към първо в Кичука...Стана малко каша работата но се оправих,взех заявление от Волга,а го пуснах в първо,оказа се че нямам наличен акта за раждане на щерката...за какво им е като има издаден паспорт при това валиден още месец....Както и да е,в районното стана,40лв за възрастен 20 за дете,ако не е първи,той е безплатен.Това обикновена поръчка за месец.В районното може да се плаща с карта(баси напредъка честно),става горе долу за 10-на минути ако има попълнено заявление.Имат почивка до 13ч и ако иде човек малко преди това става работата относително бързо. 

Странно е да ти искат акт за раждане за подновяване. Иначе това да платиш с карта го има от повече от повече от 5 години. От колко точно, не мога да се сетя. Защо попъляваш заявление? На място те ти го разпечатват и само ограждаш информацията за да я потвърдиш. Мисля само данните на родителите се попълваха на ръка.

 

edit:

С карта може да се плати и в кат и в съда за свидетелство за съдимост. Вярно е малко абсурдно когато плащаш в полицията и кат, но поне го има като опция. Вадят ти после един лист с не знам си колко екземпляра за това, че си платил с карта... Като подновяваш книжка, отделно ти вадят и за талона(2лв)...

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, netrootbg said:

Странно е да ти искат акт за раждане за подновяване. Иначе това да платиш с карта го има от повече от повече от 5 години. От колко точно, не мога да се сетя. Защо попъляваш заявление? На място те ти го разпечатват и само ограждаш информацията за да я потвърдиш

Да така е обаче и попълваш доста неща родители/дори и починали/телефон/упълномощаване кой да ги получи после и тн.Акт за раждане на детето  беше първото нещо дето ми поискаха без него не става,тъпо ама факт.Задължително копие за тях щото нямат копир...За плащането с карта нямах идея,не ми се е налагало до сега в районното да правя каквото и да е.Иначе имат два пос терминала,на единия пише "глоби"на другия "такси" голям майтап :-)

Link to comment
Share on other sites

Пропуснал съм, ако се е обсъждало скоро, но бихте ли препоръчали хотелче за 2-3нощувки с добро СПА, за предпочитане в планината на чист въздух. Ориентирал съм се към към Пампорово, но там освен "Green Life Family Apartments", което имаше добро СПА, не съм бил на друго място. Не съм скиор, така че не ме интересува близост до писти, а по скоро хубаво вино и здрави мезета :P 

 

БМВ-то ми от подписа не се е разваляло скоро, така че ... съм склонен да похарча малко пари. Предложения?

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

SPA и Пампорово звучи някакси... да кажем като твоята марка кола и марката Хонда (ако ме разбра) :)

SPA и ски-курорт в едно за България не е комбинацията. Ако искаш истинско спа с минерална вода от горещи, термални извори отиваш във Велинград като най-близка дестинация. Друг вариант е Павел Баня.

Ако искаш 100%-това гореща и лечебна вода - с. Баня, обл. Разлог, с. Огняново и всичките прилежащи в този район села и комплекси. Много добър вариант е Костенец, Пчелин. Това са едни от най-добрите места за гореща и лековита вода. Има още 2-3 места и области. Всичко останало е реклама и маркетинг.

Ако предпочиташ все пак и лукс, модерно и актуално (тоест и глезене, което предполагам искаш) - има много места из България затова: Роял Спа, Арте, Макси във Велинград. Дианамар в Павел Баня. Наблизо ти е Старосел и Житница. Това са по-излъсканите места във всеки един смисъл. Добри варианти, за да не си изпразваш джоба са Вела Хилс, Бор (тук кухнята е безусловно без забележки и категорично много добра) - отново говорим за Велинград. Проблемът на този град е, че мирише на сажди през цялото време, замъглен е, хората са типични за района (повечето) и няма какво да правиш. Това с езерото "Клептуза" е ала-бала.

Общо-взето варианти има много - зависи от навиците, културата и нуждите. Разбира се и предпочитанията.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, NEO_DDT said:

Преди казвахме: един колега, една колежа
От скоро започна да се казва: един колега, една колега.

Значи ли, че от тук нататък, най-правилно говори Айшето, казвайки "едно колега"?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, искам да попитам някой има ли преки наблюдения от качеството на изпълнение на комплекс "Гербера" в Тракия?

Интересуваме всичко за което може да се сетите.

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, evropata said:

Здравейте, искам да попитам някой има ли преки наблюдения от качеството на изпълнение на комплекс "Гербера" в Тракия?

Интересуваме всичко за което може да се сетите.

Благодаря!

Моя приятелка живее там, над Дестини. Доволна е. Според мен е хубаво изпълнението.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...