Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой занимавал ли се е да подава сигнали в Комисията за защита на потребителите и дали има смисъл?

Аз преди 7 години - смисъл нямаше, но може да пробваш. Може да има развитие при тях от тогава.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Джон Рамбо казармата го е направила прекалено корав да се извинява :lol: :lol:

 

Някой занимавал ли се е да подава сигнали в Комисията за защита на потребителите и дали има смисъл?

Има. Сега не знам колко са заети, но преди работеха срaвнително бързо. 

Изпробвано като потребител и служител във фирма.

Какъв е случая? Пробва ли да говориш с фирмата дали може да оправят нещата?

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Има. Сега не знам колко са заети, но преди работеха срaвнително бързо. 

Изпробвано като потребител и служител във фирма.

Какъв е случая? Пробва ли да говориш с фирмата дали може да оправят нещата?

Лятото си купих си един гофретник от emag, който от началото работеше малко калпаво, но след няколко месеца вече съвсем за нищо не става! Съответно той си има 2 години гаранция и като им звъннах на емаг ми казаха да съм звъннел на фирмата дето го продавала, че те нямали общо, а ония въобще не ми вдигат на телефоните! Разкарвам го в багажника и все се каня да ги потърся къде им е офиса, ако имат такъв и ако и там ми се направят на цигани да им тегля едни майни и искам да подам сигнал да им набият една яка глоба! Парите за него са смешни и ми е все тая за тях, ама побеснявам така да ми се правят на тарикати!!!

Link to comment
Share on other sites

Виж си гаранционната карта. В нея трябва да пише кой е сервиза който отговаря за него. Вероятно е различен от продавача.

Link to comment
Share on other sites

Виж си гаранционната карта. В нея трябва да пише кой е сервиза който отговаря за него. Вероятно е различен от продавача.

Знам, видях, ама не вдигат...

Link to comment
Share on other sites

И на мен скоро ми звъня някакъв извратен номер :D

9485208O.png

тези са дилърчета на биткойни/злато/валута уж. "нещоси-маркет" или "нещоси-брокерс". родни измамници - имаше репортажи за тях в господарите. оперират с английски или немски номера.

изключително досадни и нагли. изживяват се като вълкът на уолстрийт, все едно само те са го гледали.....

Link to comment
Share on other sites

Аха, благодаря за информацията :) Така или иначе не вдигам на разни чуждестранни и измислени :)

Link to comment
Share on other sites

Някой занимавал ли се е да подава сигнали в Комисията за защита на потребителите и дали има смисъл?

 

Смисъл винаги има. Разказвал съм ви как го натресох на IMAX в София заради Аватар. 

Link to comment
Share on other sites

Знам, видях, ама не вдигат...

Не може само един сервиз да имат. Пробвай в друг град да се обадиш може да помогнат. Ако не ти се занимава отивай в КЗП и пускай жалба. Те ще ги намерят и от фирмата сами ще те открият.

Link to comment
Share on other sites

Май хванах от тези криптиращи файловете вирус. Какво е решението след като изчистих приложенията, които се инсталираха, поправих браузърите?

Link to comment
Share on other sites

Никакво. Пробвай тук и ако не стане, криптираните файлове си остават криптирани.

 

https://www.nomoreransom.org

 

Този сайт ме върти в кръг. Изглежда, че нещо са объркали като са писали кода. 

 

Преинсталирах Windows с изчистване на системния драйв (за щастие Windows 10 се преинсталира много лесно). Сканирах - няма остатъци. Потърсих в Windows Explorer "fileextension:RPFONSKGE" и резултатът е около 100-ина файлове, от които повечето са субтитри, които с лекота ще изтегля наново. Има някои шрифтове, някои мп3-ки от колекцията, които също са афектирани, но ще ги намеря все някъде из интернет. 

 

Вирусът се казва GANDCRAB V5.1

Върви си с упътване

 

| 0. Download Tor browser - https://www.torproject.org/

| 1. Install Tor browser

| 2. Open Tor Browser

| 3. Open link in TOR browser:   http://gandcrabmfe6mnef.onion/ce19310c867f5a50                       

| 4. Follow the instructions on this page

Link to comment
Share on other sites

От летище Шарл де Гол в Париж, има ли удобен и бърз превоз до централната част на Френската столица? Без таксита(освен ако не са евтини :laughing1: ). Имам 7 часа престой между два полета, та да ги използвам да поразгледам нещо....

Edited by pamporov
Link to comment
Share on other sites

Май най-добре е да хванеш влака. По спомен за 30тина Минути ще си в централната част. И бъди много бдителен да не ушушкат.

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

От летище Шарл де Гол в Париж, има ли удобен и бърз превоз до централната част на Френската столица? Без таксита(освен ако не са евтини :laughing1: ). Имам 7 часа престой между два полета, та да ги използвам да поразгледам нещо....

С метрото е най - добре. То не е точно типично метро, но... За разписанието ти препоръчвам google maps. Задаш, че ще ползваш влак и ще получиш много точни упътвания. Влаковете са супер точни и редовни. Трябва да видиш в коя зона попада летището и да си вземеш билет за съответната. 12-14 евро е мисля за 24 часа. Включва ти целият транспорт. Ако решиш да ходиш до кулата, да знаеш, че през деня много се чака на опашките за да минеш проверка за сигурността. Отвън можеш да си я гледаш. За тези часове които имаш бих направил следното. Отиваш до Montmartre. Пред катедралата има влакче за разходки. Подобно на това във Свети Влас. Много е приятна разходката. Има много хубава гледка към града. От там много близко ти е мол Galeries Lafayette. Отиваш към последните етажи. Много як купол има и можеш да се качиш на покрива. Също много хубава гледка, но си по - ниско отколкото от Montmartre. Виждат се обаче много хубаво операта и кулата. От там ако имаш време може и към Нотр Дам. Входът е безплатен, но има опашки. Районът около катедралата е не лош.

 

edit:

С влак до кулата е над час. До Montmartre и Lafayette също. Това включва прехвърляне на влак и вървенето пеша.

Link to comment
Share on other sites

От летище Шарл де Гол в Париж, има ли удобен и бърз превоз до централната част на Френската столица? Без таксита(освен ако не са евтини :laughing1: ). Имам 7 часа престой между два полета, та да ги използвам да поразгледам нещо....
Имаше едни автобуси: air France couch. Отиват от летището до места в града. Аз се возих от/до триумфалната арка. Може да се запази билет онлайн. Търси в Гугъл. По-добре е от метрото: слагаш си багажа долу и си пътуваш като бял човек.

 

Turn off this option! Pixel 3 с помощта на Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Май най-добре е да хванеш влака. По спомен за 30тина Минути ще си в централната част. И бъди много бдителен да не ушушкат.

А дали има на летището гардероб за багаж? Че с тези куфари.....

Link to comment
Share on other sites

За летището не знам, може да пробваш да го чекираш по-рано. По принцип на големите гари имат гардероб, но аз лично никога не съм ползвал тази услуга в Париж.

 

Пък и не забравяй, че с куфар едва ли биха те пуснали в който и да е музей.

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

На снимката е 4,5" дисплейче за задна камера за автомобил. Първия ден го включвах 3-4 пъти за проба и работеше без грешка, след което го прибрах в кутийката. След 2 дни го извадих, пуснах отново и...

 

9488865.jpg

 

Каква може да е причината и има ли оправяне?

Link to comment
Share on other sites

Няма и какво да се случи, това си е хардуерен дефект!

 

Не е сигурно. 

 

Саше, на мен също ми отне много време и помощта на Руми да разбера моя регистратор как се гаси га блокира - 30 секунди държиш натиснат стартовия бутон. Упътване със сигурност има някъде в интернет. Ако си го взимал като мен от йбей или някои от подобните, упътването е абсолютно неразбираем гугъл превод. Търси по модела, все нещо ще има. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...