Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Не изглежда нищо специално. Има една врътка. Стегнал съм го колкото мога на ръка, но гледам и да не прекаля да прецакам резбата. Нямам си на идея как се води това. От Бг ще си взема.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не съществува начин да се съглася с подобни приказки! Прокапе ли клапана - има свръхналягане, тоест има проблем. Това е АВАРИЕН клапан, направен е да бъде буфер в случай на АВАРИЯ. Старите клапани дори са капсуловани и избиват само и единствено ако тръгне бойлер да гърми - фактически целта им е това да предотвратят. Към ден днешен обаче се продават изключителни боклуци, като от десет поне осем капят и текат. Затова и вече във всеки магазин за строителни материали навлезе като задължителен артикул силиконовият шлаух, който за нищо друго не се ползва в строителството. 

 

 

Ако бойлерът има спирателни кранов, може и да не се точи, но вероятно не е направен така... Изведи клапана някъде в канал, защото рано или късно ще плувнеш докато спиш... Имам опит с това - вЕрвай ми... 

Знам че трудно приемаш друго мнение, различно от твоето, но все пак ако имаш време, хвърли един поглед; https://vimax.bg/image/information-pages/rakovodstva/pdf/Tesy/bilight.pdf

Link to comment
Share on other sites

Мнението ми е не просто мое, а на база изключително богат опит, включително и на тема патило. Да ми показваш упътване на китайски бойлер е несериозно. Няма да му обърна никакво внимание. Тези клапани ги има доста отпреди тази фирма да съществува и именно тях предпочитам. Излишно е да влизаме в полемика - невъзможно е да ме убедиш в нещо, което знам от първо лице, аз пък нямам никакво намерение да убеждавам теб. Да не се случва само да плувнеш, защото е много неприятно. Ако пък се занимаваш със строителство - попитай хора от бранша по темата. От любопитство пък като влезеш в строителен магазин от типа на МАРКИТА например - питай за чий чеп е силиконовия шлаух. Дори просто може да попиташ за силиконов шлаух и аз ще отгатна кой размер ще ти дадат. 

Link to comment
Share on other sites

налягането до стойността на която е настроен, обикновенно към 8-9-10 атм. Това е идеалната постановка.

Веееерно?!? Ка'й чеСно! :crazy:

И да... Съществуват едни физични закони. Твоят бойлер обаче не е от този континуум, та не е нужно да се съобразява с тях

 

П.п. Тия атмосфери за нищо ги нямате вече.

Link to comment
Share on other sites

8-9 атмосфери и на мен ми се струват много за бойлер. Не знам на колко е нормално, но това е прекалено много.

 

Това е въпросният клапан. Забележете, че даже е направен с калчища...

И най - важното:

мъде in Serbia!!!

 

 

IMG_20190118_002048.jpg

 

IMG_20190118_002058.jpg

Link to comment
Share on other sites

Направен е отлично и изглежда да е хубав. Като гледам е стандартен, остава да си вземеш шлаух и да го изведеш някъде в канал.

Link to comment
Share on other sites

8-9 атмосфери и на мен ми се струват много за бойлер..

Много са. Граничното налягане на тоя клапан е максимум седем атмосфери на толкова трябва да е отворил и да тече не да капе... вероятно се презастраховат и им слагат меки пружини за да отворя на максимум на 6... иначе този клапан нищо че е сръбски може да се окаже по-хубав от тукашните.

 

 

П.п Зарежи клапана,кажи за бирарията,оная дето ми я препоръча до бирената фабрика беше страшна :-)

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Търся списък с фирми производители от Пловдив (и област Пловдив). Без значение какво произвеждат важното е да са производители. Моля, всеки който има информация, дори и за 1 фирма да ми пипе на ЛС. 

Link to comment
Share on other sites

8-9 атмосфери и на мен ми се струват много за бойлер. Не знам на колко е нормално, но това е прекалено много.

 

Това е въпросният клапан. Забележете, че даже е направен с калчища...

И най - важното:

мъде in Serbia!!!

 

 

Виж са - калчища за работа, тефлона за красота ;)

Link to comment
Share on other sites

Виж са - калчища за работа, тефлона за красота ;)

 

Има едно въженце на Loctite - прекрасно и за работа и за визия. Верно - 26 кинта е опаковката, но пък е с метри...

Link to comment
Share on other sites

По-интересно е как разбра, че е от Бурунди?  :laughing1:

Call-from-Burundi.png

 

Това пише за +257

Явно е автоматично позвъняване, защото вече ме питаха още няколко човека от групата с поредни номера на телефоните.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Надушили са ви патладжаните... На мен пък онзи ден телефона ми изненадващо изписа, че получавам обаждане от Гърция, Атина, само дето улица и номер не показа... За пръв път ми се случи. 

Link to comment
Share on other sites

Сигурно са ви звънели богати чичовци да ви прехвърлят наследство от няколко милиона, а вие сте затворили! Ей, подритвате си късмета, значи! :moon:

Link to comment
Share on other sites

Има развитие на моята история с винтила. Днес дойдоха майстори и го смениха. Явно на целият блок имат проблем. Сегашният се оказа, че бил на 6 атмосфери. Новият е по - голям и пише, че е на 10 bar-а. Да видим дали ще има вода която да капе от него.

Link to comment
Share on other sites

Сигурно са ви звънели богати чичовци да ви прехвърлят наследство от няколко милиона, а вие сте затворили! Ей, подритвате си късмета, значи! :moon:

Знам, знам...

Помня го това съобщение в нигерийската преса:

 

Филантропът А.К. беше открит мъртъв във вилата си близо до Абуджа.

При претърсването полицията намери 93 млн. долара, които покойният, в продължение на 20 години, безуспешно се опитвал да раздаде на случайни потребители на Интернет.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Някой дали ще се извини сега на pamporov?

Джон Рамбо казармата го е направила прекалено корав да се извинява :lol: :lol: 

 

Някой занимавал ли се е да подава сигнали в Комисията за защита на потребителите и дали има смисъл?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...