Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Здравейте, съграждани :)
Личната ми карта изтича през юни, шофьорската ми книжка изтича през септември. Въпроси:
1. Колко време преди изтичането трябва да ги подновя?
2. Какви документи трябва да нося?
3. Какви са таксите?
4. Къде се прави това?

Тия дни съм в Пловдив и се чудя дали да не ги подновя и двете.
Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, съграждани :)

Личната ми карта изтича през юни, шофьорската ми книжка изтича през септември. Въпроси:

1. Колко време преди изтичането трябва да ги подновя?

2. Какви документи трябва да нося?

3. Какви са таксите?

4. Къде се прави това?

Тия дни съм в Пловдив и се чудя дали да не ги подновя и двете.

Благодаря.

1. Няма ограничения. Когато си ги смениш.

2. http://www.mvr.bg/Guide/BDS/red_za_podavane_na_zaiavlenia.htm и това http://www.kat.mvr.bg/ukazanieSUMPS.htm

3. http://www.mvr.bg/Guide/BDS/taksi_tarifa4.htm и това http://www.kat.mvr.bg/tarifa4.htm

4. Личната карта в районното. Книжката в КАТ.

Link to comment
Share on other sites

Само да добавя - по точка 1 не отлагай много, защото може да ти сложат глоба, че не си ги подменил междувременно след като е изтекъл срока.

Link to comment
Share on other sites

Kакто във всички останали - с документи за самоличност - паспорт, лична карта...

 

Да, но аз нямам адресна регистрация там.Също така искам след като излезе картата да ми я пратят на адрес в БГ, за да не се разкарвам пак до там.

Също така какви са различните планове на разплащателна сметка (такси и т.н.).

Link to comment
Share on other sites

Да, но аз нямам адресна регистрация там.Също така искам след като излезе картата да ми я пратят на адрес в БГ, за да не се разкарвам пак до там.

Също така какви са различните планове на разплащателна сметка (такси и т.н.).

 

Адресна регистрация там не ти е нужна.

 

Пращането на картата зависи от банката. Може да искат може и да не искат - фирмена политика. 

 

За останалото си нямам никаква идея. На теб ти трябва дебитна карта със съответната картова сметка, какви други има не знам пък и то зависи от банката

Link to comment
Share on other sites

Има ли специалисти по "Закона за етажната собственост"? На моя етаж само аз сменям крушката за осветлението и сега се запънах, че няма пак аз да сменя крушка за 4-ти път да тествам комшиите. Единия сега разправял на касиерката, че нямал да плаща за осветление на входа, че не го бил ползвал. Той утре сигурно и асансьора ще каже, че не ползва. Задължен ли е да плаща в тая ситуация?

Link to comment
Share on other sites

Всичко е на доброволни начала. Принципно ако ОС на съсобствениците е гласувало определени такси и резервен фонд - всички са длъжни да плащат. Но ако откажат, УС може да наложи глоба до 150 лева, която естествено въпросният комшия няма да плати и общо взето работата е дотам, тъй като следващите стъпки са в съда, а там се чака с години и обикновено само хонорара на адвоката е поне 4 по 150 лева и нагоре. 

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае от къде в Пловдив мога да купя UVB крушка? Става въпрос за терариум с костенурки, на които им е нужно този вид осветление и лъчи. Обиколил съм няколко магазина за рибки и т.н. но никъде не намерих въпросната крушка, а се съмнявам в магазин за лампи да имат такова чудо... Някакви идеи?

@Grimjaur - Искам от Пловдив да купя такава, иначе я видях в сайта, но нямат офис в Пловдив - трябва поръчка от София... не че съм за 5те лева доставка, просто си мисля, че все някъде в Пловдив трябва да има такива крушки :/

Edited by daniobg
Link to comment
Share on other sites

Масажист/ка в Пловдив, но свестен/свястна. Такъв/такава, която да може да оправи добре схванат човек. Някой да може да препоръча?

 

УЛ."ЛЕОНАРДО ДА ВИНЧИ" 66

032651640; Джена Йорданова

 

Принципно на адреса се намира учебен център ОМЕГА.Въпросната жена - Джена е една от преподавателките.За 5те пъти които съм ходил (не при нея), нямаше свободен час.Освен стандартните масажи, имаше и разни които ми се сториха доста шантави - примерно със змийска отрова.Каза, че се смесвала с някакви билки/мазила, силно загрява и ефекта е много добър.

 

П.С. Ако е за схващане, по-скоро си за чакръкчия.Преди време се интересувах доста и навсякъде се споменаваше само едно име - Паско Райчев (даже имаше и тема тук в булфорума)

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Е за схващане от многото седене на стола и излизане запотен навън говорим все пак. Не е нещо по-така, тривиална история, направо си е професионално заболяване това :)

Link to comment
Share on other sites

Е за схващане от многото седене на стола и излизане запотен навън говорим все пак. Не е нещо по-така, тривиална история, направо си е професионално заболяване това :)

 

Утре ако не вали лея два кубика бетон. И днес два успяхме да налеем точно преди да завали. Заемновлажен - бърка се на място и се разкарва с колички поради технически причини. Ако се беше включил, нищо нямаше да ти има в неделя.  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

До края на месеца имам още подобни интересни манипулации. Заповядай. 

Link to comment
Share on other sites

Релакса, което всъщност е вид почивка, означава сменянето на една дейност с друга.

Демек - ако по цял ден висиш като марсол и не правиш нищо - както си ти - тря'а да лееш бетон ... Или да качваш Альоша или да правиш ПОНЕ някое от тези:

http://www.madbarz.com/beginner-routines.html

Инак няма лек на схващането.

Link to comment
Share on other sites

Дядо, не знам за бетона, ама миналата година се наложи да нацепя едни дърва - да речем 0,5-0,6 кубика череша, а после с един бензинопил да отрежа една изсъхнала слива, да я окастря, нарежа и нацепя. Като отивах ме болеше кръста и направо се чудех как изобщо ще стане цялата работа. За силова работа имам потенциал, но нямам подход ако мога така да се изразя. Та разма'ах брадвата хамалски и трески 'фърчаха яко. Накрая бях потен, изморен, с изтръпнали длани но болката в кръста я нямаше. Предполагам, че замахвайки с брадвата съм правил своеобразна екстензия на гръбнака, съпроводена със загряване на мускулатурата. Имам едни упражнения за кръста останали ми  отпреди две години (записвах си щателно процедурите, и рехабилитаторката така се изкефи, че ми продиктува още упражнения). В понеделник ще ти ги пратя, че са ми на работата. Или пък мога да сканирам ръкописа, ама краснописа ми е...

П.П. Има и книга, която така и не си купих - "Библия за хората с болки в гърба " от Сара Лий.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Бях се подготвил по класически да му обясня хумора в цялата работа, но съм ви благодарен, че и вие му го намеквате и то сериозно. 

 

Ники, масаж за 200+ лева НЯМА да ти помогне, освен докъм края на ... щях да кажа деня, но нека да е седмицата.

 

Иначе в Новотела близките ми бяха доволни от масажа, а те са свикнли на хавайски такива. Та едва ли са се объркали. 

Link to comment
Share on other sites

Бях се подготвил по класически да му обясня хумора в цялата работа, но съм ви благодарен, че и вие му го намеквате и то сериозно. 

 

Ники, масаж за 200+ лева НЯМА да ти помогне, освен докъм края на ... щях да кажа деня, но нека да е седмицата.

 

Иначе в Новотела близките ми бяха доволни от масажа, а те са свикнли на хавайски такива. Та едва ли са се объркали. 

Шшшш какви 200 лева бе човек. Аз над 30лв на ходене не бих дал изобщо. Чак толкова зле не е положението при мен. Просто искам да ходя на масаж защото освен че помага е и приятно отделно че е и полезно, а човек е хубаво да се глези по малко от време на време (аз повече)

 

Те че са прави - прави са, затова и почнах да ходя да плувам в новотела, само че единия ден нямах време да чакам да изсъхна хубаво и като ме лъхна студения вятър вместо към по-добре положението се скапа повече. 

Link to comment
Share on other sites

Дядо сериозно - раздвижи се. Щях да ти предложа кални бани, ама вече не си за тия работи...Да свикваш с пръстта, не за друго :D

Link to comment
Share on other sites

Дядо сериозно - раздвижи се. Щях да ти предложа кални бани, ама вече не си за тия работи...Да свикваш с пръстта, не за друго :D

 

Тия на морето, нали? :)

 

Това е по-скоро за Пламен. 

Link to comment
Share on other sites

Дедо, ще ти го кажа така. Не съществува начин, който хем да е евтин, хем да не изисква физически упражнения. Ще си схванат, проблемите с гърба и гръбнака ще ти се задълбочат, следват мускулни атрофии, ще се сдобиеш с шипове най-късно на 50-60 годишна възраст.

Можеш да си вземеш един foam roller и да правиш

 (обърни внимание на упражненията за гръб). Това е минимума. Ама ти си знаеш, ти си решаваш. No pain, no gain. Кифленското ти поведение сега, ще ти донесе много тежки последствия в бъдеще. Ако искаш да прекараш старините си с патерици или инвалидна количка - дерзай. Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Абсолютно съгласен с Пешо! Започваш да правиш екстензии и магически ти се оправят проблемите в гърба.

Навий си го на акъла и ми се обади да се разберем една вечер/сутрин да дойдеш с мен до Альоша, за да ти покажа само 2-3 упражнения, които няма да ти тежат.

И да знаеш, най-големия враг на кръста е шкембето!

Link to comment
Share on other sites

И за гръбчето... т. е. гръбнака не е лошо и една снимка и минаване през преглед. Много хора не подозират, колко сериозни износвания/изкривявания и т. н. имат. А в общия случай плуването оправя Всичко. Буквално.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...