Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

В сградата на автокомбината е най-близкия.

Един странен проблем с IE9. След няколко ъпдейта днес или поне така мисля, на едното PC не мога да пиша в Bulforum. Тоест - логвам се нормално, мога да пращам рапорти, да пиша ЛС, но не мога да поуствам в темите. В която и тема да вляза, бара, в който се пише стои неактивен. Нищо не мога да правя на него. Тулчетата за шрифтове и т.н. ги няма. Какво ли не направих, но не мога да го оправя. Ъпдейтнах флаша, ресетнах самия браузър и какво ли не, но не ще животното проклето и не ще... На машината, от която пиша, също минаха всички ъпдейти или поне тези, които си поиска и тук проблем няма...
Съвети?
Ето какво става, като направя опит дори да едитна от проблемното PC - дори мнението ми не излиза:
Untitled.jpg

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Виж дали ще има проблем ако пуснеш Internet Explorer (No-Addons) от Start Menu-то.

 

Същата работа...

 

Edit: Възможно ли е да е поради липса на някои шрифтове?

В Mobilebulgaria.com попаднах на това. Въпросния ъпдейт се е инсталирал на проблемното PC, но на другото не.

Махнах го, но явно не е това проблема или вече изтритите шрифтове не може да се възстановят... Знам ли и аз...

Не ми се преинсталира, да го еВа...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

някой знае ли къде могат да ми поцинковат болтове за джанти?

 http://www.zinkovipokritia.com/bg/kontakti.html - са специалисти в това и няма да ти падне покритието, тъй като този тип болтове може да се каже че се използват по-активно.

 

Има и вариант по-близо; До въртящия се мотокар на Рекорд, в дясно, има магазин за крепежни изделия и мисля че могат или с 'кадмиране' или да ти помогнат с информация; въпреки че кадмиране не ти препоръчвам защото разяжда част от болта и пада по-бързо.

Пак в същата уличка но в ляво имаше цех за кадмиране но незнам дали работят с клиенти извън рекорд.

Но питай в магазинчето, струват ми се учтиви хора и ще те упътят. Прецени.

Link to comment
Share on other sites

Същата работа...

 

Edit: Възможно ли е да е поради липса на някои шрифтове?

В Mobilebulgaria.com попаднах на това. Въпросния ъпдейт се е инсталирал на проблемното PC, но на другото не.

Махнах го, но явно не е това проблема или вече изтритите шрифтове не може да се възстановят... Знам ли и аз...

Не ми се преинсталира, да го еВа...

Защо не опиташ да сетнеш дефолтните настройки на браузъра, включително и за Java. На Java проблем ми мирише.

Link to comment
Share on other sites

Каква е причината часовникът на компютъра ми да се "побърква" от време на време? Преди година пак беше станало същото за няколко дена както сега - на всеки час избързва по 5-6 минути...сверявам го, но след около час пак е 5 минути напред. Разбирам да изостава, но да избързва... :confused

Link to comment
Share on other sites

Защо не опиташ да сетнеш дефолтните настройки на браузъра, включително и за Java. На Java проблем ми мирише.

 

С това започнах и аз заподозрях java, но гредичка. Всичко връщах поне няколко пъти, но нищо. Накрая днес преинсталирах целия комп, като преди това му купих нов хард, защото и без това бях решил да го сменям и си реших проблема.

Сега имам някакво досадно Microsoft Office Groove в Content менюто на десния бутон на мишката. Къде седяха тези проклетии, че да го изтрия. Много ме дразни и ми разширява ужасно менюто, а пусто имам навика по 10 пъти да си цъкам Refresh и това само ми вади очите...

 

В тази връзка продавам хард 160GB Seagate SATA. За инфо на лични. Харда е в перфектно здраве!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

На майкрософтската какво й е?

Нищо й няма. В момента съм сложил по една на всяка машина - Аваст, Пандата и Майкрософт. След месец ще реша коя от трите да оставя.

Link to comment
Share on other sites

... на всеки час избързва по 5-6 минути...сверявам го, но след около час пак е 5 минути напред. Разбирам да изостава, но да избързва... :confused

Ей на това му се вика overclock   :grin:

Link to comment
Share on other sites

Каква е причината часовникът на компютъра ми да се "побърква" от време на време? Преди година пак беше станало същото за няколко дена както сега - на всеки час избързва по 5-6 минути...сверявам го, но след около час пак е 5 минути напред. Разбирам да изостава, но да избързва... :confused

С коя операционна система си? Може сървъра от който се синхронизира да има проблем и затова да се прецаква твоят.
Link to comment
Share on other sites

Windows Registry Editor Version 5.00

; Change or Adjust Internet Time Synchronization Interval
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\W32Time\TimeProviders\NtpClient]
; Synchronize every 3600 seconds (1 hour)
"SpecialPollInterval"=dword:00000e10 

 

Имал съм подобен проблем, но така и не установих причината. Оправи се чак след преинсталация.

Опитай да промениш интервала на синхронизиране:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Пламене, имам същия проблем. Ръчно синхронизиране е решението. Поне веднъж на месец.

 

Веднъж месечно?? Имаш ли представа с това 5-минутно избързване на всеки час за 30 дена колко ще натрупа...

 

С коя операционна система си? Може сървъра от който се синхронизира да има проблем и затова да се прецаква твоят.

 

XP SP3

 

 

 

----------------------------

 

Имал съм подобен проблем, но така и не установих причината. Оправи се чак след преинсталация.

Опитай да промениш интервала на синхронизиране:

 

Ще го опитам това, за да сверява по-начесто. Интересното е, че миналия път, когато пак имах такъв проблем за известно време...нищо не правих (защото пак не знаех причината), но след 2-3 дена ръчни сверявания пустият му часовник се освести сам и си тръгна нормално. Сега явно пак не е на кеф нещо и ще видя докога...

 

П.П. Щях да те питам дали да въвеждам нов ред, ама сега видях, че всъщност го има, мерси! :)

Link to comment
Share on other sites

Засега промених регистъра по начина на plameni, а и щом мога да си слагам произволна стойност, ако трябва и на 10 минути ще му сложа да се опреснява. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Засега промених регистъра по начина на plameni, а и щом мога да си слагам произволна стойност, ако трябва и на 10 минути ще му сложа да се опреснява. :bgrin:

най-лесно е да ресттартираш и да влезеш в БИОС-а

там го остави за 30 минути на екрана с часовника

:) ако не избърза 2,5 минути за тези 30 м --> значи проблема е в някоя 'вредна' програма

ако избърза--> проблема е в часовника/дъното/евнтуално батерията

Link to comment
Share on other sites

Някой по моя въпрос с MSOffice Groove от предната страница?

 

В самия MS Groove трябва да имаш настройка за показване на контекстните менюта.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...