Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

 

Бях чувал че има зоол.градина, но не пдозирах че е толкова готина!

А някое добро местенце за вечерта? В смисъл дискотека/бар? Не чалга/ретро.

Благодаря!

"Дръмс", ако още го има...Близо до пазара е...Беше хубава метъл кръчма навремето...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Дръмс", ако още го има...Близо до пазара е...Беше хубава метъл кръчма навремето...

+1. Все още съществува и е много приятно местенце.

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае за работещи нотариуси в събота, че имам да прехвърлям 3, 4 замъка...Шегата на страна, наистина ми трябва нотариус и за силно предпочитане - да е в събота.

Link to comment
Share on other sites

Отново има неяснота в мен - защо някои клипове са с ограничение за гледане във форуми, когато са вградени, но в същото време няма никакъв проблем да си ги изгледаш в ютюба? Какво го топли Warner напр. да гледам съответния клип в ютюба и какво го бърка, когато искам да го гледам с линк от ютюба във форум?

 

6e22c3872364288e.jpg

 

 

 

 


 

 

 


Аре стига спам де! И аз исках да предложа на Иван да сложат силен звук от дишане под водата с акваланга, та на Ники да му се присъни Вейдър като отвори сайта, но си затраях! Поучете се от Ангел, който веднага мести подобен спам където трябва просто с един цитат! Пламене - сега ти да почистиш темата. 


 

Видене, нали знаеш колко бързо мога да почистя спама.... :spam-die:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Предполагам защото не всеки клип в тубата може да излезе директно във форум (с функция медия). Излиза само линк винаги. Това важи за всички линкове от тубата, съдържащи в себе си думата "embedded". Реагира се простичко - пускаш сърч на същия клип в самата туба и го намираш без да съдържа "лошата дума"

 

Пример:

 

888-http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QK8mJJJvaes#!-888

 

Тоя линк като медия Форумът не може да го изкара - все като линк ще излиза.

 

Обаче този линк за същото нещо:

 

888-http://www.youtube.com/watch?v=QK8mJJJvaes-888

 

можеш да вкараш спокойно като медия.

 

(осмиците и тиретата са сложени умишлено)

 

Технически не мога да го обясня, но е доказано с времето като факт!  :laughing1:  :laughing1:  :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Не говорим за невъзможността за вграждане на определени клипове. Онова горе си е вградено в нашия форум без проблем и дори може да му видиш продължителността, но има забрана с авторски претенции от WMG - за тези случаи питам. Ако забележиш дори в съобщението си има линк, който ме подканя да го изгледам в ютюба.

Link to comment
Share on other sites

То и ти си показал същия клип, който при мен се явява вграден. :)

 

Няма логика в това съобщение, тъй като какви ще да са тия авторски претенции, след като и в тубата няма да платиш, че да го гледаш... Странно.

Link to comment
Share on other sites

вероятно е свързано с броенето на посещенията и това колко реклами са натикани на екрана докато някой се е излъгал да гледа.

Link to comment
Share on other sites

вероятно е свързано с броенето на посещенията и това колко реклами са натикани на екрана докато някой се е излъгал да гледа.

 

Аз веднага се замислих по тоя въпрос и проверих - реклами няма... 

Link to comment
Share on other sites

Отново има неяснота в мен - защо някои клипове са с ограничение за гледане във форуми, когато са вградени, но в същото време няма никакъв проблем да си ги изгледаш в ютюба? Какво го топли Warner напр. да гледам съответния клип в ютюба и какво го бърка, когато искам да го гледам с линк от ютюба във форум?

 

Аз веднага се замислих по тоя въпрос и проверих - реклами няма...

Настройката се избира при качването на клипчето. Някой просто така е решил.

А рекламите от клипа си излизат дори, когато е сложен някъде извън YouTube. Тези на сайта са друга работа вече, но тях не ги контролира този, който качва.

Link to comment
Share on other sites

Докато не стигнеш знак V34.jpg или до следващото кръстовище.

Ред. Ако нямаш, разбира се, указателна табела със забранените метри.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

V27.jpg

 

Тъй като съм позабравил, пък и не се считам за особено умел шофьор и т.н. та да ви питам.

Колко метра след този знак може да се спира/паркира?

Не може след този знак не само да се паркира ами и да се спира даже. 

 

Всички такива знаци важат до следващото кръстовище или до знак отменящ, забраната като този, който е посочен по-горе.

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае за работещи нотариуси в събота, че имам да прехвърлям 3, 4 замъка...Шегата на страна, наистина ми трябва нотариус и за силно предпочитане - да е в събота.

Пресечката в ляво преди пешеходния мост (ако идваш от главната) и първият нотариус в ляво на 2рия етаж (след 10 часа) 

Link to comment
Share on other sites

Уиндоуса ми се оказа някакъв шит (build), имам проблеми с драйвери, дори и на юсб-то, не мога да си добавям тем на уиндоуса.

Не ми се прави преинстал; Има ли някакви официални и неофициални пакети с драйвери, защото почти нищо не намерих.

Link to comment
Share on other sites

Излезнаха ли вече данъците на МПС-тата за тази година?Че миналата по това време, не бяха готови.

Ако не се бъркам, започват от 1-ви март и до края на април е с 5% отстъпка. :)

Link to comment
Share on other sites

Много важен за мен казус:

 

Над един аквариум има съмп (многостепенен филтър, който сам по себе си е като аквариум):

 

96j30g.jpg

 

Това е примерен модел, принципът е същият. От акварима помпа качва в съмпа вода - около 1200л на час. Сивото нещо вдясно е на принципа на преливника. Въпросът ми е следния - с какъв диаметър трябва да е преливникът, така щото от него гравитачно да могат да изтичат около 2000л вода за час?  

Link to comment
Share on other sites

Много важен за мен казус:

 

...

За да изтичат 2000 литра на час, значи трябва да изтичат 0,56 литра на секунда. Ф100 или Ф125 трябва да свършат работа, като няма да им е нужно високо ниво (съответно високо налягане, което се получава от височината на водния стълб) на водата над ръба на тръбата, за да поемат количеството вода. Ще бъде може би около 2-3 см. над ръба на тръбата. Колкото е по-тясна тръбата, толкова по-високо ще става нивото на водата над ръба на тръбата, за да се повиши налягането и да може да поеме количеството вода. Зависи каква възможност има като място, обем, а и естетическата страна на проблема не е за подценяване (в случай, че ще се вижда). Може би някой хидроинженер ще каже точно изчислено по формула. Може да се получи и с по-тясна тръба, но зависи дали има достатъчен обем и възможност да се покачва нивото на водата до такава височина в съмпа. Според мен - вземи най-широката, която може да се побере на мястото, та дори и да е голяма - ще има запас за евентуално бъдещо увеличаване капацитета на филтъра и аквариума. 

Edited by vasilb
Link to comment
Share on other sites

Проблемът е, че ДС-арско КГБ-ейската мафия хвърлиха кански усилия и средства за да демонизират Костов и продължават да го правят вече 12 години след като е вън от властта. А при такава масирана атака мат'ряла възприема всичко като чиста монета от един момент нататък. По същия начин в бизнеса се продават масово и абсолютни боклуци, но операцията е с обратен знак. Номерът е, че винаги работи.

Дали съществува тема по която ти да не си изцяло светнат и компетентен ???

Link to comment
Share on other sites

Любопитно ми е колко от скандиращите "Нова конституция !" и "ВНС" са чели предишната и сега действаща конституция за да дадът конкретни предложения какво да се пипне в новата ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...