Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Не е проблем да клонирам буутналият OS от оригиналният диск, но след това нямам никакво криптиране на клона, а това искам да запазя .. .:))

А има ли проблем да се криптира след това?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

А има ли проблем да се криптира след това?

хммм, въобще не съм го разглеждам в тази посока. А стане ли, ще го докарва на вид и никой няма да ми писка..

Единствено ще трябва да се отърва от клиента който се копира, но не работи след това.Tова може да не е особен проблем. А след това чистичка инсталация на туулчето, но вече с мои credentials

Чудесна идея, мерси!

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Дайте идея за online site builder - т.е. лесно правене на web site.

 

www.1and1.com го имат и е безплатно при това. Верно доволно елементарно е, но за някой който иска да си направи web site от 5 страници, да качи 10 картинки и да напише някакъв текст е идеално.

 

Само че не приемат разплащане с български кредитни карти :)

 

name.com ми искат $5/месец за същото.

Link to comment
Share on other sites

хммм, въобще не съм го разглеждам в тази посока. . .

Използвам на няколко машини TrueCrypt и когато ми се е налагало да клонирам, съм ползвал Drive Snapshot от средата на работещата криптирана машина. По този начин се получават декриптирани имиджи, които след това възстановявам върху подготвени предварително дялове.

Като резултат имаш клонирана, декриптирана инсталация . . . при това работеща 1 към 1

 

EDIT:

Пропуснах да напиша, че това съвсем не е от мързеливите алтернативи.

Има доста "хамалогия" с правене на имиджи и възстановяване, но е доста универсален метод за клониране на криптирани дискове.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Дайте идея за online site builder - т.е. лесно правене на web site.

 

www.1and1.com го имат и е безплатно при това. Верно доволно елементарно е, но за някой който иска да си направи web site от 5 страници, да качи 10 картинки и да напише някакъв текст е идеално.

 

Само че не приемат разплащане с български кредитни карти :)

 

name.com ми искат $5/месец за същото.

 

Ползвах навремето една програма Dreamweaver 8 Цък с тези уроци като за начало цък, кубавото на тази програма е че каквото и да пишеш и променяш, отдолу ти излиза темплейта на сайта и какво се промя в момента и така няма нужда да сейваш постоянно и след като си видял резултата отново да се връщаш при кодовете.

Link to comment
Share on other sites

Ползвах навремето една програма Dreamweaver 8 Цък с тези уроци като за начало цък, кубавото на тази програма е че каквото и да пишеш и променяш, отдолу ти излиза темплейта на сайта и какво се промя в момента и така няма нужда да сейваш постоянно и след като си видял резултата отново да се връщаш при кодовете.

 

 

Не не не... онова има web interface, пишеш като в word, слагаш и картинки и като цяло дизайна и менютата са готови. Освен това не искат пари за хостинг а само $10/година за домейна

Link to comment
Share on other sites

Пак да питам - някой да препоръча 2-3 фирми за врати? Трябва ми една входна метална врата за кооперация и още една пак метална за апартамент. Искам да видя 2-3 оферти и да избера.

Link to comment
Share on other sites

СОЛИД 55. Вече 12 години съм много доволен от вратата си. НЕ купувай евтини китайски тенекии, които се режат с отварачка за консерви... Виж в раздела за строителство и ремонти, мисля коментирахме вече там тия въпроси преди време.

Link to comment
Share on other sites

И на Дизар не са лоши.

 

Помня че Солид имаха още една фирма за по-евтините врати - нещо май с Ф беше но не помня, само помня че имаше още едни но в крайна сметка са същите хора.

Link to comment
Share on other sites

СОЛИД 55. Вече 12 години съм много доволен от вратата си. НЕ купувай евтини китайски тенекии, които се режат с отварачка за консерви... Виж в раздела за строителство и ремонти, мисля коментирахме вече там тия въпроси преди време.

 

Изобщо китайски не са ми минавали през акъла. Виждал съм десетки китайски боклуци и изобщо не искам да ги знам.

Link to comment
Share on other sites

Да попитам, някой от личен опит или да има инфо как стои работата с магистратурата в ПУ. Икономическите специалности - трудно ли е, лесно ли е, заслужава ли си ? Как стоят нещата с предметите - изпити, тестове, курсови, реферати или е различно? Лекциите били май само събота и неделя, присъствието задължително ли е ? :confused

Edited by supertikva
Link to comment
Share on other sites

Лесно е. Не си заслужава (според мен). Скъпи са магистратурите (по моя преценка) (това, което си дал като пари за бакалавър, тук го даваш за 3 семестъра, всичко излиза към 2000 - 2500 лв.). Само събота и неделя. Има освобождаване от изпити, но не по всички предмети, ако предадеш курсова работа и имаш над 4 или 5. Присъствие не е задължително на 100 %, но трябва да си прецениш преподавателя. Дали е от държащите на присъствие или не. Не да не отидеш нито веднъж, после да се чудиш к'во става. Отиваш, проверяваш всички, преценяваш и така. Ще започнете към края на ноември.

Link to comment
Share on other sites

Някой ползвал ли е emusic ?

 

Пишат ,че дават по 16 евро на всяка нова регистрация,което са ти 40 парчета( средно.

 

Тая сутрин реших да си взема 3,4 парчета от beatport-a ,но нещо ми отхвърля pay pal акаунта.След кратко ровене в google видях ,че има сайтове където ми предлагат същите парчета на много по ниска цена (в порядъка на центове).И така спестявам ,един вид.

 

Пробвах lavamus.com ,понеже и преди съм си пазарувал музика.Но сега пък не ми открива съответното парче...

И сега като видях т'ва с тези free stuff работи,при нова регистрация...що да не.Обаче ,тъкмо се регнах и дава

Sorry, our site is temporarily unavailable
due to scheduled maintenance.

.

Link to comment
Share on other sites

Искам да ъпдейтна биос-а на pc-то.

модел : Quad core AMD a8-3870,800 mhz (8x100)

 

Field Value

BIOS Properties

BIOS Type AMI EFI

BIOS Version P1.00

AGESA Version LlanoPI V1.1.0.3

System BIOS Date 08/18/2011

Video BIOS Date 09/12/11

 

BIOS Manufacturer

Company Name American Megatrends Inc.

Product Information http://www.ami.com/amibios

BIOS Upgrades http://www.aida64.com/bios-updates

 

 

От еверест ме праща към това : Product Information http://www.ami.com/amibios. Обаче,не виждам нищо за bios update в сайта.

Link to comment
Share on other sites

Искам да си преместя снимките и едни клипове от апарата в компютъра, но някои клипове от 680 и 2300мб като ги преместя на компютъра ги дава като празни файлове 0кб.

Апарата е Канон 220, какво да направя?

Link to comment
Share on other sites

Спешно търся табакера с емблемата на Ботев Пловдив отпред за подарък , или място където могат да ми е направят ... Смисъл да ми е направят както трябва , не няква снимка цветна отпред а гравирано , няма значение цената , ако знаете такова място с готови на Ботев Плд или дето ги правят казвайте .

Link to comment
Share on other sites

Искам да ъпдейтна биос-а на pc-то.

модел : Quad core AMD a8-3870,800 mhz (8x100)

 

Field Value

BIOS Properties

BIOS Type AMI EFI

BIOS Version P1.00

AGESA Version LlanoPI V1.1.0.3

System BIOS Date 08/18/2011

Video BIOS Date 09/12/11

 

BIOS Manufacturer

Company Name American Megatrends Inc.

Product Information http://www.ami.com/amibios

BIOS Upgrades http://www.aida64.com/bios-updates

 

 

От еверест ме праща към това : Product Information http://www.ami.com/amibios. Обаче,не виждам нищо за bios update в сайта.

 

Честно казано си мисля, че дъното няма да е на "American Megatrends".

Отвори ПС-то и виш какво пише на дъното, както и дали има ето такъв "етикет" някъде :)

 

12296efb40f15435.jpg

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Махнри картинката, че се излагаш с нея. С големи бели букви ти е написан модела: A8R32-MVP Deluxe.

 

http://usa.asus.com/Motherboards/AMD_Socket_939/A8R32MVP_Deluxe/

 

Това за мене ли беше, защото ако е така, явно не си пил кафето преди да отвориш форума...

Link to comment
Share on other sites

Аз ще го отворя ,но на кутията си пише :

 

A55M-HVS/M/ASR.

 

До сега не съм флашвал на pc,само на лаптопа.

 

Според google e Асрок и това е последния БИОС за него.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...