Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

В кой фитнес има боксова круша?

 

В Дайкса, само че преди да я закачиш да я блъскаш питай инструктора дали може както и да ти даде ръкавици.

В Рефлекса до Айсберга в Кичука, там мисля е за предпочитане защото постоянно си виси, но си вземи бинт да си увиеш около ръцете иначе могат да ти направят забележка.

Мисля че същи имаше и в теразини и рондо. Даже и в Флекса до нептуна има, поне така са ми казвали.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Здравейте, заглъхнало ми е лявото ухо от както се събудих сутринта вече 1ч няма оправяне? От какво може да е това??

Настинка на първо време. Пробвай да се прозяваш. Дъвка също може да помогне. Изчисти си и носа.

Link to comment
Share on other sites

Топло чайче с мед, също помага.

 

Трябват ми 2-3 фирми за входни врати и по-точно ми трябва метална, стабилна врата за кооперация.

Три семейства сме в кооперацията и ще сменяме вратите и дограмите. Някакви идеи за 2-3 фирми, откъдето да ми направят оферти и да изберем някоя.

Не ми трябва най-ниската цена!

Също така ще ми трябва и оферта за една входна врата за апартамент, също метална и сигурна.

Link to comment
Share on other sites

В Дайкса, само че преди да я закачиш да я блъскаш питай инструктора дали може както и да ти даде ръкавици.

В Рефлекса до Айсберга в Кичука, там мисля е за предпочитане защото постоянно си виси, но си вземи бинт да си увиеш около ръцете иначе могат да ти направят забележка.

Мисля че същи имаше и в теразини и рондо. Даже и в Флекса до нептуна има, поне така са ми казвали.

 

Както и в залата до Лаута и в Тотал Спорт-а.

Link to comment
Share on other sites

От известно време се чудя какво става със замундата.

Когато сваля 10гб информация ми пада рейтънгът от 4.360 на 4.200 например, а после дори и 50гб да ъплоудна рейтинга да ми стане най-много 4.210.

Уж магнитните торенти не се отчитат в рейтинга а всъщност няма значение дали е магнитен или не. Смених си кода ако случайно някой сваля от торента ми, но същата работа.

Ъплоудвам минимум петорно това което съм свалил, а рейтинга почти не мръдва, какво да правя. Благодаря за инфото

Link to comment
Share on other sites

Магнитните не се отчитат като трафик !

 

Когато свалям от замунда и не сиийд-вам ,свалям магнити.Проблема ти с ъплоуда идва от портовете на рутера.Мойте са настроени ръчно.

Link to comment
Share on other sites

Магнитните не се отчитат като трафик !

 

Когато свалям от замунда и не сиийд-вам ,свалям магнити.Проблема ти с ъплоуда идва от портовете на рутера.Мойте са настроени ръчно.

 

Нямам рутер, или ти имаш предвид портовете на самата програма. Как да го оправя

Link to comment
Share on other sites

Ами да,то и там имаше настройки по портове.

 

Трябва да погледна,в менютата.

 

Също проблема може да е временен,от няколко дни имам загуби към сайта им.

 

---

погледни си connection таб-а дали тези са пуснати:

 

enable upnp port mapping

enable NAT-pmp port mapping

add firewall exception

 

port incoming connection винаги си работи .

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

В тотал спорт има? Къде? На 1вия етаж някъде ли?

 

На първия етаж няма. Само залите за скуош и колелата за спининга са там.

Сигурно е някъде горе в залите.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Проблема ти с ъплоуда идва от портовете на рутера.Мойте са настроени ръчно.
Глупости! Ако има проблем с портовете на рутъра - то въобще няма да ъплоудва. А и както спомена - няма рутър. Евентуално, ако е пуснал някакъв firewall (бил той вградения на win, или някакъв външен) - тогава може да има нещо. Обикновено тия настройки за "allow" стават автоматично с инсталацията на торент клиента. И въпреки всичко - ако въобще ъплоудва - то значи проблема е по-скоро с магнитите.
Link to comment
Share on other sites

От известно време се чудя какво става със замундата.

Когато сваля 10гб информация ми пада рейтънгът от 4.360 на 4.200 например, а после дори и 50гб да ъплоудна рейтинга да ми стане най-много 4.210.

Уж магнитните торенти не се отчитат в рейтинга а всъщност няма значение дали е магнитен или не. Смених си кода ако случайно някой сваля от торента ми, но същата работа.

Ъплоудвам минимум петорно това което съм свалил, а рейтинга почти не мръдва, какво да правя. Благодаря за инфото

 

Всеизвестен проблем на замунда, че не отчита правилно ъплоуда, за разлика на даунлоада.Погледни във форума им.Писано е доста по въпроса (не че някой е дал отговор)

 

В тотал спорт има? Къде? На 1вия етаж някъде ли?

 

Последно (преди 2г+ :) ) беше горе в "женската" стая, където са тренировките по пилатес, тай бо, йога и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Последно (преди 2г+ :) ) беше горе в "женската" стая, където са тренировките по пилатес, тай бо, йога и т.н.

 

Обадих им се днес - казаха, че е някъде на втория етаж в другата зала - ще го издиря. Хем са ми удобни... Най-сетне да си измисля "интересен" спорт. Утре отивам да блъскам :)

Link to comment
Share on other sites

Значи си е още там.Просто като се качиш на 2рия етаж и влезеш в голямата зала, вратата се пада в дясно като има 3-4 стъпала пред нея.Все едно е на етаж 2 и 1/3 :) (мисля тавана беше по-нисък и за това са ши*нали там крушата).

 

П.С. Някой може ли да тестава стрийма на Нова?При мен в момента "сече" супер зле :(

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Благодаря на всички които откликнаха за проблема с юторента. Но май се случват понякога и чудеса та и невеж в дадена област да постигне нещо. намерих един линк който прави някаква проверка на портове и връзки с нета и прочее.

линка ми изкара два порта единия четирицифрен, а другия петцифрен, петцифрения който ми даде линка го замених с този който беше в юторента в раздел КЪНЕКШЪНС и днес ъплоуда рязко ми се качи.

Шервам линка за който говоря http://broadband.mpi-sws.org/transparency/glasnost.php? и някой друг който има проблем да пробва и да сподели дали и при него има промяна за да си решат и другите този проблем ако го имат.

Link to comment
Share on other sites

Защо като сваля нещо от замундата и след малко ми дава грешка, че не намира пиъри и ми казва да рестартирам торента, а нещото си го ъплоудвам...?

А коефициента е съвсееееем друга тема...

Link to comment
Share on other sites

Идеи за клониране на encrypted hdd ? :) Трябва да го клонирам както си е криптиран, 1 към 1 в/у друг диск :)

Аз се сещам за dd, но търся по-мързелива алтернатива :))

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Bitlocker, EFS, или нещо друго? Symantec Ghost можел да се справи с bitlocker - усещал се и минавал в секторно клониране.

А какво му е на DD?

Аз ползвам clonezilla live cd, тя също ще мине в dd-cloning, само че после може да има проблем с буутването (ако става въпрос за битлокер) - то това трябва да важи за всяко клониране всъщност.

 

"If the file system is encrypted, then Clonezilla won't be able to image or clone it in an efficient way. It will use dd to do a sector-by-sector copy, and the boot loader might not work. You might have to manually tune it. "

Link to comment
Share on other sites

Идеи за клониране на encrypted hdd ? :) Трябва да го клонирам както си е криптиран, 1 към 1 в/у друг диск :)

Аз се сещам за dd, но търся по-мързелива алтернатива :))

Acronis, Ghost.

Link to comment
Share on other sites

Check Point Full Disk Encryption

Тази дивотия ползваме :)

Цялото упражнение е една идея по-сложно. Идеята ми е да хвана диска и да го клонирам в/у SSD, за съжаление по-малко от оригиналият. Не е проблем да се ресайзне партишъна и след това да се занимая само с него, но това ще ми създаде проблеми с криптирането на оригиналният диск, който искам да запазя както си е. Та правих dd към виртуален диск, буут на виртуалка и чудото фейлна /възможно е да иска да си види лаптопа/

Та се оглеждам и за други варианти с които да го направя културно :)

Което ме подсеща, че не е зле да тествам все пак dd към друг голям диск и да видя дали изобщо ще тръгне на лаптопа ... :)

 

Не е проблем да клонирам буутналият OS от оригиналният диск, но след това нямам никакво криптиране на клона, а това искам да запазя .. .:))

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Аз се сещам за dd, но търся по-мързелива алтернатива :))

Няма по-мързелива алтернатива. Всичко при копиране на криптиран диск се свежда до побитово копиране на секторите, което е в основата на dd. Може да се използва нещо от сорта:

# dd if=/dev/sda of=/dev/sdb conv=noerror,sync bs=4k

В случая е добре да не се употребява блоковия размер по подразбиране (512 байта), защото копирането ще стане изключително бавно.

Link to comment
Share on other sites

Няма по-мързелива алтернатива. Всичко при копиране на криптиран диск се свежда до побитово копиране на секторите, което е в основата на dd. Може да се използва нещо от сорта:

# dd if=/dev/sda of=/dev/sdb conv=noerror,sync bs=4k

В случая е добре да не се употребява блоковия размер по подразбиране (512 байта), защото копирането ще стане изключително бавно.

Мдамм, и моята логика го докара до тук :))

Но реших да си питам за всеки случай :))

 

 

Очевидно ще се боря така докато не ми писне и не джойнна новичка инсталация в/у ссд-то в домейна и да го духат локалните ни нинджи... :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...