Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Няколко се развиха главоломно, все още нямам впечатления. Едно е сигурно - 2.50 на апартамент на месец. Ако обаче изпълняват правилно функциите си е нищо. Много ми е интересно как се борят с кретени и сложни правни казуси, примерно - защото там е сложният момент. Аз лично като домоуправител, освен че си вкарах таралеж в гащите, осъзнах със сигурност, че 70% от съсобствениците са боклуци... Между другото една от големите фирми вече дори работи с пощите и предлага разплащане там на място заедно с другите сметки.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Какво имаш предвид под "точни размери" - при разпечатване?

 

При рисуването. Искам едното квадратче да го направя точно 210 другото да е точно 70 примерно.

Link to comment
Share on other sites

При рисуването. Искам едното квадратче да го направя точно 210 другото да е точно 70 примерно.

 

Прати нещо надраскано на ръка (Paint) с размери, да ти го драсна на нещо и после кажи в какъв формат да ти го пратя.

Link to comment
Share on other sites

При рисуването. Искам едното квадратче да го направя точно 210 другото да е точно 70 примерно.

Сещам се за два варианта:

1. Inkscape Portable - от portableapps.com. Не се инсталира и не пише по регистрите, само си разопакова файловете в указана папка.

2. Online Autocad на www.autocadws.com - иска само регистрация.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Прати нещо надраскано на ръка (Paint) с размери, да ти го драсна на нещо и после кажи в какъв формат да ти го пратя.

 

Не става. Искам да размествам и да експериментирам с размерите и подреждането на елементите.

 

 

 

Сещам се за два варианта:

1. Inkscape Portable - от portableapps.com. Не се инсталира и не пише по регистрите, само си разопакова файловете в указана папка.

2. Online Autocad на www.autocadws.com - иска само регистрация.

 

Тази я погледнах, но не видях как като нарисувам правоъгълник да сложа на произволно място нова точка и после да я преместя.

 

Накрая май ще си рисувам линийка по линийка всичко с визио...

Link to comment
Share on other sites

Правя си дизайн на бюро. Искам да измисля някаква П-образна форма, Г-образна форма или може би С-образна, а може и просто като нормално бюро да реша да бъде. Трябва да разположа няколко монитора един до друг, да задавам точни размери на стените и да проверя колко ще излезе един отвор. Че като го нарисувах на листа и сложих размери с цифри, а след това хората правещи мебелите като ми го изкараха в мащаб 1:10 и се опулих каква глупост съм им казал да направят, защото не приличаше на бюро а на един квадрат, отделно че нямаше място за стола (т.е. получаваше се нещо като дупка 70х70 см и щеше да се налага да се провирам ПОД бюрото за да излезна. След като поговорих с тях нарисуваха нов дизайн... при който за да видя 2та крайни монитора щеше да се налага да си въртя главата на 90 градуса.. аз и сега като се загледам в някой от по-страничните за по-дълго се схващам а са почти на една линия та оставаше да се изчекна на 90 градуса - тогава хептен ще се схвана.

 

Та преди да ги занимавам с тях искам да си поекспериментирам малко.

 

Каката ми показа с корел как се рисуват нещата и беше елементарно. Само че корел нямам и категорично отказвам да си сложа. За целта мога да инсталирам нов windows във vmware но се надявах да има и по-лесен вариант.

 

Преди време хола го рисувах с MS Visio и се получи чудно. Само че имаше готови елементи. А тука искам да нарисувам един правоъгълник, след това да сложа няколко нови точки и да ги местя. Искам и да пльосна отгоре няколко квадрата които да са "монитори" и да гледам как ще се съберат един до друг.

 

Надявам се обясненията бяха достатъчно изчерпателни този път...

Link to comment
Share on other sites

Ако си намеря цифров приемник на DCCorporation и го включа на 2рото ТВ, няма проблем да се гледа цифрова и на двата телевизора нали?Помня, че приемниците нещо се заключваха, но някой моменти ми обягват...

Link to comment
Share on other sites

Как се флашваше биос пред DOS?

Правеше се буутващо флопи и какво се качваше освен новия .ROM? Каква бяха командите после? От години не ми се е налагало, а в нета има няколко информации. Биосът е на лаптоп Asus, който прави някакви парчета и подозирам, че е от това. Има инсталиран и Win7, но мисля, че ще е по-добре през DOS?

Link to comment
Share on other sites

Как се флашваше биос пред DOS?

Правеше се буутващо флопи и какво се качваше освен новия .ROM? Каква бяха командите после? От години не ми се е налагало, а в нета има няколко информации. Биосът е на лаптоп Asus, който прави някакви парчета и подозирам, че е от това. Има инсталиран и Win7, но мисля, че ще е по-добре през DOS?

В сайта на производителя си пише как става и с какъв софтуер точно се прави. Намери страницата която е за този модел лаптоп и там ще намериш всичко необходимо.

Link to comment
Share on other sites

Как се флашваше биос пред DOS?

Правеше се буутващо флопи и какво се качваше освен новия .ROM? Каква бяха командите после? От години не ми се е налагало, а в нета има няколко информации. Биосът е на лаптоп Asus, който прави някакви парчета и подозирам, че е от това. Има инсталиран и Win7, но мисля, че ще е по-добре през DOS?

 

Май май не е едно и също за всички дънца. Аз съм го правил веднъж и разбира се съм забравил подробностите. Но беше свързано и с ъпдейт на биоса.. Иначе просто вадя батерията за няколко минути и биосът е "флашнат", но туй на стационарка. Ако можеш да я достигнеш на лаптопа - пак може да стане.

Link to comment
Share on other sites

В сайта на производителя си пише как става и с какъв софтуер точно се прави. Намери страницата която е за този модел лаптоп и там ще намериш всичко необходимо.

 

Намерих я и освен .ROM файла и някакъв Bupdater не намирам нищо - нито обяснение, нито нищо.

Този Bupdater, трябва да е за флаш през Windows, обаче като стартирам .exe и само премигвам за секунда един команден прозорец и дотам. Нищо не се случва. Имаше команди -о или нещо такова. Можеше да се направи бекъп на стария BIOS, тоест да се свали на флопито съществуващия файл от лаптопа и т.н. Става дума за нетбук 1001PX на Asus, който е със първия възможен биос и се държи леко странно на моменти, та искам да пробвам с ъпдейт, дали няма да се оправят нещата. Някой ако иска да погледна на сайта на Асус, защото е възможно и аз да пропускам нещо...

Може и вариант с USB, ако не е с флопи, все едно.

Link to comment
Share on other sites

Намерих я и освен .ROM файла и някакъв Bupdater не намирам нищо - нито обяснение, нито нищо.

Този Bupdater, трябва да е за флаш през Windows, обаче като стартирам .exe и само премигвам за секунда един команден прозорец и дотам. Нищо не се случва. Имаше команди -о или нещо такова. Можеше да се направи бекъп на стария BIOS, тоест да се свали на флопито съществуващия файл от лаптопа и т.н. Става дума за нетбук 1001PX на Asus, който е със първия възможен биос и се държи леко странно на моменти, та искам да пробвам с ъпдейт, дали няма да се оправят нещата. Някой ако иска да погледна на сайта на Асус, защото е възможно и аз да пропускам нещо...

Може и вариант с USB, ако не е с флопи, все едно.

 

Не се занимавай с подобни процедури, за да не се омаже нещо.Почти на 100% съм сигурен, че в БИОС-а си има опция за ъпгрейд на БИОС-а.Ползвай него за да са ти "вързани гащите".Той си прави първо проверка дали БИОС-а който му "предлагаш" е за същото дъно, после прави бекъп, прави ъпгрейда, проверява го и чак тогава рестартира.Ако все пак държи да пишеш команди:

 

1) качи на една дискета двата файла които си свалил от сайта на Асус.

2) форматираш друга дискета и има отметка за да я направиш буутабъл

 

Making_boot_disk.gif

 

3) Рестарт и избираш да бутва от флопи, като си сложил в него буут дискетата.

4) След като зареди и се появи промпа, сменяш дискетите и пишеш командите от поста на @netrootbg

 

П.С. Става и с флашка, стига да може на бутва от УСБ

Link to comment
Share on other sites

То за какво се правеше това флашване ??

питам просто...

 

Не е ли на същият принцип на ъпдейтване на биос.Аз в понеделник ъпдейтнах на Hp-то ...и почти си помислих ,че крашна инсталацията,след рестартирането се изключи сам,включи се и пак се изключи,и накрая тръгна :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

То за какво се правеше това флашване ??

питам просто...

 

Не е ли на същият принцип на ъпдейтване на биос.Аз в понеделник ъпдейтнах на Hp-то ...и почти си помислих ,че крашна инсталацията,след рестартирането се изключи сам,включи се и пак се изключи,и накрая тръгна :rolleyes:

 

Едно и също е, просто всеки му "вика" по различен начин :)

Това изключване и включване мисля беше точно нещо свързано с проверката версията на БИОС-а.

Link to comment
Share on other sites

Къде мога да намеря въже за скачане ?

 

Въже за скачане от Метро или от спортния център срещу метро, ако са ти наблизо; иначе на центъра до ДетМаг-а има спортен магазин.

Ако за първи път ще скачаш на въже не те съветвам да купуваш предназначено за тази цел; по-тежко е и с гумено покритие,засилката му е друга и ще ти прави синини или спъва.

За първи момент си купи 1.50м от приблизително 5мм въже дето се ползва за простор от Маркита за да свикнеш в началото.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...