Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

оффф пак ми се появи нещо на тоя ***** laptop ,като мушна слушалките във входа на саунд картата чувам един пукащ звук през няколко секунди (но не винаги ) .А сега и като си пуснах замалко външния аудио хардуер на Трактор го чувам пак това + случайно забиване на парчетата.Пробвах всичките uSB-та и нищо не помага . :angry1 :angry1 :angry1

 

и btw,звука не идва от слушалките,пробвах ги на другия комп. и всичко е чук.

 

Слових си нова OS,само дето CPU-то ми е 80 градуса ...и май трябва термо паста ...

Препоръчайте ми сервиз в Кичука ,където ще ми изчистят laptopa и сменят термо пастата ?

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мога да ти дам координатите на един приятел, който се занимава с тия неща. Ама не е в Кичука. Сервиза му е до пешеходния мост.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Няма проблем,искам просто да ми се оправи лаптопа ,и да не си личи ,че е отварян по какъвто и да е начин.Не разбирам от hardware на лаптопи,и за това не смея да си го отворя сам :)

 

между другото,пукащият звук пак се появи .... но с по ниска интензивност.Не ми е особен проблем,но поне се надявам ,че като сложа драйвърите за audio hardware-а да няма пукане ...

Може ли това да е от PSU-то ?

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Предстои ми пътуване до Гърция, личната карта ми е от старите с цветната снимка и е все още валиден.

Питам понеже помня че за който иска да напуска границата трябваше даго смени, но не помня за визовите страни ли важеше това.

Ще ми направят ли проблем с тази лична карта.

Link to comment
Share on other sites

За 10г. това ми е второто море и не искам да се прецака, Благодаря.

 

Пътувам доста често, а моята карта също е от старите...

 

От 2 дена си блъскам главата с ebay.co.uk, като се опитвам да си поръчам една батерия за лаптоп. До трима търговци се допитах, като първия директно ме отряза, другите двама ми писаха следното:

В крайна сметка как мога да си поръчам насраната батерия, защото знам, че постоянно се доставят стоки от ebay.co.uk?

 

Аз използвам http://gabco.org/

Вече бая неща си поръчах и досега не съм имал проблеми... 2.20 на килограм мисля че беше цената...

Link to comment
Share on other sites

Мога да ти дам координатите на един приятел, който се занимава с тия неща. Ама не е в Кичука. Сервиза му е до пешеходния мост.

 

разбрах се за утре.

 

Мисля ,че видях къде ми е проблема в лаптопа,,,

 

от тук : предлагат различни оптимизации на вин 7 ...и си свалих LatencyMON.

В линка по-горе се споменава,че латенции под 1 ms , не са проблем.Но на мен ми показа ,че проблема идва от ndis.sys - NDIS 6.20 driver, Microsoft Corporation / Highest DPC routine execution time (µs): 31917.278195.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Някой да се сеща за офис на Лев Инс или техен представител в близост до центъра или хотел Лайпциг. Върти ми се, че имаше един до Червения дракон на бул. Руски?

Link to comment
Share on other sites

Да попитам някой знае ли къде в нета може да се намери списък на университетите, на които дипломите важат и в други страни и съответно кои са тези страни? Гледах в сайта на МОН, но или съм го изпуснала, или няма такова нещо... :confused

Edited by supertikva
Link to comment
Share on other sites

po princip na vsichki vajat v strani ot evropeiskia saiuz a na po golemite i v drugi

 

problema e che e samo po princip edva li shte namerish niakoi da ti priznae diplomata izvan bg edinstvenia shans tova da stane e da si imal niakade izvan bg staj ili ako iskash niakakva magistratura da zavarshish izvan bg :)

Link to comment
Share on other sites

Колеги,кажете къде е тоя hdd regenerator от Hiren boot cd-тата ?

пробвах версия 9.5 но не намерих програмата.

 

Снощи бях оставил да се seed-ва един торент и на сутринта гледам hdd sentinel-а е паднал с 1 %,и сега е на 76 % health .

 

Някоя по нова версия ли да свалям ? Гледам в замундата има няк'во Hiren's BootDVD v15.1 ,2~3 Гб е ,не е проблем да го драсна на едно двд,но дали ще има тоя tool .

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Колеги,кажете къде е тоя hdd regenerator от Hiren boot cd-тата ?

пробвах версия 9.5 но не намерих програмата.

 

Снощи бях оставил да се seed-ва един торент и на сутринта гледам hdd sentinel-а е паднал с 1 %,и сега е на 76 % health .

 

Някоя по нова версия ли да свалям ? Гледам в замундата има няк'во Hiren's BootDVD v15.1 ,2~3 Гб е ,не е проблем да го драсна на едно двд,но дали ще има тоя tool .

В тази версия, която цитираш има алтернатива на програмата, която търсиш:

 

HDAT2 4.53

the main function is testing and repair (regenerates) bad sectors for detected devices. A freeware alternative of HDD Regenerator.

 

v.9.2 има HDD Regenarator

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

Прерових почти всичките торенти ,и самo в един намерих програмата : във версия 10.6. Пише ,че е DOS freeware.Значи трябва да я пусна през дос.

 

За HDAt2 пише ,че работи през вин-а.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Искам да си свържа видеото с ТВ тунера на компа и си взех вчера от Кузмов скарт-чинч кабел. Скарт-а е за видеото, а чинчовете за тунера. Само че кабелът не бачка. Дали е защото чинчовете са IN а на мен за целта ми трябват OUT или чисто и просто кабелът е развален? В магазина ми предлагаха некъв кабел от единия край не с 3 ами с 6 чинча. Дали 3 от тях са IN а другите 3-OUT и точно той да ми свърши работа? Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Ако искаш да записваш с видеото от тунера, то ти трябват аут чинчове откъм тунера. Ако искаш да гледаш видео с тунера, то аут трябва да е откъм видеото. Аут е винаги откъм излъчващото устройство, ин е при приемащото устройство.

Link to comment
Share on other sites

В магазина ми предлагаха некъв кабел от единия край не с 3 ами с 6 чинча. Дали 3 от тях са IN а другите 3-OUT и точно той да ми свърши работа? Благодаря.

 

Точно такъв са ти предложили. А кабелът, който си взел е "обърнат" и няма да ти свърши работа. Вариант с преходник като на снимката, друг вариант отиваш в Кузмов, казваш, че не става и доплащаш за другия.

Link to comment
Share on other sites

Ебаси,обърках се ,честно.2 часа сканирах под дос с hard disc regenerator 1.7. И няма нито един бад сектор ! после пускам наново OS-а и гледам в hard disk sentinel-а още 2 бад сектора се появават.Здравето вече е на 73 % . WTF :confused

Link to comment
Share on other sites

Искам да начертая няколко криви линии и да ги оразмеря. Не искам да инсталирам AutoCad, CorelDraw или AdobeIllustrator колкото за това. Какво да ползвам за целта? Трябва да направя един правоъгълник със заоблени краища после от него да изрежа една част и да мога да слагам точни размери на всяка от правите линни там. Няма ли нещо лесно, малко и удобно?

Link to comment
Share on other sites

Какво имаш предвид под "точни размери" - при разпечатване?

 

И да попитам, някой ползвал ли е услугите на фирма за управление на етажна собственост - име, телефон, цени, отзиви?

Какво да търсим и да изискваме от тях?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...