Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Структурата на снежинката можеш да я видиш и с по-мощна лупа.

 

А с микроскопите от последния и предпоследния микроскоп до къде мога да я докарам на молекулно ниво.

Разбирам че имат зададени размери, но търсих с какви параметри микроскоп се виждат, но никъде не дават примери, нито намирам в някой форум. :(

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Молекулното ниво се вижда с електронен микроскоп....Трябва ти увеличение над 100000х или над 1млн май беше.... Тези, които се продават, са хистологични/за тъкани/ и цитологични/ за клетки и клетъчни структури/. С тях просто не става. Съжалявам.

Link to comment
Share on other sites

Молекулното ниво се вижда с електронен микроскоп....Трябва ти увеличение над 100000х или над 1млн май беше.... Тези, които се продават, са хистологични/за тъкани/ и цитологични/ за клетки и клетъчни структури/. С тях просто не става. Съжалявам.

 

Я да кажа точно за какво ми трябва; искам да си правя мои си опити за структуриране на вода и да замразявам капки от нея и да следя дали и как се е структурирала водата при различни условия.

 

n2_5_4.jpg . Виж линка по горе с лидълския микроскоп от 70лв, ще мога ли да гледам структурата с такъв

Link to comment
Share on other sites

Това е кристализация. При водата имаше нещо по-особено, но вече не помня какво. Можеш да следиш само по-големичките кристалчета и начина им на подреждане, но не и молекулите. С лидълския няма да стане.

Link to comment
Share on other sites

От 2 дена си блъскам главата с ebay.co.uk, като се опитвам да си поръчам една батерия за лаптоп. До трима търговци се допитах, като първия директно ме отряза, другите двама ми писаха следното:

 

Hi my friend,

 

Thank you for your message and happy to know you are interested in our product.We want to send our batteries to your country,because it can develop our business. But Unfortunately, we received the latest news from shipping company notice that,batteries are prohibited ship to other countries via Royal mail. All packages must through strict inspection when through Custom. The packages with battery will be detained or returned. If send via other shipping way,the shipping cost is too expensive,it's about GBP45.00,we don't recommend it.

 

Therefore,now we have to block other coutries except UK.Hope you can understand.When the Royal mail allow the batteries send to other countries,we will continue to sell out not only to British buyers.

 

Other things we can do for you,please feel free to let us know.

 

Many thanks for contacting us.

 

It cost 18GBP to Bulgaria as the the Royal Mail can not deliver the battery to Bulgaria right now.

So we dispatch the battery via a express delivery. It costs more than the Royal Mail. Hope you understand.

By the way, it usually takes 10-15 working days to arrive.

 

Best Regards,

 

В крайна сметка как мога да си поръчам насраната батерия, защото знам, че постоянно се доставят стоки от ebay.co.uk?

Link to comment
Share on other sites

Единият начин е до офис на Еконт в Лондон. Имат офис там, даваш адреса на офиса, твоето име като получател и после от Еконт ти е я доставят до България. Не знам, обаче, каква е сумата. Поръчвах няколко неща за около 300лв. по този начин и ми излезе около 30лв. всичко по доставката от Лондон до офис в Пловдив. Другият начин е фирма, с офис в Лондон /май там беше/, която два пъти седмично прави доставки до България с тирове. По такава фирма си поръчах едни маратонки. Доставката до Лондон от Sportsdirect беше безплатна, а доставката до тук беше на килограм и излезе около 6-7лв. за маратонки и подарък чаша, която също си тежеше малко, да не кажа колкото маратонките. Фирмата ми се губи в момента, "офисът" е в една къща до Военна болница. Ако искаш, ще поровя и ще ти кажа фирмата.

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка как мога да си поръчам насраната батерия, защото знам, че постоянно се доставят стоки от ebay.co.uk?

С фирма посредник. Има доста такива.

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка как мога да си поръчам насраната батерия, защото знам, че постоянно се доставят стоки от ebay.co.uk?

 

В отговора на втория търговец не виждам проблем да ти доставят батерията срещу 18 паунда доставка. 18 паунда много ли са ти?

Link to comment
Share on other sites

Еми надали са малко, предвид, че батерията сигурно е толкова. За нещо около 20 паунда, още толкова за доставка - той по-добре да си я купи от тук...

Link to comment
Share on other sites

Еми надали са малко, предвид, че батерията сигурно е толкова. За нещо около 20 паунда, още толкова за доставка - той по-добре да си я купи от тук...

 

Една батерия за лаптоп е по 100-150лв тук. Пък и е много вероятно доставката до UK да не е безплатна, а да струва нещо от рода на 7-8 паунда. Спестява 20лв. На куриерската компания до тук ще даде 10. За 10 лв икономия са дребни сметки, като се има предвид главоболията и разправиите.

 

А аз мисля, че в тия жеги е нормално да отказват пренасяне на батерия в кулети.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Фирмата ми се губи в момента, "офисът" е в една къща до Военна болница. Ако искаш, ще поровя и ще ти кажа фирмата.

Ако можеш да се сетиш, ще е супер.

 

С фирма посредник. Има доста такива.

нетруут, ако не представлява проблем, може на лично да ми дадеш малко информация за такива фирми, които си използвал и си останал доволен.

 

в00кс а.к.а. уукс, батерията е 15 паунда, доставката 18 - нещо не ми излиза сметката :).

Link to comment
Share on other sites

Фирмата е KD Shopping. Ето сайта им. Преди около 10 месеца, беше единствената в Пловдив. Другия вариант е Еконт, както ти казах. Доста четох за нея, преди да поръчам, като цяло няма лошо мнение.

Link to comment
Share on other sites

Преди около 10 месеца, беше единствената в Пловдив. Другия вариант е Еконт, както ти казах. Доста четох за нея, преди да поръчам, като цяло няма лошо мнение.

До преди 10 месеца се сещам за още 3 фирми освен КД и Еконт в Пловдив. Еконт в никакъв случай. Колкото пратки съм имал до момента при всяка една е имало огромни проблеми. От друга страна ми плащат такива обезщетения, че накрая излизам дори на печалба.

Link to comment
Share on other sites

До преди 10 месеца се сещам за още 3 фирми освен КД и Еконт в Пловдив. Еконт в никакъв случай. Колкото пратки съм имал до момента при всяка една е имало огромни проблеми. От друга страна ми плащат такива обезщетения, че накрая излизам дори на печалба.

 

Дай инфо кои са де. Може на някой да му потрябват.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм ползвал за посредници в доставките empresa.mail и kdshopping - вторите имат по 2 курса на седмица, дават ти инфо на пощата за пристигнала пратка и цената. Емпресата са веднъж в седмицата, правят едни списъци в техен форум и ти си търсиш името сред тях. Предлагам ти да ползваш KDshopping

Link to comment
Share on other sites

Помогнете с мнение/съвет относно следното : бях помолен да пусна следната обява за лаптоп https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=117548 от името на една колежка. Но тъй като явно зададената ми цена е твърде висока (според изразилият мнението си колега, което съм склонен да приема, тъй като си нямам хал-хабер от тея неща) ви моля да ме посъветвате каква би била разумната цена в случая и да взема да едит-на първия пост. Благодаря предваритално!

Edited by hardcore_united
Link to comment
Share on other sites

Помогнете с мнение/съвет относно следното : бях помолен да пусна следната обява за лаптоп http://www.bulforum....howtopic=117548 от името на една колежка. Но тъй като явно зададената ми цена е твърде висока (според изразилият мнението си колега, което съм склонен да приема, тъй като си нямам хал-хабер от тея неща) ви моля да ме посъветвате каква би била разумната цена в случая и да взема да едит-на първия пост. Благодаря предваритално!

 

Както ти каза колегата 300лв макс, аз наскоро продадох лаптоп с доста по-добри параметри за 400лв, така че прави си сметкатаbiggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Има ли боровинки по пазарите и магазините? В Босна сезонът бил юли и август. В България по същият начин ли е? Има ли от къде да се намерят сега?

Link to comment
Share on other sites

Обикновено може да се намерят до октомври, но тази година е криза - беше сушаво и няма много, а и цената скочи до 6лв за кило.....

Ред. 6лв е от местните, иначе по пазарите не знам - може и 15лв да е, като знам какви надценки слагат.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Има ли боровинки по пазарите и магазините? В Босна сезонът бил юли и август. В България по същият начин ли е? Има ли от къде да се намерят сега?

 

Вчера видях боровинки на Четвъртък пазара (на паркинга на стадион "Пловдив") с табела "от Беклемето". Не търсех боровинки, съответно не гледах цена.

Link to comment
Share on other sites

Вчера видях боровинки на Четвъртък пазара (на паркинга на стадион "Пловдив") с табела "от Беклемето". Не търсех боровинки, съответно не гледах цена.

Вчера ги мернах, имаше по 7, 8 и 8.5 лв.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...