Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Да, точно. Изтрих старата, аднах новата, точно както казваш - 16 цифри отпред и контролните 3 в другото поле.

 

This credit card has been refused by the bank that issued your credit card. For details on why your card was refused, please contact your credit card issuer's Customer Service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

 

Сигурен ли си, че картата ти е активна за интернет банкиране? Трябва да ти позволят от банката международни разплащания. Иначе може да си я ползваш само тук.

 

Има пари в картата, преди 2 часа пазарувах с нея в магазин, а преди 2-3 седмици я ползвах и на банкомат. Картата си е активна и си е наред. Има малко над 100лв. в картата към момента. По телефона не давали информация, защото нямало нещо си за телефонно банкиране... Как да им обясня, че не искам да банкирам по телефона, а искам информация за проклетата карта. За онлайн плащане не съм пробвал с тази, но със старата плащах някакви неща от амазон и нямаше проблеми, както и в ebay съм плащал с нея, което се опитвам да направя и от 2 дни, но не ми се получава, заради проблемите с пейпал.

 

За телефонното банкиране няма значение дали ползваш телефонно банкиране или не. Трябва да си го настроиш за сигурност, защото и аз мога да се обадя по телефона и да ти изтегля картата иначе или да ти получа информацията. Чак тогава, ще можеш да "даваш заповеди" по телефона. Също така, скоро paypal си сменяха policy-то. Виж в новото policy дали се поддържа Visa Electron, защото системата на PayPal, а и не само, разбира каква ти е картата само по цифрите в номера и ако не приема Electron, директно я изхвърля.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

@shtaiga - както и да го пиша е същия резултата.

 

В менюто за избор на карта има Visa Electron, не вярвам да не го поддържат, а да си го държат в менюто. Не искам да давам заповеди в банката, а да разбера само дали има проблем с картата ми. Нито искам да правя нареждания, нито нищо. Само и единствено да ми кажат:"Не, с картата Ви няма проблем, може да я ползвате и онлайн. " или "С картата има проблем, може да се ползва /примерно/ само на банкомати и терминали, защото сме идиоти и когато преиздаваме карта, забраняваме всичко, за да разиграваме клиентите да активират нещата по 10 пъти."

Link to comment
Share on other sites

... защото сме идиоти и когато преиздаваме карта, забраняваме всичко, за да разиграваме клиентите да активират нещата по 10 пъти.

 

А е така...

Link to comment
Share on other sites

This credit card has been refused by the bank that issued your credit card. For details on why your card was refused, please contact your credit card issuer's Customer Service department.

 

Сори, че се намесвам, но те си го казват в прав текст. Не вярвам PayPal да бъркат, нали постоянно работят с всякакъв вид карти. Ако не ти е ултра спешно изчакай до утре и проучи въпроса с твоята банка. В работно време има по-компетентни служители, които да проверят случая, не разчитай напълно на 24 часово обслужване по абсолютно всички въпроси от банката.

Link to comment
Share on other sites

От коя банка ти е картата? Уникредит имат ново изискване за онлайн плащанията. По - специално за сайтове за парични преводи, самолетни билети и казина. Ако е от тях картата ще трябва първо да си направиш една друга регистрация.

Link to comment
Share on other sites

От коя банка ти е картата? Уникредит имат ново изискване за онлайн плащанията. По - специално за сайтове за парични преводи, самолетни билети и казина. Ако е от тях картата ще трябва първо да си направиш една друга регистрация.

 

Другата регистрация ( Сигурни плащания в интернет ) не е задължителна, но ако често правиш различни плащания директно с кредитната карта, а не през различни системи като PayPal е желателно да я има.

 

@Lucky Luciano най-вероятно проблема е в самата карта.Дори и картата да е Visa Electron е възможно пак да не може да плащас с нея през paypal (мисля, че или пощенска или ДСК имаха подобен проблем).

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Другата регистрация ( Сигурни плащания в интернет ) не е задължителна, но ако често правиш различни плащания директно с кредитната карта, а не през различни системи като PayPal е желателно да я има.

 

@Lucky Luciano най-вероятно проблема е в самата карта.Дори и картата да е Visa Electron е възможно пак да не може да плащас с нея през paypal (мисля, че или пощенска или ДСК имаха подобен проблем).

 

Повишаване на сигурността на картови плащания в Интернетtransparent.gif ( получено на: 12.07.2012; валидно до: 31.08.2012 )

Уважаеми клиенти,

 

Уведомяваме ви, че с цел да повишим сигурността при Интернет разплащанията с банкови карти, издадени от УниКредит Булбанк, въвеждаме ограничение за някои интернет търговци със специфичен предмет на дейност.

 

Моля да имате предвид, че плащания при такива търговци като сайтове, предлагащи видео игри, трансфер на парични средства, сайтове за комунални услуги, сайтове за онлайн залагания и сайтове за продажба на самолетни билети ще могат да се извършат само след успешно въвеждане на парола за сигурни плащания в Интернет!

 

Абонаментът за услугата на УниКредит Булбанк „Сигурни плащания в Интернет“ е безплатен за Вас. Можете да я заявите чрез посещение във филиал на банката, през Булбанк Онлайн, а съвсем скоро и чрез банкомат.

 

За повече информация можете да посетите някой от следните линкове на уебсайта на УниКредит Булбанк:

 

http://www.unicreditbulbank.bg/bg/Individual_Clients/Credit_Cards/Secure_Internet_Payments/Promo/index.htm

http://www.unicreditbulbank.bg/bg/Individual_Clients/Debit_Cards/Secure_Internet_Payments/Promo/index.htm

 

Приятно използване на Вашите карти,

Екипът на УниКредит Булбанк

Link to comment
Share on other sites

Ми и моята е там, но нямам проблеми...

 

Има различни видове карти, както казах, и не всяка поддържа онлайн разплащане. Услугите трябва да се активират. В моята банка с Visa Electron не може да се плаща нормално онлайн в чужбина.

Затова си изкарах Visa Classic, която минава във всеки един сайт по света без никакъв проблем, защото се третира като кредитна, нищо, че е дебитна.

Link to comment
Share on other sites

Типично по български:"Господине, с картата Ви няма никакъв проблем, няма начин да не може да я ползвате, опитайте пак..." и това след 3 дни опити да си добавя картата. Реших, че просто нещо е трябвало да отбележат, но понеже видяха, че не съм в особено добро настроение, предвид това, че трябваше да ходя да активирам нещо, което трябва да е активно, са решили тихомълком да си свършат работата... и се оказах прав - изведнъж при опит да добавя картата, по същия начин, който и предните 3 дни и то 15мин. след напускане на клона на банката, картата се добави успешно. Сега чакам да мине транзакцията за 1,5 евро и в извлеченията на банкирането, да получа някакъв код.

Благодаря на всички за помощта!

 

Малко страничен въпрос - някой да знае сега има ли узаконяване на газова уредба, която е монтирана да кажем след прегледа или на следващия преглед си добавят, че има газ? Преди се ходеше при газаджии, които лепяха някакви стикери на бутилката и удряха печат в паспорта, като дават и лепенка газ. Сега това отпадна, но не знам има ли пак нещо като узаконяване или всичко с ГТП?

Link to comment
Share on other sites

При адване на картата в пейпал, за да проверят дали ти е активна сметката и дали си ти, ти дърпат за 1 ден 1,5 евра. На следщия ти ги възстановяват.

Link to comment
Share on other sites

Искам да си прехвърля всички bookmark-ове/отметки от firefox някъде другаде.Примерно някаква програма /или добавка към Chrome,която да показва отметките в някакъв каталог (примерно) ,и да вкарам малко ред.Ужасно много ми се товари тоя браузер с всичките му глупости .

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

При адване на картата в пейпал, за да проверят дали ти е активна сметката и дали си ти, ти дърпат за 1 ден 1,5 евра. На следщия ти ги възстановяват.

Хмъ, изобщо не съм разбрал как е станало...Ако е станало де...В хисторито няма нищо за 1,5 евро...Странно.А не виждам и по движението на сметката ми да има нещо с тази сума. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Хмъ, изобщо не съм разбрал как е станало...Ако е станало де...В хисторито няма нищо за 1,5 евро...Странно.А не виждам и по движението на сметката ми да има нещо с тази сума. :huh:

 

То няма как иначе да стане. Тоя превод напред-назад е за да се валидира картата. Без да въведеш 4 цифрения код, който получаваш, няма как да стане.

Link to comment
Share on other sites

Не те съветвам - бях взел такова на баща ми - дявол на магаре е... Освен ако не са излезли някакви нови по-стабилни модели.

Link to comment
Share on other sites

Нито едно не работи като хората. Вкл. Jabra Stone 2 и Plantronics Voyager Pro.

 

Евентуално виж това: http://www.plantronics.com/us/product/m50

 

Но не разчитай особено на него. Досега едно не е било да не ми прави НЯКАКВИ проблеми. Било то да не може да се свърже с телефона ако го бутна в задния джоб или да шуми доста (или да накъсва), било то да не може да вдигне веднага ако се е било свързало с другото устройство, или докато успее да превключи да спре да ми звъни телефона. При тестовете обикновено са общо взето добре обаче точно когато ми потрябва да натисна копчето и да вдигне (т.е. докато карам) все са правили някакви мизерии.

 

Най-добре се държи Jabra Stone 2 - при вадене от "камъка" се свързва с телефона и го прави доволно бързо. Ваденето е лесно и можеш да го направиш докато караш без да гледаш. Но да имаш 2 такива за 2 телефона някак прекалено солено идва...

Link to comment
Share on other sites

На мен ми трябва основно за офиса. Че тия дни направо ме подлудиха. Хем ръката ми е заета, хем ми се облъчва главата по 2-3 часа на ден. Другия вариант е да намеря някое сносно за служебния тел с голяма издръжливост.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

За офис най-удобно би било това:

 

Plantronics .Audio 310

plantronics-audio-310.jpg

 

Аз мога да ти дам една такав. Трябва ти ето такъв преходник:

 

http://www.buy.com/prod/startech-com-3-5mm-4-position-to-2x-3-position-3-5mm-headset-splitter/220391246.html

 

220391246.jpg

 

И работата заспива. Няма нищо по-удобно от такава слушалка за говорене. Ръгаш жицата и изкарва колкото е необходимо.

 

От другите на ухото най-удобни са ми ей тези на плантроникс : 94j_enl3l.jpg

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...