Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Колеги кажете има ли стругар в Пловдив който да ми направи 4 втулки за джантите на сносна цена,да речем до 20лв,че ми обявиха на няколко места адските суми за 4 тенекийки. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Кажете къде могат да ми проверят климатика на колата, че май е почнал да се предава. Дднес го нямаше почти никакъв. И може да излезе, че някъде нещо е дало фира и ми заминава фреона доста бързо и гадно.

Някъде където няма да ми свалят еннайсе кожи за проверка и евентуален ремонт/пълнене. Колата е Опел, ако има значение.

Link to comment
Share on other sites

Кажете къде могат да ми проверят климатика на колата, че май е почнал да се предава. Дднес го нямаше почти никакъв. И може да излезе, че някъде нещо е дало фира и ми заминава фреона доста бързо и гадно.

Някъде където няма да ми свалят еннайсе кожи за проверка и евентуален ремонт/пълнене. Колата е Опел, ако има значение.

 

За такива работи питаш първо gado, след това търсиш някой друг ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе хора трябва ми помищ незнам къде другаде да питам?

Малко преди 12 на 29,07,2012 бях на терасата и гледам идват две коли,една стара хонда и един лъскав мерцедес S-класа и Паркират и излизат 5-7 пича общо пред колите и чакат,след някъде 5 минути идва един джип от него слиза една възрастна жена с кашон кученца на не повече от 45 дена! Те си избират едно и жената си тръгва след малко мотане пред колите хондата излиза от паркинга и се качват в нея,един от тях отива до багажника на мерцедеса и зима нещо което на мене ми приличаше на чадър,и се връща в хондата.Кажете ми според вас какво следва щот аз се сещам само за едно нещо че да се качат само в едната кола и да им трябва кученце.

Моля ви кажете ми че не е това което си мисля че е.Аз се сещам за насилие над горкото пале!

Edited by Kostadin Vargulev
Link to comment
Share on other sites

Кажете къде могат да ми проверят климатика на колата, че май е почнал да се предава. Дднес го нямаше почти никакъв. И може да излезе, че някъде нещо е дало фира и ми заминава фреона доста бързо и гадно.

Някъде където няма да ми свалят еннайсе кожи за проверка и евентуален ремонт/пълнене. Колата е Опел, ако има значение.

 

 

За такива работи питаш първо gado, след това търсиш някой друг ;)

 

Това е решение номер едно. Но тъй като Галин няма повдигач, няма как да ти разглобява колата. Може да провери работата на климатика. Задължително започни от това! ТОЙ да го провери.

 

За разколачване (ако се налага) може да идеш при Коцето до ВиК или в Импас 56, но там са безумно нагли кретени - предупреждавам да се заредиш с търпение.

 

Ако не си си сменял дехидранта на климатика повече от 4 години е много вероятно да е засран и да ти побърква компресора. С Галин установихме това при мен и си спестих много пари и нерви. Кретените от Импас искаха да ми разглобяват компресора!

Респективно щяха да ме убеждават как е за рециклаж и да ми искат над 400 лева! Затова - анализ при Галин, другото после.

Link to comment
Share on other sites

Вчера бучнах един термометър и пуснах климатика на най-ниска темп. и на най-силно духане на вентилатора и термометъра падна до 16-17 градуса. Знам ли и аз, може пък да работи пушината, а на мен да ми е било мноооого топло. Ще го наблюдавам тия дни да видя дали пак ще е като онзи ден и вече ще викам тежката артилерия :)

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Ако ти показва такава температура на духалката работата е зле. Най-вероятно ти липсва фреон. Ако ти е просран дехидранта, той действа като тапа и се получават едни безумни налягания. Фреона излита от предпазните клапани и духаш супата. Аз докато разбера с помощ на Галин какво е, два пресостата ми избиха за високото по 70 лева и фреона ми си заминава... Добре че накрая установихме проблема... А е толкова просто - само трябва да знаеш, че дехидрант през 4 години е добре да се смени. Есествено умишлено разни боклуци не ти го казват, за да ти вземат парите.

Link to comment
Share on other sites

Ако ти показва такава температура на духалката работата е зле. Най-вероятно ти липсва фреон. Ако ти е просран дехидранта, той действа като тапа и се получават едни безумни налягания. Фреона излита от предпазните клапани и духаш супата. Аз докато разбера с помощ на Галин какво е, два пресостата ми избиха за високото по 70 лева и фреона ми си заминава... Добре че накрая установихме проблема... А е толкова просто - само трябва да знаеш, че дехидрант през 4 години е добре да се смени. Есествено умишлено разни боклуци не ти го казват, за да ти вземат парите.

Да - тази температура беше от духалката в колата - ръгнах един от ония електронни термометри дето са като шило отпред. Аз по какво реших, че има нещо - предишните дни като го пуснах климатроника, на вътрешна циркулация и да духа нявсякъде, ми се налагаше да го спирам да ми духа в краката, че ми ставаше студено. А онзи ден не беше така. И от Тракия до Захарна фабрика не усетих такъв студ, че да ми се наложи да го спирам.

Иначе колата е купена февруари месец и не знам дали е правено нещо по нея. Най-вероятно не. Иначе е на 8 години.

Link to comment
Share on other sites

Ако не си си сменял дехидранта на климатика повече от 4 години е много вероятно да е засран и да ти побърква компресора. С Галин установихме това при мен и си спестих много пари и нерви. Кретените от Импас искаха да ми разглобяват компресора!

Респективно щяха да ме убеждават как е за рециклаж и да ми искат над 400 лева! Затова - анализ при Галин, другото после.

 

Това в официалните сервизи правят ли го или си правят пас? Че моята мина едно обслужване преди няколко месеца а скоро става на 4 години...

Link to comment
Share on other sites

Иначе колата е купена февруари месец и не знам дали е правено нещо по нея. Най-вероятно не. Иначе е на 8 години.

 

Отиваш при Галин да ти замери наляганията и веднага ще стане ясно. Почти сигурно е това.

 

Това в официалните сервизи правят ли го или си правят пас? Че моята мина едно обслужване преди няколко месеца а скоро става на 4 години...

 

Нищо не правят, не са и длъжни специално това да сменят. А в специализираните сервизи за климатици си мълчат, за да те излъжат и да ти вземат парите. Твойта още е нова по принцип, но се замисли за следващото лято примерно за една такава смяна...

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Има ли в Пловдив фирма за озеленяване, която примерно да идва вкъщи и да полага нужните грижи за рейграса? Въпреки ежеседмичното косене и ежедневно поливане тревата продължава да съхне на петна и да излиза троскот....Та ако има някоя фирма,която чрез абонамент да върши нужните там торения и пръскания срещу гадове...?Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Има ли в Пловдив фирма за озеленяване, която примерно да идва вкъщи и да полага нужните грижи за рейграса? Въпреки ежеседмичното косене и ежедневно поливане тревата продължава да съхне на петна и да излиза троскот....Та ако има някоя фирма,която чрез абонамент да върши нужните там торения и пръскания срещу гадове...?Благодаря.

 

Фирми има, но услугите има са неоправдано скъпи. Тревата е много досадно и трудеомко нещо за поддържане. Съветвам да се грижите за нея сами, другият вариант е излишно много пари на вятъра.Тревата иска ежеседмично косене, много добро поливане и редовно плевене, за да не се допуска разпространение на плевели.

Link to comment
Share on other sites

Първи съвет - не се зачитай много по такива статии, защото и в тях много глупости има.

 

Принципно ако в такъв продукт се съдържа палмово масло, то той няма право да се казва маргарин. Не напразно преди години се появиха разни халварини и прочее по рафтовете, които са наистина боклуци. Като цяло аз лично не препоръчвам ползването на маргарин и самият аз у дома не ползвам. И това го казвам като човек, който дълго е внасял маргарин за ХВП. Купувайте си масло да ви е мир на главата. Там най-много да ви излъжат с повечко вода в него. Същото е и с маргарина, но там има вероятност да ви изненадат и с некадърен продукт - естествено колкото по-евтин, толкова по-зле. Иначе нещата далеч не са толкова страшни, колкото разни хора се опитват да ги изкарат и много често се лъже и спекулира. Не забравяйте, че всичко пържено, което купувате и консумирате е пържено именно в палмово масло. Не съм забелязал някой да се е отровил. Така че спокойно и отново съветвам - избягвайте маргарините в суров вид.

Link to comment
Share on other sites

И който каквото да ви говори за маргарините и истинското масло - да си яде ушите. Маргарина дори да няма холестерол спомага образуването на такъв. Като ядете нещо поне да е вкусно, затова или нормално масло или нищо. Последното е мое мнение, всеки да правки каквото му е кеф

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае каква е отстъпката при покупка на хладилник от работещи в Либхер? Процентна ли е или е определена сума?

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

За производството им не се използва дехидрогенацията, а друга технология, която запазва свойствата на растителната мазнина. След това тя се обогатява с витамини и се получава продукт, който е по-добър от маслото, обяснява проф. Петрова.

 

Професор Петрова, много поздрави ви пращам.

=========

Те, затова няшите прабаби баби и дядовци са живели до 100 години, щото са яли масло. Ако бяха яли маргарин... на 100 години щяха да влезнат в пубертета.

=========

 

Купувайте си масло да ви е мир на главата. Там най-много да ви излъжат с повечко вода в него.

Проблема не е водата, тя не може да надхвърли 10-15-17%. Проблема е добавянето на други мазнини. Масло в България отдавна не се произвежда (говоря за класическото масло от краве мляко), то се внася отвън и тук се дообогатява с въпросните проценти вода и други мазнини, след което се пакетира и пуска в търговската мрежа. Пише ли: пакетирано от БГ фирма - далеч: това вече не е масло. Само внос (с изключение на вноса на който пише "произведено за ****) трябва да се купува или от малка мандра, където да видите с очите си как се добива.

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае каква е отстъпката при покупка на хладилник от работещи в Либхер? Процентна ли е или е определена сума?

 

Не мисля, че е процент. На тези, които работят там им дават един лист (списък) с хладилници и там има цени. Като цените са без никакви дефекти, с някакъв малък дефект, леко огъната ламарина и други. И според това се определя цената. Преди 2-3 седмици един приятел си взе хладилник и фризер отдолу не знам как се казва за 350лева.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде продават манекени? Пластмасови и т.н. :)

 

Входа на Аджисана от към стария град (ул. Изток) от лявата страна на улицата

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...