Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Също и стар дезодорант(на Българска Роза продуктите бяха гениални в това отношение) и запалка. Не е толкова ефикасно, но нищо не може да се сравнява с миризмата на изгорял дезодорант сутринта :lol: И гърчещите се трупове на жилещите гадинки.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Също и стар дезодорант(на Българска Роза продуктите бяха гениални в това отношение) и запалка. Не е толкова ефикасно, но нищо не може да се сравнява с миризмата на изгорял дезодорант сутринта :lol: И гърчещите се трупове на жилещите гадинки.

От дупката стърчи кабел, тъй че всичко, свързано с директен огън, не е добра идея. Затова търся по-благи варианти като отрова, например. :) И все повече започва да ме ужасява мисълта колко ли е голяма дупката навътре и колко ли гадини са там. Защото отворът е тесен и няма как да се прецени с гледане отвън и от разстояние.

Link to comment
Share on other sites

Нищо не убива осите както простата нафтица. Умират на секундата. Ако можете да сипете малко в дупката всичко ще се оправи. След това с пяна или нещо друго я запълвате и забравяте. Може разбира се и с Райд да се пробвате, пак ще стане. Важното е в крайна сметка да запълните дупката.

С нафтата става мааалко по-бавно. Освен това тя оставя мазньоч и трайна воня.

Става и с обикновен бензин, но и той има остатъчна миризма и мазни хави.

 

Също и стар дезодорант(на Българска Роза продуктите бяха гениални в това отношение) и запалка. Не е толкова ефикасно, но нищо не може да се сравнява с миризмата на изгорял дезодорант сутринта :lol: И гърчещите се трупове на жилещите гадинки.

Запалените дезодоранти с фреони са лоша идея, отделят токсични за хората газове.

Предложението ми беше далеч от сериозно. Като малък така се "борих" с нашествията на оси...

Именно, де. Просто използвах поста ти вместо клишираното "Не правете това в къщи!!!". Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Къде продават постелки за палатки ?

заминавам в понеделник за Exit,а ще сме на палатки...

 

 

Казват се шалтета и има във всеки произволен магазин от рода на Метро, JYSK, Карфур и т.н. Цени - от 8 до произволно много. Търси си нещо от рода на 1.5см дебелина, в най-добрия слуай - двуслойна 3см :)

 

В момента в карфур има готини и в JYSK.

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Казват се шалтета и има във всеки произволен магазин от рода на Метро, JYSK, Карфур и т.н. Цени - от 8 до произволно много. Търси си нещо от рода на 1.5см дебелина, в най-добрия слуай - двуслойна 3см :)

 

В момента в карфур има готини и в JYSK.

 

мерси,ще се разходя :)

Link to comment
Share on other sites

Можe ли да се повдигне обвинение към някой , заради неточни таймери ? Не може таймера да показва , че остават 2 секунди и след това зеленото да продължи да свети... А от другата страна стои патрулка и гледа кой минава на червено...

 

 

edit: Мерси , че ми спомена за грешката.....

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

Не, естествено! Таймера е само ориентировъчен, светофара важи. Това, че таймера ти показва 100 секунди зелено, не те оправдава по никакъв начин да минеш на червено.

Link to comment
Share on other sites

Абе имам под ръка една ПС3 на която не й чете блурей-я. Мисля да я хакна и да се цъка от харда ама дали няма да дава грешка като не работи четеца?

Link to comment
Share on other sites

Утре ще ходя да си купувам шезлонги и шатра. Към кой от строителните хипермаркети да се ориентирам, където има по-голям избор?

Link to comment
Share on other sites

Някой ползвал ли е услуги на автоключар и колко пари излиза ? Останаха ми ключовете в колата, нямам резервни и по никакъв начин не мога да се докопам до тях. Колата е Опел Вектра 91 ако това има значение.

Link to comment
Share on other sites

Утре ще ходя да си купувам шезлонги и шатра. Към кой от строителните хипермаркети да се ориентирам, където има по-голям избор?

Практикер или Бриколаж.

 

Някой ползвал ли е услуги на автоключар и колко пари излиза ? Останаха ми ключовете в колата, нямам резервни и по никакъв начин не мога да се докопам до тях. Колата е Опел Вектра 91 ако това има значение.

 

Зависи от ключаря. Обикновено е около 50-тина лв, освен ако не работи на час....

Link to comment
Share on other sites

Утре ще ходя да си купувам шезлонги и шатра. Към кой от строителните хипермаркети да се ориентирам, където има по-голям избор?

 

Аз бих казал и МЕТРО редом с горните. Алати също има голям градински център, също и Баумакс.

Link to comment
Share on other sites

Нарушавам ли интелектуална собственост при положение, че съм направил фото сесия на модел облечен в дрехи.

 

Т.е. една леля ми твърди, че й нарушавам интелектуалната собственост понеже моделите били идентични :)

Link to comment
Share on other sites

Не съм убеден, че нарушаваш нещо, Все едно да нарушаваш интелектуална собственик снимайки си колата.

А ако марката на дрехите е различна от нейните - да се обърне към този който произвежда идентичните дрехи :P

Link to comment
Share on other sites

INCINERATOR, я пусни малко повече информация, че ме заинтригува.

 

Принципно е най-добре да се консултираш с подходящ адвокат и аз май се сещам за един, но не съм сигурен че точно с авторски права ще е особено наясно но все пак мога да ти пратя координати.

Link to comment
Share on other sites

Вече си има адвокати, специализирани в авторското право....ама аз нещо не схванах:

 

Нарушавам ли интелектуална собственост при положение, че съм направил фото сесия на модел облечен в дрехи.

 

Т.е. една леля ми твърди, че й нарушавам интелектуалната собственост понеже моделите били идентични :)

 

Кое всъщност претендира тая леля, че било идентично - моделът на дрехите на модела или моделът като такъв?

Link to comment
Share on other sites

Вече си има адвокати, специализирани в авторското право....ама аз нещо не схванах:

 

 

 

Кое всъщност претендира тая леля, че било идентично - моделът на дрехите на модела или моделът като такъв?

 

 

Според мен тя продава същите дрехи.

 

И има два варианта.

 

1) Да си мисли, че съм откраднал снимките й. Което няма как да е станало при положение, че съм ги снимал лично аз :D

2) Да е вносител на дрехите и да си мисли, че никой друг освен нея не може да ги продава.

Link to comment
Share on other sites

И в двата случая нищо нередно няма. Ако някой й е дал ексклузивни права да внася някакви модели, но ги е внесъл и друг, то това НЕ Е твой проблем. Да се оправят помежду си с доставчика. Другата ситуация изобщо няма правен характер. След като моделът е съгласен ти да го снимаш, останалото са подробности.

Link to comment
Share on other sites

И в двата случая нищо нередно няма. Ако някой й е дал ексклузивни права да внася някакви модели, но ги е внесъл и друг, то това НЕ Е твой проблем. Да се оправят помежду си с доставчика. Другата ситуация изобщо няма правен характер. След като моделът е съгласен ти да го снимаш, останалото са подробности.

 

Принципно и на мен ми звучи като лелята да се е направила на по-интересна, колкото да го стресне нещо, но без повече информация не е ясно. Пък и най-добре да се говори с адвокат ако работата е сериозна.

Link to comment
Share on other sites

Да си докаже авторските или сродни права по нужния начин с автентичен документ и готово ;) Общото взето я е напекло слънцето явно.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...