Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

при мен подобни проблеми обикновено са в правата на директорията, където е eхе-то или run as administrator

тъй като може би твоят проблем е по-сложен - потърсих в интернет и попаднах на:

- delete expired certifikates from system

- restart application or the pc

- login OVI is successfull

 

И това направих...но без успех.Благодаря все пак :) А случайно да знаете друг начин за ъпдейт софтуера на телефона,тъй като явно през ОВИ-то няма да стане...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

аз съм с Custom Firmware и ся слагам аз ръчно

ето с това съм: http://forum.dailymobile.se/index.php?topic=29853.msg350158#msg350158 (Quicken 2.3)

това, накратко, е нещо като преработен windows :D - хакнат е, за да може да се инсталират приложения и е оптимизиран за по-бърза работа и повече свободна RAM

Link to comment
Share on other sites

Смятам да поръчам на приятел да ми купи и донесе в България техника от САЩ. Конкретно става въпрос за iPhone 4. Това, което не знам е следното:

 

- ще има ли някакво мито или друг тип такса за внос на такъв продукт?

- успешно ли се разкодират в България тези телефони, за да работят с всички оператори, и ако да, на каква цена приблизително?

 

Благодаря предварително. :)

Link to comment
Share on other sites

Като се има предвид че скоро ще излиза iPhone 5 не знам защо взимаш 4. Също така в САЩ има на доста сносна цена iPhone 4 разкодиран. Освен да го вземе с план на най-ниската цена и да изчезне....

Link to comment
Share on other sites

Като се има предвид че скоро ще излиза iPhone 5 не знам защо взимаш 4. Също така в САЩ има на доста сносна цена iPhone 4 разкодиран. Освен да го вземе с план на най-ниската цена и да изчезне....

 

Надали ще му го дадат с план като му видят статута на временно пребиваващ. iPhone 5 няма да излезе по-рано от средата на есента. До тогава приятелят му ще се е върнал и познай тук на iPhone 5 каква ще му е красива цената. 1700лв не му мърдат.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Търся един човек - имал е телефон на Виваком, но линията не работи. От справки на Виваком казват, че нямат такъв абонат вече. Т.е. преместил се е другаде. Някакви други идеи как да го намеря - други "справки" или онлайн указатели?

Edited by Mila
Link to comment
Share on other sites

Гугъл провери ли? :) Може да е пускал обяви на някой етап и да е оставил и друг контакт освен телефон. Освен ако не говорим за възрастен човек разбира се...

Link to comment
Share on other sites

Гугъл провери ли? :) Може да е пускал обяви на някой етап и да е оставил и друг контакт освен телефон. Освен ако не говорим за възрастен човек разбира се...

 

Има жена със същото име, която е преподавател в едно висше учебно заведение и някаква във ФБ, та ... не едно магаре се казва Марко... Благодаря за помощта все пак. Не може да нямат никакви указатели другите оператори, или справки?

Link to comment
Share on other sites

Въпрос относно пътуване в чужбина (Гърция):

 

"старите" лични карти валидни ли са за преминаване на границата ( дата на валидност 2016 ), или има изискване задължително да е сменена с нова. Границата се минава само с лична карта (БЕЗ паспорт)?

 

ЕЗОК (европейска здравно осигурителна карта) задължителна ли е. Според този сайт http://www.ezok.bg/ за кратко пребиваване в ЕС (до 2 месеца) се издава само удостоверение. Може ли това удостоверение да се издаде в друг град различен от местоживеенето и за колко време се издава.

 

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Стават "старите", условието е да остават повече от 6 месеца до изтичането и. Вместо нея може да се използва и валиден международен паспорт, ако картата не отговаря на условията. Здравната карта не е задължителна напук на нашите тикви!

Link to comment
Share on other sites

Като се има предвид че скоро ще излиза iPhone 5 не знам защо взимаш 4. Също така в САЩ има на доста сносна цена iPhone 4 разкодиран. Освен да го вземе с план на най-ниската цена и да изчезне....

 

 

Надали ще му го дадат с план като му видят статута на временно пребиваващ. iPhone 5 няма да излезе по-рано от средата на есента. До тогава приятелят му ще се е върнал и познай тук на iPhone 5 каква ще му е красива цената. 1700лв не му мърдат.

 

Положението е такова, че след няколко дни е 4-ти юли и има огромни намаления. Още повече, че го взимам през познат и дали ще е 4 или 5 не ме вълнува особено, щом ще ми излезе с над 1200 лв по-евтино. ;) Въпросният ми познат живее там постоянно и не искам да го натоварвам с планове, затова ще ми трябва само апарат.

 

Така и не разбрах отговора на двата ми прости въпроса - има ли такси при внасянето и най-вече тук разкодират ли ги и срещу какви пари? :)

Link to comment
Share on other sites

Така и не разбрах отговора на двата ми прости въпроса - има ли такси при внасянето и най-вече тук разкодират ли ги и срещу какви пари? :)

 

Разкодирането тук е скъпо, но пак си струва и апарата идва изгодно.

Link to comment
Share on other sites

Имам малко странен въпрос обаче ми е важен :P Искам да си купя малка колбичка,която да си има коркова тапа .Някаква идея къде продават ?

Link to comment
Share on other sites

Положението е такова, че след няколко дни е 4-ти юли и има огромни намаления. Още повече, че го взимам през познат и дали ще е 4 или 5 не ме вълнува особено, щом ще ми излезе с над 1200 лв по-евтино. ;) Въпросният ми познат живее там постоянно и не искам да го натоварвам с планове, затова ще ми трябва само апарат.

 

Така и не разбрах отговора на двата ми прости въпроса - има ли такси при внасянето и най-вече тук разкодират ли ги и срещу какви пари? :)

 

Такса при внасянето ще има само ако го внесат с кулет. Ако ти го донесе човек - няма такса (в повечето случаи). За разкодирването RaptoR ти е отговорил. Макар че в интернет има достатъчно упътвания как да си го направиш сам.

Един пример

 

Само 2 неща. Предполагам, че си си разучил нещата предварително, но все пак:

 

1. Телефона тук е 1000лв, така че освен ако не ти дадат 200лв да го купиш, няма как да ти излезе далаверата 1200лв. :P

2. Само апарат не знам да можеш да си купиш от някъде без план. За нормален магазин говоря, защото в ebay, намаление за 4-ти Юли надали ще намериш.

 

За справка тук. Apple си продават продуктите самички, а виж им сайта. Цените са само с договори. Така че ако искаш нов апарат, за 350 - 400лв, трябва да го обвържеш твоя познат с таксите. Ако имаше начин да се взима за по 400лв iPhone 4, цените им нямаше да са толкова нереално високи.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Имам малко странен въпрос обаче ми е важен :P Искам да си купя малка колбичка,която да си има коркова тапа .Някаква идея къде продават ?

Мога да ти подаря такава (50 мл мерителна колба):

volumetric_flask.jpg

Марките и са вече изтрити.

"Опциите" за тапа са стъклена и пластмасова.

Link to comment
Share on other sites

Някои футболисти като си вдигнат чорапите и сложат корите, около глезена си навиват нещо като бяло тиксо. Какво му е точното име и целта?

Link to comment
Share on other sites

Някои футболисти като си вдигнат чорапите и сложат корите, около глезена си навиват нещо като бяло тиксо. Какво му е точното име и целта?

 

лейкопласт или изолирбанд, да не им се свличат корите и да правят ранички

 

 

 

 

Аз имам един проблем, донесоха ми 2 microSD рийдъра тип флашка, обаче и на 2та ми казва USB Device Not Recognized

 

290620111140.jpg

 

USB порта ми е наред, значи трябва да е в тях проблема....къде мога да ги занеса да ги съживят ако има шанс :rolleyes:

Edited by REDLINE
Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив мога едно ножче от неръждаема стомана, да го заточат, че някак си човека го е направил леш и два... не знам стомата к'ъв клас е?

Link to comment
Share on other sites

ул. Данаил Наколаев - точно срещу Ревиерата , едно гаражче под блока, като се движиш по посока 2ро районно влизайки от бул. Руски. Има едно мааалко гаражче , където ще ти свършат работа ;) - но не и по това време. Имай предвид, че работното беше странно, някъде след 09:00 майче отваря.

Link to comment
Share on other sites

Имам малко странен въпрос обаче ми е важен :P Искам да си купя малка колбичка,която да си има коркова тапа .Някаква идея къде продават ?

 

За някой ЛАРП ли ти трябва ? :) Или ше разигравате на живо тази култова аркадна игра - snow-bros.jpg

 

А аз откъде мога да си взема презервативи в голямо количество? Тоест кутия с 50-100 примерно. Да се "заредя" и да не се занимавам за известно време...

В сексшопове,или поне техните сайтове,не съм виджал...

Link to comment
Share on other sites

Къде освен в Бриколажа биха се намерили градински декоративни фигурки(щъркели да речем)?

 

Или пък телефон на фирма или магазин занимаващи се с такива неща.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Къде освен в Бриколажа биха се намерили градински декоративни фигурки(щъркели да речем)?

 

Или пък телефон на фирма или магазин занимаващи се с такива неща.

Практикер..., Баумакс..., търговиите на брезовско... Още жокери трябват ли ти?

Link to comment
Share on other sites

Практикер..., Баумакс..., търговиите на брезовско... Още жокери трябват ли ти?

 

Ще трябва да се поразкарам да погледна. :) Мерси.

Чух, че на входа на Асеновград имало голям магазин за такива неща. По принцип върша услуга и ..те така :)

Link to comment
Share on other sites

В Карфур също има със слончета, мухи, там някакви твари :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Някой да има представа за две неща:

1. Колко време отнема получаването на поръчани от newegg продукти в Америка (човекът е в Америка и си ги поръчва за там)?

2. Колко горе-долу ще ми струва пребоядисването на задна броня и да ме насочите към свестен и не много скъп бояджия в Пловдив или региона?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...