Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Имаше един сайт в който хора, подаряваха животинки за които не могат да се грижат вече. Някой да му помни адреса?

http://www.bezdom.info/

 

Има много сайтове, ще питам брат ми, той се интересува повече.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Къде мога да намеря актуална информация относно "параметрите" на българските сателитни телевизии? Ето за тея неща става въпрос :

 

 

Satellite Astra 3B

Orbital Position 23.5 Е

Transponder 3.218

Frequency 12.051 GHz

Polarization Vertical

SR: 27500

FEC: 5/6

SID: 5506

Link to comment
Share on other sites

Къде мога да намеря актуална информация относно "параметрите" на българските сателитни телевизии? Ето за тея неща става въпрос :

 

 

Satellite Astra 3B

Orbital Position 23.5 Е

Transponder 3.218

Frequency 12.051 GHz

Polarization Vertical

SR: 27500

FEC: 5/6

SID: 5506

 

 

Разгледай този сайт : http://www.lyngsat.com/

 

Сателита на Bulsatcom e Hellas Sat 2

 

Данните на някои канали:

 

Frequency,Polarization, FEC:

 

-12524 H 7/8 -the voice,planeta

 

-12647 H 7/8 - skat,kanal3,planeta folk + radio

 

-12688 H 7/8 - RADIO

Link to comment
Share on other sites

Мисля че близо до онова заведение "При Сандо" има. Улицата, която идва от Военна болница до колелото на Богомил. От страната на заведението е, като се идва откъм Военна болница след него от същата страна...

Link to comment
Share on other sites

Клавиатурата ти се пада доста високо и според мен ще е адски неудобен когато пишеш.

 

To се наглася но на дивана като се излегна клавиатурата пак е някак нависоко но не е неудобно стига ръцете да има как да си ги подпирам.

 

 

 

-----------------------

 

ДРУГ ВЪПРОС

 

Откъде мога да намеря шкаф в който да набутам един постоянно бръмчащ POE switch и един сървър (който не бръмчи много но пак би било добре да са накуп 2та в шкафа)

 

... И ако може да не е $1000 и нагоре. Целта на занятието е малко да стане по-тиха стаята в която сме ги сложили. Не искам и да ги прегрея като ги набутам в някой гардероб обаче. Евентуално там може да сложим после и някой по-сериозен UPS в бъдеще.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Откъде мога да намеря шкаф в който да набутам един постоянно бръмчащ POE switch и един сървър (който не бръмчи много но пак би било добре да са накуп 2та в шкафа)

 

... И ако може да не е $1000 и нагоре. Целта на занятието е малко да стане по-тиха стаята в която сме ги сложили. Не искам и да ги прегрея като ги набутам в някой гардероб обаче. Евентуално там може да сложим после и някой по-сериозен UPS в бъдеще.

Солитрон. Гледам имат и за под 100 евро - зависи какъв размер ти трябва. Щото от сървър до сървър разлика голяма. Дали става въпрос за разните 1,2U сървъри, или просто нормална кутия, която използвате.

Link to comment
Share on other sites

To се наглася но на дивана като се излегна клавиатурата пак е някак нависоко но не е неудобно стига ръцете да има как да си ги подпирам.

 

 

 

-----------------------

 

ДРУГ ВЪПРОС

 

Откъде мога да намеря шкаф в който да набутам един постоянно бръмчащ POE switch и един сървър (който не бръмчи много но пак би било добре да са накуп 2та в шкафа)

 

... И ако може да не е $1000 и нагоре. Целта на занятието е малко да стане по-тиха стаята в която сме ги сложили. Не искам и да ги прегрея като ги набутам в някой гардероб обаче. Евентуално там може да сложим после и някой по-сериозен UPS в бъдеще.

 

Щом не бръмчи, значи е някакъв ала ПС сървър :) По добре си дай поръчка да ти сглобят един РАК като предвидиш само примерно 4 места за 120мм вентилатори.Иначе ще се изръсиш много пари, за нещо което няма да ползваш по предназначение

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Някой дали има хубава домашна видеокамера, която е склонен да отдаде поднаем за заснемането на една абитуриентска? Ако е HD - още по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам, но сега с тоя хард дето се развали не знам къде ще я изпразня. Не каза нищо за оная работа, а съвсем скоро баба ми лети насам...

Link to comment
Share on other sites

Аз имам, но сега с тоя хард дето се развали не знам къде ще я изпразня. Не каза нищо за оная работа, а съвсем скоро баба ми лети насам...

 

Аз имам хардове ако това е проблема? Мога да я изпразня. За оная работа ще ти кажа тия дни. Майка ми май намери няква алтернатива.

Link to comment
Share on other sites

Това вярно ли е вече влязло в сила, и някой правил ли го е вече?

 

 

 

Във връзка с изискванията на новия Закон за оръжията, боеприпасите, взривните вещества и пиротехническите изделия ( ДВ. бр. 73/17.09.2010 г.) напомняме на гражданите, че те са длъжни да уведомят органите на МВР при придобиване на газово и сигнално оръжие и/или пневматично оръжие. Лицата, придобили такива оръжия преди влизането на закона в сила, трябва да ги декларират в срок до 20.09.2011 г. пред началника на Районното управление "Полиция" по постоянен адрес. При неспазване на упоменатия срок на лицата се налага глоба в размер 500 лева.

 

© Plovdiv24.bg | Източник: http://news.plovdiv24.bg/255419.html#ixzz1MhTvxhUh

 

 

Прегледах съответния брой на ДВ и наистина е приет закона и наистина ги пише тези неща, като също пише, че началника на РПУ-то трябва да ми издаде удостоверение за това уведомление, друг е въпроса дали ако ида, полицаите ще знаят за този закон или ще ме отпратят.

Edited by slay
Link to comment
Share on other sites

Аз не съм, а и нашият КОС не ме е търсил. Голям смях ще е ако ни накарат да ги регистрираме и тях... Доколкото знам това го гласят, но не е влизало в сила. Ако е влязло ще трябва да ходим да ги оправим тия парлама-пищови...

Link to comment
Share on other sites

Ако имаш предвид спиране от движение - ходи се в КАТ с талона и номерата. Мисля че трябва да си съчиниш и протокол за брак ако е служебна.

 

-----------------------------------------------------

 

Това вярно ли е вече влязло в сила, и някой правил ли го е вече?

Току що говорих с моя отговорник КОС във Второ. В сила е, срока е до септември както е указано. Отива се с копие от документа за придобиване, копие от лична карта и самото оръжие и се регистрира. Толкоз.

Link to comment
Share on other sites

Спешно ми трябва някакво ателие за ремонт на куфари.имам един нов куфар ,само че едното колело е разбито,и за 2 дни трябва да го оправя :tongue

 

+ магазин в който мога да намеря преходник от 240 V. към 110 волта.Обиколих поне 4 магазина вече.

 

[edit] мисля че и накрайник ще свърши работа ,понеже в щатите са с 3 крачета за щепселите.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

ВИКИВАТ - тия гадове имат всичко ;) 2лв ти е преходника ;) - преди моста на Герджика от ляво, като идваш от Централна гара по Руски.

Link to comment
Share on other sites

Магазин в който мога да намеря преходник от 240 V. към 110 волта.Обиколих поне 4 магазина вече.

 

Все си мисля, че в "Квазер" или "Викиват" ще има такова нещо.

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

+ магазин в който мога да намеря преходник от 240 V. към 110 волта.Обиколих поне 4 магазина вече.

 

Трябва ти трансформатор, който да преобразува напрежението от 240 на 110 волта, или просто накрайник, който да сложиш на щепсела, за да става за американски контакти?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...