Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

ЕДИТ: Принципно ако си тертиплия, най-доброто шкембе в града се води, че го прави циганина на колелото на 6-ти, където са МакДоналдс и Билла. В тенекиена барака по диагонала на Билла се намира неговото "заведение". От 25 години насам шкембе феновете в тоя град ходят всяка сутрин при него с тенджерки ...

+1 !

 

П.с. Задължително условие пре посещаването на това "заведение" е да си много снощен или откровенно - мотика (за да не решиш, че гаденето ти има нещо общо със заведението) и да си носиш собствена съдинка с плътно зътварящ се капак (за да не се разплиска съдържанието докато се изнасяш с ускорен* ход от там). Иначе шкембето което готви този бай мангал наистина е вълшебно.

 

*относително

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

+1 !

 

П.с. Задължително условие пре посещаването на това "заведение" е да си много снощен или откровенно - мотика (за да не решиш, че гаденето ти има нещо общо със заведението) и да си носиш собствена съдинка с плътно зътварящ се капак (за да не се разплиска съдържанието докато се изнасяш с ускорен* ход от там). Иначе шкембето което готви този бай мангал наистина е вълшебно.

 

*относително

 

 

шшш ало ай стига вече ... и на мен ми се прияде шкембе :woot :bgrin:

 

Ако не клони - возиш се в такси :)

 

направо да си ходи пеша,хем ще изтрезнее по пътя :lol:

Link to comment
Share on other sites

Пичове, нямам сили да влизам в полемика - четете си упътването, четете си бланките - всичко е описано. Ако по ЛК се водиш че живееш еди къде си - ТОВА се пише като постоянен адрес в бланката. Отсъствието ти оттам, причините, периодите и т.н. до сегашния момент са описани допълнително. Вие си ги попълвайте както знаете.

В голяма грешка си. Те информацията от личните карти си я имат в базата данни на МВР. Не им трябва преброяване за такова нещо. Идеята на преброяването е да се види реално каква е ситуацията. В графата за отсъстващи хора много ясно се вижда, че ако човек е повече от година извън страната не се вписва там. Не се вписва никъде. Брат ти трябва да се запише на мястото на което се намира за да се види там колко е реалното население.

 

Ето и един официален цитат:

Българите, които живеят повече от една година в чужбина, нямат достъп до сайта. Ще бъдат преброени от хората в съответната страна. Студентите се броят там, където учат.
Link to comment
Share on other sites

Кажете как мога да пооправя надраскано лаково покритие?

Става въпрос за подлакътниците на дивана. Те са от ПДЧ, боядисано и отгоре е лакирано(мисля че е лак) Обаче вчера брат ми си лепна там компютъра и го надра. Та сега търся начин да оправя щетите. Ако мога ще сложа снимки по-късно да се види за какво става дума точно.

Цвета, с който е боядисан подлакътника е черно/венге.

Link to comment
Share on other sites

В коя банка мога да ида за да ми обменят известно количество жълти стотинки по 1 и 2? Не казвайте БНБ на края на главната,защото неотдавна бях там и ми казаха че вече не извършват такива дейности :)

Link to comment
Share on other sites

В голяма грешка си. Те информацията от личните карти си я имат в базата данни на МВР. Не им трябва преброяване за такова нещо. Идеята на преброяването е да се види реално каква е ситуацията. В графата за отсъстващи хора много ясно се вижда, че ако човек е повече от година извън страната не се вписва там. Не се вписва никъде. Брат ти трябва да се запише на мястото на което се намира за да се види там колко е реалното население.

 

Ето и един официален цитат:

 

 

Значи понеже не обичам да повтарям - показвам (казах ви задържайте маркера на сините питанки):

 

95796009.jpg

 

 

Официалния ти цитат описва точно това, което съм и направил. В личната карта на брат ми адреса му е в Банкя. Оттам съм го и преброил, но съм пояснил че живее и работи в Англия. Така че не аз съм този в грешка. ВИНАГИ това, което наричат постоянен адрес е адреса в личната ти карта (поради тази причина и оръжието ми не е у нас, а на Жан Жорес, защтото там ми е постоянния адрес и закона изисква да е там). Затова отдолу имаш и опция Настоящ адрес, което е адреса, на който се намираш в момента.

Link to comment
Share on other sites

View Posthardcore_united, on 02 February 2011 - 16:47, said:

В коя банка мога да ида за да ми обменят известно количество жълти стотинки по 1 и 2? Не казвайте БНБ на края на главната,защото неотдавна бях там и ми казаха че вече не извършват такива дейности :)

 

Обречен си... Това е задължение на абсолютно всяка една държавна банка, особено онази на края на главната, просто не им се занимава да отчитат и затова са те върнали, интересно ми е, ако ги беше потал "А къде да отида" какво щяха да ти отговорят. Другия начин да се отървеш от тях е да питаш по бензиностанциите, защото там бензинджиите никога не слагат на 00, а на 99 или 98 и почти всеки клиент мрънка да му се връщат. За какви пари става на въпрос, ако не етайна де.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Официалния ти цитат описва точно това, което съм и направил. В личната карта на брат ми адреса му е в Банкя. Оттам съм го и преброил, но съм пояснил че живее и работи в Англия. Така че не аз съм този в грешка. ВИНАГИ това, което наричат постоянен адрес е адреса в личната ти карта (поради тази причина и оръжието ми не е у нас, а на Жан Жорес, защтото там ми е постоянния адрес и закона изисква да е там). Затова отдолу имаш и опция Настоящ адрес, което е адреса, на който се намираш в момента.

То всичко хубаво с картинката, но покажи и горната част. Там вписваш само лицата които живеят в България. Има опция ако е напуснал преди по - малко от година. Него го няма от много повече и затова не се вписва. Как да се впиша примерно като не отговарям на изискванията да живея в България?

Link to comment
Share on other sites

Обречен си... Това е задължение на абсолютно всяка една държавна банка, особено онази на края на главната, просто не им се занимава да отчитат и затова са те върнали, интересно ми е, ако ги беше потал "А къде да отида" какво щяха да ти отговорят. Другия начин да се отървеш от тях е да питаш по бензиностанциите, защото там бензинджиите никога не слагат на 00, а на 99 или 98 и почти всеки клиент мрънка да му се връщат. За какви пари става на въпрос, ако не етайна де.

 

А каква им е таксата, че имам около 1500 лв. на стотинки, и дали ще ми е по-лесно в банка или да ги дам на приятел с магазин (жълтите стотинки не ги иска, ама те са под 50 лв.)

 

Обмислям и да си плятя сметката за GSM-a в стотинки, ама не ми се чака да ги преброят.

 

Във Франция съм виждал апарат който като му дадеш хартиена пара (банкнота) ти дава стотинки, толкова ли е трудно да се направи апарат дето да прави обратното.

Edited by naka_g
Link to comment
Share on other sites

Аз предупредих, че има много глупости и некадърности в бланката. Брат ми го няма от 7 години, но си ида 2-3 пъти в годината. Там затова пише последно напуснал и последно се върнал. В контра има период на отсъствие, който влиза в противоречие с 2-3 други точки, абе глупости без край... Ти не виждам какво не покриваш - твоята е лесна, защото през седмица си тука.

Link to comment
Share on other sites

Аз предупредих, че има много глупости и некадърности в бланката. Брат ми го няма от 7 години, но си ида 2-3 пъти в годината. Там затова пише последно напуснал и последно се върнал. В контра има период на отсъствие, който влиза в противоречие с 2-3 други точки, абе глупости без край... Ти не виждам какво не покриваш - твоята е лесна, защото през седмица си тука.

Не живея постоянно там. Реално в годината ми се събира месец и малко престой на този адрес. Тази година може и толкова да не се събере.

Link to comment
Share on other sites

И какво от това? Някой да не върви след тебе да гледа? Постоянен адрес си го пишеш от личната карта какъвто е. Това е безусловно. Втория адрес на твое място бих го писал същия. ти като тия дето звъняли да питат какво ще стане ако си сгрешат квадратурите на антретата. Което ме подсеща за друга простотия - кухненския бокс не можел да е над 4 кв.м.?!?! На нашите е 12 - кво правим? Абе пълни балъци.

Link to comment
Share on other sites

И какво от това? Някой да не върви след тебе да гледа? Постоянен адрес си го пишеш от личната карта какъвто е. Това е безусловно. Втория адрес на твое място бих го писал същия. ти като тия дето звъняли да питат какво ще стане ако си сгрешат квадратурите на антретата. Което ме подсеща за друга простотия - кухненския бокс не можел да е над 4 кв.м.?!?! На нашите е 12 - кво правим? Абе пълни балъци.

Аз изобщо не съм се писал защото не отговарям на изискванията. Не живея на този адрес. За леля е същата процедура. Тя също живее извън страната. Да не мисли примерно, че Момчил трябва да се преброи. Нали това е идеята на това преброяване. Целта е да се види реалната ситуация. По лични карти веднага могат да извадят статистика от МВР.

Link to comment
Share on other sites

Крайно време беше да налази нещо и тъпия фейсбук.Половината от приятелите ми пращат следното:

 

hahahh Foto :D http://apps.facebook.com/puxirumpic/photo.php?=1028192936

 

Търсих в google, но почти нищо няма по темата.Явно не нещо ново.Най-интересното е, че когато го кликнеш те праща на някаква страница да фейс-а и те пита да ти свали .exe

 

P.S. Всъшност намерих :)

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Изобщо не е така. Както казах - ти си знаеш, прави каквото намериш за добре.

 

 

Българи, които живеят повече от една година в чужбина не се преброяват. Това каза Гергана Кисьова, секретар на Областния щаб по преброяването, по време на среща с журналисти в Областна управа. Целта на преброяването е даде информация за постоянното население в България, за вида домакинства и семейства, както и за жилищния и сградния фонд. Подобна информация няма как да се получи по друг начин освен чрез преброяването, което се прави през десетгодишен период.
Link to comment
Share on other sites

Крайно време беше да налази нещо и тъпия фейсбук.Половината от приятелите ми пращат следното:

 

hahahh Foto :D http://apps.facebook...php?=1028192936

 

Търсих в google, но почти нищо няма по темата.Явно не нещо ново.Най-интересното е, че когато го кликнеш те праща на някаква страница да фейс-а и те пита да ти свали .exe

 

P.S. Всъшност намерих :)

 

Ей сега ще го пратя на колегите да го изследват. Мерси :)

Link to comment
Share on other sites

Това се появи в началото на годината. Акаунти, в които не е влизано много време започват да те стрелят с това съобщение през няколко минути. Тествал съм да натисна линка - излиза страница, която казва, че снимката вече я няма. В началото се притесних и си смених паролата. Досега от 2 акаунта съм получавал подобна стрелба. След време изчезва. Общо взето така и не разбрах каква му е целта, така и нищо не се случи, освен че дразни.

Link to comment
Share on other sites

доста странно, че в БНБ така са казали, при положение, че там беше единственото място, даже наскоро четох че отделили още пари от б

джета за закупуване на по-модерни монетоброячи. Спомням си когато аз ходих там да обменям - имах около 30лв на по 1 и 2 стотинки, но ги бях разделила, иначе взимат някаква минимална комисионна ако са смесени. когато влязох в залата, където ги броят беше много впечатляващо - звън на монети отвсякъде...хихихи и машините са наистина много интересни, изсипват торбата с жълтици, завъртат едно копче и хооооп като центрофуга ги поглъща и почва да отброява...уааааааау

Link to comment
Share on other sites

доста странно, че в БНБ така са казали, при положение, че там беше единственото място, даже наскоро четох че отделили още пари от б

джета за закупуване на по-модерни монетоброячи. Спомням си когато аз ходих там да обменям - имах около 30лв на по 1 и 2 стотинки, но ги бях разделила, иначе взимат някаква минимална комисионна ако са смесени. когато влязох в залата, където ги броят беше много впечатляващо - звън на монети отвсякъде...хихихи и машините са наистина много интересни, изсипват торбата с жълтици, завъртат едно копче и хооооп като центрофуга ги поглъща и почва да отброява...уааааааау

 

преди около 3-4 години обмених там 10тина лв по 1и2ст и аз бях също толкова впечатлен от цялата тази процедура :)

Link to comment
Share on other sites

Това се появи в началото на годината. Акаунти, в които не е влизано много време започват да те стрелят с това съобщение през няколко минути. Тествал съм да натисна линка - излиза страница, която казва, че снимката вече я няма. В началото се притесних и си смених паролата. Досега от 2 акаунта съм получавал подобна стрелба. След време изчезва. Общо взето така и не разбрах каква му е целта, така и нищо не се случи, освен че дразни.

 

Аз днес за 1ви път го видях и то от два акаунта които постоянно се ползват.

Иначе след като кликнах на него, ме препрати на друга страница във фейсбук от където автоматично се появи прозорец който ме приканваше да сваля някакво .exe ( лошото е, че го затворих без да запиша името ).

Оказа се, че съм почнал и аз да го разпращам, въпреки че нищо не съм свалял/кликвал, единствено посетих линка който пак казвам беше вътрешна страница фейсбук.

След сканиране с malware намери 5 заразени файла.

 

П.С. Ето лога:

 

Memory Processes Infected:

(No malicious items detected)

 

Memory Modules Infected:

(No malicious items detected)

 

Registry Keys Infected:

HKEY_CURRENT_USER\Software\ere94fe5o32 (Trojan.FakeAV) -> Quarantined and deleted successfully.

HKEY_CURRENT_USER\Software\qni8hj710fdl (Malware.Trace) -> Quarantined and deleted successfully.

 

Registry Values Infected:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\Run\Policies (Trojan.Agent) -> Value: Policies -> Quarantined and deleted successfully.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\ProxyServer (PUM.Bad.Proxy) -> Value: ProxyServer -> Quarantined and deleted successfully.

 

Registry Data Items Infected:

(No malicious items detected)

 

Folders Infected:

(No malicious items detected)

 

Files Infected:

c:\documents and settings\Admin\local settings\temporary internet files\Content.IE5\S9G7CF2N\gohtirfoemjnbzkwy6[1].exe (Spyware.Passwords.XGen) -> Quarantined and deleted successfully.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Абе то е ясно, че е някакво дръвче. няма какво да коментираме. Интересно къде блеят от фейса, та на вземат мерки. Аз ползвам около 20 фейс акаунта и интересното е, че при никой от тях не е имало такъв трафик досега... Вероятно е на рандъм принцип, но много интересно как работи.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...