Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Във Фактор има Sennheiser.

 

Off/ Не е като да си нямам различни модели слушалки (вече са ми около десетина чифта), но точно по Нова година бях влезнал в сайта на Фактор и тъй като правеха известно новогодишно намаление + безплатна доставка, се изкуших да си поръчам малко микрофони и слушалки, между които имаше и едни SENNHEISER. За цената си "свирят" съвсем прилично и изглежда, че ще държат доста, сиреч....възглавничките им няма да се саморазпаднат с времето, както съм имал случаи с други марки.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой знае ли как се изключва "режим спестяване на енергия" на нокия Е52?Вчера ми падна батерията и попринцип като се включи към зарядното и режима сам се изключва,но този път не иска...

Благодаря! :)

Link to comment
Share on other sites

Off/ Не е като да си нямам различни модели слушалки (вече са ми около десетина чифта), но точно по Нова година бях влезнал в сайта на Фактор и тъй като правеха известно новогодишно намаление + безплатна доставка, се изкуших да си поръчам малко микрофони и слушалки, между които имаше и едни SENNHEISER. За цената си "свирят" съвсем прилично и изглежда, че ще държат доста, сиреч....възглавничките им няма да се саморазпаднат с времето, както съм имал случаи с други марки.

Взех си Beyerdynamic DT660, сега остава 1 читава USB звукова карта :rolleyes: ,че с вградената много семпло свирят :laughing: Да предложиш нещо?

Edited by Rubbish
Link to comment
Share on other sites

В момента който побликувах коментарът си, разбрах по едно от изображенията, става въпрос, за грешна настройка в разлистванията на страниците.

Цаката я усетих, 20+1,2+19 и така първата страница са първите два и двустранката на принтера връща и печата на другата страница другите две и така до края. Само държа да подчертая, че когато принтера е двустранка нещата изглеждат иначе, за разлика от ръчното обръщане на листа.

Инфорацията формирам на УОРД, понеже по-мога да работя с него и след като си настроя шрифта, за да няма случайно разместване, го "заключвам" в ПДФ, понеже ако шрифта не е инсталиран в компа се губи, а като е ПДФ всичко се пази, а и така и не разбрах, как става този номер с УОРД,но с ПДФ формата пък изникна друга тъпотия, документите се печатат много бавно с него, защото в задачите му се редят някакви мегабайти и те бавят цялата работа и излиза по лист на половин минута.

Под ПДФ печатам по две страници на landscape ,защото под УОРД нещо не мога да нагодя двете страници на лист дори и да давам 2 pages per sheet, си чекне самия текст и това си е.

 

Нядавам се съм бил полезен и изчерпателен. :rolleyes:

 

Все пак се уча все още де!! Никой не се е научил, например онзи ден се чудех как да постявя една рамка без да ми се загуби текста и уви, след 5 часа разбрах, че с фотошопа става идеално

 

Добре де, щом принтираш през Adobe Acrobat/Reader защо диреткно не избереш "Booklet printing"?

 

booklet.jpg

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли перманентно ли е това съобщение от замунда или в даден момент се отблокира "This account has been disabled"?

Акаунтът ти по някаква причина е бил изключен. Това по принцип е за постоянно, освен ако не се свържеш с някой мод или админ и не изясните ситуацията (в повечето случаи - помага).

Link to comment
Share on other sites

Причината е, че изкоментирах един торент малко критично и се оказа, че ми било второ предупреждение... За съжаление не мога да се свържа с никой, защото никъде няма мейли, а ПМ не мога да ползвам, защото не мога да си влезна в акаунта. Бахти простотията, за няква критика да ми баннат акаунта, който ми е от 2006 и има 3.4 коефицент...

Link to comment
Share on other sites

Добре де, щом принтираш през Adobe Acrobat/Reader защо диреткно не избереш "Booklet printing"?

 

booklet.jpg

 

Какво да ти кажа относно Adobe Acrobat/Reader, то като погледна снимката, функциите имат някаква врътка. Аз като сложа на отметката на ALL ми изчезва функцията със нагласянето на страниците въореки, че настройките са ми същите, а на картинката са открити при това положение. Не го печатам на тази функция, защото, тя е за последователни страници, имам предвид, че всяка страница е отделна сама за себи си, а аз ги печатам на коли, където на една страна са 1стр. и 20 стр. например, а зад нея 2 и 19страници и после като се подгъне и стават последователни.

 

Искам да те питам нещо! Явно можеби защото ПДФ-а е по голям формат и всяка задача додето да се изпринтира минават минути и всеки път ми се редят мегабайтите в задачата на принтера.

Въпросът ми е, как да направя така, че да ми се зареди веднъж като за печат целия файл и да си печатам каквото си пожелая, вместо всеки да чакам всяка кола да се зарежда поотделно.

Благодаря!!

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае къде в Пловдив продават от... тези етикети с който се маркират/номерират ЛАН кабелите ( едни като номерца, има пластмасови, има и за лепене )?Или има едни които се лепят.

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае къде в Пловдив продават от... тези етикети с който се маркират/номерират ЛАН кабелите ( едни като номерца, има пластмасови, има и за лепене )?Или има едни които се лепят.

 

Не може ли просто да си купиш най - обикновенни лепенки за цени от някоя книжарница и да ги надпишеш?

Link to comment
Share on other sites

Причината е, че изкоментирах един торент малко критично и се оказа, че ми било второ предупреждение... За съжаление не мога да се свържа с никой, защото никъде няма мейли, а ПМ не мога да ползвам, защото не мога да си влезна в акаунта. Бахти простотията, за няква критика да ми баннат акаунта, който ми е от 2006 и има 3.4 коефицент...

 

Ааа. Сакън. Критика за нещо безплатно. Опазил господ в нашата държава от перфектни. БАН веднага!

 

Все пак говорим за сайт, в който оценка за торент с филм се дава въз основа на качеството на филма като филм, а не дали се пикселизира картината през 5 минути и звука се разминава с по 10 секунди в продължение на 3 минути.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Не може ли просто да си купиш най - обикновенни лепенки за цени от някоя книжарница и да ги надпишеш?

 

Може, но искам да си е като хората и да има... по-професионален вид ;)

Link to comment
Share on other sites

Ааа. Сакън. Критика за нещо безплатно. Опазил господ в нашата държава от перфектни. БАН веднага!

 

Все пак говорим за сайт, в който оценка за торент с филм се дава въз основа на качеството на филма като филм, а не дали се пикселизира картината през 5 минути и звука се разминава с по 10 секунди в продължение на 3 минути.

 

Аз защо спрях изобщо да гледам коментарите освен ако не са излезли субтитрите да гледам дали някой не е дал линк към тях отнякъде освен subs.sab.bz

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае къде в Пловдив продават от... тези етикети с който се маркират/номерират ЛАН кабелите ( едни като номерца, има пластмасови, има и за лепене )?Или има едни които се лепят.

 

ТМТ Елком, ФИЛКАБ, WEIDBUL. лепящите не ти ги препоръчвам освен ако не е някоя от доста усложнените сиситеми с топъл силикон или др. истинско лепило. иначе падат. съществуват и системи тип "скоби", т.е. на готов кабел да добавиш етикет. има и гравиращи машинки. ако е за големи обеми си струва да инвестираш в някоя такава етикетираща машинка и после да пазаруваш само консумативи. консумативите не са универсални, а са специфични за всеки производител/тип на машинката.

 

 

визираните от теб номерца са на цени от сорта на 5 лв за пакетче (1 пакетче съдържа 100 бр със съответната цифра), но надявам се са паднали още за последната година. има обикновено поне три вида размера според вътрешния диаметър на пръстенчето, т.е. външния на кабела - 2-5мм, 4-8мм, 8-12мм. за UTP/FTP би трябвало да ти е нужен средния или големия.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Случайно да се сещате как се казваше магазина за техника намиращ се след ТЕХНОМАРКЕТ на бул.България ,посока към Пазарджик?

Пак беше нещо ТЕХНО... ала-бала.

Edited by hardcore_united
Link to comment
Share on other sites

ТМТ Елком, ФИЛКАБ, WEIDBUL. лепящите не ти ги препоръчвам освен ако не е някоя от доста усложнените сиситеми с топъл силикон или др. истинско лепило. иначе падат. съществуват и системи тип "скоби", т.е. на готов кабел да добавиш етикет. има и гравиращи машинки. ако е за големи обеми си струва да инвестираш в някоя такава етикетираща машинка и после да пазаруваш само консумативи. консумативите не са универсални, а са специфични за всеки производител/тип на машинката.

 

 

визираните от теб номерца са на цени от сорта на 5 лв за пакетче (1 пакетче съдържа 100 бр със съответната цифра), но надявам се са паднали още за последната година. има обикновено поне три вида размера според вътрешния диаметър на пръстенчето, т.е. външния на кабела - 2-5мм, 4-8мм, 8-12мм. за UTP/FTP би трябвало да ти е нужен средния или големия.

 

Оки, мерси за инфото :) Ще поразгледам.

Link to comment
Share on other sites

Случайно да се сещате как се казваше магазина за техника намиращ се след ТЕХНОМАРКЕТ на бул.България ,посока към Пазарджик?

Пак беше нещо ТЕХНО... ала-бала.

 

Техностар

Link to comment
Share on other sites

Случайно да се сещате как се казваше магазина за техника намиращ се след ТЕХНОМАРКЕТ на бул.България ,посока към Пазарджик?

Пак беше нещо ТЕХНО... ала-бала.

 

Няма такъв магазин вече. Бях там преди няколко месеца. Беше затворен. Работеше само едно малко магазинче с тонколони и ресивери в него. Сигурно са събрали това, което е вървяло в едно малко помещение и са затворили другото.

Link to comment
Share on other sites

Няма такъв магазин вече. Бях там преди няколко месеца. Беше затворен. Работеше само едно малко магазинче с тонколони и ресивери в него. Сигурно са събрали това, което е вървяло в едно малко помещение и са затворили другото.

 

Има такъв магазин и той се размера на Техномаркет.

Link to comment
Share on other sites

Това потвърдена информация ли е? Защото към Октомври, такъв магазин нямаше. Беше постройка със затворени врати и вътре се виждаше, че е малко като след апокалипсис. Някакви раздърпани, разкачени неща. Имаше стока, но нямаше хора. Нямаше дори светлина вътре. Само това малко (в сравнение с останалата част от магазина) помещение работеше.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...