Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

:) Мм,имам много "трупове "от всевъзможни компютри и периферия...та въпроса ми е ,ако някой знае

пункт за изкупуване на подобни боклуци , да сподели...

 

Благодаря!

 

Мисля че КЦМ изкупуват такива неща. Мисля че в спойките и чиповете им ценни цветни метали, които после преработват. Не съм много сигурен обаче какво точно изкупуват. За стари командни табла съм сигурен, но не знам дали се занимават с дреболии

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Един въпрос в стил PSYCHOSIS:

Кой и/или къде в българското информационно пространство за първи път е използвал термина "кльомба" за обозначаване на знака @?

Link to comment
Share on other sites

Един въпрос в стил PSYCHOSIS:

Кой и/или къде в българското информационно пространство за първи път е използвал термина "кльомба" за обозначаване на знака @?

За българското незнам но за първи път изобщо:

 

Първите маймуни датират от 1972

Символът @ е незаменима част от Интернет още от 1972 година, когато е Рей Томлинсън го използва първи път за разграничител на електронни адреси. Но колкото и да сме свикнали с него, винаги изниква въпросът как точно да го изговаряме, за да бъдем максимално кратки и ясни.

 

Източник: @@@@@@

Link to comment
Share on other sites

Мисля че КЦМ изкупуват такива неща. Мисля че в спойките и чиповете им ценни цветни метали, които после преработват. Не съм много сигурен обаче какво точно изкупуват. За стари командни табла съм сигурен, но не знам дали се занимават с дреболии

Демек изкупуват цялата платка така ли? Защото имам доста платки от стари телевизори и се чудех дали не трябва предварително да се разпоява калая от тях. Пък са бая. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Да Ви попитам. Ще ми дадете ли оферти от фирми който сте пробвали за екскурзия до Гърция. За двама човека, да е възможно най - близко до морето.. Цени с включени закуска и вечеря поне.

Бих искал да дадете оферти от фирми за който сте чували само положителни отзиви...

Благодаря.

Edited by Ghetto_Freak
Link to comment
Share on other sites

Да Ви попитам. Ще ми дадете ли оферти от фирми който сте пробвали за екскурзия до Гърция. За двама човека, да е възможно най - близко до морето.. Цени с включени закуска и вечеря поне.

Бих искал да дадете оферти от фирми за който сте чували само положителни отзиви...

Благодаря.

Ами аз ходих с Бохемия и останах доволен.Ходихме цялото семейство по 140 лв на човек до Халкидики в 3* хотел със закуска.Иначе наоколо имаше ресторанти бол.Ама по-кеф е да ядеш гироси. :D

Link to comment
Share on other sites

...Първите маймуни датират от 1972

Символът @ е незаменима част от Интернет още от 1972 година...

Това е ясно. Въпросът ми е СПЕЦИАЛНО за термина "кльомба". Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Демек изкупуват цялата платка така ли? Защото имам доста платки от стари телевизори и се чудех дали не трябва предварително да се разпоява калая от тях. Пък са бая. :unsure:

 

:wacko: Мм,съмнявам се това "чудовище" КЦМ да оперира с мерни единици по-малки от 10 тона...

ще се смеят много на един багажник скрап...

Link to comment
Share on other sites

Хич не се смеят - доколкото знам в чиповете и спойките има сребро.... Ако искате мога да проверя с точност схемата

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Има и доста злато. Ако ви интересува ще се поразровя тия дни да намеря от един тон платки колко неща могат да се изкарат. Наистина много сериозно количество беше. Има страни които дори внасят така наречения електронен боклук.

Link to comment
Share on other sites

Хич не се смеят - доколкото знам в чиповете и спойките има сребро.... Ако искате мога да проверя с точност схемата

 

:) Мии..искам, бирата от мен...

Link to comment
Share on other sites

Е сега не можах да разбера за тази промоция на Лукойл...има 100 000 карти, като се изчерпат край, но как мога в крайна сметка да си взема такава карта?Отивам в една от бензиностанциите, които са в списъка и ми издават или трябва да направа определена сума?И тази отстъпка 5 ст/литър завинаги ли важи или до края на лятото(промоционалния сезон)?

Link to comment
Share on other sites

Ами аз ходих с Бохемия и останах доволен.Ходихме цялото семейство по 140 лв на човек до Халкидики в 3* хотел със закуска.Иначе наоколо имаше ресторанти бол.Ама по-кеф е да ядеш гироси. :D

Я кажи фирмата с която ходихте и хотела в който отседнахте.

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив се продават футболни екипи освен на подлеза на централна гара и по колко пари ги продават??? моля ви кажете че спешно ми трябва

Edited by SpI7_FiRe
Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив се продават футболни екипи освен на подлеза на централна гара и по колко пари ги продават??? моля ви кажете че спешно ми трябва

 

 

Срещу стадион БОТЕВ.

Както и срещу Боенна болниц, между двете спирки. В магазин ЛЮЛЮ.

Като в ЛЮЛЮ има наи голям избор.

Но за цена немога да ти кажа.

Link to comment
Share on other sites

петното не го ли затвориха вече

май само конюшните бачкат :?

Ама те двете имат ли нещо общо? (giggle)

Link to comment
Share on other sites

Защо при стартиране на кошницата си ми зарежда 100 часа и след това ми изписва: Windols can not run bec system32/hal.dll missing.

А сега де? Пък са ми изчезнали и две пробрами.... а не съм ги трил. Сканирам с NOD32 и не ми намира вирус.

 

 

 

Още нещо интересно... Защо моментната ми памет е толкова слаба? Как мога да си е повиша? Защо забравям за един ден?

Link to comment
Share on other sites

Хич не се смеят - доколкото знам в чиповете и спойките има сребро.... Ако искате мога да проверя с точност схемата

Ако не те затруднява, виж как стоят нещата.

Имам цяла изба и половина с такива боклуци. Имах преди и доста стари телевизори, които ги пазарих с циганите за по 4 лв. бройката. Щях да им дам и платките, ама последния път ми разиграха театър (нали са си цигани), та ги отрязах и сега няма какво да ги правя . :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...