Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

За сега само с Office 2007. :) Може да пробваш да го отвориш с по-стар офис пакет, но ако не е само текст, кой знае какво може да се получи.

Edited by breakneck
Link to comment
Share on other sites

В момента само рибател ли имат абонаментен план с безплатни разговори между две карти?

Link to comment
Share on other sites

Тъй и тъй няма да спиш,поне гледай да намериш начин :D Сега сериозно,дайте някаква идея че съм на зор :(

 

Както казаха- Abbyy fine reader. Страшно елементарна за ползване. Препоръчвам ти да свалиш от Арена 8 версия. Необходимо е и да добавиш един пач, за да се оправи проблема с кирилицата при прехвъляне в Word/на последната страница от коментарите има линк за този пач/. Има и 9 версия, но там много народ се мъчи с инсталацията, а и няма големи разлики.

Link to comment
Share on other sites

За сега само с Office 2007. :) Може да пробваш да го отвориш с по-стар офис пакет, но ако не е само текст, кой знае какво може да се получи.

 

 

Абсолютно невярно - има патч на сайта на Майкрософт, който се инсталира върху стария офис пакет и прави напълно възможно отварянето на файловите формати на MSO2007. Айде няма нужда чак от новия офис... опитаха се по тоя начин да принудят хората да си го купят, като го направят несъвместим дори със собствените си продукти, но не удържаха под натиска на потребителите...

 

Ето го:

 

Microsoft Office Compatibility Pack for Word, Excel, and PowerPoint 2007 file formats

 

To help ensure that you can exchange documents between Microsoft Office releases, Microsoft has developed a Compatibility Pack for the Office Word, Office Excel, and Office PowerPoint 2007 File Formats.
Link to comment
Share on other sites

Има ли някой от форума или някой познат, който да се занимава с web design и по - точно, историйте с купуването онлайн... Ако има нека ми остави координати, че имам 1 проектче, а не искам да го давам на случайна фирма.

Link to comment
Share on other sites

Каква е средната маса на един Женски и един Мъжки щъркел?

Намери благодаря.

Edited by Ghetto_Freak
Link to comment
Share on other sites

Кой сертификат по английски се признава във Великобритания и е предимство да го притежаваш ? В Пловдив къде може да се запише и сиответно цените какви са ?

Link to comment
Share on other sites

някой пазарувал ли е от bg-store.com/get.bg ? Пише, че цените са с ДДС. В такъв случай би трябвало да ми издадат данъчна фактура, нали? Но се чудя, как това се оказва по време на поръчката...

Edited by poznai
Link to comment
Share on other sites

Кой сертификат по английски се признава във Великобритания и е предимство да го притежаваш ? В Пловдив къде може да се запише и сиответно цените какви са ?

 

Всички сертификати на Кембридж. Ако кандидатстваш за колеж, обикновено искат Cambridge Advanced English или Proficiency. Оценката мисля,че важи, ако е B или А. Записването за региона се прави в английската, там се провеждат изпитите, цената е около 250 лв.

Link to comment
Share on other sites

Как се отваря файл с разширение .docx ?

Може да пробваш също така да го преименуваш на .zipи да си го отвориш. В една от директориите седи .doc файла дето и стария office чете :)

Link to comment
Share on other sites

1. съществува ли такова нещо като портативна клавиатура (поне нумпада да го нема, както и Ф-овете), но с букса "петица"? ако да, отде да си купя таквоз?

 

2. дали на Unix-базиран софт би му бил нужен някъф шофьор за да бъде управляван от подобна клавишница? първоначално ще пробвам да изровя някоя стара пълноразмерна за да видя дали въобще ще заработи, но все пак да попитам та да се накова теоретически преди експериментите.

 

3. къде рециклират лаптопски батерии? съвременна информация ми трябва, а не такава с 2-3 годишна давност.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

1. съществува ли такова нещо като портативна клавиатура (поне нумпада да го нема, както и Ф-овете), но с букса "петица"? ако да, отде да си купя таквоз?давност.

https://www.bulforum.com/index.php?s=&s...mp;p=1495131103

Какво значи букса "петица"? PS2?

Link to comment
Share on other sites

някой пазарувал ли е от bg-store.com/get.bg ? Пише, че цените са с ДДС. В такъв случай би трябвало да ми издадат данъчна фактура, нали? Но се чудя, как това се оказва по време на поръчката...

 

get.bg

 

Фактурата ти идва заедно с поръчката. Данните се заявяват при поръчка. Цъка се една отметчица доколкото помня. Има го в FAQ на сайта обяснено.

 

1. съществува ли такова нещо като портативна клавиатура (поне нумпада да го нема, както и Ф-овете), но с букса "петица"? ако да, отде да си купя таквоз?

 

Съществува. Мисля, че се водят Notebook клавиатури. За съжаление не мога да ти кажа от къде да си закупиш.

 

Ето един пример : keyboard

Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/index.php?s=&s...mp;p=1495131103

Какво значи букса "петица"? PS2?

леле колко съм прозт. устройството дет искам да командвам е с дизайн от далечната 95-та на миналия век и автоматично се сетих за разговорното име на дъртия стандарт без въобще да зацепа че съществува все още въпреки че е толкоз олдскуул. чак тръгнах да правя снимки за да ти доказвам че това не е PS2, мислейки си за онези дето май всъщност им се вика "девятки", та чак на снимките видях че това е просто PS2.

и дори го тествах и работи. софта си бачка супер, втория въпрос също отпадна. сега ще си открия някаква сгъваема клавиатура с PS2. чак ме е яд че толкоз години ми се схващаше палеца от набиране на 4 стрелки и един "ОК".

 

 

 

остава 3тия въпрос. и батерията се оказа някакъв широкоразпространен американски формат "smart battery", конкретната е произведена от inspired energy и е тип NI1030AG. не ми харесва обаче цената за доставка на нова.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже алгоритъма и елементите за решаване на задача в Борланд Паскал

Аз не разбрах въпроса :blink: Иначе за Борланд Паскал поназнайвам това-онова.

 

1. Някой може ли да ми каже как да разбера кой USB порт кой е? СОМ1, СОМ2....как да ги разбера, като са 6.

 

2. Кое е последното число, за което има измислено наименование? Винаги съм се чудел :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Аз не разбрах въпроса :blink: Иначе за Борланд Паскал поназнайвам това-онова.

Амии идеята ми беше че в моемнта в училище учим за Борланд паскал и на програмата пишем и решаваме някви задачи и там при решаването на засачите има някви команди "run" "end" "writeln" "insert" и си търса целия тоя списък от команди които следват една след друга а да се решат ия задачи които не ние правим

Link to comment
Share on other sites

2. Кое е последното число, за което има измислено наименование? Винаги съм се чудел :unsure:

 

Един googol (гугол)= 10 на степен 100

Един googolplex(гуголплекс) = 10 на степен гугол . Един гугол представлява число по голямо от броя на елементарните частици в познати ни свят :D

 

Бтв google - търсачката , като идея за името е взаимстванано от googol - числото.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли откъде може да се гледа Диема Плюс онлайн, че има хора без кабелна, а наближава Европейското по футбол. Пробвах от доста места в нета и от нито едно не ми тръгна, обикновено иска парола някаква:(

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам учениците нещо. Понеже един приятел иска да си изкара карта за БДЖ трябва ли да си носи бележника(малко смешно е) с него при издаването на картата понеже като ходих ми искаха студентската книжка и правя асоциация, че може да искат бележник. Преди не ми искаха бележник, но всичко се променя.

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Един googol (гугол)= 10 на степен 100

Един googolplex(гуголплекс) = 10 на степен гугол . Един гугол представлява число по голямо от броя на елементарните частици в познати ни свят :D

 

Бтв google - търсачката , като идея за името е взаимстванано от googol - числото.

Примерно ти каза, че е един гуголплекс. Ами един гуголплекс и едно, един гуголплекс и две, и т.н.

Следователно най-голямото число с име по тази номенклатура :lol: трябва да е 999 гуголплекса 999 квото е там 999.......... 999 милиарда 999 милиона 999 хиляди и 999.

Edited by NEFARIOUS
Link to comment
Share on other sites

Примерно ти каза, че е един гуголплекс. Ами един гуголплекс и едно, един гуголплекс и две, и т.н.

Следователно най-голямото число с име по тази номенклатура :lol: трябва да е 999 гуголплекса 999 квото е там 999.......... 999 милиарда 999 милиона 999 хиляди и 999.

Ми след т'ва???

 

 

Ше се мре :lol:

Link to comment
Share on other sites

Xaxaxa и твойта логика е правилна ...

Ако приемем че има безкрайност , защо да няма безкрайност на квадрат нали:) то ще е по голямо и тн .. до безкрайност.

За да се обяви едно число то трябва да има някво значение, иначе няма смисъл изобщо да се измислят имена на големите числа, тъй като те са безкрайно много...

 

Така например числото на Шанън което е 10 на 124-та , май, е броя на възможните шах игри завършващи с мат

и ттн.. има мн и всякви числа :) питайте google и така.

 

 

btw има и още едно число , забравих на кой беше . Та неговия създател твъди че то е най-близкото число до безкрайност (wtf) , че то не може да бъде изведено , защото е някакъв вид особена прогресия, и за това не признато.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...