Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Дали от някъде в Пловдив мога да си закупя това чудо:

Ммм...не...няма много интерес към тях по 2 причини - 1. няма много хора, занимаващи се с тази дейност (които си нямат все още киборди) и 2. - цената (вървят от $60 до $100....но съм срещал и цени под $50).

Предполагам обаче, че с предплащане и доставка може да ти се реши проблема...може и ако някой пътува навън да ти донесе лично отнякъде.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

На Word-а трябва да напиша 3-4 формули с дробна черта, как става някой може ли да ме светне? :)

Много благодаря! ! !

Link to comment
Share on other sites

На Word-а трябва да напиша 3-4 формули с дробна черта, как става някой може ли да ме светне? :)

Много благодаря! ! !

insert-->object-->Microsoft Eacuation 3.0 и си в режим писане на формули, а оттам ще си намериш каквото ти трябва.

Link to comment
Share on other sites

insert-->object-->Microsoft Eacuation 3.0 и си в режим писане на формули, а оттам ще си намериш каквото ти трябва.

:cry Аз такова нещо нямам :( С Microsoft Office XP съм.

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

:cry Аз такова нещо нямам :( С Microsoft Office XP съм.

 

Ot Table probva li?Ima si Formula.A zashto izobshto se zanimavash s Urod, kato w sExcel moje da si praskash formulite i sled tova da gi insert-vash?

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Възнамерявам да си издам кредитна карта, но не знам точно от коя банка. За сега на ПИБ ми харесва, но кажете ако има друга, която е по-добра.

Link to comment
Share on other sites

Ot Table probva li?Ima si Formula.A zashto izobshto se zanimavash s Urod, kato w sExcel moje da si praskash formulite i sled tova da gi insert-vash?

Защото и на 2-те места не знам как се пишат формули с дробна черта. :)

Ако някой обясни ..... :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Ot Table probva li?Ima si Formula.A zashto izobshto se zanimavash s Urod, kato w sExcel moje da si praskash formulite i sled tova da gi insert-vash?

Тая формула от тейбъла само преснмята каквото и както и зададеш, а той иска да пише самата формула.

:D Аз знам защо, много са формулите по тези протоколи...

И няма начин да няма такова нещо дори и на ХР, може да не е там. Работил съм само на 2003 и затова на не мога повече да ти помогна (Fibman)

Link to comment
Share on other sites

:cry Аз такова нещо нямам :( С Microsoft Office XP съм.

 

Екуейшъна трябва да си го инсталнеш допълнително за това ти го няма там в оказанието където ти посачват.Най-лесно се инсталирва ако някой ти прати документ с писани в него формули с Екуейшъна.Цъкваш на формулата то ти иска диск на Офиса и ще ти го инсталне автоматично.От там вече ще ти се появи в insert-->object-->Microsoft Eacuation ;)

 

Ако искаш аджеба такъв документ намери ме на Скайпа(има го в профила) ще ти дам ;)

 

П.П.Работата с него вече е елементарна сам ще разбереш.Има схематично дробна черта,долни индекси,горни,отляво отдясно.Ще се справиш ;)

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

@Fibaman, няма какво да инсталираш. Дърпай този архив и сложи файловете от него в C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Equation. Създай първо папка Equation.

Като направиш всичко това, бутона с квадратен корен ще бъде активен.

И само да вметна: В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ СИ ИНСТАЛИРАЙТЕ MathType!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Как се превежда текста на песничката на Крокодила Гена - ден рожден ... :blink: Тъй като не разбирам руски. Или само хващам 1,2,3 думи :)

 

edit: Ее Midex мерси за бързия отговор. Тази песен е от времето на леля ми и майка ми когато са били малки :) :)

Edited by Белов
Link to comment
Share on other sites

Как се превежда текста на песничката на Крокодила Гена - ден рожден ... :blink: Тъй като не разбирам руски. Или само хващам 1,2,3 думи :)

Превод:

 

Нека пешеходците

да тичат непохватно

през локвите,

а водата по асфалта да е като река,

и на минувачите не им е ясно

в този ден с лошо време

защо аз съм толкова весел.

 

Аз свиря на хармоника

пред погледа на минувачите.

За съжаление, рожденият ден

е само веднъж в годината.

 

Ще долети изведнъж вълшебник

в светло-син въртолет

и безплатно ще ми покаже филм,

ще ме поздрави за рождения ден

и сигурно ще ми остави

за подарък 500 сладоледа ескимо.

 

Аз свиря на хармоника

пред погледа на минувачите.

За съжаление, рожденият ден

е само веднъж в годината.

Link to comment
Share on other sites

Има един алтернативен начин за получаване на ниски температури в домашни условия.Понеже загубих записките с метода, питам хората, дали не знаят нещо по въпроса?Помня че се слагаше нишадър, сняг или ситно натрошен лед и още нещо за получаване на температура около -50 градуса.Някой наясно?

Link to comment
Share on other sites

може ли някой да ми обясни как става фатката да си вкараш кола от чужбина с автовоз.Става вапрос за Италия,там на място как се урежда автовоза,трябва ли да чакам да се напълни докато потегли за българия и тн.

Link to comment
Share on other sites

Има един алтернативен начин за получаване на ниски температури в домашни условия.Понеже загубих записките с метода, питам хората, дали не знаят нещо по въпроса?Помня че се слагаше нишадър, сняг или ситно натрошен лед и още нещо за получаване на температура около -50 градуса.Някой наясно?
По принцип можеш да свалиш температурата до -20 градуса с натрушен лед и сол(готварска). Щом си чувал за метод с нишадър(амониев хлорид), би трябвало да став апо същия начин - нишадъра е също сол. Спомням се, че по приложна физика индуцирахме напрежение с термодвойки като едната термодвойка слагахме във чаша с топла вода, а другата - в чаша с натрушен лед и сол. Изводът е, че разликата в температурите поражда напрежение от порядъка на миливолтове. :)
Link to comment
Share on other sites

Изводът е, че разликата в температурите поражда напрежение от порядъка на миливолтове. :)

Мда, и има проекти за създаването на електроцентрали по този начин, като се вбият електроди в различни земни или водни пластове.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли някакъв ефективен начин за премахване "аромата" на цигари от стая ?

 

ПС Не става с проветряване :excl: :)

 

Ароматизатори против цигарен дим колкото искаш.

Някой изпитан и ефективен ? Че иначе май ще следвам плана с чушкопека :lol:

Edited by D-Devil666Hell
Link to comment
Share on other sites

Ароматизатори против цигарен дим колкото искаш.А може да си опържиш и чушки с лук :devil :lol: Ако има передета или завеси - най-много в тях се набива.

 

Редакция:Не се сещам.Пробвай с тия дето миришат на бор, имам спомени, че много добре действаха.Може и ароматни пръчици - сандалово дърво или опиум.Или всеки по-тежък аромат.Аз обикновено обезсмраждам като пална няколко ароматизирани свещи - хем поглъщат миризмата, хем след това мирише и на хубаво.

Съвет - тако пушиш - пали около тееб свещ - поглъща миризмата.И обикновена върши работа.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли някакъв ефективен начин за премахване "аромата" на цигари от стая ?

 

ПС Не става с проветряване :excl: :)

Аз знам...става с пушене на балкона. :laughing:

 

Майтапът настрана....става със СмелКилър-а, взех си един, но малко бавно действа първоначално с разлагането компонентите на миризмите...поне за стая 16 кв.м. му трябват 4-5 часа...после ако не пушиш като комин се справя с една цигара през няколко часа...но ако пушиш по много - пак му трябват няколко часа, докато "зацепи" първоначално. Мен ако питаш просто площта му е малка за тези 16 квадрата (с 2.60 височина)...имат и XXL вариант, но е по-скъп и затова предпочетох да пробвам стандарния модел, за който уж пишат че става за такъв обем въздух. Всъщност както повечето фирми, напр. тия дето произвеждат климатици, малко се изхвърлят с данните - пишат, че девятка стига за огромен обем въздух, а всъщност тя само се мъчи да се справи с този обем. ;) Тъй че стандартният модел SK стига най-много за малка стаичка до 10 м2, иначе много "лагва". :P

 

@Grimjaur, той пита за премахване, а не за смесване с друга миризма. Иначе това за свещта си е стар трик, но важи само докато пушиш...ако вече си пушил и е останала неприятната миризма, никаква свещ не може да помогне.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

@Grimjaur, той пита за премахване, а не за смесване с друга миризма.

Ами то в повечето случаи е едно и също.А в крайна сметка може да отърчи до аптеката, да си купи едно пакетче сяра, едно пакетче калиев перманганат, да ги смеси и запали.И край на проблемите :devil

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...